mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 11:14 
Cytuj  
No to teraz tylko zalezy ile masz do wydania :P

Spojrz tu:
http://mmorpg.pl/viewtopic.php?t=25554
jest sporo gadania o sprzecie, a Cashasty niech powie czy sprzet w koncu dobry czy nie :P

@Desh:
Spojrz tu: http://mmorpg.pl/viewtopic.php?t=26034 - chyba ktos ma inna od mojej opinie na temat glosnosci 8800 (gtx wprawdzie ;p - nie wiem czy jest az taka roznica, ale jak dla mnie powtarzam - GTS jest cichy)

***

Posty: 755
Dołączył(a): 12.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 11:30 
Cytuj  
Krupa proponuje sprzedac to co masz na allegro i rozejrzec sie za czyms tanim, ale przyszlosciowym. Czyli wydasz troche wiecej na jak najlepsza plyte, ale da Ci to mozliwosc rozbudowy kompa w przyszlosci.

Ja mialem ostatnio podobny dylemat czy uprgadowac stary sprzet czy kupic cos nowego.
W koncu sprzedalem AMD 2500, 1giga, Geforce fx5700, 80giga dysk, jakas starsza plyta, na allegro za 600zl. Bylem bardzo zadowolony, bo tam mozesz miec juz nowy zestaw za 900. Dlatego proponuje sprobowac.

Do tego dolozylem oszczednosci, bo chcialem cos mocniejszego poniewaz mam juz zamowionego Witchera, a i na pewno zagram w Hellgate London i WAR-a.

Ja wzialem DualCore E4300 za 390zl, 2 giga ramu 667, geforce 8600 GT. Przede wszystkim polecam jednak plyte Asus P5K, ktora jest jedna z najbardziej przyszlosciowych plyt na rynku i uwazam, ze warto za nia zaplacic te 430zl. Raz, ze jest na najnowszym chipsecie Intela P35 co czyni ja zdolna obslugiwac najnowsze procki w przyszlosci. Oczywiscie supportuje wszystkie Quady itp.

Podobnie procek. Nie ma sensu na nim oszczedzac, bo kiedy za jakis czas bedziesz chcial kupic lepsza grafe, okaze sie, ze twoj procek bedzie dla niej za waskim gardlem i jej nie wykorzystasz. A zmieniasz go rzadziej niz karte wiec warto tu wydac wiecej.

To jest oczywiscie wybor kazdego. Ja jednak wolalem dac wiecej za plyte glowna, ale aby byla ona jak najbardziej przyszlosciowa niz kupic np. E6750 i tansza plyte. Chodzi o to, ze za np. 2-3 lata nie musisz wtedy kupowac calego zestawu albo wymieniac 80% zeby znow byc na czasie, tylko wymienisz grafike i procka.

Polecam takze apollo (www.apollo.pl). Jeden z najwiekszych sklepow internetowych, swietne ceny i obsluga. Maja rowniez zwykly, bardzo duzy sklep w Krakowie.


Ostatnio edytowano 6 sie 2007, 11:34 przez simo, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 666
Dołączył(a): 23.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 11:33 
Cytuj  
nie czytalem calego tematu ale opisze tu moj "nowy" zakup(2 miesieczny~)

iC2D 6420
ASUS GF8800GTS640
2GB DDR2 PC800 GeIL
ASUS P5B-32E(SLi)


i wow dziala na fps cap caly czas, nawet w raidach, przy maksymalnych ustawieniach wszystkiego co sie dalo i window mode. zakup (bez vatu) to ok 3500zl(wtedy), teraz pewnie 3.2-3.3k

teraz bym tylko dodal GTXa zamiast GTS, i mozna nie zmieniac nic przez rok-dwa :)

~bez krecenia doszlo do 9.4k w 3dmark06

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 11:41 
Cytuj  
simo napisał(a):
Krupa proponuje sprzedac to co masz na allegro i rozejrzec sie za czyms tanim, ale przyszlosciowym. Czyli wydasz troche wiecej na jak najlepsza plyte, ale da Ci to mozliwosc rozbudowy kompa w przyszlosci.

