mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 18:36 
Cytuj  
Buba_jw napisał(a):
To przestan sie wkurwiac na blizzarda bo sami na forach napisali, ze nia maja na to wplywu. Jak juz to bardziej podziekuj tepsie/telii za ich eksperymenty. Chillout bro.


Za co tepsie?? Nagle to wina tepsy? Osoby posiadajace innych providerow(jest ich sporo) tez maja te same problemy. Jak nie wina blizza to kogo? Maja serwy na zjechanych laczach i nic z tym nie robia-przeciez to nie ich wina, w przeciagu tak krotkiego okresu nie idzie nic zmienic... ;/. Ich podejscie do klienta troche jest staromodne-lac na klienta i tak nas nie zostawia :)


Posty: 14
Dołączył(a): 9.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 18:45 
Cytuj  
Czy moglby mnie ktos poratowac numerem IP do serwera Frostwhisper ? Znajomy zrobi mi routing poprzez VPN, jednak potrzebuje tego ip'ka i nie bardzowiem skad go wziasc.

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 18:55 
Cytuj  
80.239.149.82 :)


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

**

Posty: 335
Dołączył(a): 12.11.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 18:57 
Cytuj  
no ladne lagi ^^ coraz bardziej ciekawi mnie ile to mozna naprawiac ile to bedzie naprawiane jeszcze :))) i co? i to ze moj optymizm sie niesprawdzil a szkoda, wielka szkoda


Posty: 23
Dołączył(a): 9.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 19:02 
Cytuj  
tepsa nic nie ma do lagow.. patrzcie na inne kraje :) telia szfankuje... wystarczy ze wpiszecie w cmd
Kod:
tracert eu.logon.worldofwarcraft.com
i co sie wyswietli? po kilku polaczeniach przestanie pingowac na serwerach teliiiii... :(

TELIA SUX! :har:


_________________
\o/


Posty: 7
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 19:03 
Cytuj  
m1sza --- mozna wiedzic skad ten IP .... ?? Bo niesety on rowniez nie dziala :(


Posty: 20
Dołączył(a): 29.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 19:14 
Cytuj  
Uprasza się tych, co powtarzają, że proxy to totalna bzdura o nie powtarzanie głupot zanim sami nie sprwadzą co i jak.

Do dzisiaj włącznie miałem takie same problemy jak większość z was - lagi i rozłączenia z serwerem Al'Akir od ok. 18-ej do 22-ej. Dzisiaj pół godziny temu problem się skończył. Nie, TPSA/Telia/Blizzard/św. Mikołaj nie naprawili łącz. Do 16-ej grałem bez opóźnień, 16-18 ping stopniowo rósł. o 18-ej było już blisko 1000ms.
Kumpel, który ma łącze z Chello (które jak wiemy nie jest porażone tą niemocą) zainstalował u siebie WinSocks, ja u siebie SockCapv5 i po dosłownie 5! minutach konfiguracji, ustawiania haseł i firewalli łączę się z Al'Akirem i mam pinga..... 67 ms. Sprawa załatwiona.
Moja rada:
znajdźcie wśród kumpli ludzi, którzy mają łącza nie sprawiające problemów. Wiem, że w W-wie działa dobrze Chello i łącza od GTS-u, w
Łodzi - Toya. Nie wiem jak reszta. Jak znajdziecie pogadajcie - przetunelowanie ruchu jednego gracza to obciążenie łącza max 5 kB/s - w raidzie w instansie - więc żaden kłopot. Konfiguracja z użyciem powyższych programów jest banalna i każdy sobie z tym poradzi. I już - sprawa załatwiona, działa wyśmienicie, po raz pierwszy od tygodnia wybieram się dziś do MC.
Zgadzam się co do jednego - tunelowanie przez przypadkowo znalezione w interneci proxy jest i ryzykowne i niepewne. Znaleźć działające też nie lada sztuka - odradzam to rozwiązanie.
Natomiast straszenie Blizza UOKIK-em jest śmieszne i naiwne. Jakby ktokolwiek w Blizie wiedział jak działają nasze urzędy to by padli ze śmiechu. A tak to tylko ich brzuchy bolą. Ze śmiechu.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.


