mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 553
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 21:38 
Cytuj  
To, co zaproponował ArteC ma IMHO głęboki sens (dla tych przynajmniej, którzy chcą grać na serwerze zaludnionym przez Polaków), choćby z tej przyczyny, iż teraz, gdy jeszcze nic na temat nazw serwerów nie wiadomo, odpowiada w sposób dość jasny dla osobników z IQ>80 na pytanie "To gdzie mam grać, żeby was spotkać?"
Otwiera drogę, na razie, na dalszą dyskusję typu alliance czy horde, razem czy przeciwko sobie, jaka gildia, z kim i dlaczego? Lubimy się kłocić i dzielić, ale lepij jest to robić w jednej chacie, pysk w pysk. Bez kłótni, oczywiście, się nie obędzie. I bardzo dobrze, i o to chodzi.

Słowem, inicjatywa godna poparcia. Okaże się jednak w praniu, gdy już będzie wiadomo jak się co nazywa. Wtedy zobaczymy. Jednak takie "myślenie wyprzedzające" jest niewątpliwie cenne i nikt mnie przekona, że jest inaczej. Bez względu na osobiste sympatie i animozje. Chyba, że ktoś nie potrafi podskoczyć wyżej własnych skarpetek.

Oczywiście zawsze będą głosy typu "horda śmierdzi" lub "alliance to geje", albo nawet "GOL to idioci" czy cokowiek... Zawsze się znajdą tacy, którzy będą starali się zabłysnąć i podbudować swoje ego, wylewając pomyje na innych. Ale to normalne. Niech im ziemia lekką będzie.

A już totalnie nie rozumiem pojawiających się tu czasem postaw typu "z kimkolwiek, byle nie z Polakami". Nie naród jest głupi, głupi są ludzie. I na to nic się nie poradzi. W grach mamy przynajmiej /ignore i wykopanie z gildii - w życiu realnym niestety nieczęsto. Polscy mmorgowcy (i nie zawsze ci najbardziej doświadczeni) reprezentują dużo wyższy poziom (średno, oczywiście), niż przedstawiciele innych nacji. Nie chciałbym tu kogolwiek wytykać, ale jak można nie wymienić totalnie durnych Amerykanów czy zadufanych w swoim kretyniźmie Anglików (z wyjątkami w obu przypadkach, oczywiście, bo jest ich tylu, że zaczyna działać statystyka).

Jednak w żadnej chyba grze nie było tylu Polaków, żeby stworzyć naprawdę silną i liczącą w porównaniu z innymi nacjami gildię - a WoW tym właśnie pachnie. Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy tę szansę stracić. Nie będziemy się lubili - to ok, pójdziemy w inne strony, z czasem. Stracimy trochę nerwów, czegoś się nauczymy, i tyle... Tylko doświadczenie dla nas, jako jednostek.

I tyle, bo już za dużo.

Reasumując więc - jestem za wyborem JEDNEGO serwera dla Polaków, bez względu na to, czy Alliance, czy Horde (wg. propozycji ArteC-a na dziś). A to, że powinniśmy być po obu stronach, jest chyba oczywiste :) Naprawdę nie ma większej przyjemności, niż sprowadzenie rodaka na glebę :) Heh...


Ostatnio edytowano 24 sty 2005, 21:46 przez Holger, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 21:45 
Cytuj  
Uf dobrze ze mam powyzej 80 :P , ogolnie rzecz biorac to z polakami chcialbym grac, choc jednak wcale mi nie zalezy czy jednak bedzie ich na serwerze duzo czy malo, pozyjemy, zobaczymy, a co do kldania polakow na glebe, to mi to jest obojetne, wole dziabnac jakiegos francuza [extreme noobs of war3] albo niemca lub hiszpana, ktorzy wcale sie niczym nie przejmuja robiac cos w grupie, nawet w instance Ci powie ze jemu sie juz nie chce i idzie w pi*** a "Ty" sobie rwij leb i konczyny zeby przejsc do konca, dlatego frajde sprawia mi zabijanie "innych narodowosci" bardziej niz polakow.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 21:46 
Cytuj  
Ja wole grac z polakami i wiekszosc spotkanych w final becie euro to calkiem mili ludzie:) Z anglikami czy zabojadami nie mialbym okazji np posmiac z sie z zabiajania "lepperow" i ogolnie wiecej znajde wspolnych tematow do pogadania/posmiania sie z rodakiem( inna sprawa iz nie nawijam po angielsku zbyt cudownie:D )

**

Posty: 219
Dołączył(a): 23.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 21:46 
Cytuj  
Co do pytania powyzej - z 6 i H wlacznie :). Aha i dziekuje za glosy poparcia, widze ze troche ludzi sie jednak zgromadzi. I bardzo dobrze :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 21:46 
Cytuj  
Holger - dlaczego piszesz co druga linijke ?


