mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 12:33 
Cytuj  
@Aldatha spx calkowita norma u mnie to wyglada mniej wiecej tak 8-10fajek w ciagu calego dnia [wtedy pale], wieczor wow +20 fajek raczje trzymam niz pale bo ktos w instance musi healowac ;-)

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 14:25 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
o popierosach nie bardzo bo nikotyna uzależnia. O innych rozrywkach jak najbardziej.
To nie jest tak: "kurwa muszę zaraz zagrać w kosza bo jak nie to pozabijam", tylko "chciałbym se teraz w kosza popykać". Jak uzależnienie to całkiem inne. Podobnie z grami, internetem i innymi rozrywkami. To, że siedziemy długo w necie, wręcz każdą wolną chwilę na to poświęcamy nawet kosztem rodziny czy przyjaciół ("stary nie mogę dzisiaj wyjść na piwko bo robimy Onyxie wieczorem") wcale moim zdaniem nie oznacza uzależnienia. Mamy po prostu inne priorytety, zamiast wypić piwko z kolegą wolimy skoczyć z e-kolegami zabić Onyxie.


mam paru znajomych co jak nie pujda na silownie to potrafia pol miasta rozwalic :) za to po 1-2h w silowni sa bardzo mili

inny kumpel jak na rowerze nie przejedzie codziennie 20-30km to caly dzien chodzi wk%^$^%$


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 15:08 
Cytuj  
roball napisał(a):
Przedwczoraj rzucilem palenie ~~

Jak to dobrze byc czlowiekiem ktory od niczego sie nie moze uzaleznic nawet jakby chcial:)


powiedz to za 2 lata ja sobie nie palilem kilka razy po 2-3miechy

*

Posty: 64
Dołączył(a): 12.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 15:17 
Cytuj  
Smolik napisał(a):
Ani razu nie mowilem o tworzeniu alibi , ale zawsze beda istanily okolicznosci. ktore sie bierze pod uwage... - lagodzace jak ktos woli. Najsmieszniejsze jest to ze stworzyli je dla was. Jezeli popelnicie jakas zbrodnie , i bedzie pic to sad wezmie to pod uwage. Powie ze nie byliscie swiadomi itp itd. ...


Nie chce sie czepiac ale pierwszy raz slysze zeby sad bral pod uwage to ze byles pijany podczas popelniania przestepstwa...

Brac pod uwage to mozna niepoczytalnosc..ale to juz bada lekarz.
Okolicznosci lagodzace...robienie czegos pod przymusem, pod grozba utraty zdrowia/smierci to moze..ale alkochol nie.

A co do samego tematu...
Zawsze winne byly filmy,gry,komiksy... i obawiam sie ze dalej tak bedzie.
Latwiej powiedziec ze to wina gry/filmu ze dziecko np. sie zabilo skaczac z okna w czerwonej pelerynie niz przyznac sie ze jako rodzic popelnilo sie blad(np. nie tlumaczac mu ze to tylko film/gra itp.).

Co do uzaleznienia...
Uzaleznic sie mozna od wszystkiego...psychicznie i/lub fizycznie.
Najczestrzym przykladem uzaleznienia fizycznego i psychicznego to papierosy. Potrzebujemy nikotyny (jej brak objawia sie np. dusznosciami, zawrotami glowy, mdlosciami plus kilka innych objawow) oraz pewnego odruchu(dlatego sporo ludzi tyje podczas zucania tego nalogu, musza zajac czyms rece i usta :/ ).

Najczestsze uzaleznienie fizyczne to alkochol i narkotyki(lub jakie kolwiek srodki oduzajace). Organizm domaga sie danego srodka nie wazne w jakiej formie (np. cokolwiek co zawiera alkochol). Nie wystepuje tu uzaleznienie psychiczne (czyli np. odruch palonego papierosa)

Uzaleznic psychicznie mozna sie tez od gry w pilke,hazardu,gry na kompie i czego tam sobie jeszcze nie wymyslicie. W momencie kiedy tego nam bedzie brakowalo i zaczniemy czuc jakis dyskomfort bez ww. czynnosci ,znaczyc bedzie ze sa to pierwsze objawy glodu psychicznego (czegos nam brakuje i czujemy sie z tym bardzo zle). A jezeli czujemy sie zle bez czego co czesto robilismy to znaczy ze w pewnym stopniu sie od tego uzaleznilismy.

To takie moje 3 grosze :P


Posty: 23
Dołączył(a): 22.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 15:22 
Cytuj  
Tak czytam i czytam... i wszyscy pisza ze WoW uzaleznia... w ktorym miejscu ??

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 15:24 
Cytuj  
siriam napisał(a):
Tak czytam i czytam... i wszyscy pisza ze WoW uzaleznia... w ktorym miejscu ??


o TU


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 15:27 
Cytuj  
Ja tez nie wiem w ktorym, sporo czasu poswiecilem tej grze.. a teraz jak wlaczam to po 20min wymiekam...