_________________
Korbicz ( warlock, 31/2/18 )
Rigour Mortis
Horda, Al'Akir

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 19:17 
Cytuj  
Ally% napisał(a):
m1sza --- mozna wiedzic skad ten IP .... ?? Bo niesety on rowniez nie dziala :(


Widziales a propos czego odpisywalem? To jest numer IP serwera Frostwhisper, a nie proxy :D


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired


Posty: 31
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 19:36 
Cytuj  
Jeśli ktoś może udostępnić jakieś proxy, tak, by można było grać z w miarę niskim pingiem, to jestem gotów zapłaić. PLZ PM ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 19:40 
Cytuj  
m1sza napisał(a):
Jesli mozecie to sciagnijcie sobie programik - Visual Route i zbadajcie nim server blizza. Moze byc wow-europe albo okreslony server.
U mnie na 195.149.232.133 | ge-6-0-0.war-tr3.tpnet.pl - Polish Telecom's IP transit network gubi az 90% pakietow.

Zobaczcie czy tak samo jest u Was. Zna ktos moze maila do jakiegos pionu technicznego TPSA? Bo gadac z tymi baranami na blueline mi sie nie za bardzo chce. Poza tym wyslalbym tracerta i inne pierdoly.


Idz poczytaj o sieciach, albo chociazby przeczytaj tech faq na stronie blizza do ktorego sa linki na tech forum.

Jesli dany host gubi n% pakietow, to wszystkie ponizej niego powinny gubic CONAJMNIEJ n%, jednak ten gubi 90% a nastepne 0%.
Routery nie maja obowiazku odpowiadac na pingi bo nie sa do tego przeznaczone.


_________________
Nestor#1522


Posty: 20
Dołączył(a): 29.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 19:56 
Cytuj  
RaDziUU napisał(a):
(...) i co sie wyswietli? po kilku polaczeniach przestanie pingowac na serwerach teliiiii... :(

TELIA SUX! :har:


heh, oczywiście, że przestanie. Dajcie sobie spokój z tym ping i tracert hostow Telii i Blizza. Obojętnie czy łącze jest w pełni sprawne czy gubi X pakietów polecenia ping i tracert będą wyświetla to samo - a to dlatego, że hosty i routery są tak skonfigurowane, aby nie odpowiadać na te polecenia. Jest to zabezpieczenie anty-hackerskie i tyle. To, że trace nie pokazuje hostów aż do samych serwerów Blizza kompletnie nic nie mówi o stanie łącz.
Pozdro.


_________________
Korbicz ( warlock, 31/2/18 )
Rigour Mortis
Horda, Al'Akir

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 19:57 
Cytuj  
qrfa a ja nie mogę się zalogować - zrobiłem sobie przerwę półroczną od wowa, dzisiaj na nowo odpalam i dupa zbita:(
Boże chroń króla i mnie wkurw.....


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą


Posty: 41
Dołączył(a): 8.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 20:06 
Cytuj  
Trzeba było poczytać foróm zanim wruciłeś do wowa :P

Ja też niemoge sie od jakiś 30 minut zalogować.....
Ciekawe czy na pirackich serverach też są takie problemy jak u nas?

Swoją drogą jedno mnie zastanawia. Poco przenosili wczoraj servery skoro itak nic to niezmieniło a nawet jest jeszcze gożej?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 20:21 
Cytuj  
Czytałem ale nie sądziłem że będzie aż tak źle:(


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 21:06 
Cytuj  
paken napisał(a):
Trzeba było poczytać foróm zanim wruciłeś do wowa :P

Ja też niemoge sie od jakiś 30 minut zalogować.....
Ciekawe czy na pirackich serverach też są takie problemy jak u nas?

Swoją drogą jedno mnie zastanawia. Poco przenosili wczoraj servery skoro itak nic to niezmieniło a nawet jest jeszcze gożej?


Za przeproszeniem... o córfa!

Ya biertole!

Szczyt...