Nie uwazam grania na jednym serwie Ally i Horde za dobry pomysl... Zaczne gre jako cos ze smierdzacej hordy, ale jesli w trakcie padnie mi cos, zeby zalozyc alta w gejowatym Alliance, to bede mial 2 wyjscia:
- czekac, az ustabilizuje sie jeden serw, na ktorym beda graly alty
- wybrac cos random

IMHO rozwiazanie z US jest bardzo dobre, zreszta czesc ludzi gra odwrotnie Horde na LB, a Ally na SH, wiec zawsze mozna zglebic rodaka

[edit] co do nacji, to mam bardzo dobre zdanie o Lotyszach i Estonczykach, ale to moze jest tak jak z Polakami - malo ich [jeszcze mniej] wiec latwo skojarzyc z kilkoma swietnymi graczami...


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 152
Dołączył(a): 24.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 22:18 
Cytuj  
Patrząc na wypowiedzi oscylujace w tematyce gnomy to cioty, wolę nie myśleć jakie epitety poleca jak kogoś taki gnom zabije. Nie każdy potrafi rozgraniczyć wydarzenia z gry i z rl, i m.in. z tego powodu horda i przymierze nie powinny grać na jednym realmie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 22:22 
Cytuj  
Dlatego nikt nie mowi, ze "gnomami graja cioty, a orkami smierdziele"
Po prostu wprowadzany jest klimat serwerow RP na forum... wczuwamy sie we frakcje. Zreszta np. kumpel z grupy zamierza grac paladynkiem - od 2 miechow robie sobie zarty i chyba nie ma w tym nic zlego...

takie przekomarzanie sie dwoch frakcji


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 137
Dołączył(a): 14.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 22:36 
Cytuj  
ArteC będziemy grali Hordą przez to stracimy trochę gildiowiczów ale nie ilość się liczy. Trochę znajomych + kilka osób z serwisu (świeć nad jego duszą bo chyba już nie wstanie a nowy robi się i robi ).

Od razu chcę powiadomić że jeżeli ktoś już jest pewien, że kupi Wowa będzie grał hordą i lubi trzymać klimat typowy dla gier RPG zapraszam do Gildii Black Aeons. Na razie zebrałem garstkę znajomych osób w dość podeszłym wieku :P ale jesteśmy otwarci na każdego co ma zapał i jest w miarę zrównoważony. Nie daje linka bo serwis bo upadł a nowy jeszcze nie jest gotowy a i tak nie wypada na obcym serwisie. Moje gg: 4042341

****

Posty: 1474
Dołączył(a): 30.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2005, 23:34 
Cytuj  
http://forums-en.wow-europe.com/thread. ... #post54237

szwedzi tez sie nie lubia ;p chyba nie tylko my tak mamy....

**

Posty: 217
Dołączył(a): 2.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 01:37 
Cytuj  
Post Holger`a - podpisuje sie pod nim.

Dodam tylko:
Jesli zabijesz "smierdzacego orka" "gejwoskim gnomem" to epitetow w swoim kierunku nie uslyszysz, bo komunikacji alliance <--> horde brak. Wiec nie rozumiem.

Gra wiekszej ilosci Polakow na jednym serverze pomoze nam w Sojuszach i Wojnach Gildii. Nie wiem, czy na innych serverach z innymi gildiami byloby tak latwo znalezc strone domowa gildi, pogadac z nimi o "polityce", umowic sie na mala wojne itd itp. Osobiscie na pewno bede staral sie grac na relmie, gdzie bedzie wiekszosc Polakow. Mysle, ze pomysl z "h" i "6" jest na dzis dzien niezly.

**

Posty: 269
Dołączył(a): 22.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 08:20 
Cytuj  
popieram przedmowce i mam taka mala sugestie. jak wiadomo na pvp mozna grac tylko jedna frakcja w zwiazku z tym mozna by ustalic tak jakby serwer zastepczy, cos jak na US. (np 13 od dolu na litere x :P)

*

Posty: 152
Dołączył(a): 24.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 08:43 
Cytuj  
BaSiC napisał(a):
Jesli zabijesz "smierdzacego orka" "gejwoskim gnomem" to epitetow w swoim kierunku nie uslyszysz, bo komunikacji alliance <--> horde brak.
Chyba, że zarówno gnom jak i ork będą postaciami Polaków, wtedy można liczyć na wymiane uprzejmości np. na forum, a czegoś takiego uniknąć się nie da w przypadku niektórych osób.

**

Posty: 341
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 09:06 
Cytuj  
Ewantualnie na IRC-u posypie się lawina słów nieparlamentarnych z homeryckimi porównaniami wroga który bezczelnie na serwerze PvP zabił nam naszą mocarną przecież i niepokonaną dotychczas postać.

