mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 90
Dołączył(a): 19.06.2006
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 20:42 
 
Witam! Z tego co wiem, to zaczyna się tak: kupujesz gierę (w cenie miesięczny abonament) robisz konto, postać (jaka jest najlepsza dla początkującego? Preferowałbym człowieka-paladyna, ew. wojownika) kiedy już się z tym wszystkim uporasz, musis wybrać serwer. I tu kolejny problem: jaki typ servera taki laik jak ja powiniennem wybrać? Chodziłoby mi tu oczywiście o serwer Alliance. I jak to zrobić? Ładujesz się na chama, czy na każdy potrzebujesz czyjejś zgody? Jeśli tak, to jaki miły Pan jest "dowódcą" jakiegoś typowo polskiego servera i przyjąłby mnie do siebie?
Za odpowiedzi z góry dzięki
P.S. Gierę dostanę pewnie na urodziny, czyli koniec lipca

*

Posty: 104
Dołączył(a): 29.12.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 20:46 
 
ekhm co?

*

Posty: 120
Dołączył(a): 7.05.2006
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 20:47 
 
no to zaraz Cie zjada... kazdy serwer jest otwary dla Ciebie ;) grasz na ktorym chcesz ;)

**

Posty: 335
Dołączył(a): 12.11.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 20:49 
 
Kupujesz gre, zakladasz konto, wbijasz sie do gry, wybierasz server pvp bo reszta jest nie warta uwagi no moze jeszcze rp-pvp ( subiektywizm ) a nastepnie wpisujesz /join polska i spamujesz LFG LFG polisz gild badz teraz na kanale Looking for guild spamujesz LFG LFG internaszynal gild. Nie ma klasy dla poczatkujacych, graj kim chcesz i nie pytaj sie innych o zdanie... w koncu jest sie mezczyzna czy nie jest? " no ne? ".

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 21:00 
 
A tam nie ma sensu grac na nie-pvp... PVP, RPPVP - osoba z przeciwnej frakcji moze cie zabic na wiekszosci lokacji, ty mozesz zabic ja. Bywa to fajne ale i uciazliwe(high-lvle lejace niskolvlowych), ale dostarcza tez wiecej emocji i urozmaica gre. Na PvE albo RP mozesz wybrac czy chcesz walczyc z osobami z frakcji przeciwnej, czyli masz spokoj.

Kazda klasa jest dobra, sa trudniejsze i latwiejsze ale kazda i tak musisz sie nauczyc grac, wiec zadna roznica - wybierz czy wolisz magow, healerow, czy wojownikow lub klasy poslugujacie sie bronia.

Nie musisz miec uprawnien zeby wejsc na sera(nie gadamy tu o piratach oczywiscie), wybierasz jaki chcesz i sie wbijasz. Zresztya poszukaj na forum, bylo 10 000 topicow o tym jaki server i jaka klase wybrac(opcja 'search' nie gryzie)


_________________
http://rince.mybrute.com/

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 21:29 
 
Wojownik to niezla profesja na obeznanie sie z gra. Dojdziesz do 20 lvl, zobaczysz czy Ci sie podoba i najwyzej zmienisz na cos innego.
Paladyn jest nieco bardziej wymagajacy.


_________________
Obrazek

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 21:33 
 
Wiesz, jak kaza mu tankowac w Deadmines, WC czy RFC to moze zostac zbluzgany i zrazic sie do gry:) Palkiem glownie tylko zadajesz dmg...(oczywiscie na low-lvl), czasami leczysz.


_________________
http://rince.mybrute.com/

*

Posty: 68
Dołączył(a): 28.04.2006
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 21:47 
 
Polecam postac wojownika, na serwerze pvp. Jak zrobisz paladyna to bedizesz zalowac ;-( klasa w end-game sluzy tylko do leczenia i debuffowania (czyli spamowania jednego guzika przez 5-15 minut), za to wojownik moze tankowac (sa to wojownicy z jednoreczna bronia i tarcza, oni przyciagaja stworki do siebie, zeby nikt inny w druzynie nie otrzymywal obrazen), sa wojownicy fury (2x jednoreczna bron) i arms (czyli jednoreczna bron z duzym damage)... wiele kombinacji, super zabawa ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 226
Dołączył(a): 27.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 23:32 
 
No i po co te zlosliwe komentarze?

Co do pytan to mylisz serwer z gildia. Mozesz zalozyc postac na jakim serwerze chcesz, natomiast wiekszosc ludzi na serwerach jest pozrzeszanych w gildiach, i tu juz bedziesz musial sie dogadac co do wstapienia do jakiejs.

Paladyn (jak rowniez warlock i druid) imho nie jest najlepszym wyborem dla poczatkujacego gracza, zwlaszcza jesli chodzi o pvp.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2006, 23:39 
 
Jako pierwszą postać poleciłbym maga. Nie posiada petów, stancji, combo pointów. Klasyczna postać fantasy - hp i mana. Wbrew temu co mówią inni myślę że paladyn jest dosyć fajny na początek, kwestia czy nie będziesz później takiego wyboru żałował.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 00:38 
 
Mi sie wydaje, ze zeby docenic paladyna, to trzeba przeciw niemu troche pograc. Taki respect jaki zalapalem w ostatnich miesiacach dla tej klasy, to do zadnej jeszcze mi sie nie zdarzylo ( mowie od strony pvp ). Ta klasa jest kosmicznie imba, jak chodzi o obecnie istniejace BGsy. Tez mysle, ze zrollowanie maga bedzie najlepsze - sam zaczynalem od maga :)

Peace


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

***

Posty: 657
Dołączył(a): 7.04.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 09:34 
 
Nie macie nawet pojecia jaki belkot z siebie wydajecie.
imba, imho, zrerellowac, BGsy, pety, stancje, combo pointy, nawet pvp.
Jak normalny czlowiek ma z tego cokolwiek zrozumiec?