Ja mialem ostatnio podobny dylemat czy uprgadowac stary sprzet czy kupic cos nowego.
W koncu sprzedalem AMD 2500, 1giga, Geforce fx5700, 80giga dysk, jakas starsza plyta, na allegro za 600zl. Bylem bardzo zadowolony, bo tam mozesz miec juz nowy zestaw za 900. Dlatego proponuje sprobowac.

Do tego dolozylem oszczednosci, bo chcialem cos mocniejszego poniewaz mam juz zamowionego Witchera, a i na pewno zagram w Hellgate London i WAR-a.

Ja wzialem DualCore E4300 za 390zl, 2 giga ramu 667, geforce 8600. Przede wszystkim polecam jednak plyte Asus P5K, ktora jest jedna z najbardziej przyszlosciowych plyt na rynku i uwazam, ze warto za nia zaplacic te 430zl. Raz, ze jest na najnowszym chipsecie Intela P35 co czyni ja zdolna obslugiwac najnowsze procki w przyszlosci. Oczywiscie supportuje wszystkie Quady itp.

To jest oczywiscie wybor kazdego. Ja jednak wolalem dac wiecej za plyte glowna, ale aby byla ona jak najbardziej przyszlosciowa niz kupic np. E6750 i tansza plyte. Chodzi o to, ze za np. 2-3 lata nie musisz wtedy kupowac calego zestawu albo wymieniac 80% zeby znow byc na czasie, tylko wymienisz grafike i procka.

Polecam takze apollo (www.apollo.pl). Jeden z najwiekszych sklepow internetowych, swietne ceny i obsluga. Maja rowniez zwykly, bardzo duzy sklep w Krakowie.


Wszystko fajnie, ale jakos nie kojarze zeby jakis slot/socket utrzymal sie dluzej niz 2-2,5 roku. Wiec kupowanie plyty glownej z mysla o tym, ze za 3 lata zmienisz proca i bedziesz "back on top" jest lekko naiwne. W perspektywie 6 miesiecy, 1 roku, max 1,5 roku - jak najbardziej. Za 2-2,5 roku to juz raczej beda inne sockety/sloty/sloty pamieci/sloty grafiki - i mozliwe ze faktycznie zupgradujesz procesor, ale zaplacisz 2 razy tyle, co za podobny proc w nowym sockecie, a stare ramy i grafika na przestarzalym slocie PCI-Express i tak beda wszystko zwalnialy :P

Chociaz moze za bardzo wieszcze :( - ale spojrz na topowy sprzet z roku 2004. (tak strzelam - nie pamietam az tak dokladnie co kiedy wychodzilo wiec bede improwizowal.

Procesor - P4 3.0 HT, opcjonalnie Barton 2,8 - powiedzmy :) (478 or Socket A)
Plyta - mega wypas na NForce 2 ... ekhem ....
Pamiec - 512, opcjonalnie 1 GB.
Grafika - omfg wypas ... FX5900 pewnie albo cos w tym stylu ;)

A teraz badz madry, wymien 1-2 rzeczy, i zagraj w nowego Colina :) GL&HF

http://en.wikipedia.org/wiki/CPU_socket - tu a propos slotow i ile ich bylo poki co. Hope you get my point

***

Posty: 755
Dołączył(a): 12.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 14:00 
Cytuj  
Jasne, ze tak moze byc, ale im nowsza plyte wybierzesz tym starczy na dluzej. Kierowalem sie glownie kryterium przyszlosciowosci i lepszego wyboru za pieniadze, ktore mialem, zrobic nie moglem.

W przyszlosci zapewne czeka nas wysyp kart pod dx10 kiedy gry powszechnie zaczna juz go wykorzystywac. I nie sadze, ze np jakas przodujaca grafika za rok, poltora, za kolejny rok nie bedzie pozwala zagrac chociaz na medium ustawieniach. A te sloty sa i jeszcze troche beda najbardziej powszechnymi wiec producent i tak bedzie zmuszony zrobic pod nie karty.