SvD.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 22:00 
Cytuj  
Koniec, zartow jebie mnie to, tyle co ja sie napisalem nadzwonilem, to chyba kurwa jego mac w zadnej sprawie w zyciu nie zrobilem, i co?? i kutwa nic - telia spierdolila sprawe, zostaje mi wiec skorzystac z chello, badz operatora kablowki lub cancel acc, bye bye wow. Robia nas w chuja jak trza ludziska, i to ze ktos im pisze czy dzwoni ich to nie rusza. Ja proponuje zatopic szwedow albo bin ladena na nich naslac :(. Sorka za wulgarny Post ale jestem zfrustrowany jak nigdy dotad w zyciu... Cancel Acc


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 22:07 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Idz poczytaj o sieciach, albo chociazby przeczytaj tech faq na stronie blizza do ktorego sa linki na tech forum.

Jesli dany host gubi n% pakietow, to wszystkie ponizej niego powinny gubic CONAJMNIEJ n%, jednak ten gubi 90% a nastepne 0%.
Routery nie maja obowiazku odpowiadac na pingi bo nie sa do tego przeznaczone.


Wiesz, nie kazdy jest tak obcykany w sieciach. Poprostu wydalo mi sie to dziwne. Skoro mowie zle to zamiast mnie kopac tekstem "idz sobie poczytaj noobie" ;) to moglbys napisac dlaczego w takim razie blizz sobie kaze podawac tracerta serwerow? Bo z tego co mowisz to... po nic :)


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired


Posty: 7
Dołączył(a): 12.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 22:42 
Cytuj  
nie chce mi sie mowic czemu ale pewnien madry pan sie wypowiedzial na forum wowa polskim znaczy, wiec przeczytajcie


BY MOHEREK


Koledzy,
Sledze Wasza dyskusje od paru tygodni (bo w tym czasie pojawily sie problemy u mnie). Jestem tez uzytkownikiem neo+ i mam identyczne objawy co setki graczy z Polski, tj. gra mozliwa tylko w godzinach 13-17/23-10, latency > 4k itd.
Powiem Wam pare dupereli, bylem pracownikiem firmy telekomunikacyjnej (nazwy nie wymienie) w ktorej byl kiedys problem z punktem styku na laczu glownym (czyt. lacze wymiany z innym krajem). i sytuacja byla podobna. Byla potrzeba rozbudowy routera i doprowadzenia dodatkowych traktow E1 o dodatkowej przepustowowsci. Awaria objawiala sie tym, ze gracze znanej gry Tibia mieli niemilosierne lagi i kicki, generalnie gra byla niemozliwa. Dzial Obslugi Klienta niestety sciemnial (bo musial !) ze po stronie operatora jest wszystko w porzadku i nic im nie zglaszano. Mimo to naplywalo wiele reklamacji, bo jednak ludzie nie dawali sie oszukac i widzialy galy co bylo. Urzadzenia wymiany transmisji danych sa we wszystkich krajach swiata, chodzi po prostu o punkty styku z innymi operatorami.
Prawda jest okrutna. Ktos bardzo brzydko sciemnia i moze to byc jeden z 3 wymienionych :
albo TPSA (i nie sugerujcie sie ze sa operatorzy z innych krajow, ktorzy tez maja ten problem - to moze byc rownolegly problem, czyli identyczny problem jak opisany powyzej)
albo Blizzard (jezeli przy swoich serwerach maja jeden router z mizernym traktem o kilku MB/s to nic dziwnego ze przy takim ruchu (mowimy o milionach) to siada. A jezeli na routerze jest ustawiony filtr pul adresowych to tez jest mozliwe)
albo Telia (ma po prostu problem na ktoryms styku podobny, jak opisalem powyzej).

