mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 15:47 
Cytuj  
Przepraszam jeżeli prubowałem wprowadzić w błąd bynajmniej na euRO było/jest tak że nie dostawano za to rzadnych pieniędzy. Grałem na euRO ~rok temu, stamtąd znam szwedzkiego GM'a. I jak mi móił to było non-profit.
Patrząc na zachowania GM'ów z lineage2 jestem przekonany że oni też to robią non-profit, miałem 2 problemy z którymi zgłosiłem się z petycją, i .. zero odpowiedzi(to był pewien "problem" oczywiście nie tyle trywialny jak "help me scammer was trying steal my items"), a jeżeli dostają za to jakiekkolwiek pieniądze to imo powinni "troche" bardziej aktywnie pracować.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 15:49 
Cytuj  
Seraf napisał(a):
Przepraszam jeżeli prubowałem wprowadzić w błąd bynajmniej na euRO było/jest tak że nie dostawano za to rzadnych pieniędzy.

euRO było prywatnym serwerem, który około rok temu wykupił prawa i stał się oficjalnym.
Przypuszczam, że GMi dostają już pieniądze za swoją robotę ;]


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 16:11 
Cytuj  
Małe OT. W iRO i euRO sytuacja wygladała tak, że na GM'ów brano przeważnie graczy (już podczas closed-bety) i to gracze jeśli spełniali jakieś tam warunki mogli byc GM'ami (i faktycznie 99% to była praca for free).

W L2 jest trochę jak pisze Seraf (czyli mały zespół utrzymujący i lokalizujący L2 dla North America). Tyle, że jest to w pełni opłacany zespół - natomiast GM'owie tyglądaja jakby byli zatrudniani z zewnątrz (outsorceing) - przynajmniej ci pierwszego tier'u (bo wyżsi więdzą sporo o samej grze i mają zdecydowanie inne podejście do graczy).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 16:12 
Cytuj  
Był prywatnym ale z licencjami :) , ogólnie z tego co wiem cały czas ta sama firma opiekuje się serwerem która wykupiła wszystkie prawa, czyli raczej obstawiam że GM'owanie ciągle tam jest prawdopobnie "just4fun" chociaż może zostało tylko przy subGM'ach. W każdym razie euRO było i jest dla mnie perełką jeżeli chodzi o organizacje i prowadzenie (ach ta niemiecka pracowitość :D ). GMi lineage przypominają mi tych z IRo-loki, czyli zero kontroli, powszechne używanie botów i różne dziwne sytuacje w stylu miliardy na kontach wspomnianych przezmnie brazyljczyków(rasizm nie rasizm ale chinole jak i brazylijczy tworzą złe stereotypy(ciągle mi się śni *habla espanol?* i ciągłe ks'owanie :s ).
=edit=
Sylvian napisał(a):
Małe OT. W iRO i euRO sytuacja wygladała tak, że na GM'ów brano przeważnie graczy (już podczas closed-bety) i to gracze jeśli spełniali jakieś tam warunki mogli byc GM'ami (i faktycznie 99% to była praca for free).

Tak było spośród graczy, lecz jednak nie wszyscy zostali do końca, cuż dwóch znajomych straciło "posade" jeden dlatego że po znudzeniu się gry logował się raz na tydzień, a znajoma eh.. rozdawała przedmioty kolegom. Lecz mimo tych pewnych problemów, ogół był zarządzany wyśmienicie(jeżeli chodzi o euro :P, iro nie wspominam dobrze :) )

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 17:05 
Cytuj  
Seraf napisał(a):
Karol66 napisał(a):

www.ebay.com
zapytanie: "World of warcraft gold" - 600 rekordow

zapytanie: "lineage2 adena" - 130 rekordow

z tego widac jak skuteczne jest zwalczanie farmerow lol :)


Rynek skupowania/sprzedawania za kase jest uprzemysłowiony spójrz na IGE, co lepiej mieć całkowitą pewność i instant kase w ciągu parunastu minut, czy czekać pare dni na koniec aukcji internetowej.


