mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 11:31 
Cytuj  
Ja szczerze watpie ze powstanie WOW 2, strzelili by sobie sami w kolano.
WOW 2 ma jedynie szanse powstac jak WOW sie stoczy na samo dno (czyt.) - ponizej 1 miliona aktywnych kont, mniej wiecej oczywiscie.

Chce tylko przypomniec wszystkim sceptykom ze WOW od daty premiery regularnie rosnie pod wzgledem ludzie w to grajacych. Z 4 mln na poczatku do 9 mln teraz...

Jaka gra moze sie pochwalic tym ze po 3 latach popularnosc jej nie spada ale wrecz rosnie??

Co do WOW 2 jak pisalem predzej spodziewam sie rewolucyjnego dodatku, to znaczy zostanie to co jest plus wiecej oraz przedewszystkim zmieniona grafika - moze w przyszlosci nawet pod DirectX 10. Kto wie...


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 12:54 
Cytuj  
kkkk20 napisał(a):
Chce tylko przypomniec wszystkim sceptykom ze WOW od daty premiery regularnie rosnie pod wzgledem ludzie w to grajacych. Z 4 mln na poczatku do 9 mln teraz...

To daje po 9000 graczy na kazdym z tysiaca serwerow.


Posty: 46
Dołączył(a): 23.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 15:08 
Cytuj  
Na mmorpg.com (lub innym znanym serwisie mmo, glowy nie dam ze to bylo mmorpg.com) pisali swego czasu ze Blizzard sciemnial z liczba 9 milionow. Dokladniej to istnieje 9 milionow KONT co nie rowna sie 9 milionom AKTYWNYCH kont. W artykule byla tez suma graczy logujaca sie w danym miesiacu na wszystkei serwery i oczywiscie byla o niebo mniejsza niz 9 milionow ktore podaje Blizzard.
Swoja droga dla mnie WoW skonczyl sie w maju tego roku - a gralem od poczatku wersji EU. I wiem jedno - na pewno juz nie wroce do tej gry :-) Jedyne na co licze to to ze Warhammer Online bedzie dobry i w to bedzie mozna zaczac grac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 15:28 
Cytuj  
blizz juz napisal co oznacza u nich aktywny subkrybent, i skad niby admini mmorpg.com mogli by wiedziec jaka ilosc graczy loguje sie do gry?


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9


Posty: 46
Dołączył(a): 23.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 15:59 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
skad niby admini mmorpg.com mogli by wiedziec jaka ilosc graczy loguje sie do gry?


sa do tego odpowiednie narzedzia chocby w postaci modow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 16:48 
Cytuj  
Dejagore napisał(a):
Ravushimo napisał(a):
skad niby admini mmorpg.com mogli by wiedziec jaka ilosc graczy loguje sie do gry?


sa do tego odpowiednie narzedzia chocby w postaci modow.

No tak, tylko ze dane jakie zbierzesz np. Censusem ciezko uznac na dluzsza mete za jaki kolwiek wyznacznik, ile osob oplaca konta. Musiabys dane zbierac non-stop, powiedzmy przez 2 miesiace, pozniej zrobic statystke, odrzucci, te same osoby (to moze byc spory problem swoja droga..). Ojj to nie jest wcale takie latwe. Zrobienie statystki kto jest on-line to jedno, a zrobienie tego ile jest aktywnych kont to akby inna sprawa :P


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 16:52 
Cytuj  
Dejagore napisał(a):
Ravushimo napisał(a):
skad niby admini mmorpg.com mogli by wiedziec jaka ilosc graczy loguje sie do gry?


sa do tego odpowiednie narzedzia chocby w postaci modow.


Prawie oplulem monior sniadaniem, tos mnie rozbawil kolego ;-)

Edit 20;38

Aldatha@IRC napisał(a):
[20:38] <Aldatha> Do monitorowania kto sie loguje do WoW sa odpowiednie mody
[20:38] <Aldatha> buahah
[20:38] <Aldatha> obsmarkalem ekran


_________________
Nestor#1522


Posty: 46
Dołączył(a): 23.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 20:49 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Prawie oplulem monior sniadaniem, tos mnie rozbawil kolego ;-)


sniadaniem o 17:52 ;-) ?

