mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 152
Dołączył(a): 24.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 14:45 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Ogonie jest to znakomity przyklad na stawianie wyzej itemz i wygrania duelu nad uczciwa gre
Od kiedy to duel z użyciem potów jest nieuczciwy.
Kabraxis napisał(a):
Ogolnie chodzi o te duele i o to ze przystosowanie sie do ogolnie panujacych zasad (a zawsze jakies sa) powinno byc traktowane jako cos normalnego.
Na EU niema jeszcze ogólnie panujących zasad, chyba że to ja mam takiego pecha, że co trafie na random party to w każdym są inne. Wy się ciagle rozwodzicie nad tym co jest w US i jak powinno być na EU nie biorąc pod uwagę, że premiera EU miała miejsce kilkanaście dni temu, a nie 3 miesiące temu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 14:49 
Cytuj  
Od kiedy to duel z użyciem potów jest nieuczciwy od kiedy jest przyjete ze nie uzywa sie potow, to tak trudno to pojac?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 14:50 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Od kiedy to duel z użyciem potów jest nieuczciwy od kiedy jest przyjete ze nie uzywa sie potow, to tak trudno to pojac?


a tak jest od baaaaaardzoooooo daaaaaaawnnnnnnaaaaaa......


ENOWE - nie chodzi o zasady na EU czy US tylko o ogolne zasady przyjete w MMORPG od czasow juz jak ktos wspomnial UO.
Tak samo jest w multiplayerowkach nie massive (np. w Diablo).
Od zawsze bylo ze sie potow nie uzywa i nie tworzcie nowej filozofii. :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 14:54 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Dobry

W dalszym ciagu sie nie zgadzam.
Kabraxis napisał(a):
bo prawo jest tak ustalane (w normalnym kraju) aby odpowiadalo wiekszosci spoleczenstwa

Zgadzam sie w 100%.
I teraz uwaga. Dla humanistow konstrukcja logiczna rozlozony na czynniki pierwsze.

Uogulniajac:
1. Istnieje dla pewnej spolecznosci X organ legislacyjny Z, ktory ustala prawa tak "aby odpowiadalo wiekszosci spoleczenstwa" (cytat).
2. Sa prawa ustalane przez Z, ktore obowiazuja cala X, bez wzgledu na jej opinie, przekonania i argumenty.
3. Sa prawa ogolne ustalane przez wiekszoc X ale obowiazujace ta czesc X, ktora zdecydowala sie im podporzadkowac.

Wyszczegolniajac:
A. X - spolecznosc graczy w WoW, Y - Blizzard.
B. X - spoleczenstwo polskie, Y - parlament

Dla punktu 2:
A. Prawo zabraniajace zalogowania sie dwoma postaciami z jednego konta w tym samym czasie (oczywiscie zablokowana mozliwosc rowniez fizycznie).
B. Prawo zabraniajace jezdzic 200 km/h po chodnikach (niestety nie istnieje [jeszcze?!] fizyczna mozliwosc zablokowania tego - a szkoda).

Dla punktu 3:
A. Zasada mowiaca o nieuzywaniu potow w trakcie Dueli.
B. Zasada mowiaca o ustepowaniu w tramwaju miejsca starszym osobom.


W bardzo drobiazgowy sposob rozpisany proces logiczny. Mam nadzieje ze teraz jest to zrozumiale.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 15:00 
Cytuj  
NO w sumie jak to tak ladnie rozpisales. :D :D to calkiem logicznie to wyglada.

ALe przejezdzanie ludzi na chodnikach bardziej dziala na wyobraznie. :D


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 15:02 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
A nie myslenie w stylu co mnie to obchodzi ze tak ktos ustalil i tak bede robil inaczej bo PLACE i przy okazji zepsuje fun z gry 25000 innych graczy bo co mnie te leszcze obchodza.


Lol? O.o nie przesadzasz przypadkiem? Może mów za siebie... Wątpie żeby większość graczy była aż takimi "pieniaczami" żeby to, że ktoś wypił pota podczas walki psuło im zabawę z gry...