Nie ma ZADNEJ ROZNICY.
Wiesz co to jest opcja "buy now"? :)

Seraf napisał(a):
Powiem tak bartz jest straszny, i te porównania do fabryk to prawda. Nie ma przyjemności z grania jeżeli w toi biegają grupki farmujące non-stop materiały, którzy zabierają większość spotów.


Ustalcie jedna wersje wydarzen.
Z jednej strony ciagle lamenty ze na bartz nie ma gdzie grac, z drugiej strony reklamujecie to jako niesamowity serwer wszystkim nowym.
IMHO sa 3 wyjscia:
- zmienic to
- (jesli sie nie da zmieniec...) polubic
- (a jesli i to sie nie uda) zmienic serwer


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 20:54 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Seraf napisał(a):
Karol66 napisał(a):

www.ebay.com
zapytanie: "World of warcraft gold" - 600 rekordow

zapytanie: "lineage2 adena" - 130 rekordow

z tego widac jak skuteczne jest zwalczanie farmerow lol :)


Rynek skupowania/sprzedawania za kase jest uprzemysłowiony spójrz na IGE, co lepiej mieć całkowitą pewność i instant kase w ciągu parunastu minut, czy czekać pare dni na koniec aukcji internetowej.


Nie ma ZADNEJ ROZNICY.
Wiesz co to jest opcja "buy now"? :)

Powiedzmy 8) :lol: . Przyznaje moja niewiedza, może dlatego że rzadko korzystam z aukcji internetowych(preferuje sklepy internetowe :) ). a'la ebay i sekcja sprzedaży adeny itp jest chyba na paypal'a co w Polsce nie działało. Nie grałem w WoW'a więc nie wiem w jakim stopniu jest on skorupmowany, i jak te 600 wyników ima się to do ilości farmerów i obrotu "sprzedawanych za irl kase przedmiotów. Naa bartzie spotkany low lvl z super sprzętem nie jest hardcore, tylko ebayerem(może są wyjątki..). Wszędzie pałętające się grupki farmerów, gdzies ten "swój towar" muszą sprzedawać, jeżeli nie ebay obstawiam IGE albo inne strony tego rodzaju, bo nie wierze że tysiące farmerów trzyma to wszystko w swoim warehouse albo kolekcjonuje adene dla przyjemności :).
Osobiście odradzam gre na bartz'ie :) psuje przyjemnośc z gry. Poczekam na c3 wtedy zakupie abonament i zaczne grać na teon'ie :)(z tego co mi wiadomo najmniej skorumpowany ze wszystkich).

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 22:09 
Cytuj  
Teon to jedna wielka fabryka... złą wiedzę chyba posiadasz.

Po drugie ja nie narzekam tylko zauważam fakt. Bartz to najstarszy i najbardziej rozwiniety serwer a co z tym idzie są tego plusy i minusy. Mamy tu faktycznie problem z farmerami ale coś zaczyna się ruszać w kierunku wyeliminowania go w jakimś tam stopniu. To negatywna strona.
Ta pozytywna to to co zawsze powtarzam - że mamy tu normalne community polskie i pomimo róznych zgrzytów ze storny L2 bawimy się przednio. Mało tego coraz bardziej obrastamy w piórka ^^


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 22:59 
Cytuj  
Sylvian dobrze prawi (odnosnie bartza bo teona nie znam) to ze jest sporo polakow duzo nam daje. Ja napewno bym nie mial tego co mam teraz bez pomocy Pozioma (dzieki stary :D ) no i Sylviana bo bez klanu to zadne granie a granie w klanie np. francuskim :P i ciagle bonjour merde salut uoi mozna dostac czegos :P no i dobrze jest sie zawsze kogos zapytac o pc czy cus :) Ja dzieki chlopakom z klanu nie wtopilem za bardzo na zakupach no i zarobilem qpe szmalu jak juz poznalem ceny :D (ostatnio handel mnie bardziej kreci niz nudne expowanie :D )
Ale jest i czarna strona medalu... te wszystkie boty, bot na sklep, bot na exp, bot na heal, bot na spoila, bot na ..... Ale moze z c3 ten problem sie zmniejszy... poki cale szczescie ze boty to ulamek graczy normalnych...


