mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 2
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 3 sty 2006, 19:26 
Cytuj  
Ok, przyznaje sie bez bicia, ze moja przygode z wow'em zaczalem dopiero pare dni temu. Gram na serverze us i wstapilem do high endowej gildii dzieki mojemu znajomemu. Jestem totalnym noobem i musze sie jeszcze wielu rzeczy nauczyc.. m.in. systemu dkp. Na guild chatcie co chwile cos slysze o dkp, hunterach bidujacych nie to co trzeba czy o officerze kupujacym zloto na ebay.com, ktore pozniej sklada do guild banku w zamian za punkty dkp. Okeeeej... ale "osochozi" ?? Czy ktos moglby wytlumaczyc mi szczegolowo co i jak z tym systemem dkp chodzi? Skorzystalem juz z google i znalazlem pare stron, ale - i tutaj znowu lame postawa :( - moj angielski nie jest jeszcze na tyle perefect bym zrozumial wszystkie kruczki, szczegoliki tego systemu. Bylbym baaaaardzo wdzieczny za pomoc (jak rowniez i wiele osob, ktore zaczynaja swoja przygode z WoW i tez chcialyby sie dowiedziec czegos o dkp)
Z gory dzieki.

***

Posty: 518
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2006, 19:32 
Cytuj  
DKP to system przydzielania punktow (wlasnie zwanych DKP - Dragon/Dungeon Kill Points) majacy na celu pomoc w dzieleniu lootu.
Tak naprawde musisz przeczytac sobie zasady twojej gildi jesli chodzi o DKP, bo system sie rozni w kazdej gildi, DKP mozna dostac za wiele rzeczy, zalezy jak gildia to ustali, a i uzywac ich mozna na wiele sposobow. niektore gildie uzywaja ich do aukcji, kto da wiecej ten wygrywa item, niektorzy jako factor w rollach ect, niektore gildie daja DKP za zabijanie bossow, niektore za czas spedzony na raidach, aukcji tez moze byc wiele rodzaji, wszystko zalezy od gildi.


_________________
FiRe clan leader
WAR - clanfire.org
WoW - fireofdune.org

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2006, 19:33 
Cytuj  
z ciekawosci, ktory serwer?

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2006, 19:35 
Cytuj  
kazda gildia wprowadza do systemu dkp pewne zmiany wiec poczytaj na swoim forum. w trzech slowach: dkp - dragon kill points dostajesz za chodzenie z gildia do mc bwl i czasem za dotowanie guild banku. za zebrane punkty kupujesz itemy na raidach.


Posty: 2
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 3 sty 2006, 19:55 
Cytuj  
Ok, troche juz skumalem.. A jak wyglada sprawa "Item Value" ?
Mianowicie, przejrzalem forum mojej gildi i zauwazylem tam dragonstalkers helm - item value 1200 dkp. Zajrzalem tez na forum innej gildii z tego samego serwera i item value tego samego przedmiotu to 150 dkp. Czy istnieje jakis z gory ulozony cennik, ktory mozna przejrzec w sieci? Czy np. item value jest ustalana poprzez bidowanie - np. powiedzmy, ze mam 2000 punktow dkp, i biduje przedmiot za 1600, ktos inny za 1200 i jeszcze ktos inny za 800... czy w takim wypadku, item value tp 1600 czy moze srednia ze wszystkich bidow? no i rozumiem, ze skoro zbidowalem go za 1600 (czyli najwiecej) to otrzymuje loot, tak?
lol sry jesli to jest zagmatwane :D

aha, ktos sie pytal jaki serwer: Archimonde

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2006, 19:58 
Cytuj  
jezeli jest ustalona cena za przedmiot, to płacisz dokładnie tą cene.
bez bidowania.
bierze osoba z najwieksza iloscia dkp, chyba ze nie chce, wtedy nastepne.

(w wielkim uproszczeniu).

