mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 266  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 07:08 
Cytuj  
@Lu - takim mlodzieniaszkiem to ja juz nie jestem, ponad trzydziestka na karku wiec troche juz latek trzeba miec by mnie przebic. :wink:
Wracajac do tematu - nie podwarzalem oczywistych prawd jakie podales dodalem jedynie jedna dotyczaca heala o ktorej ten musi pamietac by z czystym sumieniem krytykowac tanka.


_________________
Maiori Cede

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 07:18 
Cytuj  
@Gim cofnij sie o jakieś 3-4 strony też sie pytałem o builid dla prot tanka na 70tym i są tam przykłady.


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 08:08 
Cytuj  
Lu napisał(a):
Razel :
nie ustąpię Ci ze względu na wiek bo pewnie jestem od Ciebie starszy :wink:
ale przyznam, że hiler leczący tanka któremu nic nie jest prosi się o baty
ale wracając do tematu


Z tego co wiem, to overhealing nie agruje. Takie cos to wystepuje wtedy, gdy:
1. healuje druid bez talentow zmniejszajacych agro
2. tank nie trafi za pierwszym razem i ma tylko initial agro
3. mob pierdzielnie naprawde mocna bombe na poczetek i wejdzie heal za kilka k hp, na wczesnym etapie "agrowania" moba.

gelerth napisał(a):
KromeR napisał(a):
Zreszta jest to tez imo wada feral druidow. Maja w uj hp i armoru, ale co z tego jak dostaja bomby takie ze hoho.


skad te bomby ? :D


Jak to skad? Nie mialem moze szczescia grac z dobrze wyekwipowanymi feral tankami, ale zwykle nie maja 490 def, wiec dostaja czesciej crity. Pozatym nie maja tarczy, wiec nie maja jak uniknac crushing blow. Czesto maja sporo dodge, ale warek zwykle ma wiecej parry + dodge. I pewnie jeszcze pare rzeczy. Fakt jest taki jaki jest. Drut wymaga wiecej leczenia, ale ma wiekszy hp pool, wiec jest latwiej go utrzymac.
A jest to fakt sprawdzony empirycznie, bo moj qmpel gra priestem i widze jak mu sie gra i na co narzeka. :P


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 09:03 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
gelerth napisał(a):
KromeR napisał(a):
Zreszta jest to tez imo wada feral druidow. Maja w uj hp i armoru, ale co z tego jak dostaja bomby takie ze hoho.


skad te bomby ? :D


Jak to skad? Nie mialem moze szczescia grac z dobrze wyekwipowanymi feral tankami, ale zwykle nie maja 490 def, wiec dostaja czesciej crity.


roznica w avoidance moze byc, zalezy od sprzetu (ja mam 38% dodge w rajdzie z itemami hp/ac/def i potami, warrior w tych samych warunkach mial 45% parry+dodge - pisze z potami itd, bo akurat wtedy porownywalem, natomiast nie jest wielkim problemem zlozyc avoidance set z 60%+ dodge, tylko wtedy z hp/ac kiepsko).
druid z talentami potrzebuje 415 def zeby byc uncrittable (co nie jest trudne, osobiscie mam 436)

jedyny problem to crushings. (chociaz i tak, Romeo przed nerfem bil crushing na mnie za 5k, warriora za 7k - a biorac pod uwage z jaka szybkoscia atakuje, to mimo wysokiego avoidance shield block sie szybko konczyl i crushing czasem wchodzil).

**

Posty: 375
Dołączył(a): 25.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 10:07 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Jak to skad? Nie mialem moze szczescia grac z dobrze wyekwipowanymi feral tankami, ale zwykle nie maja 490 def, wiec dostaja czesciej crity. Pozatym nie maja tarczy, wiec nie maja jak uniknac crushing blow.


mit z tym defence ;) mam juz crit immune na misiu. jedyne to bomba z crushin blow, ale kto teraz bije crushin ? grull, romeo ?

ps. dranei warr 51 i idzie w gore :D

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 10:46 
Cytuj  
A jak sprawdzasie mis na Prince i Nightbane? Jakie odczucia wowczas u healerow? Ktos ma jakies doswiadczenia z tym zwiazane?


