mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 307
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 02:34 
Cytuj  
No wiec tak:

1. Do SoCa 2h bron z jak najwiekszym dmg. To jest dosyc oczywiste. SoC dodaje 70% zadanych obrazen, czyli - im wiekszy dmg ma bron, tym wiecej obrazen z SoCa. No a zazwyczaj to wlasnie wolne bronie maja duzy dmg.

2. Wiekszosc DPS paladynow robi z siebie "reckoning bombs". Talent Reckoning dziala tak, ze po otrzymaniu critu ( z melee, ranged i magic) dostajemy dodatkowy atak (maksymalnie 5). Dlatego tutaj tez liczy sie bron z jak najwiekszym dmg.

3. 2h vs 1h.

W PvE gdy grindujemy, levelujemy itd zdecydowanie 2h. Chociaz grindowania palem nie polecam bo to sie mija z celem... PvE w grupie: zalezy od sytuacji. Wiesz, ze w okolo lata sporo mobkow i jest szansa, ze tank ich wszystkich nie utrzyma - 1h + shield. Wiesz, ze nie musisz sie za bardzo martwic o swoje zdrowie - mozesz sobie wziac jakis fajny item do offa z +healing albo int. Wiesz, ze nie bedziesz mial za wiele roboty jako healer, a brakuje dpsu - 2h (chociaz i tak sie za wiele nie zdziala w ten sposob ;-) )


PvP

Tutaj tez nie mozna jasno stwierdzic ktora opcje powinno sie wybrac. Np. w pojedynku z magiem oczywiscie 2h, bo armor i blok raczej sie nei przydadza ;-) Na rogala i warriora natomiast dobrze sprawdza sie 1h + shield. Ogolnie wszystko zalezy od tego jaki mamy build i na co sie nastawiamy.

Ja, gdy gram z moim premade uzywam wylacznie 1h + shield, bo od DD sa inni ludzie. A ja mam utrzymac przy zyciu siebie i innych, w czym bardzo pomaga tarcza. Najlepiej w tym wypadku zainwestowac najwiecej punktow w drzewko prot - zwieksza ono twoja szanse na przezycie, i conajmniej 10 punktow w holy (70% szansy na niezaklocone rzucanie czarow i +10% do intelektu - skoro chcesz dlugo zyc, musisz miec duzo many).

Ten filmik niezle to prezentuje:

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... bat+healer



Natomiast jesli znajde sie w jakims PuGu to nie mam oporow i biore w lapy moj 2h ;-) Wielkich szans na wygrana zazwyczaj nie ma, wiec przynajmniej mozna sie pobawic. Dzieki reckoning bomb i SoCowi spokojnie mozna pokonac 2-3 przeciwnikow na raz. Czesto jest wtedy nawet latwiej niz 1 vs 1. Np. z priestem paladyn nie ma zbyt wielkich szans (wlasciwie zadnych). Ale, gdy atakuje mnie np. rogue i priest to sprawa jest o wiele latwiejsza. Rogue critami nabija mi reckoning, a ja dzieki temu w mgnieniu oka moge rozwalic priesta. Potem bubble (ftw!), heal i zabieram sie za rogala. Jeszcze lepiej, gdy atakuje mnie feral druid w cat form. Speed 1 i prawie co drugi cios to crit ;-)

Istnieje jeszcze jeden odlam paladynow. Troche nerfniety po 1.9. Chodzi o to, aby to atakujacy sami sprawiali sobie bol ;-) Tzn. retri auta, holy shield, BoSanctuary - wszystkie te ralenty sprawiaja, ze atakujacy otrzymuje niewielkie obrazenia (cos jak thorns u druida), a dodatkowo BoSanc zmniejsza otrzymywane obrazenia, a HS zwieksza szanse na blok tarcza o 30%. Do tego oczywiscie Consecration. Do tego mozna jeszcze dolozyc rozne itemki o podobnych wlasciwosciach np.
http://thottbot.com/?i=39944 Oczywiscie tutaj obowiazkowo 1h + shield.

Wydaje mi sie, ze to jest ojciec tej szkoly walki :-)

http://www.warcraftmovies.com/stream.php?id=21836





Jak widac nie da sie jednoznacznie odpowiedziec co jest lepsze. To troche jakby wybierac miedzy sword a dagger rogue, albo miedzy fury, a arms warriorem.





