mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 892 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 09:33 
Cytuj  
I jeszcze jedno pytanko - do bardziej doswiadczonych magow.

Czy tylko ja mam wrazenie ze Winters Chill nie do konca procuje dla wszystkich magow w rajdzie ?

Skad pytanie:

ubilismy ostatnio Patchwerka (czyli mamy jasnosc - wszyscy dawali z siebie wszystko - z buildem 28 arcane/23 frost - 3 razy ZHC, 2 POMy, blessed oil na broni, arcane elixir, frost elixir, supreme power flask a jedyna przerwa w dmgu to 4 sekundowe evocation (stwierdzilem, ze mam wystaczajaco many na skonczenie walki a nie moge pozwolic sobie na przerwe w DPSie - i faktycznie mialem racje).

W czasie calej walki zrobilem blisko 200k dmgu. Problem w tym ze pojechalo mnie 2 magow - jeden minimalnie - o jakies 2k, drugi o ponad (!) 40k. Owszem , ten lepszy ma lepszy sprzet ode mnie, ale nie do cholery o 20% (a jak podkreslam bylismy na maksa przygotowani wiec jesli chodzi o consumables to warunki mielismy te same) - oceniam, ze jakies 50% roznicy wynika ze sprzetu. A jedyna pozostala roznica to fakt, ze wymieniony mag ma Winter's Chilla (mamy podobna ilosc hita i crita, +ja dodatkowo mam 3/3 arcane instability). I teraz powtorzenie pytania - czy ktos ma wrazenie ze Winters Chill procuje tylko dla osoby z talentem ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 09:39 
Cytuj  
Jeżeli Winter's Chill miałoby pracować tylko dla maga który ma to w talentach, to trochę byłoby to dziwne. Nie ma huja żebyś Ty miał Winter's Chilla, walniesz 5 debufów na bossa a inny frost mage nie miał 100% z tego talentu w swoim dpsie.

Wydaje mi się, że on po prostu zrobił wiekszy ilościowo dmg. Zrób tak. Napisz ile masz +dmg, ile ten kolo ma, i ile trwała walka. I sobie policz na kalkulatorze waląc bolty i przerywając 4 sekundy castowania dpsu na evo.

Można by to zrobić tak:

Frostbolt rank11 = 515-555 + Twój dmg +dmg z flasków - To TY.
Frostbolt rank11 = 515-555 + Jego dmg +dmg z flasków - To ON.

Walka przypuśćmy trwała 6min45sekund = 405 sekund. Frostbolt casting time = 2.5 sekundy. Wychodzi 162 frostboltów - odejmij z tego pare sekund ułomności człowieka :) + lag i mniej więcej Ci wyjdzie.

Więc: 162x515-555 [wybierz średnią i dodaj +dmg Twój i jego] - i Ci wyjdzie. SREDNIA Bolta - 555

ZAJEBISTAAAAAAAAAAAAA TEORIA.

Przypuścmy że koleś ma +500dmg spells, a Ty masz +450dmg spells. Wybieramy średniego Frostbolta = 1055 u niego, u Ciebie 1005.

162Frostboltów x 1055 = 170910 dmg na Patchwerku. - JEGO
162Frostboltów x 1005 = 162810 dmg na Patchwerku. - TWÓJ

Różnica przy tylko 50 dmg spells pomiędzy Wami a wychodzi - 8100 Mniej zadanego dmgu niż TY.


Ostatnio edytowano 27 lip 2006, 10:18 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 10:02 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Jeżeli Winter's Chill miałoby pracować tylko dla maga który ma to w talentach, to trochę byłoby to dziwne.

Wydaje mi się, że on po prostu zrobił wiekszy ilościowo dmg. Zrób tak. Napisz ile masz +dmg, ile ten kolo ma, i ile trwała walka. I sobie policz na kalkulatorze waląc bolty i przerywając 4 sekundy castowania dpsu na evo.

