mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 16:53 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):

Nestor: zobaczysz za 3-4 lata jak zostanie 4-5 firm-molochow ktore robia gry, a rynek na tym nie ucierpi.
Tak samo jest na rynku samochodow, elektroniki, itd...



I dlatego audiofile kupuja denona zamiast sony.. :)

Jestem ciekaw jak bardoz sie ucieszysz z gier z obcietym contentem zeby zalapalo sie na PEGI/ESRB 12+ zielona krew, skaczace syfy zamiast zolnierzy itd :)
Jestem ciekaw w jakie ambitne gry pograsz? Sam&Max nie zostal wydany w nowej wersji, bo trzeba bylo zrobic kolejna gre na franchise StarWars , a sam&maxa przeciez zaden gowniarz nie zna bo jak my w to gralismy to oni jeszcze w betach siedzieli - wiec komu to sprzedasz? A sw sprzeda sie kazdemu.

Centralizacja nigdy nie sprzyja rozwojowi ani tworczosci. Pieknem malych developerow jest to ze tworza gry wedlug wlasnej wizji, na swojej technologii, i gra jest od poczatku do konca zrobiona tak jak nalezy. Jesli jestes firma podlegajaca EA, to co 2 tygodnie calosc leci do przegladu i marketing dostosowuje produkt do potrzeb rynku, a nie twojej wizji rozrywki, mimo ze duzo osob podziela twoja wizje, to nie sa oni wiekszoscia rynku.
Perelek pokroju falloutow bedzie w swiecie gier coraz mniej, dzieki takim wlasnie dzialaniom..

Czekam tylko az EA kupi Betshede i wywali z nowego elder scrolls polowe rzeczy i zainstaluje nowy fajny i latwy interfejs 1-click (tm)..


_________________
Nestor#1522

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 16:55 
Cytuj  
Battlefield, Medal of Honor, Black & White, Burnout na PS i XBOX.

A z "ambitnych" (wg was) produkcji to:
gry Sida Meiera (Cywilizacja, Alpha Cantauri, itp..)
Sim City
1503 A.D.

Same Badziewie ?? i to sa tylko te ktore teraz sa na stronie.

Ile EA zrobilo dla rozwoju branzy to juz nie mowie nawet.


Pogodz sie z tym centralizacja bedzie i koniec. Nic tego nie powstrzyma.

Nie wiem czy to dobrze czy nie ale tak bedzie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 16:58 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Battlefield, Medal of Honor, Black & White, Burnout na PS i XBOX.

A z "ambitnych" (wg was) produkcji to:
gry Sida Meiera (Cywilizacja, Alpha Cantauri, itp..)
Sim City
1503 A.D.

Same Badziewie ?? i to sa tylko te ktore teraz sa na stronie.

Ile EA zrobilo dla rozwoju branzy to juz nie mowie nawet.


Rofl, gry sida meira wydawalo microprose, simcity bylo w calosci zrobione przez maxisa i chyba wydane przez mikroproszki, ale napewno nie EA, tzn do czasu SC3..

Alpha centrauri - watpie zeby EA maczalo w tym palce. I nie widze co dobrego zrobilo EA dla brazny poza zabiciem kilku developerow i usrednieniem poziomu gier do 'popularnej' publiki, glownie w stylu amerykanskim..


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 16:58 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Ile EA zrobilo dla rozwoju branzy to juz nie mowie nawet.

Szczegolnie dla branzy MMOG. Zabili dwa niezle tytuly i zniszczyli legende (UO), jednoczesnie wykopujac team UO do jakis samurajow, zamiast pozwolic im kontynuowac prace nad UXO. Faktycznie, duzo zrobili dla rozwoju branzy ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:03 
Cytuj  
Nestor na swojej wlasnej stronie klamia ?? no to OK. :D

W jakim wy swiecie zyjecie ? Bo chyba nie w tym co ja ? cos sie nie sprzedaje - do piachu. PROSTE.

A czasu UO juz dawno minely (dla mnie) i to czy EA cokolwiek z ta gra jeszcze bedzie robic to mam lekko w d**.

Sorry ale ja lubie siasc przy PS2 i popykac pol godzinki w NFS czy Tekkena.
Jesli uwazacie to za prostactwo to przepraszam bardzo.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:11 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Nestor na swojej wlasnej stronie klamia ?? no to OK. :D


Ja bym sie nie zdziwil tbh.