Przypominają mi się czasy grania w fpp i te kłótnie. :wink:

Osobiście mi zwisa i powiewa czy będe grał na serwerze gdzie jest wielu polaków. Z bety koreańskiej kilku znajomków chce grać razem - francuz, 2 angoli i słowak. Plus kilka osób z kraju nad Wisłą i można gildie założyć. Prawdopodobnie horda :evil:


_________________
...:Mystical Awakening - DFO:...R.I.P
i parę innych...

*

Posty: 161
Dołączył(a): 16.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 11:20 
Cytuj  
na fpp kłótnie to już jakby "second layer" tej gry, bez tego się nie obejdzie..

zresztą, ignorance list (tak to się chyba nazywa w WoWie) istnieje, można zrobić jakiś mały blacklist i whitelist :o hehe,. ja tam nie widzę problemy, jak mnie zabijają to najwyżej na party skomentuje raz i koniec kwestii, trudno okazali się lepsi, to nie jest gra o złote kalesony, a ginąc nie trace nic poza durability (oh my god, they killed kenny!) i tym, że musze się bujnąć z cmentarza albo poklikać do duszka.. either way, nic strasznego się nie dzieje więc obrzucanie epitetami jest conajmniej śmieszne, bardziej sensownym rozwiązaniem jest chęć rewanży i zarzucenie jakiejś emotki =]


_________________
[ WoW - resto | TBC pre-Sunwell - resto | TBC Sunwell - feral | WotLK - feral ]
Not going to be balance!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 11:44 
Cytuj  
durability też nie tracisz, durability spada tylko w PvE.
No chyba że zmuszą cie campowaniem do ressniecia się na cmentarzu.

*

Posty: 161
Dołączył(a): 16.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 12:03 
Cytuj  
he, to jeszcze mniej minusów.. i co to takie straszne, że ktoś Cię zatłukł? =] ja się tylko wkurzam na sytuacje, gdy ktoś jest AFK -- zostawiam go przy życiu a ten mi po chwili wjeżdża w plecy, albo we 2-3 mnie atakowali ;) (z wyższymi lvlami na dodatek).. trochę mało funu, ale cóż.. czasem udało mi się zabić 1 nim mnie zabili i miałem ja radoche większą niż oni pewnie :>


_________________
[ WoW - resto | TBC pre-Sunwell - resto | TBC Sunwell - feral | WotLK - feral ]
Not going to be balance!

**

Posty: 217
Dołączył(a): 2.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 14:01 
Cytuj  
Enowe i Senti: A od czego macie /ignore na ircu?
Na forum jestem pewien wyzwiska nie beda tolerowane.


Pozatym nie wiem, czy rzeczywiscie ludzie beda tak reagowac na padanie, zeby zaraz alt+tab`owac i na ircu wrzucac lub na forum. Sam denerwuje sie, ale to jak 20 raz zabija mnie koles 20 poziomow lepszy - takiemu moglbym msgnac na ircu, zeby juz sobie spokoj dal.

Macie jeszcze inne wyjscie: imie postaci nie musi sie zgadzac z nickiem na ircu / forum - wiekszosc ludzi tak chyba w UO mialo. Wtedy dla nieznajomych ktorych zabijacie, a oni chca waz bluzgac jestescie zupelnie anonimowi.

**

Posty: 219
Dołączył(a): 23.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 22:35 
Cytuj  
Ja wogole nie wiem po co te wyzwiska i po co epitety. Czy nie jestemy na tyle dorosli zeby rozgraniczyc prawdziwe zycie i gre. Zabili mnie, trudno teraz przegralem, moze sie im zrewanzuje. Ja sie wole od takiego wroga potem na forum dowiedziec jego taktyki i dzieki temu zmontuje sobie jakas kontre. Wyjezdzanie z wyzwiskami i klotnie sa bezsnesu (ale wiem, ze ich nie unikniemy, taka psychika niektorych ludzi niestety). Jednak granie na jedynm serwerze da chociazby szanse zrobienia meczow miedzy gildiami. Umawiamy sie gdzies z np BA i mamy 5 rund. Wystawiamy po 20 zawodnikow i biegniemy na siebie. To by bylo ciekawe.

*

Posty: 118
Dołączył(a): 1.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 23:24 
Cytuj  
ale niektorzy sa 'anty' i nie potrafia grac z innymi :(


_________________
WoW ---- Outland ---- Zorc ------

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2005, 21:25 
Cytuj  
servery maja stac w dwoch miejscach (Paryz i Frankfurt).
Wybor wiec servera do grania powinien zostac dokonany w.g. innych kryteriow niz jedynie abstrakcyjna literka taka po siakiej :)
Sprawdzi sie ping gdzie jest lepszy i server nie przeludniony i wtedy bedzie mozna dokonac optymalnego wyboru.


_________________



Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.