mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 20:34 
Cytuj  
A ja mam inne pytanie.
Zazwyczaj jak tluczemy w gromadzie to knypkowatemu gnomowi byle krasnal widok zaslania. Wcisniecie assista (ja pstrykam F zdaje sie - nie jestem pewny bo nie patrze:) ustawia mi cel na aktualnego przeciwnika i dalsze klikanie w F niewiele daje. A ja, po postawieniu DOTow na jednego, z radoscia przerzucilbym sie na nastepnego i tego nazdgryzl DOTami zanim dobierze sie do niego rogue. Czy jest jakas binda, za pomoca ktorej moge sobie pstrykac miedzy targetami (bosko byloby zeby jeszcze targetowac tylko tych ktorzy tluka tanka, a nie sapnietych i inaczej zdezorientowanych jak rowniez nie pullnietych:)?
Szczegolna uciazliwosc tego dala mi sie we znaki w gnomereganie, gdzie te kurduple sa mniejsze niz kursor.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 mar 2005, 23:42 
Cytuj  
Enowe napisał(a):
Deshroom napisał(a):
czy nie ma komendy assist target tak jak nie ma tell target ?
Można napisac proste makro na tt, na assist konkretnej osoby też, dużo łatwiej jednak ściągnąć sobie mody:
- AssistHelper
- TellTarget
ten pierwszy widzialem ale ten drugi .... szukałem tego . wielkie dzieki

Zychoo napisał(a):
A ja mam inne pytanie.
Zazwyczaj jak tluczemy w gromadzie to knypkowatemu gnomowi byle krasnal widok zaslania. Wcisniecie assista (ja pstrykam F zdaje sie - nie jestem pewny bo nie patrze:) ustawia mi cel na aktualnego przeciwnika i dalsze klikanie w F niewiele daje. A ja, po postawieniu DOTow na jednego, z radoscia przerzucilbym sie na nastepnego i tego nazdgryzl DOTami zanim dobierze sie do niego rogue. Czy jest jakas binda, za pomoca ktorej moge sobie pstrykac miedzy targetami (bosko byloby zeby jeszcze targetowac tylko tych ktorzy tluka tanka, a nie sapnietych i inaczej zdezorientowanych jak rowniez nie pullnietych:)?
Szczegolna uciazliwosc tego dala mi sie we znaki w gnomereganie, gdzie te kurduple sa mniejsze niz kursor.

poprostu wciskaj TAB kilka razy :-?
shiht-TAB cofa


_________________
psn

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 00:45 
Cytuj  
I oczywiscie miej swiadomośc, ze jezeli ten mob nie zostal jeszcze przez nikogo dotkniety, to za chwile bedziesz go tankował. Sam. Po AE taunt albo consecration pally, Corruption na kilku faktycznie pomaga nightfallowi. Ale z reguly bezpieczniej jest nie dotykac nie bioracych dmg mobow. (majac 7x mniej AC od tanka czy jeszcze mniej, i srednio mogac liczyc na heal, bo tank jest wazniejszy...) W przypadku rownego lvlem elite drain life przedluza agonie tylko o kilka sekund.
Nie mowiac juz o tym, ze moze mag wlasnie 1s temu zaczal castowac sheep na tym mobie.

Rzadko sie mi zdarza, zeby w sytuacji, gdzie wszystkie moby maja aggro na tanku, lepiej bylo Corruption albo jakas curse rzucic, niz AE.

PS: osobiscie robie kilka makr /assist [name] i ich uzywam, w zaleznosci komu chce pomoc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 09:49 
Cytuj  
co do polly casterzy powinni mieć to macro ktore pisze w konsoli jakiego moba zamierzają zaraz owczyć.
nie jestem wróżka i często jest tak że właśnie zaczynam używac skila atakującego kilka mobów jednocześnie i owca się marnuje.

nie czaje jaki kłopot zamieniac w polly zanim do mnie podbiegnie taki mob.


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 09:52 
Cytuj  
Ano taki ze poly ttrwa cale 1,5sekundy :) Poza tym jak masz na sobie kilka mobow to madry caster powinien jednego z ktorym nie walczysz zsheepowac, natomiast reszta pt powinna walic tego samego moba co ty :) Ale coz random party rox ;D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 10:01 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Ano taki ze poly ttrwa cale 1,5sekundy :) Poza tym jak masz na sobie kilka mobow to madry caster powinien jednego z ktorym nie walczysz zsheepowac, natomiast reszta pt powinna walic tego samego moba co ty :) Ale coz random party rox ;D
wiesz ale grałem z casterami którzy robili polly z mobów zanim do mnie podbiegały.
nie boje się chodzi tylko o to że wkurzam się jak mi robi polly pod bokiem bo nie moge używać skilli :har:
pewnie że czasem to pomaga ale jak moby są łątwe (ok 40lvl) to na plaster mi owca :wink:
niech zamienia w owce coś co leje innych nie tanka


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 12:15 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
niech zamienia w owce coś co leje innych nie tanka


sluszna uwaga :) wczoraj w SM jakos mielismy pecha do ludzi w party, ciagle byl chaos :(


_________________



***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 12:55 
Cytuj  
Jakos tak dziwnie z %t moby sie czasami tak samo nazywaja. Bardziej chodzi o resheep, czasem zdazy podbiec. Albo owca przyjdzie, jak pull byl za blisko.
Albo add. Przy zergu to i tak AE po wszystkim, ale normalnie sprawniej i szybciej jest je pojedynczo jak najszybciej zabijac z tankiem decydujacym, ktory nastepny.

I jezeli chodzi o tanka bijacego owce. Niech sobie bije, aggro bedzie na nim, wtedy to sobie mozna DoTowac. Wiekszym problemem jest zawsze jakiś caster budzacy owce - bo on moze tego nie przezyc + tank ma problem zeby sciagnac z niego aggro.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2005, 14:26 
Cytuj  
Cytuj:
poprostu wciskaj TAB kilka razy

:oops:
psk napisał(a):
Ale z reguly bezpieczniej jest nie dotykac nie bioracych dmg mobow. (majac 7x mniej AC od tanka czy jeszcze mniej, i srednio mogac liczyc na heal, bo tank jest wazniejszy...)

DOTykam zawsze, i zawsze kiedy juz walka jest "w stanie ustalonym", zeby miec pewnosc, ze nie rzucam DOTa na owce, sapa czy zauroczonego(chociaz o tym ostatnim to ja decyduje).
Co do heala: caly czas szczelam shadowboltami, wiec mana schodzi w miare szybko, a zeby nie bylo przestojow, wiec regularnie uzywam life tap, co owocuje ciaglym dmg z mojej strony, ale wymaga leczenia mnie - wazniejsi dla mnie healerzy wiedza o tym.

Poza tym gromade mobkow z niewielka liczba hp (kasaja, a jakze), bardzo latwo zanihilowac za pomoca Hellfire'a, a tu tez jest wymagany heal.

W praktyce wyglada to tak, ze mam zbindowane /healme i rzucam je jak jeszcze nie potrzebuje leczenia(o potrzebie sam zdecyduje) czym zwracam uwage healera na swoja skromna osobe, po czym rozpoczynam akcje healer zaczyna mnie leczyc i w sam raz na granicy smierci dodaje HPkow :) 15 sekund hellfire zadaje wszystkim dookola po okolo 1300 dmg i wymaga dwoch leczen - na duze ilosci mobkow(6+) bywa przydatne.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.