mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 598 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 20:42 
 
blodzik napisał(a):
no to sory ale ciota komputerowa jestes i gowno kupiles bo u mnie na gownianym sprzecie sprzed 5-6lat lepiej wszystko chodzi niz tobie ;q


Bi-lodzik, a moze tak wypierdalaj juz z tego boardu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 20:42 
 
w sumie madry post isengrima :-)

szkoda, ze tworcy wow'a nie wzieli pomyslow z uo... i paru innych gier.


Ostatnio edytowano 20 lis 2008, 20:45 przez Mendol, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 20:43 
 
Oyci3C napisał(a):
blodzik napisał(a):
no to sory ale ciota komputerowa jestes i gowno kupiles bo u mnie na gownianym sprzecie sprzed 5-6lat lepiej wszystko chodzi niz tobie ;q


Bi-lodzik, a moze tak wypierdalaj juz z tego boardu.

Ano weak troll. Nawet smieszny nie jest.
Cytuj:
szkoda, ze tworcy wow'a nie wzieli pomyslow z uo... i paru innych gier.

W tedy takich obrotow miesiecznie by nie mieli. No przynajmniej tak mi sie wydaje :P.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 109
Dołączył(a): 14.11.2008
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 20:45 
 
jestem ;<

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 20:48 
 
Pewnie ze byly gry przed WoWem - EQ2 bodajze 500tys graczy.A przeciez powiedzialem ze WoW czerpal - wlasnie z EQ,UO i innych niszowych gierek mmo. Kto dzis pamieta o Neocronie?,Asherons Call? Nawet byl polski mmo...


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 20:49 
 
no co zaczerpnal wow z uo to naprawde nie wiem ;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 20:57 
 
Isengrim napisał(a):
Lubie WoWa. Gdyby nie WoW i jego finansowy sukces nie byloby WARa. Gdyby uzyc paraleli WoW to Cezar,WAR to Oktawian. Z niszowych gierek za mala kase zaczely powstawac naprawde niezle MMORPGi - bo sie oplacalo.


Mysle troche inaczej, WoW zjadl taki duzy kawal MMO-tortu ze ekspansja graczy na rozgrywke online nie zwiekszyla diametralnie playerbase np. DaoC. Mythic moglby miec wiecej graczyw DaoC i zrobic nastepna gre bez potrzeby sprzedania sie EA.
Wczesniej tez sie oplacalo mmo robic, byla to nisza ktora calkiem dobrze rosla. Oplacalo sie, tyle ze mniejszym studiom, teraz jest troche tak ze nie wystarczy zarobic, duze firmy musza miec duzy zwrot z produkcji, inaczej nie beda sobie zawracac glowy projektem zamiast ktorego moznaby zrobic Sims.
Jakby nie patrzec spowodowalo to troche skoncentrowanie sie gier na EQ/Wow schemacie. Wszystkie wieksze gry ktore od czasu wow wyszly nalezlaly przeciez do tego nurtu.

No ale na horyzoncie majacza dfo (vaporbeta!), mortal (nie wierze ze powstanie szybko) i earthrise (nie wiem czy pozostali wierni poczatkowym planom).
Pozostaje bawic sie w to co jest i czerpac przyjemnosc lub narzekac. Albo czerpac przyjemnosc z narzekania.



Edit:
Cytuj:
Kto dzis pamieta o Neocronie?

Znam takich ktorzy moga pieprzyc NC bez konca ;[


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 21:32 
 
Jak dla mnie to wow wiecej szkody przyniosl rynkowi mmorpg niz korzysci. Ostatnie produkcje pokazuja, ze zdecydowanie brak swiezosci spojrzenia devsow/producnetow. Jest tendencja do robienia gier w tym samym, oklepanym stylu ktory blizzard upowszechnil rozwijajac ta gre. Coz z tego, ze przyciagnal kilka milionow graczy jezeli oni nigdy nie odnajda sie w nowym mmorpg bo znaja jedyny sluszny model. Jak dla mnie AoC jest praktycznie w kazdym aspekcie lepszym tytulem. Coz z tego jezeli schemat rozgrywki nie rozni sie niczym od wow. Po co gracz ma sie uczyc nowej gry, meczyc sie z poczatkowymi bugami, czekac na rozbudowany content jak ma to dopracowane przez pare lat i poznane w kazdym szzegole. Mam wrazenie, ze rynek mmorpg byl ciekawszy przed wejsciem blizza. Niestety ta firma jest jak gruby katolicki konserwatysta, ktory nie lubi zmian. Wszystkie ich tytuly do x lat to ta sama przeterminowana mielonka w puszce. Swietnie sie sprzedaje, nawet ja choc amatorem mielonki nie jestem kupilem. Po paru kesach jednak przechodzi mi caly entuzjazm konsumpcji. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 54
Dołączył(a): 19.03.2006
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 21:55 
 
heh sam sobie przeczysz piszesz że blizzard wytyczył nowy trend w tworzeniu gier mmo a na końcu piszesz że tworzy gry które nic nie wnoszą nowego w rozwój gier ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 22:02 
 
hrun napisał(a):
heh sam sobie przeczysz piszesz że blizzard wytyczył nowy trend w tworzeniu gier mmo a na końcu piszesz że tworzy gry które nic nie wnoszą nowego w rozwój gier ...