_________________
Tank z powolania...

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 10:58 
Cytuj  
Ave pamietasz jak Nightbane strzelil ci ostatnio 2 crushingi pod rząd :P? No to hmm.... druid powiedzmy bedzie obrywał 60-70% tego damage'u co ty wtedy tyle, ze przez cały czas. Imo nie interes :P.

Do tego kamyka nie zje, potka nie łyknie etc.


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 11:15 
Cytuj  
Ano Nightbane potrafi zasadzic combo - zreszta tak samo Prince czy Romulo. Tego nie ukrywam. Chcialbym miec tylko jakies porownanie - bo moze rzeczywiscie lepiej na tych bosow wystawic druida.

Ale niech no ja tylko zbiore upragniony sprzet... a wowczas 28% dodge, 17,61% parry... unbuffed - no moze przyjdzie sie jeszcze posmiac z Prince czy Nightbane jak bede jeszcze czesciej unikal ciosow (obecnie 23,55% dodge, 17,66% parry - wiec roznica powinna byc i to dosyc znaczna).


_________________
Tank z powolania...

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 12:31 
Cytuj  
Thang napisał(a):
Ano Nightbane potrafi zasadzic combo - zreszta tak samo Prince czy Romulo. Tego nie ukrywam. Chcialbym miec tylko jakies porownanie - bo moze rzeczywiscie lepiej na tych bosow wystawic druida.


Czasem. Ale raczej nie dlatego ze druid, tylko dlatego ze byc moze ma lepszy sprzet od danego warka, albo po prostu potrzeba healerom wiecej ,,miejsca'' w hp. (chociaz chyba 19k buffed to warrior nie powininen miec problemu zeby miec, a do wiekszosci to powinno wystarczyc?).

*

Posty: 84
Dołączył(a): 26.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 16:40 
Cytuj  
ile warek powinien miec defence i staminy? good warek^^

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 16:52 
Cytuj  
kemer napisał(a):
ile warek powinien miec defence i staminy? good warek^^


Nigdy nie ma wystarczajaco!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1753
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 18:04 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
kemer napisał(a):
ile warek powinien miec defence i staminy? good warek^^


Nigdy nie ma wystarczajaco!

QFT

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2007, 07:30 
Cytuj  
A czy cap na defa nie jest w tej chwili na 500? cos tam czytałem na warrior forum.


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2007, 08:22 
Cytuj  
Shadowclaw napisał(a):
A czy cap na defa nie jest w tej chwili na 500?

490 afaik.

a co do zycia =p
http://armory.worldofwarcraft.com/chara ... n=Maraudor
z tego co pamietam 14.7k unbuffed. (ma byc moze troche mniejsza avoidance, ale... ) - z wszystkimi potami bedze mial ok. 20k

**

Posty: 280
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2007, 09:30 
Cytuj  
Lu napisał(a):
uhaha ale się dyskusja zrobiła :)

dla jasności : zapytałem o tanka z 2H w PUGu – nie mam nic do grupy zgranych znajomych którzy w 5 warków z 2H robią sami instancję bandażując się po drodze i przekazując agro ;) grałem też z tankami którzy z dwurakiem w PUGU świetnie tankowali i nie miałem problemu lecząc ich (znaczy nie umierali od trzeciego ciosu walcząc z trzema mobami ) – pozdrowienia dla klanu FURIE .

Bo prawda jest taka, ze mozna tylko takie rozwiazanie trzeba sobie wykalkulowac. Oczywiscie druga strona medalu jest taka, ze pewnie 9 na 10 takich warriorow to zwyczajni idioci, nie majacy z reguly pojecia ani o dps'ie, aggro, ani w ogole o tankowaniu. (tzn. mowie tutaj o pug'ach, a nie o grze z kumplami bo tam wiadomo, mozna sie ze wszystkim dogadac)

Ja np. do poziomu auchenai crypts (czyli ramparts, bf, slave pens, underbog, mana tombs) tankowalem w Dual Wieldzie (oczywiscie bosow to juz normalnie, choc kilku tez w dual wieldzie).

I nie mowie tutaj o tankkowaniu na 70 lvl, tylko tankowaniu podczas levelowania, gdy sie mialo sredni gear (epiki stare + nowe greeny / blue z instancji, questow), gdy tez braklo sprzetu itd itp.

Tyle, ze no tak jak mowie, trzeba to robic z glowa. Tankowalem DW, ale mialem chyba 16 pkt w protekcji z wymaxowanym armorem i defiance, reszta punktow fury (m.in. to hit). Najistotniejsze staty wtedy to armor, to hit, defense, dodge.