Można by to zrobić tak:

Frostbolt rank11 = 515-555 + Twój dmg +dmg z flasków - To TY.
Frostbolt rank11 = 515-555 + Jego dmg +dmg z flasków - To ON.

Walka przypuśćmy trwała 6min45sekund = 405 sekund. Frostbolt casting time = 2.5 sekundy. Wychodzi 90 frostboltów - odejmij z tego pare sekund ułomności człowieka :) + lag i mniej więcej Ci wyjdzie.

Więc: 90x515-555 [wybierz średnią i dodaj +dmg Twój i jego] - i Ci wyjdzie. SREDNIA Bolta - 555

ZAJEBISTAAAAAAAAAAAAA TEORIA.

Przypuścmy że koleś ma +500dmg spells, a Ty masz +450dmg spells. Wybieramy średniego Frostbolta = 1055 u niego, u Ciebie 1005.

90Frostboltów x 1055 = 94950 dmg na Patchwerku. - JEGO
90Frostboltów x 1005 = 90450 dmg na Patchwerku. - TWÓJ

Różnica przy tylko 50 dmg spells pomiędzy Wami a wychodzi - 4500 Mniej zadanego dmgu niż TY.


Dobra, wiec policzmy. Walka trwala prawie dokladnie 6 minut 30 sekund (Patch zlozyl sie w sekunde - dwie po info 30 sek to enrage). To jest 390 sekund. Mamy obaj (ja i on) podobna ilosc +hita - wiec +hita odrzucmy.

390 sekund / 2,5 sekundy casting time = 156 frostboltow.

- lag
- ulomosci
- 2 frosty na evocation
+ 2 pomy

Czyli powiedzmy 145 frostboltow (btw - film jest w temacie o filmach - Fod at Patchwerk - z mojego pova :P - ale nie chce mi sie frostow liczyc).
Roznica w dmgu wyniosla okolo 40k.

Czyli roznica na KAZDYM frostbolcie musialaby wyniesc 275 dmgu.

Zaczynasz czuc o co mi chodzi ? Zalozmy ze na papierze ma on 130-140 +dmgu wiecej (i to jest zgodne z prawda). Czyli mamy polowe roznicy. Druga polowe mozna przepieknie wypelnic wlasnie winters chillem ....

I stad wlasnie moje pytanie.

**

Posty: 376
Dołączył(a): 13.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 10:30 
Cytuj  
Qraczek, odpal DMG meter w tym tygodniu i sprzawdz liczbe hitow najpierw w ciągu całego encounter. FPS lag + lag ... Pozatym jak faktycznie miedzy wami jest ruznica + 140 dmg to przy 145 hitach/walka wyjdzie akurat cos około 20 k. Na Patchwerek szkoda uzywac ZHC lepiej załozyc Rune of the Dawn.


_________________
http://www.thedust-guild.pl/
I <3 BL Arvold
http://forums.wow-europe.com/thread.htm ... 4168&sid=1

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 10:42 
Cytuj  
Tyle ze roznica wyniosla ponad 40k ... a nie 20k ....
Ilosc hitow ? Mamy podobna ilosc +hita.

Oczywiscie moze byc tak ze on mial wyjatkowego farta jesli chodzi o crity, ale mi z drugiej strony tez nie szlo tak tragicznie (patrz film)

Szczerze powiedziawszy mam raczej ochote specnac sie na 21 fire / 30 frost (z chillem).
Strace:
8% many
3% crita
3% dmgu
10% clearcastingu
30% regeneracji many w walce
2 Pomy w walce

Zalozmy ze strate clearcastingu zniweluje Master of Elements. Zalozmy ze strate 8% many zniweluje wczesniejszym i dluzszym evo (zalozmy tez ze na potrzeby Evo wrzuce sobie Soulkeepera z +20 spirit). I ciekawe co dalej ...

Co do trinketow - mialem Rune of the Dawn i ZHC. Nelthariona sie (za przeproszeniem) jakos kurwa nie moge dorobic ...

