mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 12:42 
Cytuj  
Chcialbym zeby ludzie umieszczali tu pewne zasady gry w teamie/radzie. Oczywiscie nie jest to nic narzuconego z gory, ale powiedzmy taka wow-etykieta, bo wiadomo kazdego czasem trafil szlak jak mu priest wyrolowal bop niebieski miecz 2h, albo woj magowi epic ciucha...

Ponadto z przykroscia musze stwierdzic, ze wiekszosc graczy z naszego kraju to straszne nooby i w instance kazdy biegnie w swoja strone, rolluja co sie da i ogolnie maja zasade ze "po mnie chocby potop"...

Nie bez znaczenia jest tez fakt ze sam nie mam pojecia o pewnych zasadach ktore panuja podczas rajdow. Jak sie dzieli lupy etc. i sam bym sie z checia dowiedzial...

I JESZCZE RAZ TO TYLKO TAKA ETYKIETA, A NIE COS NARZUCONEGO. TAKI PORADNIK JAK NIE WYJSC NA BURAKA...


1. System g/n
Jak wypada jakis przedmiot do rolla (zielone+) to kazdy wpierw na party wklepuje jedna z literek:
g (gold, greed) - znaczy ze nie potrzebuje przedmiotu dla siebie tylko na sprzedaz, ah
n (need) - oznacza ze potrzebuje przedmiotu dla siebie

Jezeli wszyscy w teamie dali g to wszyscy rolluja.
Jezeli wszyscy poza jedna osoba dali g - jedna osoba dala n - to tylko ten kto potrzebuje przedmiotu (n) rolluje a reszta daje pass.
Jezeli wiecej osob niz jedna dalo n to rolluja one miedzy soba.

Z powyzszej zasady mozna wylaczyc przedmioty ktore sa powszechnego urzytku i zapotrzebowania typu kamienie i rare skladniki.

2. Skrzynie
Gdy zobaczymy skrzynie to nie lecimy do niej na hurra kto pierwszy, tylko rollujemy kto ja otwiera. kazdy wpisuje /random 100 lub /roll 100 i ten kto ma najwyzszy wynik otwiera skrzynie.



Ps. Oczywiscie to co powyzej napisalem dla wiekszosci ludzi na tym forum jest oczywiste, tym niemniej poziom graczy sklonil mnie do napisania tego postu. Dodawajcie swoje propozycje.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 12:54 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
2. Skrzynie
Gdy zobaczymy skrzynie to nie lecimy do niej na hurra kto pierwszy, tylko rollujemy kto ja otwiera. kazdy wpisuje /random 100 lub /roll 100 i ten kto ma najwyzszy wynik otwiera skrzynie.
w high instancach. otwiera skrzynie rouge jeśli zamknieta a jak otwarta to otwiera ktokolwiek. wkleja do chata to co tam fajnego jest / jeśli jest i wtedy jest roll

warto przed wejsciem do instancu ustalić czy epiki są g/n czy ffa i czy 16 slotowe bagi podlegają rolom czy kto podniesie ten ma (problem w tym że to green a kosztuje 30g więc ludzie często chcą rolować)

inna zasada to taka że każdy może n na przedmiot dopóki nie złapie pierwszego potem juz musi ustąpić na need komuś kto nie wziął jeszcze nic - nie dotyczy to ffa (free for all) czyli rolla na przedmiot którego nikt need i pójdzie do wendora albo rozwalenia.

zasada 1 blue na osobe odstępuje jeśli przedmiot jest typowy np dla woja (przedmiot z questem) a woj juz ma blue. wtedy woj bierze i to i to chyba że jest jeszcze inny wojownik bez blue itemu wtedy on ma pierwszenstwo. jesli wypadnie trzeci blue item dla woja a jest dwóch i mają po jednym to znowu mogą need obydwaj


_________________
psn


Ostatnio edytowano 5 maja 2005, 13:00 przez Deshroom, łącznie edytowano 3 razy
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 12:55 
Cytuj  
3. Wipe*
Nie obrazamy sie, nie wyzywamy tylko co najwyzej zartujemy z osoby ktora zawinila :D w koncu jest tlyko czlowiekiem (no off do innych raz ;-)

4. Buffy
Buffowac powinno sie bez prosb bo w sumie od tego czy dana osoba przezyje tez zalezy nasza skora

5. Kultura
no ten temat byl walkowany nie tyczy sie tylko /1 /s /y ale tez /p

* Wipe - cale party utluczone spacerek od cmentarza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 12:58 
Cytuj  
w rajdach jest troche inaczej. osoba ktora podnosi item, najpierw pokazuje go na chacie i pyta sie kto go needuje, jesli nikt to wtedy sie robi /random 100


_________________



******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 13:05 
Cytuj  
Ad. skrzynie.

Wybijamy wszystkie moby w okolicy, a potem zajmujemy sie rollowaniem i otwieraniem skrzyni. Nie raz widzialem jak jakis idiota pedzil do skrzyni, albo ludzie stali i bawilli sie w rolle w czasie kiedy 10 addow przybieglo :)

Co do ogolnych zasad - kazda gildia ma swoje, mniej lub bardziej restrykcyjne. Bieganie z random grupami praktycznie nie ma sensu.
Jak ktos jest bez gildii to nikt go nie chcial - w ekstremalnym przypadku lubi gre solo
Jak ktos jest w gildii a idzie to znaczy ze nikt z gildii nie chcial z nim isc z takiego czy innego powodu - w extremalnym przypadku mala gildia/niefart

Osobiscie bylem tylko na 2 wyprawach z LFG, raz w SM, gdzie najadlem sie nerwow jako main healer, bo hunter musial rushowac z petem do przodu i w rzyci mieli moje porady.
Drugi raz w Maraudon z totalnie random grupa, stwierdzili ze beda tankowac rogue bo to najlepszy tank i ze to moje zmartwienie zeby ich trzymac przy zyciu bo to ja healerem jestem. Calosc skonczyla sie 10 minut pozniej kiedy tank poszedl solowac sludge, a 3 min po jego smierci mag stwierdzil ze wskoczy miedzy 5 sludgy i zrobi aoe..

Najlepsza porada to znalezc sobie fajna gildie gdzie sa normalni ludzie, i wtedy nie ma juz zadnych problemow ani z raidami, ani z kultura, ani z lootem :)


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2005, 13:12 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Najlepsza porada to znalezc sobie fajna gildie gdzie sa normalni ludzie, i wtedy nie ma juz zadnych problemow ani z raidami, ani z kultura, ani z lootem :)
true. nikt sie nie napina na loota z UBRS jak raid do UBRS jest w gildii conajmniej 4 razy w tygodniu. poprostu każdy sobie wszystko wydropuje prędzej czy później :wink:
wczoraj np do scholo poszliśmy w 20 osób i weszły 2 teamy po 10 osób. - kupa loota :wink:


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.