To hit mialem na poziomie 8/9 %, no i oczywiscie tank itemy. Crita mialem calkiem niezlego. Aggro mialem znacznie lepsze niz full prot z shieldem (one hand na flurry 60 dps to w praktyce ponad 80 dps, a przeciez jest jeszcze OH), zwlaszcza na wiekszych pullach.

Tak naprawde takie rozwiazanie to tez byl tank, tyle, ze poswiecajacy armor (z shielda), shield block wzamian za wieksze aggro (znacznie wiecej rage, wynikajace ze slabszych mimo wszystko def statow, i z dps'u). Czy tak ubrany bylem dps warriorem ? Nie. Szczerze mowiac bardziej chyba przypominalem feral druta. Pozniej juz nosilem shield bo po prostu nie dalo rady nadazyc z odpowiednimi itemami za trudnoscia kolejnych instancji. ale uwazam, ze spokojnie takie tankowanie bylo viable. Kumpel drut spkojnie mnie healowal bo w sumie poza mniejszym armorem, braku shield blocka nie bylo jakiejs ogromnej roznicy. co innego oczywiscie jakbym wyskoczyl bez punktow w prot, z full dps gearem to wtedy pewnie 3-4 hity i koniec ... no ale wlasnie po tym mozna rozpoznac idiote ;)


Co do healerow to tez madroscia nie grzesza. Rzuci taki np. shielda na tanka przed jakims trashem i sie dziwi, ze ten po sekundzie zgubil aggro jak akurat zdarzylo sie, ze np. zaliczyl Miss'a, mob trafil, ale wszystko zaabsorbowal shield i w rezultacie warrior mial "porywajaca" ilosc rage'u do tankowania

**

Posty: 280
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2007, 09:49 
Cytuj  
gelerth napisał(a):
mit z tym defence ;) mam juz crit immune na misiu. jedyne to bomba z crushin blow, ale kto teraz bije crushin ? grull, romeo ?

Yyy, wszystko co bije z melee ? Wiec predzej, czy pozniej troche sie tego zbierze ;)

Roznica jest przede wszystkim w Crushing blowsach i tym, ze warem zawsze w kryzysowym momencie mozna dac
a) shield wall
b) lifegiving gem (jesli ktos jeszcze uzywa)
c) last stand
d) commanding shout
e) pot

A to moze dac wielokrotny przyrost hp


Posty: 5
Dołączył(a): 17.09.2006
Offline
PostNapisane: 29 mar 2007, 10:44 
Cytuj  
dokladnie, warr ma pelno "oh shit" umiejetnosci a druid nic


_________________
Xaravander <Unity>, lvl 70 mage, Jaedenar EU

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2007, 11:33 
Cytuj  
psk napisał(a):
490 afaik.

a co do zycia =p
http://armory.worldofwarcraft.com/chara ... n=Maraudor
z tego co pamietam 14.7k unbuffed. (ma byc moze troche mniejsza avoidance, ale... ) - z wszystkimi potami bedze mial ok. 20k

Z wszystkimi dopalkami powinno byc ~22k. :) Robi wrazenie i daje do myslenia.

Osobiscie majac duzo gorszy sprzet i idac nieco inna droga (stawiam na dodge i parry) wyciagnalem na bufach 19474hp (dowod: klik). Armory nie zupdateowalo mojego profilu (obecnie unbuffed mam 12274hp, 23,55% dodge, 17,66% parry; ile na bufach to widac na screenie).
Staram sie jednoczesnie zebrac sprzet pod stamine - niemniej intryguje mnie kwestia wymaxowanego avoidance dlatego tez w pierwszej kolejnosci ide w ta strone (kusi docelowe 28-29% dodge unbuffed!).

Glownie pytam healerow jak im sie leczylo na danym bosie - milo slyszec, ze czesto nudzili sie. ;)


_________________
Tank z powolania...

**

Posty: 235
Dołączył(a): 30.01.2006
Offline
PostNapisane: 29 mar 2007, 11:45 
Cytuj  
Hehe, u nas druid ostatnio Grulla tankowal (>21k HP, >31k armor)

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2007, 12:02 
Cytuj  
Kurcze - zaczynam miec kompleksy. ;)


_________________
Tank z powolania...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 266  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.