mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:29 
 
Pio napisał(a):
Tylko ze nie beda mogli pilnowac 24 h na dobe. Zawsze sie znajdzie grupa no-life playerow ktorzy o 5 rano beda podbijac "wrogie tereny" pozostawione bez obrony, bo przeciwnik spi :)


skad pomysl ze bedzie mozna zdobyc 24h


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:30 
 
Heh, tylko bierzcie pod uwage ze pewnie Keepy itp. bedzie mozna przejac w danych godzinach\dniach. Status 24/7 active nie wchodzi w rechube, no chyba ze posiadanie strategic points nie bedzie nic innego dawac frakcji poza wiekszym spawnem friendly units.
Ale jak zrobia tak jak w FFXI powiecmy, czyli dany kraj jak ma w posiadaniu dany rejon to np. sklepy sa otwierane w miastach, lub po straceniu towary znikaja z polek, to nie ma bata, beda okienka.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:31 
 
Może być tak (i raczej będzie), że keepy będą pilnowane przez Elite Guardów. I 5x60 lvl niewiele będzie mogło im zrobić.


_________________
whiteman#2717

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:42 
 
IMHO za keepy bedzie pewnie trzeba placic punkatmi (tylko jak, gromadzone na konto gildi czt frakcji) i ten kto w danym momencie bedzie w stanie przekazać wiecej pointów do tego bedzie należał keep.
Pytanie po co je zajmować (tzn dla mnie dla funu i napewno bym to robił) będą jakieś bonusy uber rewardy za to?

A co do zlinkowania bg, troche nie jasno to napisalem wiecj wyjaśnie. WEźmy na prównanie Test Realm. Ile tam jest ludzi on-line. DUŻO, ile się przykładowo czeka na AV 15-20 minut ?. Dlaczego? Bo ludzie ejst od cholery. I właśnie, zlinkowanie bg, to nie jako utworzenia takiego ogromnego serwera. Mnóstwo ludzi w tedy bedzie się pchać na BG (luźnie załóżby że byłoby to około 70k ludzi naraz). Więc, co jest lepsze. Czekać na BG 10 minut, po zlinkowaniu, czy 40 minut bez. Kolejki nie moga się wydłuzyc bo porpstu wiecej ludzi będzie grało, przez co bedzie otwartych wiecej instancji i bedzie szybszy dostęp :]

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:42 
 
iniside napisał(a):
Fabianek ja gram horda :> Mi sie tam zmiana bardzo podoba :> IMHO dramatzujesz. Zobaczysz ze ta zmiana zmienimalizuje koljeki. Bo więcej ludzi naraz bedzie się pchało. Więcej ludzi, wiecej bg naraz mniej kolejek. :]


Ja sie zaczynam bawic od nowa na nowym realmie i znajac zycie jak dobije 60lvl i wejdzie 1.12 to przy moim szczesciu bede trafial na teamy Nihilium i innych hardcore gildi gdzie o zabiciu jednej osoby mozna pomarzyc :) Pamietam czasy jak jeszcze NIhilium gralo na BL i wchodzili np. for fun w 40os na AV, nic ich nie bylo w stanie zatrzymac, biegli sobie poprostu miażdżąc wszystko po drodze, no coz fishing bedzie mozna trenowac :]


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:45 
 
Ale zawsze to wiekszy fun, spotkać kogoś z innego servera. No i bedzie można zrobić globalny ranking gildi, graczy itp. Tylko niech to kur*y nedzie wypier** honor system. Albo chociaż ustalą liczbe punktów na stałym poziomie. (tylko nie za wysoko...). Honor może maleć z czasem, ok. Ale żeby liczba punktów była stała. Bo to chore jak na rank 4 na old-serwerze trzeba z 2-3 tygodnie tłuc..