Kabraxis napisał(a):
W jakim wy swiecie zyjecie ? Bo chyba nie w tym co ja ? cos sie nie sprzedaje - do piachu. PROSTE.


Teatr sie sprzedaje? Operetka sie sprzedaje? Ambitne kino sie sprzedaje? Chyba nie bardzo, albo bardzo, zalezy od strony jakiej publicznosci spojrzec.
W ujeciu molochow jesli gra nie sprzeda sie w milionach kopii to pod-developer nie bedzie mial pozwolenia na prace nad tym i wysla ich do kolejnego shreka czy innego szitu.
Nie pograsz juz sobie w X-COM'a , nie pograsz w civ1, transport tycoon czy tez fajne arcadowki z czasow bullfroga. Dobrze ze molyneux sobie jeszcze radzi i wydaje gry takie jakimi mialy byc.

Mali developerzy tworza perelki ktore zostaja w pamieci na dlugo, EA produkuje popularne czipsy ktore sie zje a potem..


Kabraxis napisał(a):
A czasu UO juz dawno minely (dla mnie) i to czy EA cokolwiek z ta gra jeszcze bedzie robic to mam lekko w d**.


To przykre, bo orginalne UO mialo genialny skill system i otwarta mechanike gry, duza ilosc detali i wiele naprawde unikalnych rozwiazan ktorych brakuje w dzisiejszych grach..


Kabraxis napisał(a):
Sorry ale ja lubie siasc przy PS2 i popykac pol godzinki w NFS czy Tekkena.
Jesli uwazacie to za prostactwo to przepraszam bardzo.


Sa gry i sa gry. Gry arcade to jedno, erpegi i turowki, ze o point-n-click przygodowkach nie wspomne to zupelnie co innego..


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:22 
Cytuj  
Moze kiedys zrozumiesz Kabraxis, ze switego mikolaja nie ma, a w telewizji nie zawsze mowia prawde. Teraz jednak proponuje, zebys sobie "popykal" w tekkena przy plasach mandaryny, czy co tam chcesz. Moze kiedys zrozumiesz, ze efektowna oprawa i glosnia reklama nie stanowia o jakosci produktu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:22 
Cytuj  
Ja nie twierdze ze mali developerzy nie robia wspanialych gier bo robia.
Przeciez nie po to tak bronie Blizzarda, ktory (przynajmniej jesli chodzi o ilosc gier) gigantem nie jest.
A i tak robi gry jakie chce i kiedy chce.

Ale nie mow tez ze EA to jest wylegarnia shitow, bo znajdz mi lepsza arcade scigalke na PC niz NFS:U (a na konsole BURNOUT 3), lepsza strzelanke za czasow II wojny niz MoH: PA, Battlefield 2 zapowiada sie na najlepsza online strzelanke wszechczasow.

TO NIE SA SHITY.

A Harry Pottery to dla 12latkow tez nie sa shity tylko fajne gry.
Shrek tez dla dziecka bedzie calkiem fajny.
Black & White jest dobre samo w sobie (zaniedlugo dwojka).

A jesli fanowi gier sportowych powiesz ze FIFA, NBA lub NHL to shit i kicha to cie wysmieje.

To ze ta firma ma taka strategie marketingowa a nie inna nie znaczy ze robi shity.
Widze tu duze uprzedzenia z powodu tej Ultimy. :D

Tor-Bled-Nam
napisał(a):
Moze kiedys zrozumiesz Kabraxis, ze switego mikolaja nie ma, a w telewizji nie zawsze mowia prawde. Teraz jednak proponuje, zebys sobie "popykal" w tekkena przy plasach mandaryny, czy co tam chcesz. Moze kiedys zrozumiesz, ze efektowna oprawa i glosnia reklama nie stanowia o jakosci produktu.


Wez zejdz ze mnie czlowieku.
Nastepny ktoremu sie wydaje ze jest lepszy bo lubi cos bardziej "wysmakowanego" niz ja.
Rozmawiaj na poziomie albo Get Out.

BTW. W telewizji nie mowia prawdy. Ty glosisz prawdy objawione no nie ??

