mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 11:06 
Cytuj  
Witam

Od jakiegoś czasu wnikam w WoWa także od strony fabuły, storyline'u itp. W odróżnieniu od wielu nie jestem fascynatem RTSów i stąd, być możę, sporo mi uciekło także z fabuły.
Przeczytałem to co na temat storylineu zamieścił na stronie Blizz i kilka pytań mnie rusza.
Podstawowe to: dlaczegi trwa wojna Hordy z Alliancem jeśli ramię w ramię pracowali nad pokonaniem Plagi i BL ? Ludzie walczyli razem z orkami a nawet stanęli w ich obronie przez ludzką armią która chciała zniszczyć orków i przymierze ich z ludźmi ?? Dlaczego trwa wojna skoro na koniec się dogadali. Kolejne pytanie: Dlaczego orki leją się z elfasmi z Darnassuss (czy jak to sie tam pisze) skoro właściwie nie miały z nimi nic wspólnego ??
Czy fabuła się odzwierciedla jakoś w grze ? oprócz druidów taurenów -elfow: czy jest jakis content mocno nawiązujący do fabuły ??
I wreszcie czemu chodzą wszyscy lać Onyxie skoro smoki to zdaje się strażnicy świata przed BL ??
Jest gdzies coś w sieci na te tematy ??

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 11:14 
Cytuj  
MacTele napisał(a):
dlaczegi trwa wojna Hordy z Alliancem jeśli ramię w ramię pracowali nad pokonaniem Plagi i BL ?


hmm afair daltego ze to bylo przymierze wlasnie na zatrzymanie plonacego legionu. Cos na zasadzie jestesmy wrogami ale zjednoczmy sie aby zniszczyc naszego wspolnego wroga.

MacTele napisał(a):
Ludzie walczyli razem z orkami a nawet stanęli w ich obronie przez ludzką armią która chciała zniszczyć orków i przymierze ich z ludźmi ??


tylko na czas walki z plaga, o ile dobrze pamietam przymierze zerwal ojciec panny (human) ktora je podpisala (sorka nie pamietam imion/nazwisko)

MacTele napisał(a):
Dlaczego trwa wojna skoro na koniec się dogadali.


doagali sie na czas walki z BL, reszta j/w

MacTele napisał(a):
Kolejne pytanie: Dlaczego orki leją się z elfasmi z Darnassuss (czy jak to sie tam pisze) skoro właściwie nie miały z nimi nic wspólnego ??


poniewaz elfy sa po stronie alliance

MacTele napisał(a):
Czy fabuła się odzwierciedla jakoś w grze ? oprócz druidów taurenów -elfow: czy jest jakis content mocno nawiązujący do fabuły ??


chyba zabardzo nie ma :] po za watkiem nadrzednym alliance vs horde

MacTele napisał(a):
I wreszcie czemu chodzą wszyscy lać Onyxie skoro smoki to zdaje się strażnicy świata przed BL ??
Jest gdzies coś w sieci na te tematy ??


dlaczego chodzi horda to nie wiem (bo nia nie gram :] ), alliance chodzi dlatego ze onyxia uwiezila krola SW, stajac sie doradca nowego krola (ktory ma 5 lat). tak tka ta panna przy tym lebku (zwanym krolem) w zamku to onyxia :]


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 11:35 
Cytuj  
A czemu Onyxia go uwięziła ?? może dobrze zrobiła :D

Czyli leja się bo się leją ?? A napisali że Jaina czy jak jej tam ma miasto ludzkie na południu Kalimdoru i ze sie brata z orkami ?? No cóż, to pewnie o ten in game depth, czy jego brak, chodziło :D

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 11:39 
Cytuj  
MacTele napisał(a):
A czemu Onyxia go uwięziła ?? może dobrze zrobiła :D

Czyli leja się bo się leją ?? A napisali że Jaina czy jak jej tam ma miasto ludzkie na południu Kalimdoru i ze sie brata z orkami ?? No cóż, to pewnie o ten in game depth, czy jego brak, chodziło :D


a tego to nie wiem czemu go uwiezila pewnie po to aby samej siegnac po wladze :]

a co do jainy to ona podpisala ten sojusz a jej ojciec go zerwal w imie ilosci przelanej krwi wczesniej, afair jeszcze ja zjebal ze wogle smiala go podpisac


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

**

Posty: 484
Dołączył(a): 12.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 11:43 
Cytuj  
Nie weim jak wy, ale ja zawsze chodziłem na onyxie bo rzuca 4-5 fajnych epików po 25 minutach zabawy :lol:


_________________
Raylah Blood Elf Paladon
Burning Legion EU-PVP
HEAL GNOEM YOU HAEV IT??

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 11:45 
Cytuj  
Rayla napisał(a):
Nie weim jak wy, ale ja zawsze chodziłem na onyxie bo rzuca 4-5 fajnych epików po 25 minutach zabawy :lol:
tanio wychodzi, masz racje.
tylko sie ryb zawsze nałowie dla zarka żeby miał pota +1200hp :wink: (bo wiecie u nas same leszcze arms/fury :D)


_________________
psn

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 11:49 
Cytuj  
Rayla napisał(a):
Nie weim jak wy, ale ja zawsze chodziłem na onyxie bo rzuca 4-5 fajnych epików po 25 minutach zabawy :lol:


dlatego ty grasz na serverze pvp a mactele chce pograc na rpg. Dla ciebie wow to koljeny item,frag a dla mactele jak sadze cos wiecej. Dla mnie wow to kolejny zrobiony quest,ubity boss :] no i kolejny itemik wiec tez plytko :]


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 12:07 
Cytuj  
Tak, na Onyxie na RP serwie wolałbym chodzić z przyczyn wyższych... :)
niż pół itemka.
Chociaż na końcu i tak robimy to dla Funu.

