mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 08:52 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
A ja cos widze, ze ktos niezle bzdury wygaduje.

Ekhem, co ma RAID do wydajnosci WoW, czy ogolnie pierwszej lepszej gry? wtf?

A komputer wysmienicie wydajny na WoWa to koszta (samo pudlo) w granicach 2500-3000zl.

PS. Gratulacje za zakup PIV 3.66, ktory w wersji socket 775-32bit kosztuje 1800zl (3ghz-780zl, 3,20ghz-950zl, 3,40ghz-1240zl), lub w wersji socket 775-64bit 2650zl (3ghz-990zl, 3,20ghz-1200zl, 3,40ghz-1800zl).
Na bank poleci wam oplacalny zakup sprzetu komputerowego(chyba ze to jest socket 478, to jeszcze wieksze gratulacje).


2 dyski w stripie (to taki rodzaj raidu) masz dwa razy szybszy odczyt i zapis z dyskow poniewaz dane sa rozproszone na 2 dyskach, co daje ci np. 1mb jest dzielony na kilka czesci i zapisane jest to na 2 dyskach rownoczesnie czyli tak jak bys zapisal 0,5 mb mozesz miec np 4 dyski w stripie co daje ci jeszcze wiekszego kopa.

tu wiecej info na temat macierzy
http://www.tomshardware.pl/storage/20031114/raidcore-02.html


Posty: 11
Dołączył(a): 6.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 09:04 
Cytuj  
Bardzo fajnie. Stripy Stripami, ale w WoW'ie nie robi zadnej roznicy.

Ja mam 64ke 3.0 chodzaca na 2800 mhz, 1GB Kingstonow 400, Radzia 9800PRO Herculesa, standardowy dysk 120GB z 8MB keszu i w tych detalach co wymieniles mam spokojnie miejscami nawet 100 klatek, a nie spadaja nawet w Ogri ponizej 45. Lokacje laduja mi sie migiem.

A kupno Pentiuma to rzeczywiscie zerowy pomysl.


_________________
BATON

*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 09:13 
Cytuj  
Bochen napisał(a):
Bardzo fajnie. Stripy Stripami, ale w WoW'ie nie robi zadnej roznicy.

Ja mam 64ke 3.0 chodzaca na 2800 mhz, 1GB Kingstonow 400, Radzia 9800PRO Herculesa, standardowy dysk 120GB z 8MB keszu i w tych detalach co wymieniles mam spokojnie miejscami nawet 100 klatek, a nie spadaja nawet w Ogri ponizej 45. Lokacje laduja mi sie migiem.

A kupno Pentiuma to rzeczywiscie zerowy pomysl.


Faktycznie nie robi szczegolnie latajac gryfem albo wskakujac w zerga kiedy dysk chce wyskoczyc z kompa bo musi doczytac mase tekstur z dysku.

I twierdzisz ze masz 100 klatek w 1280x1024 wszystko wlaczone ?

No w sumie to ja tez mam jak patrze na sciane...


Posty: 11
Dołączył(a): 6.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 09:17 
Cytuj  
No tak zgadza sie napisalem: "miejscami" :).

Swoja droga, mi chodzi naprawde wszystko elegancko plynnie i nie wybrazam sobie jeszcze wiekszej wydajnosci, zwlaszcza wydajnosci zwiekszonej przez RAID'a :).


_________________
BATON

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 10:28 
Cytuj  
No dobrze, ja mam:
-Celeron 2.8ghz
-płyta MSI 865pe Neo2
-512ramek
-Radeon 9600xt 256ddr - najnowsze omegi
-WinXp bez sp niedawno instalowany

Nom, wszystko na low i zazwyczaj wyciągam hmmm powiedzmy 45fps ?
Orgrimmar.... ~20fps.

Może ktoś ze znawców powie co mam zrobić żeby mieć większą ilośc efpeesów ?


Posty: 11
Dołączył(a): 6.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 10:49 
Cytuj  
Po 1. Masz Celerona, czytaj nie dziw sie.
Po 2. Radek. Model 9600XT 4 potoki.

Ale mysle ze po umiejetnym formacie i cfg systemu da sie wyciagnac wiecej.