**

Posty: 375
Dołączył(a): 25.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 17:26 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
8800 GTS widziałem za około 1000zł rozumiem że jeżeli nie zależy m na kęceniu czy coś to sobie kupuje cokolwiek czy mam kupic jakąś konkretną ?


ja mam awaryjnie kupiona plyta asusa na chipsecie via - kosztowala cos 200-250 zeta i dziala bardzo sprawnie (awaryjnie - na czas naprawy starej). kwestia podstawki - inwestycja imo w karte graf wyjdzie najlepiej, ALE !

8800 gts 1280x1024 (bo jeszcze lcd sie nie dorobilem) ze wszystkim na max (bo lubie jak jest ładnie) rżnęło mi proca do 100% (amd 64 3500+). Tak więc - sama podmiana karty przy Twoim procesorze pewnie da podobny efekt, pod warunkiem ze wszystko przesuniesz na max detale.

a i jeszcze jedno - ktm to prawdziwy zabojca procesora =] podobnie jak sala balowa w karaz...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 17:38 
Cytuj  
Napewno gry, ktore pojawia sie na poczatku 2008 roku beda pod nowe serie kart graficznych, wiec teraz wydawanie ponad 1k kasy na grafe jest bez sensu, zwlaszcza ze na 8600/2600 mozna pograc spokojnie w to co sie pojawia teraz, dx10 to juz zaczyna byc standart ale nadal wciskaja nam syfne karty za tyle kasy ze glowa boli, a te tanie sa wlasnie na teraz najlepsze.
Polecam tez nie pakowac sie w drogie plyty glowne bo za rok latwiej wymienic calosc niz wmawiac sobie ze to super plyta i przeplacac za grafe czy procki na starych slotach.
Kupujcie zawsze kompy z mysla o wymianie max za rok, a nie ze za trzy lata bo to sci-fi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 08:50 
Cytuj  
embe napisał(a):
Napewno gry, ktore pojawia sie na poczatku 2008 roku beda pod nowe serie kart graficznych, wiec teraz wydawanie ponad 1k kasy na grafe jest bez sensu
wiesz ja gram w jedną grę i nie bede grał w inne wiec dla mnie liczy sie rozwiazanie optymalne vs prąd i hałas :wink:

wywaliłem wszystkie mody "przeszukujące" jak aukcje, bazy itemów, wyszukiwacze recept, co do czego i dlaczego, cartographera itp.

+30% fps czyli w orgri od 50-75 FPS


nic nie zmieniam :P


_________________
psn

**

Posty: 264
Dołączył(a): 5.02.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 13:17 
Cytuj  
Ja mam od okolo roku config:

Zasilacz 500W Seasonic
7900GS 512 MB
2GB ramu
Procka AMD 3700+
Plytke Asusa SLI

Wszystko smiga na 1200x1024 w max detalach. W rajdach kolo 25-30fps
Planuje dolozenie 1GB ramu i tyle...wystarczy jeszcze na 1-1,5roku min spokojne. Ewentualnie pomysle czy drugiego GS nei dokupic do SLI.

Procka moge sporo wykrecic, to samo z grafa, chociaz na razie nie krece bo potrzeby nie ma.

IMO kupowanie teraz grafy zeby miec dx10 to bezsens...drogie to to a i tak wszystko na dx10 bedzie dzialac na starszych kartach.
Lepiej kupic 7900 GTX albo cos w ten desen i przeczekac rok czy poltora.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...
WarCry

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 13:46 
Cytuj  
Nie nie, lepiej kupic tanie dx10 bo masz za 400zl calkie fajne karty i cieszyc sie dx10 na nizszych detalach niz miec super karte bez dx10, no chyba ze nie planujesz grac w gry z dx10 lub nie przykladasz tak duzej uwagi do jakosci grafiki w grze, na przelomie roku tradycyjnie bedzie spora przecena kart graficznych i wejda nowosci.
Porownywanie wydajnosci kompa w WoW jest malo miarodajne bo to gra na dx8 czy jakos tak, wiec dopiero mozna bedzie pisac jak cos chodzi np w Conanie, oczywiscie mowa o mmorpg.
Kupowanie teraz karty np 7900/7950 to strata kasy, natomiast jak ktos ma taka karte to bez sensu wymieniac na obecne karty dx10, poprostu czekac cierpliwie do konca roku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 13:52 
Cytuj  
embe napisał(a):
Nie nie, lepiej kupic tanie dx10 bo masz za 400zl calkie fajne karty i cieszyc sie dx10 na nizszych detalach niz miec super karte bez dx10, no chyba ze nie planujesz grac w gry z dx10 lub nie przykladasz tak duzej uwagi do jakosci grafiki w grze...