Cytuj:
Priest + rank14 frost mage wycinaja 3-4 myslacych i 8 bezmozgich przeciwnikow (jesli mag ma flage) jezli duzo biegaja i kombinuja na WSG


Paladyn + rank14 warrior, hunter, mag albo warlock tez nie ma z tym wielkich problemow. Wiem z wlasnego doswiadczenia.


Edit: literowki i 1 zdanie ktore mi ucielo ;-)

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 02:50 
Cytuj  
Cytuj:
Talent Reckoning dziala tak, ze po otrzymaniu critu ( z melee, ranged i magic) dostajemy dodatkowy atak (maksymalnie 5). Dlatego tutaj tez liczy sie bron z jak najwiekszym dmg.

i tylko tutaj liczy sie dmg bardziej niz dps.
Cytuj:
SoC dodaje 70% zadanych obrazen, czyli - im wiekszy dmg ma bron, tym wiecej obrazen z SoCa

nie wiem czy mowiac "wiekszy dmg" chodzilo ci o wielkosci licz wyskakujacych nad glowa czy o dps. zakladajacze chodzilo o 'liczby nad glowa' to nie widze roznicy duzej czy liczy sa wieksze a wyskakuja zadziej czy sa mniejsze a wyskakuja czesto. Oczywiscie burst to burst ale bron z speed 3 sec i 80 dps jest lepsza niz z 4 sec speed i dajmy na to 77dps

reckoning build zaliczyl nerfa po tym ja kprzesuneli repentance do retri. sam nigdy nie bylem reckoning palem zawsze retri teraz holy.
Co oczywiscie nie znaczy ze jest to zly build jamaz palek ktory zrobil jedne z najlepszych pvp filmow byl zawsze reckoning z poczatku nawet przekladal to i divine favor ponad soc (co pozniej zmienil bo to nie byl najmadrzejszy wybor)


_________________
Kazdy czytajacy posty kornika musi zapoznac sie z Regulaminem:

1. Kornik nigdy nikogo nie chce obrazic.
2. Gdyby kornik sprawial wrazenie jakby chcial kogos obrazic patrz -> punkt 1


Wolowin - Lvl 80 Tauren Warrior @ Stormreaver

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 03:01 
Cytuj  
Sarmata napisał(a):
Cytuj:
Priest + rank14 frost mage wycinaja 3-4 myslacych i 8 bezmozgich przeciwnikow (jesli mag ma flage) jezli duzo biegaja i kombinuja na WSG


Paladyn + rank14 warrior, hunter, mag albo warlock tez nie ma z tym wielkich problemow. Wiem z wlasnego doswiadczenia.

O takie porownanie mi chodzilo ;]
Myslalem zeby kiedys sobie walnac takiego combat healera mniej wrazliwego na burst dmg, ale to odlegla przyszlosc.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 307
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 03:37 
Cytuj  
koornik napisał(a):
nie wiem czy mowiac "wiekszy dmg" chodzilo ci o wielkosci licz wyskakujacych nad glowa czy o dps. zakladajacze chodzilo o 'liczby nad glowa' to nie widze roznicy duzej czy liczy sa wieksze a wyskakuja zadziej czy sa mniejsze a wyskakuja czesto. Oczywiscie burst to burst ale bron z speed 3 sec i 80 dps jest lepsza niz z 4 sec speed i dajmy na to 77dps


Mowiac "wiekszy dmg" mam na mysli wiekszy dmg, a nie dps ;-) To powinno byc oczywiste. Co mi z tego, ze ja bede "szczypac" przeciwnika? ;-) Do "szczypania" lepszy 1h + tarcza :-) W broni o duzym dmg, crit + proc to naprawde duza cyfra ;-)) A poza tym przy szybkiej broni proc ma dmg niewiele wiekszy niz Seal of Righteousness.


tomugeen napisał(a):
O takie porownanie mi chodzilo ;]
Myslalem zeby kiedys sobie walnac takiego combat healera mniej wrazliwego na burst dmg, ale to odlegla przyszlosc.


Najgorzej, ze do tego trzeba miec naprawde dobry sprzet. W tier0 bez przyzwoitej ilosci many i +healing albo skonczy Ci sie mana po paru chwilach, albo nie wyrobisz z leczeniem :-)

Aha i jeszcze co do tego paladyn + rank14. Czasem nawet z jakims green randomem o przecietnym skillu udawalo sie nam pokonac 3-4 przeciwnikow.