Geez przestań traktować wow'a jak rl życie. To, że ktoś zrobił coś nie po twojej myśli nie znaczy jeszcze, że musisz iść i skoczyć z mostu, bo ktoś ci popsuł zabawę z gry...

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 15:12 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Od zawsze bylo ze sie potow nie uzywa i nie tworzcie nowej filozofii.


To, że coś jest, „od zawze" nie znaczy, że jest dobre...

Kiedy wreszcie do was dojdzie, że to sprawa indywidualna? Nie wszyscy uważają duel, w którym nie można użyć wszystkiego, co się ma za godny uwagi wogóle....

Poza tym wydaje mi się że mocno przesadzacie... Większość wypowiedzi za tym żeby nie używać potów w duelach ma ton iście histeryczny, normalnie jak by po tym jak to zrobię podczas duela, mojemu przeciwnikowi komputer miał w twarz wybuchnąć czy pies umrzeć....

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 15:13 
Cytuj  
Panowie przypominam o zasadach postowania i radze nabrac troche dystansu do poruszanych tematow. ;)
Kazda mysl mozna wyrazic w mniej ofensywny sposob, co na pewno wplynie pozytywnie na rozmowe.

Pozdrawiam.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...


Ostatnio edytowano 27 lut 2005, 15:16 przez Beast, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 15:16 
Cytuj  
edited.
Niewazne nie ma sensu. :D
grajcie jak chcecie.

Goatus napisał(a):
Kiedy wreszcie do was dojdzie, że to sprawa indywidualna? Nie wszyscy uważają duel, w którym nie można użyć wszystkiego, co się ma za godny uwagi wogóle....


Bez wczesniejszego ustalania istnieja od lat ustalone, niepisane zasady ze nie uzywa sie potow. O to chodzi o nic wiecej.
JEk sobie wczesniej ustalisz to mozecie nawet na siebie sikac.


_________________
Obrazek

**

Posty: 219
Dołączył(a): 23.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 15:25 
Cytuj  
Ja tutaj nie widze specjalnego problemu. Jak walcze duel z kims i ten ktos uzye potu zeby mnie pokonac, to moja reakcja nie bedzie zlosc. Zaczne sie smiac z goscia, ze dla nic nie znaczacego duelu zmarnowal pot, ktory mogl mu pomoc w przyszlosci uratowac zycie, wygrac walke PvP itd. Jak ktos traktuje duele z sojusznikami jak walke PvP, gdzie musi zawsze byc najlepszy i niepokonany, to jego sprawa, dla mnie nie czuje klimatu gry.
A co do Huragana, przynajmniej gra Horda i nie zrobi Polskiemu Alliance zlej reputacji. A mowiliscie, ze wszystkie "dzieciaki i nooby" beda grac Przymierzem. Chyba jednak nie wszystkie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 15:31 
Cytuj  
no niestety nie wszystkie :)

*

Posty: 152
Dołączył(a): 24.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 16:06 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Od kiedy to duel z użyciem potów jest nieuczciwy od kiedy jest przyjete ze nie uzywa sie potow, to tak trudno to pojac?
Co najwyżej może to być kwestia etyki, a nie uczciwości. Poki co wow w EU dopiero raczkuje więc o ogólnie przyjetych zasadach niema co mówić (chyba, że o zasadach przyjętych w jakichś innych grach, które sporej części grających w wow'a są pewnie obce), jesli takie zasady jakie tu przedstawiacie przyjmą się w wow'ie (eu) to nie widzę przeszkód by się do nich stosować.
Kabraxis napisał(a):
ENOWE - nie chodzi o zasady na EU czy US tylko o ogolne zasady przyjete w MMORPG od czasow juz jak ktos wspomnial UO.
Tak samo jest w multiplayerowkach nie massive (np. w Diablo).
Od zawsze bylo ze sie potow nie uzywa i nie tworzcie nowej filozofii. :D
W UO na OSI grałem stosunkowo niedługo, n-lat temu więc mogę się mylić ale nie używanie potów w duelach było podyktowane mechaniką gry, w wowie co byś nie zrobił, to w duelu nie wypijesz kilkunastu potów, bo się nie da (cooldown), więc wynik wali nie zalezy od tego ile mikstór masz tylko jak ich uzyjesz. W wow mechanika jest inna, więc zasady mogą (aczkolwiek nie muszą) być także inne.
ArteC napisał(a):
Jak ktos traktuje duele z sojusznikami jak walke PvP, gdzie musi zawsze byc najlepszy i niepokonany, to jego sprawa, dla mnie nie czuje klimatu gry.