_________________
BATON

*

Posty: 116
Dołączył(a): 21.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 10:55 
Cytuj  
ja w 1024 na 5900xt 1GB RAM kingston i P4 3Ghz Ht na 1024*768 wszystko max rysowanie terenu polowa mam 40-70fpsow, w ogri ok 30. dziwne ze majac 9800 Pro i AMD procek w 1280*1024 macie podobne osiagi, bo ja penwie w takich ustawieniach (+ max rysowanie terenu) mialbym 25-40fpsow...


_________________
Smoke a lot of grass, you will be a pretty ass
WoW gildia theDust Undead Rogue BL


Posty: 11
Dołączył(a): 6.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 11:14 
Cytuj  
BO....

PENTIUM ROBI PALE :D.


_________________
BATON

*

Posty: 116
Dołączył(a): 21.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 11:18 
Cytuj  
w grach jest slabszy od AMD ale bez przesady ta roznica jest ciut przyduza :)


_________________
Smoke a lot of grass, you will be a pretty ass
WoW gildia theDust Undead Rogue BL

***

Posty: 675
Dołączył(a): 4.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 11:32 
Cytuj  
ee
mój konfig to
XP 3200+
1GB Geil
Radzio X800XTPE

wszystko na maxa ustawione i nie zanotowałem spadku fps poniżej 40.

*

Posty: 171
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 11:50 
Cytuj  
@Pieszczoch
RAID dużo daje jak masz naprawe podniesione na maxa ustawienia. Prawda gra bez AA i AF chodz super i bez raidu zapewnie. Ustaw szystko max + dodaj AA8S i AF16 i zobacz. Wogóle to bez GF6800U/ R850XT to wątpie czy ci to pojdzie chyba ze slajdami :D A jeśli już to bez dysków szybkich to 1GB ramu jest za mało. 2GB ramu to już optimum do grania w tych ustawieniach. Dla przupomnienia dodam że moja grafika ma 256 MB pamięci GDDR3 taktowanych @1,4Ghz + rdzeń 490 MHz. I powiem Ci ,że i tak dyski świecą się cały czas. Bez raidu na 100% było by stop klatka czasem.

Pozdrawiam.

Co do MX1000 może i subiektywne odczucia. Ale jest jakaś ona mało poręczna w Wowie to bez różnicy ale w CS spora.

Nie mówie że wartko kupować procek za 2k. Po prostu przy tej grafice co mam i dużego oddawania ciepła nie opłaca mi się przekraczać granicy więcej niż 4GHz poprzez przetaktowanie. Moj rekort to 1180 FSB


_________________
Nomi - Jedi Shadow - Circle of Nine

***

Posty: 675
Dołączył(a): 4.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 12:04 
Cytuj  
wszystkie ustawienia karty mam na max i w grze wszystko na maxa.. na moim sprzęcie nie ma przycinek a mam głupiego caviara.. ale fakt faktem że dysk non stop rzeźbi


Posty: 11
Dołączył(a): 6.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 12:39 
Cytuj  
Ja podobnie mam wszystkie detale max i dysk rzezbi ale chyba wlasnie po to on jest.


_________________
BATON

*

Posty: 179
Dołączył(a): 23.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 13:07 
Cytuj  
Wczoraj zaobserwowalem ciekawa rzecz kiedy to biegalem za ruda za kazdym razem kiedy odczuwalem ze dysk dogrywa spotykalem hordziaka albo dwoch :) tylko ze dogrywanie bylo nieco wczesniej niz ich zobaczylem :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 13:55 
Cytuj  
Moj kumpel nazywa to radarem na Horde. Sprawdzone i opatentowane :)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 14:05 
Cytuj  
Alekde napisał(a):
@Pieszczoch
RAID dużo daje jak masz naprawe podniesione na maxa ustawienia. Prawda gra bez AA i AF chodz super i bez raidu zapewnie. Ustaw szystko max + dodaj AA8S i AF16 i zobacz. Wogóle to bez GF6800U/ R850XT to wątpie czy ci to pojdzie chyba ze slajdami :D A jeśli już to bez dysków szybkich to 1GB ramu jest za mało. 2GB ramu to już optimum do grania w tych ustawieniach. Dla przupomnienia dodam że moja grafika ma 256 MB pamięci GDDR3 taktowanych @1,4Ghz + rdzeń 490 MHz. I powiem Ci ,że i tak dyski świecą się cały czas. Bez raidu na 100% było by stop klatka czasem.