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 23:40 
Cytuj  
Ułamek? Boty są praktycznie wszędzie, podążające propehtki/propheci które leczą i buffują samoistnie a potem dalej autofollow, nie wspominając o tych spamujących botach w miastach, czy dzieciakach wnerwiających że "pwnagują mnie" dlatego że mają świetną zbroje kupioną na "ebayu"(znaczy kupiony sprzet/adena za irl kase). Kupowanie postaci, z jakims gościem z dani gadałem, kupił postać bo powiedział że wolił przeznaczyć więcej czasu w pracy niż w grze, i potem sobie kupił troche sprzętu żeby się jakoś prezentował. Wg mnie to wypacza idee gier mmorpg, gra się dla przyjemności, a jeżeli nie to lepiej żeby była opcja w grze "kup przedmiot za$" i wolałbym żeby kasa poszła na rozwój gry niż na wszechobecne chinole które trzepią na tym kase niemiłosierną, oprócz tego psując zabawe tym którzy chcą grać dla przyjemności.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 00:37 
Cytuj  
Seraf napisał(a):
Ułamek? Boty są praktycznie wszędzie(...)


Teraz jest ich duzo wiecej niz wczesniej bo NC rozdalo accounty za free na miesiac.
Ja sobie zrobilem 1 account (na CC kolegi i z jego danymi) ktory chodzi 24h/dobe i farmuje ok 300k/dziennie (jedyne co musze zrobic to poswiecic dziennie ok 20 min na zdelevelowanie go i przekazanie urobku na inna postac).
Mam wrazenie ze masa ludzi ktorzy wczesniej nie botowali tak zrobila bo ryzko zerowe - inwestycja 300k w newbie spoilera zwraca sie max drugiego dnia (dzien zajmuje przygotowanie go) dnia a jesli go zabanuja no to co - konto i tak by sie wylaczylo za po 29 dniach.

Zreszta pierwsze efekty tego juz widac - podstawowe surowce (bones, skins, iron, varnish, coal) spadly ok 20% i mysle ze jeszcze beda szly w dol.

A tak na marginesie to na razie mass banning jakos nie widze.
Spot na ktorym farmuje jest najdebilniejszym jaki mozna wybrac (praktycznie do razu pod miastem), siedzi na nim non stop 5-6 karlow podobnie sie nazywajacych (np. LlliI0oO0Kw), z identyczna bronia (vipers fang), identycznym armorem (bronze NG set), polujace na identyczne moby (grizzly) pod ochrona 70lev NPC guarda (zeby im zaden PK nie przeszkadzal) i pies z kulawa noga sie tym nie zainteresuje.
Od 4 dni mam wlaczona opcje wylogowania sie jesli ktos w zasiegu 3000 powie cos na "say" albo "whisper" i nie relogowania sie ponownia.
Myslicie ze jak wstalem rano to bot nie chodzil? ni chuja - dziala bez przerwy.