Niektorym taka gra na BG nie odpowiada i za wszelka cene chca farmowac KB ale wg. mnie combathealing daje sporo radosci :-)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:48 
Cytuj  
A jak to jest z rankami w Seal of Command? Różnice w częstotliwości proca czy tylko judgement?

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 09:51 
Cytuj  
Cytuj:
Mowiac "wiekszy dmg" mam na mysli wiekszy dmg, a nie dps To powinno byc oczywiste. Co mi z tego, ze ja bede "szczypac" przeciwnika? Do "szczypania" lepszy 1h + tarcza W broni o duzym dmg, crit + proc to naprawde duza cyfra ) A poza tym przy szybkiej broni proc ma dmg niewiele wiekszy niz Seal of Righteousness.

lepiej uderzyc 5 razy za 600 czy 4 razy za 750?
Cytuj:
jak to jest z rankami w Seal of Command? Różnice w częstotliwości proca czy tylko judgement

tylko judgement. Przed pala review nikt nie uzywal wyzszego rangi wszyscy rank 1


_________________
Kazdy czytajacy posty kornika musi zapoznac sie z Regulaminem:

1. Kornik nigdy nikogo nie chce obrazic.
2. Gdyby kornik sprawial wrazenie jakby chcial kogos obrazic patrz -> punkt 1


Wolowin - Lvl 80 Tauren Warrior @ Stormreaver

**

Posty: 307
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 10:08 
Cytuj  
koornik napisał(a):
lepiej uderzyc 5 razy za 600 czy 4 razy za 750?


Co to za matematyczne szarady? ;-) Bez roznicy. Ale z doswiadczenia wiem, ze bron z malym dmg ale szybka, w polaczeniu z SoCem sprawdza sie gorzej niz wolna, z wiekszym dmg. Nawet jesli dps tej szybkiej jest wiekszy.

**

Posty: 274
Dołączył(a): 15.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 11:00 
Cytuj  
Reckoning specc po nerfie imo wypada duzo gorzej niz retrinoob/shockadin,owszem moze rogala/warka sprzatniesz 2 hitami ale reszta juz cie zmiazdzy.
Generalnie w pvp kazdka klasa bedzie probowala cie kite'owac wiec zbyt wielu szans na zadanie dmg miec nie bedziesz i z tej racji liczy sie wielkosc zadanego dmg a nie jak szybko machasz.Ktos tu podal jakis wzorek matematyczny ale te roznice sa znacznie wieksze , wyglada to raczej jak 5 hitow za 250-300 (tyle zadasz z pure dps sprzetem non crita) szybka bronia ale z mniejszym dmg czy 4 hity za 400 z grubej rury.A jako ze dmg za SoC idzie w % to roznice beda tam jeszcze wieksze.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 11:21 
Cytuj  
A tak w ogole to lvlowania to SoC czy judgment Crusadera + Righteousness ?

Do tej pory biegalem z 2h i fakt - proce SoCa sa fajne. Ale z drugiej strony, czy jakas szybsza bronia 1h nie nadrobie roznicy w DPSie broni procami Right po judgemencie Crusadera ?

(sam osobiscie zglaszam ten post do kategorii "dla poczatkujacych" - ale po prostu nie chce mi sie pisac 5 akapitow na ten temat, a ktos znajacy odpowiedz zrozumie pytanie tak czy inaczej :))

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 11:21 
Cytuj  
Oczywiscie faktem jest ze czesto lepiej miec duzy sped broni bo jak napisales moga kitowac. Jednak gdy jest pewna roznica w dpsie lepiej wziasc ta z wiekszym nawet jesli jest szybsza


_________________
Kazdy czytajacy posty kornika musi zapoznac sie z Regulaminem:

1. Kornik nigdy nikogo nie chce obrazic.
2. Gdyby kornik sprawial wrazenie jakby chcial kogos obrazic patrz -> punkt 1


Wolowin - Lvl 80 Tauren Warrior @ Stormreaver


Ostatnio edytowano 18 sie 2006, 12:52 przez koornik, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 274
Dołączył(a): 15.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 12:28 
Cytuj  
koornik nie bardzo rozumiem ^^ Napisalem ze jak kituja to nie ma znaczenia speed broni wlasnie i lepiej biegac z high dmg one;)

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 12:51 
Cytuj  
Cytuj:
A tak w ogole to lvlowania to SoC czy judgment Crusadera + Righteousness ?