Nie wiem czym są dla was duele, przyjemnościa/bezpieczną namiastką PvP nie wymagającą speceru do heralera po przegranej, czy nakładów finansowych w postaci potów/sposobem na nude/zabicie czasu/możliwością sprawdzenia czegoś w walce/zmierzenia się z kimś.
Dla mnie duel jest idealnym sposobem sprawdzenia jak co działa w walce, jak i kiedy tego używać, chwilowo w duelach potów nie uzywam bo te najciekawsze są jeszcze dla mnie niedostępne, jednak jak tylko je zdobęde będe chciał sprawdzić jak działają, a wynik duelu mam głeboko w poważaniu, nie mam potrzeby budowania sobie ego jakimiś pojedynkami.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 16:11 
Cytuj  
Enowe napisał(a):
W UO na OSI grałem stosunkowo niedługo, n-lat temu więc mogę się mylić ale nie używanie potów w duelach było podyktowane mechaniką gry,.


Nie za bardzo mechnika - jest to wlasnie przyklad umownosci. Popijajac poty walka moglaby sie toczyc w nieskonczonosc tak jak mialo to miejsce w zwyklych 1vs1 gdzie np. dwoch dexorkow ganialo sie przez 20 minut. W normalnej grze poty byly podstawa PvP.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 152
Dołączył(a): 24.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 16:17 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Popijajac poty walka moglaby sie toczyc w nieskonczonosc tak jak mialo to miejsce w zwyklych 1vs1 gdzie np. dwoch dexorkow ganialo sie przez 20 minut. W normalnej grze poty byly podstawa PvP.
To właśnie miałem na myśli mówiąc o mechanice.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 16:19 
Cytuj  
Enowe napisał(a):
Nie wiem czym są dla was duele

Dla mnie dokladnie tym samym do PvP z przeciwna frakcja tyle ze nie trzeba biegac po cialo. Poza tym chce wyprobowac moja postac.
Napewno wynik walki bedzie grubo zaklamany jesli nie uzyje sie potow.
Niekoniecznie musi byc tak, ze duel toczy sie po uzyciu pota tak samo jak przed. Moze tak byc z kilku powodow:
1. "Rozpedzajace sie DOTy" - co z tego ze w pewnym momencie obaj sobie dodadza zycia. Wojownik caly czas zadaje DMG z taka sama mniej wiecej szybkoscia(chyba), niemniej Warlock zadaje wiekszy DMG/s im dluzsza jest walka.
2. Owieczka i fear juz za 3 razem dzialaja tylko w 25%, a czwarty czar nie zadziala juz w ogole.

Wiecej nic mi nie przychodzi do glowy.
A, a czy zasady dueli miedzy osobnikami nalezacymi do przeciwnych frakcji sa takie same jak zasady odnoszace sie do dueli AvA, HvH? A moze tam juz mozna uzywac potow?
Temat nie jest jednowymiarowy i pojecia Duel i PvP bardzo sie ze soba lacza.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 16:20 
Cytuj  
Goatus to wytłumacz mi co za sens pić poty podczas duelu? Duel służy sprawdzeniu się, i to czy kazdy wychlapie pota wartości 2g podczas 1min walki wyniku nie zmieni, za to każdego uderzy po kieszeni.
Nie widziałem duela z potami od jakichś 2-3 miesięcy. To idiotyzm i tyle.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 16:25 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
i to czy kazdy wychlapie pota wartości 2g podczas 1min walki wyniku nie zmieni,

A no wlasnie niekoniecznie musi tak byc, o czym pisze w poprzednim poscie.