Nie rozumiem cie chlopie. Po co grac z AA i AF na rozdzielczosci 1280xXXXX, glow effekt itp oraz z detalami z wysoka rozdzielczoscia?
Przeciez to daje prawie zero roznicy, albo juz lepiej uzyc 1600x1200, duzo lepiej wyglada niz AA.

Druga sprawa to AA i AF nie wymagaja zbytnio duzej pracy dysk-ram-vga, wiec dalej to nie to.

Trzecia sprawa, to lepiej przestac szpanowac sprzetem. To do niczego nie prowadzi, ja mam zlotego slonia w domu...

Nie mówie że wartko kupować procek za 2k. Po prostu przy tej grafice co mam i dużego oddawania ciepła nie opłaca mi się przekraczać granicy więcej niż 4GHz poprzez przetaktowanie. Moj rekort to 1180 FSB

Nice, ale z tego co wczesniej wyczytalem to masz znajomych w sklepie/hutrowni (no ja mam kuzyna :P), widocznie duzo na tobie zarabiaja, poniewaz Ja mam 3ghz PIV podkrecony do 3.60 na wiatraku za 130zl, temp procka nie przekracza 60 stopni (w najgorszych warunkach), chlodzenie obudowy 3 wiatrakiami i wewnatrz mam do 30 stopni (powietrza), oraz ram 30-35 stopni, grafika roznie od 30-50 stopni.
Juz nie bede podawal roznicy cen.

A RAID jest dopiero zauwazalny przy pracach ciezkich, serwerowych itp. Takie cos przydaje sie do programow graficznych i obrobki video, a to ze ci dyski pracuja to nie znaczy ze RAID daje im wielkiego kopa. Poprostu przedluzaja czas pracy, wylacz samego SMARTAa to rzadziej dysk uslyszysz. edit: ooops chcialem napisac "nie zobaczysz czerwonej lampki" rororo

Zeby nie bylo ze sie na ciebie uwzielem, poprostu duzo sprzecznosci tu widac.

EDIT2:Wogóle to bez GF6800U/ R850XT to wątpie czy ci to pojdzie chyba ze slajdami
Mowisz o WoW? Max ustawienia i ciut mniej niz polowa draw distance w Og 20-30 fps na r9600pro.

*

Posty: 171
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 14:28 
Cytuj  
@Pieszczoch nie szpanuje sprzętem napisałęm to kilka newsów wcześniej. Co do tego, że gram na 1280*1024 to pisałęm też wcześniej, że LCD i jego Native. Co do różnicy to AA w 1280*1024 a brak w 1600*1200 to jest bardzo duża różnica... Przez wiele lat miałem 19,21,22 " CRT monitory. Wziołem panel bo na panelu lubie kontrast. Jeśli chodzi o AF to różnica jest kolosalna filtrowanie tekstur widać wszędzie -> polecam szczególnie zachody słońca i odbica na wodzie w Grom Gol. Co do sprzętu to wziąłem ten procek bo chciałem pobić pewne granice i nektóre mi się udało. Jednak obecnie pracuje w częstotliwości poniżej 4GHz. Co do Raidu to propnuje wstawić sobie go na raptorach, a potem się podniecać jaka to różnica. W wowie nie wiem czy raid byłby potrzebny czy nie nie chce mi się sprawdzać ... z wiadomuch powodów :D Co do Doom III włącz go na 4AA i 16AF i porównaj raid i jego brak.
Nigdy nie powiedziałem że sprzęt słuzy mi tylko do grania. Chodz w dużym stopniu tak.

Raid Kopa w SiSoft Sandra to zawsze ma bo to benchmark :> Jednak tam gdzie czasem miałem stop klatke np. Doom III teraz nie mam, i ogólnie w połączeniu z HT wszystko pod windowsem smiga 2 razy lepeij.

Zresztą nasze rozmowy do niczego nie prowadzą napisałem tylko ile mam i na czym, i tyle tylko.

Do do wojny AMD vrs. Intel to się nie bede wtrancał każdy ma swoje zdanie jednak po testach AMD64 3500+ / nie testowałem AMDFX / uważam że Intel HT jest znacznie lepszym. Chodzi mi o prace, brak errorów i brak dziwnego zachowania. W benchamrkach czesto pokazane jest jaki to AMD64 jest dobry - mi osobiście nie leży

Co do zarabiania na mnie to każdy musi jakoś żyć ja zarabiam na innych niech i ktoś na mnie. Taki jest świat każdy zarabia na każdym :D

Pozdrawiam i proszę o niejechanie po kimś bo ma tylko inne zdanie. Świat byłby nudny jakby każdy miał ten sam sposób patrzenia.