**

Posty: 376
Dołączył(a): 13.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 10:53 
Cytuj  
Nie chodzi mi o stat + hit. Dmgmeter mierzy tez ile razy twój FB trafił bosa, mozna to sobie właczyc w opcjach. Pokazuje to jak najedziesz myszka na kolumne z ogólnym dmg. Moze on ma mniejszego laga/fps laga i poprostu wycastował 10-15 fb wiecej.


_________________
http://www.thedust-guild.pl/
I <3 BL Arvold
http://forums.wow-europe.com/thread.htm ... 4168&sid=1


Ostatnio edytowano 27 lip 2006, 11:12 przez Arvold, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 10:59 
Cytuj  
Recap jest fajny statystycznym programem który liczy takie rzeczy zajebiście dokładnie.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 11:03 
Cytuj  
Mozna sprobowac - a jakby sie komus chcialo to zapraszam - http://rapidshare.de/files/26955299/fodvspatchwerk.wmv.html

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 11:08 
Cytuj  
Może tamten mag dostawał PI?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 11:08 
Cytuj  
qrczek tez mkacie w fodzie piedolca na pkcie dpsu magów? kto lepszy?

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 11:20 
Cytuj  
Nukh napisał(a):
Może tamten mag dostawał PI?


O_O ... a tego nie wzialem pod uwage ... tymbardziej ze jak teraz patrze to BYL w rajdzie priest z PIem.

Sobtainer napisał(a):
qrczek tez mkacie w fodzie piedolca na pkcie dpsu magów? kto lepszy?


To nie chodzi o pierdolca - tyle ze Patchwerk jest dosyc specyficzna walka, wszyscy daja tam z siebie wszystko i spodziewalem sie roznicy, ale nie az takiej. Oprocz PI przychodzi mi do glowy jeszcze +dmg zarcie z Fire Festivalu (mi sie niestety nie chcialo :P).

Nawiasem mowiac dmg meter z tej walki wyszedl conajmniej ciekawy. Najwiekszy dmg zrobil Fury warrior z tak wypasionym sprzetem jak Onslaught Girdle (MC jakby ktos nie wiedzial), Lionheartem (no coz ...), rekawiczkami Mighta (hmmm) itd itd. Ale to akurat troche oszukane, bo przez wiekszosc walki szwendal sie w okolicy 4-5 miejsca a na samej koncowke wbil sie na gore (improved execute ftw ...). Zaskakujaco nisko wypadli natomiast lockowie (zeby nie bylo, dostawali heale po lifetapach wiec to nie problem many) a o hunterach niestety wrecz szkoda gadac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 11:30 
Cytuj  
drut z moonkin aurą? macie?

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 11:41 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
drut z moonkin aurą? macie?

Nie. Zadne zewnetrzne buffy oprocz PI raczej nie przychodza mi do glowy ... Atlesha poki co nie zlozylismy :P (chociaz nie powiem .. splintery leca zdrowo - poki co 13 sztuk z 22 bossow).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 11:45 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Zaskakujaco nisko wypadli natomiast lockowie (zeby nie bylo, dostawali heale po lifetapach wiec to nie problem many) a o hunterach niestety wrecz szkoda gadac.

To, ze lockowie kiepsko wypadaja to nic dziwnego. Nawet jak im sie wrzuci okazjonalnego hota to i tak musze spedzic sporo czasu walac w life tapa zeby odzyskac mane. Co do hunterow, to u nas tez sa zwykle w koncowce. Po pierwsze nie ma typowego flaska dla hunterow (distilled wisdom, lololo)a po drugie ta klasa lepiej sobie radzi na ruchomych celach.