To ja z innej mańki: Co to jest, po co, co robi i jak zdobyć w nim reputacje, taka oryganizacja Argent Dawn ??

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 12:12 
Cytuj  
MacTele napisał(a):
reputacje, taka oryganizacja Argent Dawn ??
bierzesz trinket z bulwarku i nosisz go w scholo i strata. z trupków wypadaja kamyczki i je odnosisz do bulwarku albo light chapela.

reputacja exhalted to major healing za 36s wzmocnienia do naramieników, wiele recept - głównie alchemia tailoring


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 12:15 
Cytuj  
MacTele napisał(a):

To ja z innej mańki: Co to jest, po co, co robi i jak zdobyć w nim reputacje, taka oryganizacja Argent Dawn ??


Argent Dawn, czyli organizacja do walki z plagą. Niewiem jak dla alianta, w hordzie udajesz się do Bulwark na granicy z WPL, bierzesz od gościa specjalny trinket. I teraz jak masz wyequpowany ten trinket, to podczas zabijania różnej masci plagowego ścierwa będziesz dostawał "scourgestony" oraz rep. Jak uzbierasz odpowiednią ich liczbe to lecisz do orka na bulwarku i wymieniasz na jeszcze więcej rep :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 12:16 
Cytuj  
tu masz co mozna potem kupic
http://www.thottbot.com/?n=2748


_________________
psn

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 12:21 
Cytuj  
he he dzięki :)

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 12:45 
Cytuj  
Dokładnie czytaj questy, jest cała masa questów które układają się w fenomenalną fabułę. Ten który prowadzi do Onyxi to też fabuła. Poczytaj questy to będziesz wiedział o co chodzi.

**

Posty: 265
Dołączył(a): 6.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 12:50 
Cytuj  
Apropos historii, parę dni temu padł mi net, w związku z czym zainstalowałem Warcrafta dwójkę - już wiem kiedy padł Stormgard o co chodziło z atakiem na Stratholm i takie tam... Aż miło powspominać, a po kilku latach spędzonych nad Starcraftem i innymi rts-ami kampania WII jest w sumie banalna i gram tylko żeby przypomniec sobie całą historię. A na max prędkości mijsje lecą jedna po drugiej.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 13:36 
Cytuj  
Wojna jest bo inaczej by gry nie bylo jakby wszystko ukladalo sie zgodnie z tym co jest napisane na stronie blizza :|


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 13:38 
Cytuj  
Czytam, staram się przynajmniej :)
Czasem jednak są banalne albo mają fajny klimat lecz kończą się w próżni. Na przykład zaciekawiła mnie linia questów w barrens z raptorami kradnącymi srebro. Wreszcie odzyskałem skarb, wiem juz że raptory, mimo, że beasty to mają że tak powiem namiastki kultury i ... linia melodyczna się urwała... :)
Swoją drogą to bezczelność że w Barrens jest Alliancowy Hold, który utrudnia prawidłowe (LOL) funkcjonowanie Ratchet :D
Z przyjemnością robiłem tam pożądek :)

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 13:39 
Cytuj  
@Nestor
To nie mogły osły czegoś wymyślić nieco innego... ?? ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 13:54 
Cytuj  
Mogly, ale by sie nie sprzedalo jakby nie bylo klepania przeciwnej frakcji, niestety.


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 14:20 
Cytuj  
W sensie jakiegos bardziej fabularnego uzasadnienia niż nienawiść ludzi do orków bo BL ich na nich rzucił. Nawet jest napisane jako wołu, że orki się wyzwoliły od "czaru" BL i od tamtej pory miłe są i kochane...
Poza tym: Taureni nie mają żadnych, poza lojalnością do orków, powodów do klepania Ally a i Ally nie ma nic do nich. Jedynie trolle mogłyby coś mieć przeciwko ludziom (bo elfy które ich sklepały to skolei wygnańcy od naszych bohateiros) ale ten szczep przeciw swoim i murlocom chyba bardziej być powinien. Zostają po stronie hordy Undeady. Jedyne co możemy powiedzieć o nich pewnego to to, że zanim zaplagowali nabroili sobie u trolli, potem ich ubezwłasnowolniono (alibi do Ally moim zdaniem i nie tylko) a gdy sie uwolnili rozpoczęli wojnę z plagą. Reasumując Forsaken można bić jedynie z przyczyn humanitarnych: pomagać im umierać, ale w praktyce powinno się pomagać, leczyć, pracować nad szczepionką itp :)
Co do Alliansu to elfy nie wyściubiały nosa od siebie od... albo więcej lat i powinny wzmacniać sojusz z wszystkim rasami występującymi przeciwko BL, a wiec także z orkami, trollami, taurenami i Forsaken, bo w całej ich historii był to ich jedyny wróg. Krasnoludy jak wynika z zapisków to troche ucierpiały od orków, podobnie ludzie. Agresja tych dwóch ras na orki jest powiedzmy prawdomocna ale w świetle ostatnich wydarzeń robi się bezcelowa. No i gnomy, też raczej powinny szukać sprzymieżeńców...

No nie można bylo wymyslic jeszcze jednego konfliktu czy czegos co uzasadni ten Ragnarock ??

**

Posty: 236
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 15:36 
Cytuj  
Wiem ze moim postem nie wniose nic nowego, ale powiem tylko tyle: nareszcie fajny topic :) Z niecierpliwoscia czekam na kolejne Wasze posty

Pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.