Nigdy nie wyznaczyl trendu. Skopiowal rozne rzeczy z EQ2 i sprzedal to na popularnej marce. Tworzenie != ulepszanie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 54
Dołączył(a): 19.03.2006
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 22:12 
 
iniside napisał(a):
hrun napisał(a):
heh sam sobie przeczysz piszesz że blizzard wytyczył nowy trend w tworzeniu gier mmo a na końcu piszesz że tworzy gry które nic nie wnoszą nowego w rozwój gier ...

Nigdy nie wyznaczyl trendu. Skopiowal rozne rzeczy z EQ2 i sprzedal to na popularnej marce. Tworzenie != ulepszanie.


hmm albo coś mi się pomyliło albo EQ2 było wydane w tym samym roku i chyba miesiącu co WoW więc jak mogli coś skopiować ??

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 22:27 
 
edit

Inside pewnie chodzilo o EQ.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 22:30 
 
hrun napisał(a):
heh sam sobie przeczysz piszesz że blizzard wytyczył nowy trend w tworzeniu gier mmo a na końcu piszesz że tworzy gry które nic nie wnoszą nowego w rozwój gier ...

Ja gdzies napisalem, ze blizz wytyczyl nowy trend? Oj chyba podstawowe procesy myslowe szwnkuja. Proponuje zrewidowac swoje rozumienie slowa "upowszechnil".


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 22:44 
 
hrun napisał(a):
iniside napisał(a):
hrun napisał(a):
heh sam sobie przeczysz piszesz że blizzard wytyczył nowy trend w tworzeniu gier mmo a na końcu piszesz że tworzy gry które nic nie wnoszą nowego w rozwój gier ...

Nigdy nie wyznaczyl trendu. Skopiowal rozne rzeczy z EQ2 i sprzedal to na popularnej marce. Tworzenie != ulepszanie.


hmm albo coś mi się pomyliło albo EQ2 było wydane w tym samym roku i chyba miesiącu co WoW więc jak mogli coś skopiować ??

no mrynar ma racje chodzilo mi o EQ1.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2008, 02:15 
 
WAR jest gra na ktora czekalem.Jestem starym czlowiekiem ktory ma zone i dziecko. WoW nie pozwalal mi na optymalne wykorzystanie wolnego czasu - ciekawe insty wymagaly kilkugodzinnej nasiadowy.
WAR dal mi mozliwosc rozrywki zaraz po zalogowaniu, kwadrans,pol godziny i keep jest nasz, potem nastepny, scenario,tlumaczenie w gildi dlaczego olewam mount i schodki,scenario randomraid.... Klade sie spac.Coz,Hand of God (zapraszam).Naprawde ciezko jes mi opisac jak fajne i trzymajace klimat sa questy w WARze - powiem tak. Jako BW imperialny nienawidze tych podsteonych gnid z polnocy, jako squig herder to te kurduple zjadam na wczesne sniadanie.I caly swiat gry mnie popiera, ba on nawet elfiki popieraja.
Dlatego wlasnie teksty na temat lepszosci PvE WoWa nad WARem mnie bawia...


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 21 lis 2008, 03:06 
 
Farod napisał(a):
prawda jest taka ze wow przy calych jego wadach i zaletach jest najlepszym mmorpg'em i tyle. Bije na glowe wszystkie inne mmorpgi mechanika gry i niskimi wymaganiami sprzetowymi. U mnie na 4 letnim kompie mam 40-60 fpsow z high detalami (wylaczone cienie i draw distance low), dla przykladu odpalilem aoc - HAHA slideshow, WH - gra stawala na 20 sec co chwile wczytujac cos przy GORSZEJ grafice niz wow. Do tego wh tak mnie wciagnal ze dobilem 2gi lvl i wylaczylem gre. Aczkolwiek to sa moje subiektywne odczucia i nie kazdemu kaze sie z nimi zgadzac.

Obiektywne jest tylko pierwsze i drugie stanie z mojego posta ;p

tylko czas idzie do przodu
podobnym argumentem mogloby byc ze jak wychodzil WoW to ja moglem wtedy grac na swojej amidze w Tibie na full detalach ;)

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 lis 2008, 09:40 
 
Najlepsze jest to, ze jak WoW odnosi kolejny sukces i 50% ludzi wraca do gry po pol rocznej przerwie ( czy rocznej), to nagle wszyscy opiewcy i trole sie zlatuja... zreszta , trole sa zawsze anty wow, nawet w czasach posuchy przeddodatkowej... Takie zycie trola widac - jak cos jest dobre i to lubia masy, to na pewno musi byc gowno, bo tak samo jest z muchami...


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 lis 2008, 09:51 
 
chyba troche przesadziles lutus ;-)
wedlug mnie to raczej pokolenie jp2 ma juz troche inny gust niz starsi koledzy. wy lubicie ladne, lsniace itemki, pvp bez kar (bo co by to bylo gdyby ktos cie zabil i mogl ci zabrac epix, na ktorego zdobycie poswieciles miesiac) i dlatego wow wam odpowiada.
fajna rozrywka bez zbytniego stresu.


Posty: 40
Dołączył(a): 4.04.2006
Offline
PostNapisane: 21 lis 2008, 10:03 
 
stres to ja mam w pracy, a wow ma mi dawac przyjemnosc :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2008, 10:20 
 
Wieksze sa kary za smierc w wow niz w war. Przynajmniej do ciala trzba isc, w War mozesz smierci uzywac jak teleporta, to samo w aoc. TO jest dopiero kara.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 598 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.