<rozglada sie> a gdzie ty widzisz gry pod dx10? ;]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 13:56 
Cytuj  
Lost Planet ma tryb dx10
CoH ma latke na dx10

Troche sie juz pojawia :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 14:35 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
embe napisał(a):
Nie nie, lepiej kupic tanie dx10 bo masz za 400zl calkie fajne karty i cieszyc sie dx10 na nizszych detalach niz miec super karte bez dx10, no chyba ze nie planujesz grac w gry z dx10 lub nie przykladasz tak duzej uwagi do jakosci grafiki w grze...

<rozglada sie> a gdzie ty widzisz gry pod dx10? ;]


Chyba glownie chodzi o Conana i o to by nie wywalac kasy w bloto jak za pare miesiecy bedzie juz korzystac sie z dx10 nawet w mmorpg.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 264
Dołączył(a): 5.02.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 15:05 
Cytuj  
Embe niby tak, ale karty 8500, 8600 przegrywaja wydajnoscia...jezeli ktos musi juz teraz kupowac, to ja radzilbym serie 7900 bo ta kczy siak karte wymienisz za rok, a na dx9 7900 sa wydajniejsze przy podobnych cenach w zasadzie.
Mysle ze lepiej pograc w lepszej rozdzielczosci z wieksza iloscia detali na dx9 niz w nizszej z mniejsza dx10. Ale to ja :)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...
WarCry

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 15:45 
Cytuj  
Teoretycznie tak, ale zaglebiamy sie teraz w udowadnianie co jest lepsze, ja tu pisze czysto od strony ekonomicznej, sam jade aktualnie na 7300gt i czekam na cos konkretnego ale taniego pod dx10, za pare miesiecy Conan i chcialo by sie zagrac w to nie na starej super wydajnej karcie dx9, a juz na dx10 i zobaczyc co gra oferuje.
Ogolnie dx10 ma calkowicie przejmowac operacje na grafice, dlatego teroetycznie mniejsza wydajnosc bedzie rekompensowana odciazeniem reszty komponentow w kompie co da w efekcie wieksza wydajnosc.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 15:49 
Cytuj  
tbh poki wiekszej potrzeby w kupywaniu nowej karty nie ma imo lepiej poczekac i zobaczyc jak sie sprawy uloza, ceny na pewno nie wzrosna, wiec stratny nie bede. ;)
Doom 3 na full detalach mial chodzic na GeForce 3, wystarczylo ze premiera "troche" sie obsunela i wymagania od razu wzrosly ;)


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 16:38 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ogolnie dx10 ma calkowicie przejmowac operacje na grafice, dlatego teroetycznie mniejsza wydajnosc bedzie rekompensowana odciazeniem reszty komponentow w kompie co da w efekcie wieksza wydajnosc.


Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić/rozwinąć? :(

DX10 śmierdzi kupą: http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=40538


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 16:49 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić/rozwinąć? :(

DX10 śmierdzi kupą: http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=40538

co tam do wyjasniania? shadowrun ktory jako only dx10 gra, miala isc tylko i wylacznie pod vista, a tu wielki zonk dla microsoftu, zdolni programisci wyczarowali poprawke x]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 7 sie 2007, 19:49 
Cytuj  
ale wyjasnijcie mi jak dx10 ma zwiekszac wydajnosc? Oo


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

**

Posty: 461
Dołączył(a): 30.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2007, 08:13 
Cytuj  
A jak poprawic fps w WoWie bez wymiany sprzetu? :P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.