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 09:37 
 
Libero napisał(a):
Nie macie nawet pojecia jaki belkot z siebie wydajecie.
imba, imho, zrerellowac, BGsy, pety, stancje, combo pointy, nawet pvp.
Jak normalny czlowiek ma z tego cokolwiek zrozumiec?



jakbys napisal postawy zamiast stance to by bylo myslisz lepiej?:) tak to juz jest, ze swiat komputerow ma swoj jezyk i to raczej ten ktos nowy sie musi dostosowac.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 09:42 
 
Bo tak piszemy i nie zwracamy na to uwagi, uwazamy to za normalny język:)
viewtopic.php?t=19996


_________________
http://rince.mybrute.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 09:48 
 
Libero napisał(a):
Nie macie nawet pojecia jaki belkot z siebie wydajecie.
imba, imho, zrerellowac, BGsy, pety, stancje, combo pointy, nawet pvp.
Jak normalny czlowiek ma z tego cokolwiek zrozumiec?


Ale co się stało?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 10:05 
 
hehe jak pierwszy raz zajrzałem na forum poświęcone MMO to byłem przerażony - bez słownika ani rusz:)

Zresztą tą samą frustrację przeżywa moja lepsza połowa, czasami patrzy w monitor jak przeglądam forum i nieodmiennie zadaje mi pytanie:
przepraszam w jakim to języku?:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 10:07 
 
Dlatego proponuję aby założyć topic pt. Słownik WoW. Co prawda w sieci wiele jest takich słowników, jednak tutaj mógłby być najbardziej aktualny - w końcu język WoW żyje i (podobnie jak 1337 speek) ciągle się zmienia, rozwija

A ja proponuję huntera sobie wziąść na początek


_________________
O.o

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 10:14 
 
jestem zaskoczony (pozytywnie) poziomem postow, sadzilem po przeczytaniu posta odpowiedzi beda L2FAQ etc a tu posty na poziomie :o

@autor threada
1. Pomimo ze jak kupisz gre i masz miesiac za darmo to albo zaopatrz sie odrazu w karte pre-paid albo bedziesz musial podac numer karty kredytowej przy zakladaniu konta. Z doswiadczenia wiem ze mozna podac "lewy" nr karty no ale to grozi banem.

2. Nie ma czegos takiego jak klasa/rasa dla poczatkujacych.
- Informacje o rasach znajdziesz http://www.wow-europe.com/en/info/races/
- Informacje o klasach znajdziesz http://www.wow-europe.com/en/info/classes/

3. Nie ma czegos takiego jak "dowodca" serwera, sa game masterzy ale nie potrzebujesz ich zgody zeby grac na jakims serwerze. Co do wyboru serwera polecalbym Ci sie trzymanie z dala od tzw. "polskich" serwerow, ale to moje subiektywne zdanie. Jakos ludzie z zagranicy sa mniej chciwi, bardziej bezinteresowni, bardziej pomocni (przynajmniej w porownaniu do polakow jakich spotkalem na "polskich" serwerach).

4. Sa 4 typy serwerow:
- PvP - w tzw. strefach neutralnych mozesz zaatakowac dowolnego gracza frakcji przeciwnej, ale oczywisice on moze zaatakowac Ciebie. Jesli bawi Cie bieganie z cmentarza przez kilkadziesiat minut (czasami godzin) bo jakiemus hordziakowi (lub alliantowi w zaleznosci od frakcji jaka grasz) sie nudzi w zamian za to jak ty podrosniesz to bedziesz mogl sie "poznecac" nad innymi to to jest serwer dla Ciebie

- PvE - na tych serwerach, dopoki nie przestawisz "flagi pvp" to osoba z przeciwnej nie bedzie Cie mogla zaatakowac nigdzie po za wlasna stolica, bo w stolicach frakcji przeciwnej flaga wlacza sie automatycznie. Moim zdaniem serwery PvE sa dla ludzi ktorzy wola kontent dostarczany przez blizza czerpac bez gankowania. Wbrew pozorom na serwerach PvE istnieje PvP i po porownaniu (mam poziom 60ty zarowno na servie PvE jak i PvP) do serwera PvP jest duzo bardziej zoorganizowany. Na moim serwerze trwa praktycznie calodobowe oblezenie ogrimar ("glownej" stolicy hordy)

- RP-PvP - tak samo jak serwer PvP tylko przynajmniej w teorii gracze powinni grac swoje postacie
- RP-PvE - tak samo jak serwer PvE tylko przynajmniej w teorii gracze powinni grac swoje postacie

Dodatkowym bonusem serwerow PvE jest to ze mozesz miec postacie po obu stronach frakcji. Niby nic wielkiego jednak daje ci dodatkowy dom aukcyjny do szukania rzeczy ktorych nie jestes znalesc w swoim domu aukcyjnym.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 15:55 
 
Fabienne - czy spelniasz sie w szkoleniu mlodziezy ? :D

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2006, 15:56 
 
nie troluj :P lepiej posluchaj komentarza https://www.betandwin.com/livebets.aspx?eventID=650810


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.