Prawda jest taka ze ktos z nich swiadomie klamie i to jest smutna prawda. Wiecie sami z doswiadczenia, ze jak dzwonicie do TPSA to konsultant zawsze Wam odpowiada jak automat "Nic nam nie zglaszano, nie mamy zadnej usterki itd" a byc moze dobrze wiedza co jest grane, ale nigdy Wam tego nie powiedza. To dla nich oznacza utrata wielu klientow. Tak samo sie dzieje z Telia i Blizzard, beda ukrywali to dopoki ktos z nich nie rozwiaze problemu i bedzie udawac ze nic sie nie stalo, a gracze szybko o wszystkim zapomna i nie beda zawistni albo msciwi...taka prawda i logika - tak ucza przedstawicieli, konsultantow gdzie produktem jest rzecz martwa, ktora moze uledz samoistnemu uszkodzeniu.
Pozwy do sadu albo do UOKiK moga byc rozwiazaniem trafnym albo chybionym, najlepiej by bylo posadzic 2 firmy jednoczesnie Blizzard + Twoj operator, ale to jest niemozliwe. Niemozliwe jest rowniez zrobienie tego numeru Telii, bo przeciez nie jestesmy ich klientami.
Powiem tak :
a) jezeli to jest problem po stronie operatora Telia albo TPSA, to moze to trwac jeszcze dlugo, bo doprowadzenie traktu i rozbudowa routera to tygodnie pracy (przynajmniej w polsce, bo to jest doprowadzenie kabla swiatlowodowego = koncesje, przeprowadzenie pod ziemia itd) - oni nam tego nie powiedza. Oni to zrobia, a my to po dluzszym czasie sami zauwazymy.
b) jezeli to problem po stronie Blizzard, to hgw ile tak naprawde mozemy czekac. Moze to jest niekompetencja sluzb technicznych, ktorzy nie potrafia zdiagnozowac problemu i zanim zapali im sie zarowka moze minac jeszcze duzo czasu. TAk naprawde nie mam pewnosci...to moze i trwac godzine, jezeli nagle ktos kompetentny np. wpadnie na pomysl, zeby rozbudowac routery, ktore (moze) nie przepuszczaja tak duzej wiazki pakietow.

I jezcze jedno - tracert mozecie sobie rozbic o kant dup.y. Tracert nigdy nie pokaze Wam wiarygodnego sledzenia lacza i pakietow, poniewaz sa routery ktore odbijaja echo, albo maja zablokowane porty, (albo konwertera w duzej mierze np. z transmisji E1->G7 HDSL i juz nie zobaczycie gdzie sa straty albo opoznienia)....wiec to co robi Blizzard na oficjalnym forum, typu sledzenie pakietu jest niepotrzebne. Moze robia to po to zeby czyms zajac zfrustrowanego gracza i daja nadzieje, na to ze probuja zdiagnozowac problem oficjalnie. Zycze Wam i sobie, zeby ktos w koncu to zrobil i oby to byl problem, ktory moze zajac kilka dni, a nie tygodnie albo miesiace.
Czymcie sie.






-------------------
Moherek

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 22:50 
Cytuj  
szwaqier napisał(a):
nie chce mi sie mowic czemu ale pewnien madry pan sie wypowiedzial na forum wowa polskim znaczy, wiec przeczytajcie


BY MOHEREK


Koledzy,
Sledze Wasza dyskusje od paru tygodni (bo w tym czasie pojawily sie problemy u mnie). Jestem tez uzytkownikiem neo+ i mam identyczne objawy co setki graczy z Polski, tj. gra mozliwa tylko w godzinach 13-17/23-10, latency > 4k itd.
Powiem Wam pare dupereli, bylem pracownikiem firmy telekomunikacyjnej (nazwy nie wymienie) w ktorej byl kiedys problem z punktem styku na laczu glownym (czyt. lacze wymiany z innym krajem). i sytuacja byla podobna. Byla potrzeba rozbudowy routera i doprowadzenia dodatkowych traktow E1 o dodatkowej przepustowowsci. Awaria objawiala sie tym, ze gracze znanej gry Tibia mieli niemilosierne lagi i kicki, generalnie gra byla niemozliwa. Dzial Obslugi Klienta niestety sciemnial (bo musial !) ze po stronie operatora jest wszystko w porzadku i nic im nie zglaszano. Mimo to naplywalo wiele reklamacji, bo jednak ludzie nie dawali sie oszukac i widzialy galy co bylo. Urzadzenia wymiany transmisji danych sa we wszystkich krajach swiata, chodzi po prostu o punkty styku z innymi operatorami.
Prawda jest okrutna. Ktos bardzo brzydko sciemnia i moze to byc jeden z 3 wymienionych :
albo TPSA (i nie sugerujcie sie ze sa operatorzy z innych krajow, ktorzy tez maja ten problem - to moze byc rownolegly problem, czyli identyczny problem jak opisany powyzej)
albo Blizzard (jezeli przy swoich serwerach maja jeden router z mizernym traktem o kilku MB/s to nic dziwnego ze przy takim ruchu (mowimy o milionach) to siada. A jezeli na routerze jest ustawiony filtr pul adresowych to tez jest mozliwe)
albo Telia (ma po prostu problem na ktoryms styku podobny, jak opisalem powyzej).