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:47 
 
ta, nihilum i av za starych dobrych czasow kiedy mialem 5/8 magistra i czułem się bogiem.

albo "anyone who need kill Korak write /afk" : - D

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:49 
 
iniside napisał(a):
. Bo więcej ludzi naraz bedzie się pchało. Więcej ludzi, wiecej bg naraz mniej kolejek. :]


ty no chyba sobie jaja robisz, albo nie znasz zasad matematyki wez zrob sobie to na przykladzie jesli nie widzisz problemu. mi sie podobaja dlugie kolejki i dopoki sie system honoru nie zmieni lepiej aby tak zostalo.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 21 cze 2006, 10:52 przez Fabianek, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:49 
 
Gefaran napisał(a):
Crafting tez maja zdupiony niestety

Prawda, ale tu trzeba by zmieniać praktycznie większość systemu craftingu. Więc nie wierze, że to poprawią :P

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:53 
 
WithnesS napisał(a):
Gefaran napisał(a):
Crafting tez maja zdupiony niestety

Prawda, ale tu trzeba by zmieniać praktycznie większość systemu craftingu. Więc nie wierze, że to poprawią :P


Myślę że prędzej czy później poprawią niech tylko konkurencja sie pojawi troszke bliżej :)

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:56 
 
Ratio z wszystkich realmow EU, only 60lvl:

Obrazek

Wiem ze Census nie jest idealny ale to nie zmienia faktu ze hordy jest duzo mniej i prawdopodobnie bedzie miala instant wejscia na BG.


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 10:59 
 
wlasnie oto chodzi ze serwerow z wyzszym ratio zmniejszy sie czas oczekiwania (bleh) a z nizszym wydluzy.

mam nadzieje ze bedzie mozna sie zapisac na "local" bg i miedzy serwerowe osobno


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 11:04 
 
Cytuj:
ty no chyba sobie jaja robisz, albo nie znasz zasad matematyki wez zrob sobie to na przykladzie jesli nie widzisz problemu. mi sie podobaja dlugie kolejki i dopoki sie system honoru nie zmieni lepiej aby tak zostalo.

Ja mam w du.. system honoru(znaczy lepiej żeby go zmienili ale dla ranka nie gram...). Na bg ide for funy, zeby pograć i nie widzi mi sie czekanie na nie całymi godzinami...
Tutaj zasady są proste. Więcej ludzi, wiecej BG, mniej czasu czekania. Dla obydwu stron. I dla Ally i Dla hordy (chociaż przewaga tych pierwszych jest spora, to nie zmieni faktu, że przy większej ilości ludzi chcącyh pograć kolejki będą krótsze). Dla Ally kolejki się skrócą bo bedzie wiecej hordy, dla hordy też się skrócą bo ogólnie bedzie wiecej graczy. Nie podoba sie ?. Idzie pograj w EvE albo Everquesta 2 :P. Wogóle po co robić update wow 1.0 był najlepszy no nie ?

EDIT:
Dlaczego z niższym miałby się wydłużyć. Lol. Skróci się. Bo poprostu wiecej ludzi bedzie. To nie jest także 80% serwera pcha się na BG. I nagle wszystko pada. Na różnych serwerach chodzą rózne % ludzi... IMHO po zlinkowaniu ratio na bg bedzie równiejsze..

*

Posty: 104
Dołączył(a): 22.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 11:09 
 
Mnie to osbiście bardzo cieszy. Mam tylko nadzieje, że serwery RP będą łączone z serwerami PVE. Ile jest serwerów RP EU? Ze trzy?

Na Steamwheedle Cartel (tam gram po stronie hordy) jest przynajmniej 3 razy tyle aliantów co hordy :(. Wkurza głównie to, że kolejki nie są powodowane przez to, że jest zbyt duże zapełnienie... tylko przez to, ze nie da rady złożyć jednego teamu :( Międzyserwerowe BG powinny to zmienić.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 11:15 
 
@iniside

ok sproboje ci wytlumaczyc:

1 server: 100 hordy 150 ally -> 10 aktywnych wsg 50 ally w kolejce
2. server 100 hordy 130 ally -> 10 aktywnych wsg 30 ally w kolejce

po z mergowaniu masz: 20 aktywnych wsg 80 ally w kolejce, teraz sprowadzmy to do wspolengo mianownika jaka jest ilosc aktywnych BG to daje nam 10 aktywnych wsg 40 ally w kolejce. ludzie z servera 1 beda dluzej czekali, a ludzie z servera 2 krocej.

