mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*

Posty: 58
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2008, 16:05 
Cytuj  
Nie chce mi sie klocic o takie rzeczy bo to nie forum angielskiego ale jesli chodzi akurat o to zdanie ktore roztrzasacie to akurat gift to nie jest problem. Powazniejszym bledem (chociaz nie jakims karygodnym) jest slowko OR. Jesli sie zaprzecza obu czlonom zdania to powinno byc uzyte NOR. Czyli to zdanie powinno brzmiec : "You may not purchase, sell, give nor trade" i to najlepiej wskazuje ze nie napisal tego nikt anglojezyczny.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2008, 18:31 
Cytuj  
bmiara napisał(a):
Ash napisał(a):
bmiara napisał(a):

"You may not purchase, sell, gift or trade" ->"You may not purchase, sell, give or trade"


Gift akurat jest tutaj dobrze zastosowane.



http://feh-muh-nist.blogspot.com/2006/0 ... -verb.html



Kod:
Gift has a long history of use as a verb meaning “to furnish with a gift; endow” as in “The world must love and fear him Whom I gift with heart and hand” (Elizabeth Barrett Browning). This sense provides a useful distinction from give, for give can sometimes be confusing because it means both “to transfer physical possession” and “to transfer ownership.” Unfortunately, the use of gift as a verb in Modern English is tainted by its association with the language of advertising and publicity (as in Gift her with this copper warming plate). When you want clarity, use a substitute such as give as a gift, bestow, or donate.


sigh. Gift mozna rowniez uzyc jako czasownika. mozesz w to wierzyc albo nie, albo cytowac sobie super artykuly z blogow feministek, nie zmieni to tego ze gift jest i bedzie uzywane jako verb.

rudy - nigdzie nie napisalem ze nie ma tam bledow, bo sam przytoczylem te ktore zobaczylem od razu, ale mowienie ze 'w kazdym prawie zadniu jest blad stylistyczny' po czym przytoczenie dwoch zdan z calego tekstu na pol strony a4 to chyba przesada.

jesli sie zgodzicie ze to przesada to wlasnie o to mi chodzilo.

thx.

btw jak bardzo chcecie to jak wroce do domu to przekleje wam prawdziwy mail z blizzarda ktory dostalem za czasow bety WoWa i zobaczycie ze blizzard employees tez robia bledy, wiec nie ma sie czego czepiac.


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 58
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2008, 20:03 
Cytuj  
Ash tak z ciekawosci chetnie bym spojrzal na tego maila od blizza z bledem :)

co do gifta masz racje. co do kolejnych przykladow to mowilem ze to nie forum anglistyki wiec nie chce mi sie napinac jezykowo, szczegolnie ze sam zadnym anglista z dyplomemn nie jestem a znajomosc jezyka zawdzieczam jedynie wytezonej nauce od dziecka ;-) ale jesli nalegasz - chociazby pierwsze zdanie:
Cytuj:
We at Blizzard entertainment have recently been made aware of the illegal
activities websites such as yours have been taking part in, the reason for
this email is to address this
.

1. nie activities tylko activity websites bo to jest okreslenie tych stron.
2. have been taking part in... - brakuje "w czym"? biora udzial w czym te strony, to zdanie jest w ogole niedokonczone i bez sensu.
3. po przecinku brakuje spojnika czegos jak "and" albo "thus" czy "therefore" i dalej ....the reason for this email...blablalba

no i dalej mozna tak smucic ale jak mowilem porownujac ten tekst ze wczesniejszymi scamami to i tak edukacja postepuje ;-)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2008, 20:10 
Cytuj  
ok. to zdanie nie jest bez sensu.


Rozszerze ci je troszke zeby wyrazniej zaznaczyc o co biega.

Illegal activities, in which websites (such as yours) have been taking part in.

Skrocona (rowniez formalna i rowniez poprawna) forma tego zdania (rownowaznika, to be exact) wyglada wlasnie tak:

Illegal activities websites such as yours have been taking part in.


zgadzam sie ze mozna tak smucic, ale wiekszosc z tych smutkow to jednak beda poprawne zdania.


_________________
Obrazek
Obrazek

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2008, 20:10 
Cytuj  
Cytuj:
We at Blizzard entertainment have recently been made aware of the illegal
activities websites such as yours have been taking part in, the reason for
this email is to address this


Dobrze jest. Activities to nie jest okreslenie do 'websites', zdanie moznaby przetlumaczyc tak: 'My w blizzardzie zostalismy niedawno poinformowani o nielegalnej dzialalnosci w ktorych biora udzial strony takie jak panska, powodem tego emaila jest zaadresowanie tego'.

edit: ubiegles mnie :(


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

*

Posty: 58
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2008, 20:39 
Cytuj  
w sumie co do szyku macie racje, po prostu brakowalo mi tam przecinkow, nie zauwazylem ze to jest wtracenie :) widzicie jaka roznice moze zrobic kilka przecinkow ;-) czyli to powinno pojsc tak

"We at BA have recently been made aware of illegal activities, websites such as yours have been taking part in, [tu cialge mi brakuje zwyklego AND] the reason for this email is to address this."

i w tym kontekscie faktycznie activities jest oczywiscie poprawnie. co do tego spojnika na koncu to jednak mi go brakuje :)


_________________
Obrazek

**

Posty: 295
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2008, 13:29 
Cytuj  
ahahha stare to jak swiat jak chcecie sie jakos zabezpieczyc to polecam mmowned.com i tam troche poczytac

*

Posty: 82
Dołączył(a): 15.04.2006
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 00:02 
Cytuj  
hehe, true ze stary scam

zaczynajac z WoWem dostałem podobny mail no i oczywiscie... wpadłem i zostalem bez konta ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.