EDIT 1 PS. nie doczytałem tak mówie o wowie dla mnie max to nie jest max ustawienia w grze ale max ustawienia w grze z AA8S i AF16. Ustaw tak :> a potem komentuj - bez urazy też sie nie uwziołem na ciebie :D

EDIT 2 : Połowa draw dis. to nie jest max. Max to jest pełny dystans i wyłączony lvl of detal.


_________________
Nomi - Jedi Shadow - Circle of Nine

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 14:39 
Cytuj  
Ja po tobie nie jade, probuje cos uswiadomic, nie tylko tobie.
jedynie dodam ze AA na 1600x1200 jest niezauwazalny, chyba ze grasz z lornetka zeby zobaczyc rozmazane piksele, ktore sa wielkosci 1:10 glowki od szpilki.
Oraz AF nic nie ma do dysk-ram-vga, wiec raid na tym niepotrzebny, to sie dzieje w glownej mierze wewnatrz karty graficznej.

A co do WoW, to poprawie, AA i AF byl na max i tyle, a ze draw distance posiadalem ~50% to z powodu ze chwilowo posiadalem 512mb ramu.

EDIT: A to ze napisalem o "zarabianiu" na tobie, mialem bardziej na mysli "rolowanie", "oszukiwanie" , "naciaganie" itp. Chyba ze nie doradzaja ci i sam wybierasz, nie patrzysz na testy vs. cena vs. osiagi i kupujesz to co najdrozsze nawet nie patrzac co to :o


Ostatnio edytowano 6 maja 2005, 14:43 przez Pieszczoch, łącznie edytowano 3 razy
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 14:40 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Moj kumpel nazywa to radarem na Horde. Sprawdzone i opatentowane :)


Co to ma wspólnego z hordą? alliance tak samo Ci będzie doczytywać.

*

Posty: 171
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2005, 15:03 
Cytuj  
@Pieszczoch nie musisz mi nic uświadamiać. Też przez wiele lat myślalem, że 1600*1200 bez AA to to samo co 1280*1024 z AA. Różnica jest i widać ją gołym okiem. Tak samo jak widać różnice między AA4, AA8S. Masz strasznie dużo tych klatek jak na AA8S (o ile się da to ustawić na twojej karcie) i 16AF. Ale mówie nie testowałem tak wowa. Z raidem napisałem też ze nie wiem na 100%, wiem, że w Doom III bez raida się nie da.

Co do mojej wiedzy to wiele lat współpracy z różnymi firmami OC, pisałem wcześniej, że przez długi czas ścigałem się w overclocking, jednak z firmami się nie wygra w/w komputronik.pl oni i tak wystawią mocniejszy sprzęt.

Nikt mnie też nie rolluje :D chyba, że sam sie:)
Widzisz też byś mógł powiedzieć kupiłem GF6800 odblokowałem 4 potoki i mam z 12, 16. Po co przepłacać jak prawie każdy gainwald się dał. Po co kupować ultrę jak można GT ma wszystko to samo ale inne częstotliwości które da się podkręcić bo to ten sam Chip. 6800U da się wbić o 8% więcej od GT podkręconeg. Dla jednych to kosmetyka dla niektórych nie. Aczkolwiek na dzień dzisiejszy nie zamierzam przechodzić na SLI więc troche się zatrzymałem z tym i to głownie przez wowa bo jako wynikowy testy zawsze uzywałem doom3 i riddicka. Do STALKERA raczej nie będe nic zmieniał. A stalker dopiero we wrześniu.

Pozdrawiam. I jak pisałem broń boże nie namawiam na wkładanie iluś tam K w komputer. Lepiej sobie zmienić samochód lub kupić diamentową kolje dla żony :D

Z moiej strony to juz koniec tematu po co pisać bez sensu wymiane zdań. Pozdrawiam wszystkich i wrócmy do wowa bo to on jest najważniejszy :)


_________________
Nomi - Jedi Shadow - Circle of Nine


Ostatnio edytowano 6 maja 2005, 15:30 przez Alekde, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.