eot dyskusji z toba na ten temat jesli nadal uwazasz ze zawsze wiecej ludzi -> wiecej bg -> mniejsze kolejki

edit: to oczywiscie prosty przyklad ale oddaje calkowicie globalne ratio A:H, bo serwerow z wiekszoscia hordy mozna policzyc na palcach jednej reki a z wiekszoscia ally jest tona


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 11:22 
 
Ale to bardzo urposzczony rachunek. Trzeba wziąśc pod uwage
a) wszystkis serwery
b) rozbicie levelowe
c) to że na każdym serwerzem nie gra jednakowa ilosc ludzi na bg
d) rozne pory dnia
e) to ze serwerów jest naprawde duzo, a minimalizowanie tego to dwóch nie daje żadnego obrazu, tego jak to bedzie wyglądać. Fakty są takie że ogólnie kolejki się znacznie skróca. Weź tez pod uwage że tych 40 sumarycznie bedzie teraz czekac krócej, aniżeli przed połączeniem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 11:24 
 
jesli dobrze zrobia conquest system to moze byc ciekawe , zerg nie bedzie zbyt efektywny jesli keep bedzie musial byc obstawiany nukerami z glowa
jak w L2 castle siege - jak to zrobia chociazby na takim poziomie to juz bedzie gut . Nasza gildia nieskromnie dodam ma w swych szeregach jedynych z najlepszych pvperow na serwie , jak nasz fixed bawi sie na bg to wiekszosc alies robi /afk , mysle ze wiekszosc terenu bedzie pod naszym tabardem :] , oczywiscie world pvp to troche inaczej niz instanced bg zawsze gejki moga zawolac kolegow ze stormwind / ironforge ale sadze ze sobie poradzimy , shammy > pala w pvp


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 11:29 
 
iniside napisał(a):
Ale to bardzo urposzczony rachunek. Trzeba wziąśc pod uwage
a) wszystkis serwery
b) rozbicie levelowe
c) to że na każdym serwerzem nie gra jednakowa ilosc ludzi na bg
d) rozne pory dnia
e) to ze serwerów jest naprawde duzo, a minimalizowanie tego to dwóch nie daje żadnego obrazu, tego jak to bedzie wyglądać


popatrz na screen powyzej postniety przez jednego z przedmowcow ratio 1:1.6

Cytuj:
. Fakty są takie że ogólnie kolejki się znacznie skróca. Weź tez pod uwage że tych 40 sumarycznie bedzie teraz czekac krócej, aniżeli przed połączeniem.


powiedz to ludziom:
- ktorzy maja instant BG
- z nowych servow ktorzy trafia na over-equipped ppl

ah i jeszcze jedna sprawa http://www.ctprofiles.net/listing.ct?so ... &listing=1
przykladowe dosc popularne imie postaci :P


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 11:30 
 
A z tymi imionami to może być ciekawe. "Dzisiajk na bg wykończyłem abbadona" "któego?" :D

Wiesz nie da sie wszystkim dogodzić. Ale tu się liczy ogól a nie garstka ludzi :]

***

Posty: 787
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2006, 11:32 
 
@iniside

Fabianek mysli bardzo logicznie. Danie mozliwosci Global BG wyrowna dlugosc czekania na kolejkach na serverach EU, ale wyrowna nie globalnie ale Aliantom wyrowna i Hordzie wyrowna oddzielnie. Wienc Allianci bede czekac dalej w kolejkach tak dlugo jak czeka teraz srednia alliantow z EU servow. Blizza moze to nie obchodzic bo przeciez "chciales grac w noobowskim Alliance to teraz cierp" ;p

btw ja tez gram w Alliance ale i tak sie ciesze z tej zmiany.


_________________
PoE RIP Retardoom
Dota2 wy**bana wpizdu


Ostatnio edytowano 21 cze 2006, 11:35 przez kikas, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.