IMHO czas sie pogodzic z tym ze ta gra jest bot/farmer friendly.
High level boterow jest coraz mniej ale low level zawsze bylo i bedzie duzo.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2005, 13:03 
Cytuj  
Dodam swoje kilka centow

1. W Azji istnieje inny sposob oplacania kont - nie placisz za caly miesiac. kafejka dostaje clienta i jakis progs monitorujacy czy cos i bierze od gosci normalnie za godziny potem sie rozlicza z NCSoft - sumarycznie wychodzi niby miesiac 2-3 razy tyle ile my placimy ale jak ktos gra po 2-3 godziny i to nie codziennie to sie bardziej oplaca (postacie zostaja oczywiscie caly czas)
2. Na serwerze lionna troche sie problem rozwiazal sam z siebie - za duzo ludu sprzedawalo kase wiec teraz ani IGE ani AdenaINC nie skupuja juz kasy od nikogo tylko sie pozbywaja tego co uzbierali
3. fakt ze gdyby nie masowe farmowanie chinoli to materialy bylyby drozsze (chodzi mi o base mats) - widac to na prywatnych serwerach gdzie nie ma zjawiska masowego farmowania i przez to ceny materialow mimo 3-4 razy wiekszego droprate'a maja ceny 4-5 razy wyzsze
4. inwestycja 500k w krasnala na sprzet no-grade i walisz kase jak szalony (do 2-3m w lvlach 10-20 jak znajdziesz dobrego spota - po 3-4 dniach masz lvl20.i delvlujesz postac do 1)
5. Gra ktos na Lionna ?
6. Nawet bez klucza darmowego w tym momencie jak zalozysz sobie konto i go stracisz to zaden problem gdyz klucz z darmowym miesiacem kosztuje obecnie 10$ (wyprzedaz starych pudelek nieotwartych na amazon.com i innych sklepach on-line) - wersja DVD collector's 15$, jak ktos chce to pomoge bo mam adres za oceanem na ktory moga wysylac a ja odbieram tylko cd-keye - wysylka zza oceanu to 10$ jesli ktos chce pudelko.
7. mimo wielu ostrzezen stare trade scamy nadal dzialaja (typu sprzedawanie Gemstone D jako SoP albo Spirit Ore jako B-Crystal)
8. Manor system jest calkiem fajny - na www.lionna.com wkleilem gdzies opis
9. Na jedna karte moze byc zalozonych maksymalnie chyba 3 albo 5 kont na raz aktywnych

A tak off-topic to najlepszym legalnym i niecziterskim sposobem na zarobek jest Coin Quest - skupujesz silver coins w miescie po 800a za sztuke (800-1200) potem bierzesz od NPC'a Demon stockings i je krystalizujesz - nawet jak sprzeda sie krysztaly C za 2500/sztuka to jest przebicie - ja mam dostawcow ktorzy mi nosza masowo coinsy i zarabiam w ten sposob 1-2m dziennie. mozna stockingi sprzedawac ze 200% przebiciem a nie z 100% tak jak opisalem ale sprzedanie trwa 3-4 dni.

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2005, 13:17 
Cytuj  
Per-Aa napisał(a):
A tak off-topic to najlepszym legalnym i niecziterskim sposobem na zarobek jest Coin Quest - skupujesz silver coins w miescie po 800a za sztuke (800-1200) potem bierzesz od NPC'a Demon stockings i je krystalizujesz - nawet jak sprzeda sie krysztaly C za 2500/sztuka to jest przebicie - ja mam dostawcow ktorzy mi nosza masowo coinsy i zarabiam w ten sposob 1-2m dziennie. mozna stockingi sprzedawac ze 200% przebiciem a nie z 100% tak jak opisalem ale sprzedanie trwa 3-4 dni.


Wiedziałem, że Coin of Magic Quest jest opłacalny (w ten sposób zdobyłem komplet best C grade biżuterii), ale tego numeru nie znałem.
Muszę to obadać. Bo akurat Silver Unicorny łatwo zdobyć. :P

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2005, 16:15 
Cytuj  
no ja biore tego masowo
tak dziennie mnie stac na 4 pary spodenek i przerabiam na krysztalki
mam dostawcow monet oraz stalych odbiorcow krysztalkow wiec troche mniej zarabiam (80% przebicia) ale za to biora kazda ilosc i placa gotowka :]

opis quest dokladny na www.lionna.com chyba gdzies w questach dzial Special Quests