a nie lepiej judgement of the crusader i SoC ? :P

taotao tamten post zedytowalem zeby mialo ostatanie zdanie sens


_________________
Kazdy czytajacy posty kornika musi zapoznac sie z Regulaminem:

1. Kornik nigdy nikogo nie chce obrazic.
2. Gdyby kornik sprawial wrazenie jakby chcial kogos obrazic patrz -> punkt 1


Wolowin - Lvl 80 Tauren Warrior @ Stormreaver

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 13:03 
Cytuj  
koornik napisał(a):
Cytuj:
A tak w ogole to lvlowania to SoC czy judgment Crusadera + Righteousness ?

a nie lepiej judgement of the crusader i SoC ? :P

taotao tamten post zedytowalem zeby mialo ostatanie zdanie sens


No mozna owszem ... ale SoC jest dla mnie malo .. hmm .. uzyje angielskiego slowa - reliable. Mialem pare walk z mobami w ktorych nie procnal w ogole, a z drugiej strony czasem potrafi procnac w dwoch pierwszych strzalach jako crit. Righteousness jest za to reliable - mniej ale zawsze.

To tak jak gralem hunterem i kombinowalem czy raczej AP zeby wiecej za kazdym razem, czy crit zeby wiecej ale rzadko i malo przewidywalnie.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 14.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 13:19 
Cytuj  
zeby oplacalo sie biegac z Righteousness musial by byc imp a i tak z biegiem czasu jak bedziesz mial lepsza broni to soc okaze sie lepszy

a co do spory czy szybka broni czy wolna
wedlug mnie wolna co prawda gdy bijesz sie z warkiem nie ma to znaczenia bo nie ucieka ale jak masz maga za przeciwnika to lepiej raz walnosc go mocno niz raz slabo wkonicu nie bedzie stal i patrzal sie jak go bijesz tylko bedzie uciekal i nie masz wtedy zbyt wiele szans zeby zadac mu jakis dmg

**

Posty: 306
Dołączył(a): 29.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 13:37 
Cytuj  
Oraczek wybij sobie z glowy rightousness poprostu to nie jest seal ktorego sie uzywa.
no faktycznie wolna bron lepsza w walce z magiem wiec jesli masz 2 bronie rozniace sie tylko speedem to lepiej wolna.


_________________
Kazdy czytajacy posty kornika musi zapoznac sie z Regulaminem:

1. Kornik nigdy nikogo nie chce obrazic.
2. Gdyby kornik sprawial wrazenie jakby chcial kogos obrazic patrz -> punkt 1


Wolowin - Lvl 80 Tauren Warrior @ Stormreaver


Posty: 28
Dołączył(a): 6.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 14:46 
Cytuj  
Hmm a jaki jest najlepszy build dla pala( chcialbym zadawac dmg) i najlepsza profesja? :)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 15:05 
Cytuj  
Jakubpl napisał(a):
Hmm a jaki jest najlepszy build dla pala( chcialbym zadawac dmg) i najlepsza profesja? :)

Jezeli koniecznie chcesz zadawac dmg to moze rollnij warriora? Jesli zalezy ci na plate.

A jesli zalezy ci na healach to moze rollnij shadowpriesta.


_________________
Obrazek


Posty: 28
Dołączył(a): 6.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 15:50 
Cytuj  
Nie koniecznie ale chcialbym jakis dmg zadawac, a jak bede chcial leczyc to walne sobie priesta.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 16:02 
Cytuj  
Jakubpl napisał(a):
Nie koniecznie ale chcialbym jakis dmg zadawac, a jak bede chcial leczyc to walne sobie priesta.


Paladyn to jest suport, ale generalnie wyglada to tak.
Przy buildzie Retribution mozesz uzyskać przeciętny DPS. Przy pozostałych buildach DPS będzie raczej słaby.
Natomiast przy buildzie Holy, będziesz naprawde świetnie leczył.

Morał z tego jest taki, że mozna Paladyna świetnie podkecić do leczenia, natomiast do DPSu można tez podkręcić ale już nie powyżej przeciętnej.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 16:03 
Cytuj  
Jakubpl napisał(a):
Nie koniecznie ale chcialbym jakis dmg zadawac, a jak bede chcial leczyc to walne sobie priesta.

Na levelu 60 w raid instancach bedziesz tylko leczyl jak priest i aury dawal : <

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.