Oczywiscie licze sie z faktem ze moge sie mylic, ale chyba Ty bedziesz najlepiej mogl mnie wyprowadzic z bledu jezeli Warrior tez zadaje wiekszy DMG im dluzsza jest walka.


_________________
Obrazek

*

Posty: 152
Dołączył(a): 24.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 16:33 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Dla mnie dokladnie tym samym do PvP z przeciwna frakcja tyle ze nie trzeba biegac po cialo.
Skoro tak, to weź pod uwagę, że w PvP bez potów jesteś gimpem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 17:06 
Cytuj  
I nadal kompletny brak zrozumienia i logicznego myslenia u niektorych (co juz zreszta przestalo mnie dziwic).
Bo ja, zanim zaczne duel, to sie pytam, czy z potami, czy nie, a nie probuje sie domyslac. Bo ja, jak wchodze do party to pytam sie i ustalam jakie sa zasady lootowania w danej chwili, w danym miejscu, a nie doszukuje sie jakis ukrytych zasad z kosmosu. Bo ja, jak ustapie miejsce w tramwaju i osoba ktorej ustapie powie, ze nie chce siedziec, to siadam spowrotem na tym miejscu, a nie obrazam sie, ze nie chce skorzystac z mojej propozycji. I nie sa mi do tego potrzebne zadne odgorne zasady.

Bo kogo do ciezkiej cholery ma interesowac to, ze umowilem sie z partnerem na duel z potionami? To jest sprawa moja i mojego partnera, ze duelujemy tak, a nie inaczej. Jak uznamy, ze bedziemy w czasie duelu co pol sekundy podskakiwac, to nikomu nic do tego.

I naprawde wspolczuje tym, ktorzy musza sie kierowac jakimis wymyslonymi, odgornymi zasadami, zamiast poprostu sie umowic i samodzielnie zadecydowac, majac wlasne zdanie i wolnosc decyzji.

X.

PS. Naprawde nigdy nie zdazylo sie wam ustalenie zasad lootowania na "kazdy pokolei", albo "wedle potrzeb", tylko zawsze jedziecie tak jak "ogol graczy" postanowil? Tym bardziej wspolczuje.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2005, 17:46 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
I naprawde wspolczuje tym, ktorzy musza sie kierowac jakimis wymyslonymi, odgornymi zasadami, zamiast poprostu sie umowic i samodzielnie zadecydowac, majac wlasne zdanie i wolnosc decyzji.

PS. Naprawde nigdy nie zdazylo sie wam ustalenie zasad lootowania na "kazdy pokolei", albo "wedle potrzeb", tylko zawsze jedziecie tak jak "ogol graczy" postanowil? Tym bardziej wspolczuje.


Ja jak powiedzialem, z randomami jak gram to sie nie przejmuje, chyba ze ustalimy jakies zasady, ale jeszcze nie spotkalem sie z party (randomowym) ktore by ustalalo jakies zasady.. party random robimy po to by wykonac jakis quest, jesli wychodzi rollowanie to NAJSPRAWIEDLIWIEJ jest jak kazdy rolluje i kto wylosuje ten bierze. Nie rozumiem dlaczego mam wspierac jakiegos obcego gracza ? Co innego wspieranie swojej gildi, ale randoma ??
Powtarzam, zasady sa jesli sie je ustali przed party, jesli nie ma ustalen to gramy na szczescie :) tak jest sprawiedliwie bo kazdy ma rowne szanse.
Skrzynie w instancach to bonus dla tego kto ja otworzy :) Pewnei ze wkurzajace jest jak ty walczysz z mobkiem a koles z party sie odlaczy i pojdzie w tym czasie otwierac sobie skrzynie...... ale coz, taki jest juz life :> Wazniejsze dla mnie jest skonczenie questa niz jakas "glupia" skrzynka dlatego nie mam tego nikomu za zle.


_________________



Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.