***

Posty: 518
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2006, 19:59 
Cytuj  
zalezy od gildi, niektore maja z gory ustalone, niektore maja system "kto da wiecej" takze to moze byc albo ostatnia wartosc za jaka ktos kupil item albo wartosc jaka jest ustalona na stale za item.


to ze jedna gildia ma item za 1500 a druga 150 nic nie znaczy bo jedni moga dostawac 1000dkp za raid a drudzy 100


_________________
FiRe clan leader
WAR - clanfire.org
WoW - fireofdune.org

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 08:48 
Cytuj  
Nic się frościk nie przejmuj, jeszcze się zdążysz wszystkiego nauczyć, bo jeśli grasz od niedawna to do 60-lvl masz jeszcze przynajmniej miesiąc. Chyba że masz już 60?
Znajdź na tym forum m.in. w przyklejonych wątki dotyczące twojej klasy, są wielce pomocne. Sporo przewodników znajdziesz na wow.allakhazam.com


_________________
O.o

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 14:48 
Cytuj  
DKP to jak napisali poprzednicy generalnie system kupowania przedmiotow za punkty DKP (ktore uzyskujesz rajudujac z gildia). Generalnie chodzi o to, zeby zapobiec sytuacji w ktorej gildia od 2 miesiecy uczy sie bic w MC, placi koszmarne koszty napraw, a po dwoch miesiacach wchodzi koles co nigdy MC nie widzial i zaczyna zbierac przedmioty.

System DKP (jak rowniez napisali poprzednicy zalezy od gildii). Mozna powiedziec ze sa 3 glowne systemy.

1) DKP uzywane jest jako modyfikator rolla - czyli przykladowo jest sobie 2 hunterow
Jasio co ma 20 DKP
i
Stasio co ma 30 DKP

Jasio ze Stasiem (i 38 innymi osobami) ubili Magmadara (jeden z bossow w MC - taki pies :P). Okazuje sie ze Magmadar akurat mial przy sobie luk - Strikers Mark. I Jasio i Stasio chca luk. Zalozmy ze gildia ma taki system, ze roluja 1-50 i dodaja pewna liczbe punktow DKP (ktora wczesniej podaja raid leaderowi). Jasio szepnal raidleaderowi ze stawia 15 punktow, Stasio bardzo podniecil sie na widok luku i postawil 30 punktow. Jasio rollnal 30, Stasio rollnal 20. Jasio ma lacznie z DKP 35 punktow, a Stasion 50. Luk bierze Stasio, a liczba punktow DKP jest nastepujaca

Jasio nadal 20 DKP (nie lootowal)
Stasio 0 DKP.

Punkty w tym systemie przyznawane sa np. za zabicie jakiegos bossa, lub za czas spedzony w raidzie. Generalnie system przyjazny w stosunku do graczy casual - solidnych, acz takich co nie zawsze moga raidowac.

2) DKP to kaaaaaasaaaaa a przy zabiciu bossa odbywa sie licytacja. Czyli poslugujac sie przykladem.
Jasio 20 DKP
Stasio 30 DKP

Spada luk, a Jasio ze Stasiem w jawny sposob licytuja sie kto da wiecej. Stasio bardzo chce luk i daje 21 DKP. Jasio niestety nie moze dac wiecej. Stasio bierze luk. Po wszystkim
Jasio ma ciagle 20 DKP
a Stasio 9 DKP.

Punkty przyznawane podobnie jak w przykladzie pierwszym. System mniej przyjazny w stosunku do graczy casual (nie ma w ogole random rolla). Prowadzi niestety do dziwnych sytuacji, ze np. gildia zabija Nefariona i jakis priest placi 560 DKP za Robes of Transcendence. Ta sama gildia zabija Nefa tydzien pozniej i inny priest placi 360 DKP .. i gdzie tu sprawiedliwosc ? :P Ew. np. kosmiczna kusza z BWL idzie za 1250 DKP, a w MC mozna sie calemu ubrac za 200 DKP .. no , ale co kto lubi :) (zbieznosc liczb absolutnie przypadkowa - Sand - grats Nefa , kiedy zaczynacie disenchantowac szmatki ? :) )

3) System zero DKP. Chyba najbardziej zaawansowany system DKP (nie zebym chwalil moja gildie .. sam bylem temu systemowi przeciwny, ale coz ...). Generalnie w tym systemie suma punktow wszystkich zarejestrowanych rajderow (dobre ..) rowna sie 0. Czyli do Jasia i Stasia dodamy Henia. I tak:

Stasio 30 DKP
Jasio 20 DKP
Henio -50 DKP
(zakladamy ze jest ich 3 w gildii i rajduja tylko we 3ch ... tak dla potrzeb analizy).