To ze ty lubisz homary a ja pizze to nie czyni cie lepszy, kumasz ??
Jak nie to nie rozmawiam z toba.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:28 
Cytuj  
Rozmowe z toba na poziomie skonczylem jak napisales, ze dobre gry to sie sprzedaja w milionach egzemplarzy, a niskobudrzetowe produkcje to shit. Po drugie nie twierdze, ze jestem lepszy bo ty lubisz piaska a ja wole mozarta, chce ci uswiadomic jedynie, ze nie reklama, naklad i wizualna strona swiadczy o jakosci. Jak widac, ciezko ci to pojac.
P.S. Jak piszesz bzdury na publicznym forum to nie oczekuj, ze ktos z ciebie zejdzie.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:31 
Cytuj  
ea jest tylko koncernem skupujacym ( bo inaczej sie tego nie da opisac) mniejsze firmy, ktore zablysnely na rynku. Daja tak zaporowa cene, ze malo kto nie chce sprzedac - vide ostatnie ultra licencje ( typowa TP w polsce) na nfl afl i inne podobne. Po prostu wychodza z zalozenia, ze jak nie bedzie konkurencji, to nikt nie bedzie mowil, ze cos mozna zrobic lepiej, bo nie bedzie nikogo , kto to wlasnie by zrobil... smutne ale prawdziwe.


P.S B&W to jest Molyneux, EA jest tylko i wylacznie wydawca.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:39 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Przeciez nie po to tak bronie Blizzarda, ktory (przynajmniej jesli chodzi o ilosc gier) gigantem nie jest.
A i tak robi gry jakie chce i kiedy chce.


po "kiedy chce" powinienes dopisac vivendi, przeciez to przez ograniczenia vivendi i ich wpieprzanie sie w produkcje gier z blizza odeszlo sporo osob dzieki ktorym ta fima osiagnela taki sukces, a gry przyciagaly rzesze fanow.

Co do FIFY,NHL,NBA - to od kilku lat jest wciaz to samo, tyle ze z minimalnymi zmianami - raz lepszymi raz gorszymi i lekka poprawa wizualna... kupowanie kolejnych czesci tychze tytulow mija sie z celem.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:41 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Sorry ja mowie o GRACH a nie o jakis niszowych badziewiach, ktore sie sprzedaja w 1000 egzemplarzy. Po pierwsze GRA to wszystko filmiki, grafika, mechanika, fabula,itd..
I zeby zrobic dobra gre to trzeba na to miec budzet a nie dwa komputery w piwnicy u dziadka (te czasy juz minely). :D
Co jest jeszcze lepsze od Warcrafta? DUNE 2 sprzed 15 lat ?? hahahhah



Bardzo cię prosze Dune 2 nie mieszaj do dyskusji... To klasyk, i do tej pory jest jednym z najlepszych rts'ów w jakie grałem.

Pozdrawiam

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:43 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam za to z twoich postow jedzie egoizmem na 123124 kilometrow.

I to nie tylko w tym watku.

I jeszcze jedno w dzisiejszym swiecie (ktorym rzadzi pieniadz i ekonomia) wysokobudzetowe produkcje sa obiektywnie patrzac lepsze.
Chyba ze jeszcze do tego w innym swiecie zyjemy

Proste

I dlatego z twoich postow tak wali profesjonalizmem ze az czuje sie zaszczycony mogac przebywac na tym samym forum co ty.
Jak juz pisalem zejdz ze mnie.

I ostatnie dla mnie wysokobudzetowe produkcje sa lepsze (w branzy gier bo o tym gadamy). Jakby nie byly to niegralbym w WoW tylko za darmo w Tibie.
I twoje zadufane w sobie zdanie tego nie zmieni.
Ogolnie to ROTFL.

DUNE 2 to mial byc przyklad wlasnie porownania budzetow.

Morgul napisał(a):
kupowanie kolejnych czesci tychze tytulow mija sie z celem.

Zapewniam cie ze dla fanow sportowek (znam kilku) nie.
Sprobojcie popatrzec na to z innej strony rowniez.