Prawda jest taka ze ktos z nich swiadomie klamie i to jest smutna prawda. Wiecie sami z doswiadczenia, ze jak dzwonicie do TPSA to konsultant zawsze Wam odpowiada jak automat "Nic nam nie zglaszano, nie mamy zadnej usterki itd" a byc moze dobrze wiedza co jest grane, ale nigdy Wam tego nie powiedza. To dla nich oznacza utrata wielu klientow. Tak samo sie dzieje z Telia i Blizzard, beda ukrywali to dopoki ktos z nich nie rozwiaze problemu i bedzie udawac ze nic sie nie stalo, a gracze szybko o wszystkim zapomna i nie beda zawistni albo msciwi...taka prawda i logika - tak ucza przedstawicieli, konsultantow gdzie produktem jest rzecz martwa, ktora moze uledz samoistnemu uszkodzeniu.
Pozwy do sadu albo do UOKiK moga byc rozwiazaniem trafnym albo chybionym, najlepiej by bylo posadzic 2 firmy jednoczesnie Blizzard + Twoj operator, ale to jest niemozliwe. Niemozliwe jest rowniez zrobienie tego numeru Telii, bo przeciez nie jestesmy ich klientami.
Powiem tak :
a) jezeli to jest problem po stronie operatora Telia albo TPSA, to moze to trwac jeszcze dlugo, bo doprowadzenie traktu i rozbudowa routera to tygodnie pracy (przynajmniej w polsce, bo to jest doprowadzenie kabla swiatlowodowego = koncesje, przeprowadzenie pod ziemia itd) - oni nam tego nie powiedza. Oni to zrobia, a my to po dluzszym czasie sami zauwazymy.
b) jezeli to problem po stronie Blizzard, to hgw ile tak naprawde mozemy czekac. Moze to jest niekompetencja sluzb technicznych, ktorzy nie potrafia zdiagnozowac problemu i zanim zapali im sie zarowka moze minac jeszcze duzo czasu. TAk naprawde nie mam pewnosci...to moze i trwac godzine, jezeli nagle ktos kompetentny np. wpadnie na pomysl, zeby rozbudowac routery, ktore (moze) nie przepuszczaja tak duzej wiazki pakietow.

I jezcze jedno - tracert mozecie sobie rozbic o kant dup.y. Tracert nigdy nie pokaze Wam wiarygodnego sledzenia lacza i pakietow, poniewaz sa routery ktore odbijaja echo, albo maja zablokowane porty, (albo konwertera w duzej mierze np. z transmisji E1->G7 HDSL i juz nie zobaczycie gdzie sa straty albo opoznienia)....wiec to co robi Blizzard na oficjalnym forum, typu sledzenie pakietu jest niepotrzebne. Moze robia to po to zeby czyms zajac zfrustrowanego gracza i daja nadzieje, na to ze probuja zdiagnozowac problem oficjalnie. Zycze Wam i sobie, zeby ktos w koncu to zrobil i oby to byl problem, ktory moze zajac kilka dni, a nie tygodnie albo miesiace.
Czymcie sie.






-------------------
Moherek


Jak dla mnie to ma sens - nikt nie bedzie gadal ze jest problem ale bedzie nad tym pracowal... Tylko taki kompletny brak info morze zniechecic graczy...


_________________
http://rince.mybrute.com/

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 23:35 
Cytuj  
Takie zapytanie...

Czy aby dostać się na serwery stojące u Blizza mam konieczność przejścia przez Telię?

Chodzi mi tutaj o to czy wszystkie realmy mają tę samą trasę i czy te które aktualnie przenoszą będą miały jakąś inną? (nie związaną z Telią?)

SvD.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 63  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.