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 14:38 
Cytuj  
Wracając do tematu.

chciałem coś napisać o farmerach i ekonomii na Bartz .... więc pisze :P

looknolem na orphusie i widze kolejny topic o farmerach -nawet nie komentuje- ale z ciekwości looknolem na IGE sprawdzić czy potwierdzi sie moja teoria - i prosze zgadza sie cena adeny leci w dol 99$ za 20mil
gorzej z wnisokami bo albo ludzie kupują mniej albo IGE idzie na ilość (znajdą się maniacy posiadania full A grade Eq przed końcem maja pomimo levelu <70) [ja osobiście bym leciał do 75 i subclass robił więc automatycznie A grade Eq schodzi na 2 plan], a może chcą zachęcić nowych ludzi do kupna adena (mało kasy na D grade eq a potem to jakoś w krew wejdzie :()

A co do ekonomii - pomimo wzrostu cen surowców gotowe itemy idą w dół (B crystal poleciały w miesiąc o 2k i BSS też co widać) B Weapon scrolle chodzą już za 2.4mil (2tyg temu jeszcze za 3mil) przecież więcej ich nie zdobywają - A weapon mimo swojej klasy nie sa najlepsze (brak SA/kiepskie SA/brak enchantów)
Może sami ludzie dali sobie spokój z ebay (było sporo czasu na zgromadzenie kasy na A itemy a i liczba amatorów też ograniczona no i weapon z questa mozna dorwać) bo zobaczyli czym to się kończy (i choć mogę powiedzieć że może mógłbym się szarpnąć na 99$ [ale nie więcej:P] i dopakować swoją postać to wiem że sam bym tego najbardziej żałował - może inni zaczeli też tak mysleć) i farmerzy prubują poprze zawyżanie cen wymusić posiadanie więcej kasy - i im to średnio wychodzi.

A to jedyny skuteczy sposób by ich przegonić.

Jak ktoś ma teoriie/własne obserwacje to prosze ... feel free :P

No jak już się rozpisałem to temacik Farmerzy i C3 dojdą nowe dungeony (jak duże??) [no właśnie chłopaki nic o nich nie piszecie w raportach z PTS] farmerów nie ubędzie ale się rozproszą bo aa będzie cennym towarem - na początku na pewno i chyba tak zostanie - a pewno inne bajery będą sporo cenne
Co z tego wyniknie:
farmerzy otwarcie włączą się w GRE [jak by teraz się zebrali to by spokojnie zamek przejeli ale to spowodowało by konsolidacje graczy większą niż cokolwiek teraz dla amerykanów byłoby to jak spoliczkownie - i chinole o tym wiedzą] bo aa będzie za runy/mantry (a chyba nie trzeba nikomu z bartz-a uświadamiać jaką siłą dysponują (+organizacja)) a że oni są w Twill to ally z zamkami moga mieć ciężkie chwile co jednak może wyjść serverowi na plus (może bo albo będą z nimi walczyć albo od nich kupować/dołanczać do dawn)

I jeszcze raport z mojej prywatnej wojny z chinlami w Giran - już kolejny raz zgłosiłem łamanie przepisów (spam też pod to podchodzi - tak wyczytałem w grze :P) z używaniem porgramu do wysyłania komunikatów do gry za regularnie i za długich (co ku... widać gołym okiem) ostatnio gm mi nie dopowiedział wogóle (byłem w grze ponad 3h) dostałem tylko msg przy powtórnym loggowaniu że się zajmą/ukarają/ble ble bla bla
w ten weekend ostatnie pokojowe podejście - później mail ze screenami do NC będę słał (ma ktoś moze maila do Ash-a tudzież innej jakiejś osoby od której dostał odpowiedź)
jak pozostanie bez reakcji to przygotuje piękny pościk i wyrzuce na każde (oficjalne też) forum które dotyczy L2 - poczekamy/zobaczymy

KONIEC :P


_________________
Kurga

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.