Magmadar pada, leci luk, wszyscy chca. Prawo do wziecia luku ma ten z raiderow, ktory ma najwiecej DKP w danej chwili. Luk ma ustalona cene (mozna podejrzec np. addonem Nurfed DKP). W tym przypadku luk kosztuje 30 DKP (kosmos jakis tak miedzy nami , ale niewazne). Stasio chce luk. Stasio placi za luk 30 DKP i podnosi go. Czyli teoretycznie DKP wyglada tak

Jasio 20 DKP
Stasio 0 DKP
Henio -50 DKP.

ale zaraz .. suma nie rowna sie 0. A to dlatego ze wartosc zlootowanego przedmiotu jest rozdzielana miedzy wszystkich rajudujacych. Czyli Stasio zlootowal za 30 DKP i te 30 DKP jest rozdzielane miedzy wszystkich ktorzy byli w rajdzie. Bylo ich trzech wiec dostaja po 10 DKP. Wiec mamy

Jasio 30 DKP
Stasio 10 DKP
Henio -40 DKP.

Suma rowna 0. I wszystko gra :P

System dla chyba najbardziej zaawansowanych gildii - raczej odstrasza raidujacych rzadziej, dlatego ze w wiekszosci przypadkow da sie przed rozpoczeciem rajdu okreslic "kto co wezmie jak dropnie".


Dla przykladu 2 sity DKP
http://dune.dkp.pl (system 2gi)
albo
http://dkp2.frals.net (system 3ci)

GL&HF :P (ja to chyba w jakis wiekszy poradnik spisze .. cos mnie tak naszlo .. )

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 14:54 
Cytuj  
piekny post qraczek do tego co napisales dochodzi tona modyfikacji, np. u mnie w gildii jest null (aka zero) dkp +bonusy za bossy/postawe/etc.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 14:58 
Cytuj  
Dlatego napisalem ze to podstawy, a byc moze wszystko spisze w jakis poradnik i powiesze gdzies tutaj. Tylko wez komus wytlumacz ze np. sa bonusy za postawe w Zero DKP tak, ze tworzysz jakies wirutalne konto z ktorego zabierasz punkty ktore przyznajesz za postawe czy np. uczenie sie wipowanie na nowych bossach. A musisz komus odjac zeby suma byla 0 i nowy dopisany raider wystartowal z 0 DKP (a nie przy kazdym kombinowac indywidualnie ..)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 15:07 
Cytuj  
DKP to system z Eq z tego co wiem


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 15:08 
Cytuj  
@qraczek racja no wiesz zawsze mozesz sprobowac a ludzie beda wprowadzali korekty.


ja jestem zwolenikiem bid wars, powod jest prosty dla jednego item ktory dropnol (mowie o rare dropie) to cos o czym amrzyl i jest gotow zaplacic wszystkie dkp jakie ma (a nawet sie zapozyczyc jesli istnieje taka opcja) a dla kogos innego to poprostu zwykly item ale w sumie przsydatny to go zgarnia bo jest on top. Dobrym przykladem tego jest Empyrean Demolisher wielu rogali o nim marzy (sam znam 3) a zgadniaja go np. fury warki bo w sumie jest fajny.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 15:17 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
@qraczek racja no wiesz zawsze mozesz sprobowac a ludzie beda wprowadzali korekty.


ja jestem zwolenikiem bid wars, powod jest prosty dla jednego item ktory dropnol (mowie o rare dropie) to cos o czym amrzyl i jest gotow zaplacic wszystkie dkp jakie ma (a nawet sie zapozyczyc jesli istnieje taka opcja) a dla kogos innego to poprostu zwykly item ale w sumie przsydatny to go zgarnia bo jest on top. Dobrym przykladem tego jest Empyrean Demolisher wielu rogali o nim marzy (sam znam 3) a zgadniaja go np. fury warki bo w sumie jest fajny.