EDIT: literowki/bledy (pisze na "goraco")


Ostatnio edytowano 31 sty 2005, 17:47 przez Kabraxis, łącznie edytowano 3 razy
******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:45 
Cytuj  
Gwoli przypomnienia , timeline :

1. dune
2. dune 2
3. warcraft

:)

Dune 2 to byl pierwszy prawdziwy rts w ktorego zagrywaly sie masy, jakis czas pozniej wyszedl command&conquer 1 ktory byl chyba najlepszy ze wszystkich jakie wydali do tej pory. I westwood robil wszystko sam, potem przyszlo EA i 3d wszystkiego , bo 3d na topie bo sie sprzedaje.. bo ple ple :)

Mysle ze dalsza dyskusja nie ma sensu specjalnego..


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 17:47 
Cytuj  
Jakie wysokobudzetowe? Czy Fify, Nfsy, Nba itp? Przeciez te gry jada na minimalizacji kosztow, stary silnik, stare rozwiazania, 3 nowe ficzery i kolejny numerek...

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 31 sty 2005, 17:48 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 19:09 
Cytuj  
Sorry ale co chwile wyskakuje ktos kto sie czuje "lepszy".
Zreszta juz przez PM powiedzialem temu "panu" co o nim mysle wiec wiecej OT nie bedzie.

POZDRAWIAM

**

Posty: 341
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 19:26 
Cytuj  
Idzcie się kłócić gdzie indziej. Kabraxis - jak się z kimś nie żre to chyba ma duszości i nie możę oddychać.

ps. Czytajcie tematy albo załóżcie temat "TU kłócimy się dla zasady"


_________________
...:Mystical Awakening - DFO:...R.I.P
i parę innych...

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 19:32 
Cytuj  
senti napisał(a):
Idzcie się kłócić gdzie indziej. Kabraxis - jak się z kimś nie żre to chyba ma duszości i nie możę oddychać.

ps. Czytajcie tematy albo załóżcie temat "TU kłócimy się dla zasady"


Zgadzam sie calkowicie i sadze ze kolejna klotnia skonczy sie zawieszeniem mozliwosci korzystania z forum.
Prosze trzymac sie tematu i unikac wycieczek osobistych.

Pozdrawiam.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 21:38 
Cytuj  
Teraz bedzie tak , ze jak nie zlożą sie na gre moo , znakomite pomysly, i ze 100 mln $+świety spokój dla zespołu, to na jakis przełom niema co liczyć.
Bez szmalu za który tworzy sie urozmaicony , bogaty świat, nikt w gołymi algorytmami choćby najbardziej innowacyjnymi niebedzie grał.
Jeszcze jedno , do niedawana do sukcesu wystarczalo czesto kilkanascie osób.Teraz to idzie w setki, sparwy oragnizacyjne zaczynaja odgrywac chyba
najwaznieszą role, ten tworczy zapal innowacyjnosc zaczyna sie rozmywac.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 22:44 
Cytuj  
Mam nadzieje ze nie wywolam kolejnego flame ale w koncu znalazl sie ktos kto mowi madrze.
I patrzy na sprawe obiektywnie.

Takie wlasnie sa dziesiejsze realia w branzy gier i nikt tego swoimi uprzedzeniami nie zmieni.

Dla jednych to zle, dla innych to dobrze.
Ja uwazam ze dobrze.

EDIT: Widzial ktos jak wyglada scenariusz do gry komputerowej ?
Jest 10*bardziej skomplikowany niz scenariusz filmu.
Teraz budzet jednej dobrej gry (przykladowo WoW) przewyzsza budzet niejednego dobrego filmu (nie mowiec ze przewyzsza przypuszczalnie budzet calej polskiej kinematografii)

Czemu FarCry sie sprzedaje gorzej niz HL2 ?? Chociaz jest z nim wszystko to samo ? A na dodatek byl pierwszy, nie jest sequelem, i ma lepszy klimat (dla mnie).?
Bo nie stoja za nim tak gigantyczne pieniadze jak za HL2, bo nie nazywa sie HL2, bo nie robi go Valve tylko Crytek, dlatego. (ale wydawce ma swietnego IMO - Ich gry rulezuja).
Ubisoft jest dla mnie przykladem ze mozna byc duzym wydawca i robic gry "dobre" (oryginalne, bez komercyjnej papki). Co nie znaczy ze EA robi gry zle.
I ktos tu mowil ze duze firmy robia takie zagrywki jak Valve ze nie mozna grac w HL2 bez steama itp..
Dzieki temu sa jedyna firma ktora jako tako prowadzi wojne z piratami, jesli to ma prowadzic do znormalnienia rynku to ja sie na to zgadzam.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.