_________________
cypis#2942
Obrazek

**

Posty: 376
Dołączył(a): 13.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 12:02 
Cytuj  
Mnie mocno zaskoczyło, ze macie tak mało 31 fire magow + 1 suport budujacy scorch buff. Taki full pve mag combustion, arcane concetration, Master of elements, elemental precison spokojnie powinien wyciagnac 250-290 k dmg w czasie walki. To ostanio bardzo popularny build. Mana/dmg ratio masz 5.4/1 a na frost 4.4/1 przy +dmg 500/coe/scorch buff. Zastanow sie nad takim build. Tylko takich fire magow musi byc ze 2 lub 3 oraz jeden od czarnej roboty budujacy scorch buff.

Np. cos takiego >>click<<


_________________
http://www.thedust-guild.pl/
I <3 BL Arvold
http://forums.wow-europe.com/thread.htm ... 4168&sid=1

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 12:44 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Zaskakujaco nisko wypadli natomiast lockowie (zeby nie bylo, dostawali heale po lifetapach wiec to nie problem many) a o hunterach niestety wrecz szkoda gadac.

To, ze lockowie kiepsko wypadaja to nic dziwnego. Nawet jak im sie wrzuci okazjonalnego hota to i tak musze spedzic sporo czasu walac w life tapa zeby odzyskac mane. Co do hunterow, to u nas tez sa zwykle w koncowce. Po pierwsze nie ma typowego flaska dla hunterow (distilled wisdom, lololo)a po drugie ta klasa lepiej sobie radzi na ruchomych celach.


Tak jak napisalem - lockowie dostawali heale, wiec z tym problemow nie mieli. Oprocz tego maja Rejunation potion ktore dla nich dziala podwojnie, zawsze mogli przegryzc runa itd. Co do hunterow to troche tak jak z rogalami i dps warkami - moga sie napchac potami, ale flaska dostajacego mocnego kopa (10% u magow mniej wiecej).

Arvold napisał(a):
Mnie mocno zaskoczyło, ze macie tak mało 31 fire magow + 1 suport budujacy scorch buff. Taki full pve mag combustion, arcane concetration, Master of elements, elemental precison spokojnie powinien wyciagnac 250-290 k dmg w czasie walki. To ostanio bardzo popularny build. Mana/dmg ratio masz 5.4/1 a na frost 4.4/1 przy +dmg 500/coe/scorch buff. Zastanow sie nad takim build. Tylko takich fire magow musi byc ze 2 lub 3 oraz jeden od czarnej roboty budujacy scorch buff.

Np. cos takiego >>click<<


No tak czy inaczej jak widac DPSu nie brakowalo (nie oszukujmy sie , flaski byly grane, ale 30 sekund to naprawde bardzo powazny zapas ktory pozwola sadzic ze bez flaskow tez spokojnie damy rade (probowalem cos wczoraj liczyc .. zakladajac ze flaski to 10% dpsu magow i lockow to powinnismy skonczyc z mniej wiecej 10 sekundami zapasu). Co do fire - build zobacze w domu, w pracy niestety sity z wow w nazwie matka korporacja poblokowala :P

Przyznaje ze generalnie sklaniam sie powoli ku fire. Tyle ze mam z tym zwiazane rozne bole :P Primo musialbym wziac Idola z ZG i zarzucic na portki z Sartury (w fire maja jednak spooora przewage nad Netherwindami ;P). Secundo wymyslic cos z rekawiczkami (tych z Cthuna przerabiac nie chce - cos czuje ze jednak frost to jest to, albo wrzuce fire power na Netherwindy albo na glovesy z Domo). Tertio - jakos niedrogo wziac fire pierscionek z trashy w Naxx (wypasiony jest - nie oszukujmy sie :D). Problemu z butami nie ma - zaloze Enigmy po prostu.

Chociaz z drugiej strony to
- uwielbiam iceblocka (wczoraj robilismy Spider Wing i gdyby nie IB to lezalbym prawdopodobnie na kazdym bossie)
- jestem zajebiscie przyzwyczajony do dobroci z Arcane ... clearcasting fajny, mana regen fajny, 8% many wiecej (4/5) fajne, POM fajny (no dobra .. to ma akurat okreslona przydatnosc w PvE) 3% dmg i 3% crita tez fajne ...
- podoba mi sie sytuacja gdzie firemagowie robia juz evocation, a ja sie zastanawiam czy lykac Mana Pota i czy sie troche nie zmarnuje ..