Posty: 23
Dołączył(a): 22.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 15:32 
Cytuj  
zderzaq napisał(a):
siriam napisał(a):
Tak czytam i czytam... i wszyscy pisza ze WoW uzaleznia... w ktorym miejscu ??


o TU


:wtf: TU znaczy gdzie :o
gram sobie gram.. i czy dluzej gram tym mniej mi sie chce...
wszyscy biegaja jak szaleni, bija sie nawzajem, party sa "na 5 minut" aby zrobic costam....
Niegram dlugo, niecaly miesiac i udalo mi sie spotakac JEDNA osobe z ktora mozbylo pogadac chwilke...
wiec jak dla mnie to to zabardzo nie moze uzaleznic.

[ale to moja prywatna opinia (i chyba jedyna albo nieliczna)]

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 15:36 
Cytuj  
siriam napisał(a):
:wtf: TU znaczy gdzie :o

TU na forum m.in.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 16:10 
Cytuj  
Ja tylko stwierdze niektore fakty:

Papierosy sie nie pala same, to palacz je pali
Alkohol tez sie sam nie pije, konsument to robi
Pistolet tez nie pociaga siebie sam za spust, robi to czlowiek
WoW sam sie nie gra, ludzie w niego graja

To wszystko sa tzw. realia wyborow i bledow, glupoty, pokus i nieodpowiedzialnosci -to jest moja definicja bylejakiego uzaleznienia, nie wazne co w slowniku pisza :har:

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 18:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
WoW tak samo uzależnia jak inne rozrywki. Jedni za dużo czytają, inni 2 razy w tygodniu chodzą do kina (maniacy no!), jeszcze inni uwielbiają piwko i polsat sport (takich jest od groma), nieliczni lubią paintball czy skoki do wody.

Ludzie jak ktoś uwielbia grać w kosza, czuje potrzebę wysiłku fizycznego, gra prawie codziennie w kosza po kilka godzin to nie znaczy, że jest uzależniony. Aczkolwiek owszem, będzie mu źle i smutno jak wyląduje w środku jungli bez boiska i piłki.


Jezeli ty nie widzisz roznicy to wypowiadac sie nie mozesz. Nie wiem czy w ogole grasz w kosza , czy w paintballa... za to pewnie ogladasz polszmat sport. Stary , sam wiesz jak gra moze wciagnac bo masz najwiecej postow na forum - a to wymaga duzego uzaleznienia od kompa. Mozna sie domyslac ze w gierki tez grasz.
Nie wiem w jakim ty swiecie zyjesz ze porownujesz uzaleznienie od gier - a takich ludzi jest cholernie duzo , sam znam kilku do grania np. w kosza. Nie ma czegos takiego jak "jeszcze musze zapakowac" , "jeszcze 100 razy rzuce" a istnieje "jeszcze 3 godziny do bossa , zaraz zrobie quest i bedzie level". Nie wiem czy masz cokolwiek wspolnego ze sportem - po przeczytaniu twoich postow mozna wnioskowac ze nie ;[

Poki co nie slyszalem zeby ktos przez cos poza kompem/alkoholem/narkotykami mogl zostawic dziecko na kilkanascie godzin bez opieki.
Jezeli ktos wyladuje w innym miescie , i bedzie bez boiska to przezyje , i zostanie z checia do gry ktora mu przejdzie jezeli nie bedzie miec warunkow. Nie ma opisanego uzaleznienia od wysilku fizycznego. Inna osoba , ktora gra w mmorpgi szukalaby kafeji nieustannie zeby dowiedziec sie co na forum/patche/gildia/komunikator bo polowe swego swiata osobistego jak nie wiecej na tym opiera.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 20:55 
Cytuj  
Smolik napisał(a):
masz najwiecej postow na forum - a to wymaga duzego uzaleznienia od kompa.

Ja bym to raczej nazwal "nudnym dniem w pracy".
I powiedz mi, jesli siedze przy komputerze nonstop (od poniedzialku do piatku) w godzinach 8-17 (9 godzin dziennie), to jestem uzalezniony, czy nie?

Odpowiem ci: tak, jestem uzalezniony, od pieniedzy. Bez ktorych ciezko by mi sie zylo, a ktore dostaje za te siedzenie przy komputerze.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 64
Dołączył(a): 12.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 03:18 
Cytuj  
Ja dalej uwazam ze to nie wina WoW'a (ani kompa czy jakiejkolwiek innej gry). To ewidentna wina rodzicow oraz ich slabej woli. Ale tak jak pisalem wczesniej...latwiej powiedziec ze to wina gry niz przyznac sie ze popelnilo sie blad jako rodzic lub ze "system" zle dziala (jak kolwiek by to rozumiec).