No tak .. tylko ze ten na topie spada i np. nastepnym razem bedzie "za krotki" zeby wziac swoj dream item. Imo bid wars sa troche bezsensowne ... za duze roznice sie robia w cenie przedmiotow w pewnym momencie

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 15:39 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
No tak .. tylko ze ten na topie spada i np. nastepnym razem bedzie "za krotki" zeby wziac swoj dream item. Imo bid wars sa troche bezsensowne ... za duze roznice sie robia w cenie przedmiotow w pewnym momencie


masz czesciowo racje, jednak wystarczy spojrzec na ah ;-)
kiedys pristine black diamond chodzilo po 200-500g a teraz nikt nie chce za 5g mimo ze jest potrzebny nie tylko do konika palasia ale i do enchantow z zg


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 17:08 
Cytuj  
Popyt, podaz, taki wykresik z p i q widzial kiedys ? To by zrozumial :P

***

Posty: 513
Dołączył(a): 21.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 17:19 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Qraczek napisał(a):
No tak .. tylko ze ten na topie spada i np. nastepnym razem bedzie "za krotki" zeby wziac swoj dream item. Imo bid wars sa troche bezsensowne ... za duze roznice sie robia w cenie przedmiotow w pewnym momencie


masz czesciowo racje, jednak wystarczy spojrzec na ah ;-)
kiedys pristine black diamond chodzilo po 200-500g a teraz nikt nie chce za 5g mimo ze jest potrzebny nie tylko do konika palasia ale i do enchantow z zg


afaik zwiekszyli drop rate...

co do dkp, w mojej gildi mamy taki system:
dosatjesz 5 dkp za godzine w raidzie, 10 - dkp za zabicie bossa kiedy byles w raidzie...
wypada item wszyscy co chca whisperuja do leadera swoj bid, kto dal najwiecej bierze item...

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 18:46 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Popyt, podaz, taki wykresik z p i q widzial kiedys ? To by zrozumial :P


jasne na statystyce ale zapamietal tylko co to jest mediana ;-)

a na powaznie dokladnie o tym mowie, na poczatku "common" (czesci seta) dropy sa drogie a pozniej jako ze nikt ich nie chce to tanieja, a rare dropy sa zawsze drogie

ktos zaplacil za dany item np. 1000 dkp tylko dlatego zeby byc pierwszym kto go ma a 5ta osoba zaplaci tylko 20dkp


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 665
Dołączył(a): 22.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 19:37 
Cytuj  
Bid wars maja tez ta wade, ze nie uwzgledniaja upgrade'ow. W DKP z "cenami" mozna wprowadzic modyfikator, tzn. placisz tylko za roznice. Chodzi o to, zeby ktos kto ma np. spodnie Might za 20dkp i upgrade'ujacy je do Wrath za 50 placil 30, a nie 50, tak jak ktos inny z zielonymi spodniami. Bo niby z jakiej racji, tylko dlatego, ze byl na 50 rajdach wiecej?

*

Posty: 52
Dołączył(a): 23.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2006, 22:44 
Cytuj  
Ja z wlasnego doswiadczenia wiem ze dkp sie sprawdza jak wszyscy biegaja goli i weseli, a kazdy epix to rece drza i serducho bije tak ze oczy wychodza na wierzch.

W dalszych etapach gry bardziej sprawdza sie umawianie co kto potrzebuje, co kto ma itd. Ja biegam po mc czy bwl tylko dla funa i zabawy z okrzykow na vencie jak ktos costam skompletowal po miesiacach farmiania :). Grunt to dobra zabawa:) i brak monotonii.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.