A z trzeciej strony to ogladam te filmy z Naxx i cieeezko tam frostbolty wypatrzyc. Jakis powod musi byc cholera ....

Sie rozgadalem .. :P

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 13:06 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Tak jak napisalem - lockowie dostawali heale, wiec z tym problemow nie mieli. Oprocz tego maja Rejunation potion ktore dla nich dziala podwojnie, zawsze mogli przegryzc runa itd. Co do hunterow to troche tak jak z rogalami i dps warkami - moga sie napchac potami, ale flaska dostajacego mocnego kopa (10% u magow mniej wiecej).

Nawet z potami i healami lock musi sporo czasu spedzic na lifetapowaniu, przez co traci sporo dps. O to mi chodzilo :wink:


_________________
cypis#2942
Obrazek

**

Posty: 376
Dołączył(a): 13.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 13:09 
Cytuj  
Prawde mowiac, to sam sie zastanawiałem nad takim fire. Ale zdecydowanie wole Ice barier + Ice block. Wkurza mnie tylko, ze ludzie z gorszym sprzetem prawie zawsze mnie outdpsuja.


_________________
http://www.thedust-guild.pl/
I <3 BL Arvold
http://forums.wow-europe.com/thread.htm ... 4168&sid=1

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 13:09 
Cytuj  
Jedna sprawa tylko co do fire buildu. Widzę maga który robi fakt "big" dps, i ma 5% many, a obok stoje i mam 50% many. W ogóle nie wyobrażam sobie na fire biegać po DM West i solowac, nie mogę sobie tego wyobrazić. No i Rank1 w melle Horde całkiem nieźle wkurwia z frostbitem, i ja miałbym to zamienić na jakiś ignite i żarcie many? to mnie boli najbardziej. Po drugie, nie po to siekałem 90% runów do BWL po ringo boots, żeby teraz je mieć założone a czaic z fire.

Zauważcie jedną rzecz. Fire był zawsze potępiany, ze względu na dwie tylko instancje które kiedyś były z epixami MC - BWL. W BWL już jest trochę lepiej, ale imo w mc trochę było chore mieć Fire Build. 20% dpsu to immune tam a reszta to full ale z resistami i to niezłymi. Od czasu jak wyszło AQ i Naxx, to się diametralnie zmieniło. Ale jak narazie, nie zmienie się na fire bo to najmniejsza linia oporu jest a we froście troche trzeba zbierać żeby się dorobić tego 1k bolta. Zrobie 1.1k bolta, i wtedy się zastanowię czy nie połykam +fire dmg i może może się zmienie ale tylko w przypadku +560-600dmg spells.

**

Posty: 376
Dołączył(a): 13.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 13:33 
Cytuj  
Walisz bolta z CoE po 1100-1200 a taki fire mag z dobrym buildem pve wali za 1600+. Z wszytkimy talentami do many ma niewiele gorszy dmg/mana + mocnijesze itemki do + dmg/crit, 1.1x dmg z crita i + 3 crity raz na 3 min co daja mu za free 5 k dmg. Przynajmniej mag spełnia role glass cannon.

Az, boje sie pomyslec co taki mag robi z Flask of Titans, Elixir of fire power, Greater Arc Elixir i Bless Oilem.

Jak ktos lubi łykac potki to zrobi sobie 30 fire/21 frost. Nie bedzie przed magiem z combustion ale ice block to ice block.

Przezywalnos takiego maga moze jest mała, ale fun
z bycia pierwszym w DPS mmmm.


_________________
http://www.thedust-guild.pl/
I <3 BL Arvold
http://forums.wow-europe.com/thread.htm ... 4168&sid=1


Ostatnio edytowano 27 lip 2006, 13:44 przez Arvold, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 892 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 45  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.