Fajnie ze Cie rozbawilem, jednak z drugiej strony szkoda ze z lekka nuta ignorancji i niczym nie poparta pewnoscia podszedles do tematu. Forum mmorpg.pl przegladam od jakiegos czasu, i z tego co dotychczas zauwazylem to taka wyrozniajaca sie osoba przejawiajaca tutaj wyjatkowo glupi ton wypowiedzi jest Sandman. Wiec Nestor troche inny ton prosze :P

Co do mojej wczesniejszej wypowiedzi to chcialem tylko poprzec teze o tym iz WoW sie konczy...przynajmniej w takiej formie. jesli nie zmienia czesci obowiazujacych rzeczy w tej grze to pewna liczba graczy z pewnoscia przejdzie do konkurencji. Nie mowie tez ze znam lepszego mmorpg niz WoW, nie ma jeszcze takiego, no ale mam nadzieje ze WO albo AoC to zmieni :-).

A tu maly tekst o "aktywnosci" kont w WoWie :



Kod:
It's that time of the month again and we have calculated the August concurrency numbers provided by the CensusPlus UI Addon.

August shows a slight downturn in concurrent players. For combined EU and US, numbers are off by about 37,000 players. While this represents slight downward movement, the numbers are still very healthy.

I am a bit surprised that the announcement at Blizzcon did not excite some folks to get back online a bit. Looking forward, with school starting back up in September, I fully expect an even greater decline next month and would expect numbers to hold after the drop until patch 2.3 which will introduce the new 10 man raid zone, Zul'Aman.

All in all, I would not be surprised if numbers continue to dwindle until the release of the next expansion which is arguably still a year or more away. I guess we'll see!


i do activity ratio z warcraftrealms.com

http://www.warcraftrealms.com/temp/activity-807.htm

koniec. nie chodzilo mi o zaczecia jakiegos bezsensownego flama tylko o wyrazenie zdania.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 21:51 
Cytuj  
Przy domyslaniu sie ilu jest graczy trzeba wziasc pod uwage ze ludzie mniej maniacza, a efektem jest to ze nie powstaje juz tyle nowych serwerow, plotki o laczeniu opustoszalych serwerow juz sie pojawiaja w green postach.
Mysle ze do premiery dodatku spadnie im o jakies 20% ilosc aktywnych kont, a jak wejdzie dodatek to przebija 10mln spokojnie, sam mimo znudzenia zapewne kupie bo licze na przynajmniej dwa miechy fajnej zabawy.
Powinni starac sie zapelniac serwery i zachecac ludzi do gry od zera, sporo jest serwerow gdzie istnieje tylko end game, cale zycie w grze toczy sie kolo AH lub banku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 21:55 
Cytuj  
Jeszcze żebyś miał pojęcie na jakiej zasadzie działa census, to może byś wiedział że od dłuższego czasu ich statystyki są bardzo mało warte.

Edit: Oczywiście to odpowiedź na post Dejagore :wink:


Ostatnio edytowano 18 wrz 2007, 23:52 przez Goatus, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 22:04 
Cytuj  
Niektorzy maja inny tryb zycia niz 8-16 i miewaja sniadanie o roznych porach ;-)

Addony sa z natury nieprecyzyjne, i nie sa w stanie okreslic czy dana postac jest z tego samego konta co poprzednia, czy z zupelnie innego. Juz tutaj jest calkiem niezly blad. Do tego search zwraca tylko 50 pozycji, i mozna latwo cos pominac, chyba ze leci przeszukiwanie brute force'em, i zamula ci klienta (GG).

Oczywiscie ze podchodze do tego z nutka ignorancji, addony ograniczone przez system skryptowy nigdy nie dadza ci wymiernych danych na ktorych mozna sie opierac, to zawsze jest pewnie oszacowanie. Nie mowiac juz o tym ze znaczna czesc graczy wow jest poza EU/US.

Wow bedzie nadal zdobywal graczy, glownie dzieki swojej silnej pozycji na rynku, dobremu IP (nie adres ip), dobremu marketingowi, i naglasnianiu wszelkich wydarzen zwiazanym z wowem i kolejnymi dodatkami. Oczywiscie ze po 3 latach niektorym moze sie ten produkt przejesc, i z cala pewnoscia jesli wyjdzie nowe mmo o porownywalnej jakosci, to ludzie sie przerzuca zeby przynajmniej sprobowac jak w to sie gra. Jesli znajda to co w wowie i cos ekstra czego szukali, to zostana. Jesli zauwaza ze to jest podobny grind (AoC) tylko z innymi ludzikami, to wroca do wowa gdzie maja juz jakis status.