Cytuj:
Papierosy sie nie pala same, to palacz je pali
Alkohol tez sie sam nie pije, konsument to robi
Pistolet tez nie pociaga siebie sam za spust, robi to czlowiek
WoW sam sie nie gra, ludzie w niego graja


Dokladnie...zgadzam sie w 100% !!!
Zawsze jest wina czlowieka...tyle ze nie zawsze sie ludzie do tego przyznaja :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 08:13 
Cytuj  
opor napisał(a):
...latwiej powiedziec ze to wina gry niz przyznac sie ze popelnilo sie blad jako rodzic lub


przeciez nikt nie powiedzial ze to jest wina gry :)

jest to wina rodzicow uzaleznionych od tej gry... i tyle.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 13:12 
Cytuj  
Smoliku drogi - 99% moich postów to są posty pisane w godz. 9.00 - 15.30 w dni pracujące, które to pokrywają się z godzinami mojej pracy. A przypadkowo moja praca wymaga siedzenia na dupie i wpatrywania się w monitor. Po prostu mój szef nawet o tym nie wiedząc płaci mi za pisanie na tym forum...
Uzależnienie od kompa oceniam na zerowe, identycznie jestem uzależniony od pizzy, McDonalda, filmów.
Przypadkowo też nie posiadam w ogóle telewizora. Więc od TV jestem uzależniony w bardzo dużym stopniu - ostatnio oglądałem coś podczas Wielkanocy jak byłem w domu, gdzie taki odbiornik moi rodzice posiadają.

Co do sportu Smoliku to kilka lat studiowałem na prawie sportowej uczelni, gdzie co pół roku miałem konkretny egzamin z WFu który uwalało 80% grupy. A 2-godzinne zajęcia sportowe były jedne z najgorszych i najbardziej nielubianych, nierzadko zdarzało się, że po takim WF-ie musiałeś na drugi dzień rano używać rąk by się podnieść z łóżka ;) No i biegi na 10km z plecaczkiem, kałachem i w pełnym umundurowaniu też dawały kopa.
Owszem człowiek uzależnia się od sportu i jest to uzależnienie fizyczne. Sam przez jakieś 5-7 lat po skończeniu tej uczelni ćwiczyłem, bo po prostu chciałem i miałem taką potrzebę. Ale były dni gdy nie ćwiczyłem i jakoś je przeżyłem bez pomocy lekarskiej i uszczerbku na zdrowiu. I nie kłąłem "k..wa mać, muszę poćwiczyć, bo mnie k..a strzela i pozabijam zaraz". A nawet nad poćwiczenie przedkładałem inne "rozrywki" w stylu spotkanie sie z koleżanką czy pójście na piwo z kuplem mimo, że można powiedzieć iż byłem wtedy uzależniony.

Więc moim zdaniem są różne uzależniania. Narkotyki, alkohol, nikotyna i inne używki szufladkujemy do jednej szufladki (zresztą nikotyna bardzo łagodonie uzależnia). Natomiast hobby czyli TV, kino, książki, skakanie na bunji, żaglówki, biegi na 500m przez płotki, gry komputerowe do całkiem innej szufladki. Ktoś kto uwielbia skakać na bunji nie jest uzależniony, ktos kto uwielbia grać w gry komputerowe - nie jest uzależniony.

btw. szkoda, ze w tym czasie nie uprawiali seksu - zrobiliby z nich erotomanów i byłby jeszcze lepszy artykuł. Ale MMORPGi są teraz w modzie... ;)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 13:51 
Cytuj  
Tak prawdę powiedziawszy to ten artykuł jest zmyślony :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 14:09 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Tak prawdę powiedziawszy to ten artykuł jest zmyślony :P


ktory ? ten Marka czy ten o WoW? :wink: (joke)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 15:53 
Cytuj  
W drugim odcinku Pure Pwnage jest wzmianka o tym, ktory jest starszy niz WoW, wiec chyba to malo wiarygodne.


_________________
Obrazek

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 16:24 
Cytuj  
opor napisał(a):
Nie chce sie czepiac ale pierwszy raz slysze zeby sad bral pod uwage to ze byles pijany podczas popelniania przestepstwa...

To sie nie czepiaj. Brak pelni swiadomosci czy panowania nad wlasnymi czynami moze zostac uznany za okolicznosc lagodzaca o ile osoba celowo nie wprowadzi sie w taki stan ( np. nie spila sie celowo, nie wziela w zyle, nie wziela jakichs lekow itp. ) bedac swiadoma w owej chwili planowanych w przyszlosci czynow.

Co do samego artykulu - po prostu - dziecko nie stanowilo dla rodziny priorytetu. Jedni wola isc na piwko i zostawic dziecko z psem, inni wola isc w tym czasie na zakupy i zostawic z niedoslyszaca babcia, a inni wola zostawic spiace dziecko w pokoju i isc na druga strone ulicy pograc. Mowienie tu o uzaleznieniu to dla mnie w ogole jakies nieporozumienie.

Peace


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 16:31 
Cytuj  
AFAIR od kilku lat juz bycie pod wplywem alkoholu nie jest uwazane za okolicznosc lagodzaca.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.