Jedynym powaznym konkurentem na najblizszy czas jest WAR, ktory bedzie musial konkurowac z odswiezonym WoW:WotLK

Z dlugofalowych zapowiedzi, DFO ktory nie wyjdzie (o ile zdarzy sie cos o czym tylko RUNWssd wie), albo Wh40k online, ktory jest robiony przez THQ/Sigil (fail vanguarda). Tak czy inaczej, pogoda na szczycie torta MMO to WoW vs WAR przez najblizsze 2 lata, chyba ze cos wyskoczy niezapowiedziane z krzaka, w co szczerze watpie.

Milego.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 22:07 
Cytuj  
Cytuj:
Wh40k online, ktory jest robiony przez THQ/Sigil (fail vanguarda).

kkthxbai. Ci panowie nawet z najlepszego Enginu graficznego potrafia zrobic kompletne smierdzace g... (;


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Posty: 46
Dołączył(a): 23.08.2007
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 09:35 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Jeszcze żebyś miał pojęcie na jakiej zasadzie działa census, to może byś wiedział że od dłuższego czasu ich statystyki są bardzo mało warte.


hahaha...no akurat gralem w WoWa od premiery i "cos" wiem o modach i o ich dzialaniu :-) ehhh ze tez ludziom nie glupio pisac takie wyimaginowane rzeczy :P
przeciez ja zdaje sobie sprawe ze Census nie poda nam dokladnej liczby graczy. Chodzilo mi o sam wykres activity ratio gdzie widac jak byk ze spada im, powiedzmy procentowo, liczba graczy. Z reszta, temat ten dla mnie jest malo istotny gdyz tak jak napisalem wczesniej WoW sie dla mnie skonczyl. A to ze mowie ze WoW zdycha to rowniez z powodu iz wiekszosc moich znajomych ktorzy gralo dluuugo w WoWa (a bedzie tego paredziesiat osob) juz przestalo grac i nawet nie mysli o powrocie, nawet po dodatku. Teraz ludzie czekaja na konkurencje. Jesli WO i AoC nie spelni pokladanych w nich oczekiwan to pewnie sie to skonczy tak jak NEstor napisal i czesc ludzi wroci do WoWa.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 09:48 
Cytuj  
Dejagore napisał(a):
hahaha...no akurat gralem w WoWa od premiery i "cos" wiem o modach i o ich dzialaniu :-) ehhh ze tez ludziom nie glupio pisac takie wyimaginowane rzeczy :P
przeciez ja zdaje sobie sprawe ze Census nie poda nam dokladnej liczby graczy. Chodzilo mi o sam wykres activity ratio gdzie widac jak byk ze spada im, powiedzmy procentowo, liczba graczy. Z reszta, temat ten dla mnie jest malo istotny gdyz tak jak napisalem wczesniej WoW sie dla mnie skonczyl. A to ze mowie ze WoW zdycha to rowniez z powodu iz wiekszosc moich znajomych ktorzy gralo dluuugo w WoWa (a bedzie tego paredziesiat osob) juz przestalo grac i nawet nie mysli o powrocie, nawet po dodatku. Teraz ludzie czekaja na konkurencje. Jesli WO i AoC nie spelni pokladanych w nich oczekiwan to pewnie sie to skonczy tak jak NEstor napisal i czesc ludzi wroci do WoWa.


omg kolejny mądry, który wie lepiej co i jak.
Napisz list z ostrzeżeniem do Blizza, możesz liczyć na gratyfikacje finansowe jeśli ustrzeżesz ich przed krachem :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 10:00 
Cytuj  
Dejagore napisał(a):
Goatus napisał(a):
Jeszcze żebyś miał pojęcie na jakiej zasadzie działa census, to może byś wiedział że od dłuższego czasu ich statystyki są bardzo mało warte.


hahaha...no akurat gralem w WoWa od premiery i "cos" wiem o modach i o ich dzialaniu :-) ehhh ze tez ludziom nie glupio pisac takie wyimaginowane rzeczy :P
przeciez ja zdaje sobie sprawe ze Census nie poda nam dokladnej liczby graczy. Chodzilo mi o sam wykres activity ratio gdzie widac jak byk ze spada im, powiedzmy procentowo, liczba graczy. Z reszta, temat ten dla mnie jest malo istotny gdyz tak jak napisalem wczesniej WoW sie dla mnie skonczyl. A to ze mowie ze WoW zdycha to rowniez z powodu iz wiekszosc moich znajomych ktorzy gralo dluuugo w WoWa (a bedzie tego paredziesiat osob) juz przestalo grac i nawet nie mysli o powrocie, nawet po dodatku. Teraz ludzie czekaja na konkurencje. Jesli WO i AoC nie spelni pokladanych w nich oczekiwan to pewnie sie to skonczy tak jak NEstor napisal i czesc ludzi wroci do WoWa.

Paredzisiat osób. a jak wezmisz n/c.
Jak wezmiesze garsc piasku z plazy to myslisz ze ktos zauwazy róznice ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 10:57 
Cytuj  
Cytuj:
A to ze mowie ze WoW zdycha to rowniez z powodu iz wiekszosc moich znajomych ktorzy gralo dluuugo w WoWa (a bedzie tego paredziesiat osob) juz przestalo grac i nawet nie mysli o powrocie, nawet po dodatku.


Ja smiem twierdzic ze WoW caly czas zdobywa nowych graczy a to z tego powodu iz ostatnio 5-ciu moich znajomych rozpoczelo swoja przygode z ta swietna gra.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 11:17 
Cytuj  
bre napisał(a):
Cytuj:
A to ze mowie ze WoW zdycha to rowniez z powodu iz wiekszosc moich znajomych ktorzy gralo dluuugo w WoWa (a bedzie tego paredziesiat osob) juz przestalo grac i nawet nie mysli o powrocie, nawet po dodatku.


Ja smiem twierdzic ze WoW caly czas zdobywa nowych graczy a to z tego powodu iz ostatnio 5-ciu moich znajomych rozpoczelo swoja przygode z ta swietna gra.

oczywiście ci którzy zaczeli 2 lata temu maja tendencje spadkową ale jest masa nowych - mam wrażenie że połowa ludzi nie widziała ragnarosa


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 11:40 
Cytuj  
Naplyw ludzi do WoW-a jest olbrzymi, ale wydaje sie ze do dodatku bedzie ludzi ubywac, wszystko napedzaja jeszcze ludzie, ktorzy sa aktywni w grze, robia progress, rozwijaja gildie, prowadza strony www i fora, robia filmy, blogi i cala otoczke, ta atmosfera przyciaga duzo ludzi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Posty: 46
Dołączył(a): 23.08.2007
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 12:28 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
omg kolejny mądry, który wie lepiej co i jak.
Napisz list z ostrzeżeniem do Blizza, możesz liczyć na gratyfikacje finansowe jeśli ustrzeżesz ich przed krachem :)


sorry ale n/c. ja pisze moja opinie a ty zgrywasz madrale i w dodatku piszesz nie na temat.

bre napisał(a):
Paredzisiat osób. a jak wezmisz n/c.
Jak wezmiesze garsc piasku z plazy to myslisz ze ktos zauwazy róznice ?


W moim poscie bardziej chodzilo mi o statystyczne patrzenie na ten problem. To co napisales to tak jakby powiedziec : zadzwonilismy do 100 osob, 40 powiedzialo ze glosuje na PO, 30 ze na PiS itd.. No i co ? wedlug Ciebie takie dane dalej nie robia roznicy (ok no moze na 1000 osob proba bylaby jakos z malym bledem statystycznym). Nie biore wynikow z warcraftrealms.com za jakas wyrocznie. Goscie statystycznie pokazali jak spada activity i tyle. To tez chcialem wskazac...

Deshroom napisał(a):
oczywiście ci którzy zaczeli 2 lata temu maja tendencje spadkową ale jest masa nowych - mam wrażenie że połowa ludzi nie widziała ragnarosa

embe napisał(a):
Naplyw ludzi do WoW-a jest olbrzymi, ale wydaje sie ze do dodatku bedzie ludzi ubywac, wszystko napedzaja jeszcze ludzie, ktorzy sa aktywni w grze, robia progress, rozwijaja gildie, prowadza strony www i fora, robia filmy, blogi i cala otoczke, ta atmosfera przyciaga duzo ludzi.


Z tymi wypowiedziami zgadzam sie w 100%. Pamietam jeszcze jak gralem ze wielu ludzi co chodzilo do Karaz czy Gruul nie widzialo Ragnarosa na oczy. Do dodatku raczej WoW bedzie mial tendencje spadkowa. A to czy znow pojdzie w gore zalezy od tego jak dobry bedzie dodatek i jak dobry bedzie WO. Dla samej zasady antymonopolizacji rynku MMORPG dobrze by bylo gdyby wreszcie wyszla gra porownywalna do WoWa w grywalnosci.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 12:34 
Cytuj  
Census jest na tyle lichy, że nie można się na nim opierać co do liczb, a tym bardziej jako bazie do dataminingu i szukania trendów.
To raz.
Generalizowanie zachowania grupy znajomych na rynki Europy, US, Azji jest śmieszne.
To dwa.
Im więcej świetnych gier tym lepiej. Po prostu. Co ma do tego monopolizacja?


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.