mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:16 
Cytuj  
Ja nie wiem jak w takie idotyzmy można wierzyć kiedyś widziałem artykuł z zagranicznej strony "o rzekomym posądzeniu byłej -ex za kradzież przedmiotów i oskrżającym wyroku ex-dziewczyny japończyka". :]
Swoją drogą w każdym kłamstwie jak szczypta prawdy, japonia nie jest normalnym krajem większość ludzi przynależy do sekt czy do innych grup medytacyjnych, a dużym problemem społecznym są "otaku" czyli ludzie dla których nie ma świata poza anime :lol: .

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 15:45 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Bzdura!!!

Za co siedzisz? „Zabiłem matkę” a ty „Spaliłem szpital” a ty „Sprzedałem miecz z gry Lineage”

Ludzie toć to jest normalnie DEBILIZM!!!!

To, że kogoś wsadzają za machloje w necie za kratki to nie nowość i raczej nie bzdura.

Głupoty po prostu napisali w samym opisie - bo mechanika jak nie z tego świata a juz napewno nie z L2. Chłopaki usłyszeli jakąś plotkę a resztę sobie sami dośpierwali.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 21:33 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
To, że kogoś wsadzają za machloje w necie za kratki to nie nowość i raczej nie bzdura.


Nie chodzi mi o to. No pewnie, że pedał, co kradnie kaske z kont bankowych itd. itp. niech siedzi i gnije, ale no żeby aresztować kogoś za używanie boota ? :D no to już musisz powiedzieć ze to trochę śmieszne.......

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 21:38 
Cytuj  
Ja mam takie zdanie w tej sprawie:
Jesli gość opłacił grę,abonament, to itemy,adeny które wyfarmował sa jego i może je sprzedać w realu.
ban za boty powinien go spotkać ale do pudła?.........to żałosne

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 21:52 
Cytuj  
Problemem jest zapewne poziom tego newsa.
Pisza ze "O używanie programu i botów służących do kradzieży trudno dostępnych przedmiotów w grach online, które później sprzedawał za realne pieniądze!".
Tzn najprawdopodobniej tyle, ze facet uzywal jakiegos spyware do wyczajenia czyjegos loginu i hasla a potem "okradal" to konto.
To w sumie prosta sprawa - dokladnie tak samo jakby kradl numery kart kredytowych.

To ze go dalo sie wogole za to scignac prawdopodobnie polega na tym, ze nie kradl itemow po to zeby miec uber postac tylko zeby sprzedac na ebay.
Osiagal wiec na tym procederze niewirtualny zysk ktory policja mogla oszacowac w miare dokladnie - widac byly to na tyle duze pieniadze ze mogli go za to zamknac.

A zwiazek "z botami" ma to najprawdopodobniej taki, ze dolaczyl swojego trojana do walkera, winda albo innego bota i umiescil go w sieci. Ludzie zasysali go jako mirror oficjalnej strony lub szukali "pirata" co bylo genialne w swojej prostocie bo:
- botowanie jest sprzeczne z licencja NC softu wiec jak okradziony z konta gosc zglaszal to pewnie rozmowa z supportem byla taka "wiec ktos ukradl panu konto dzieki trojanowi jakim sie Pan zarazil sciagajac walkera? Acha... to do widzenia" :)
- na policji musialo to wygladac podobnie "wiec sciagal Pan "cracka" zeby korzystac z "pirackiej" wersji oprogramowania L2Walker i w ten sposob zostal Pan okradziony? Pozwoli Pan wiec tutaj za kratki..."

Anyway pomysl nie nowy ale genialny w swojej prostocie - okradziony majac cos na sumieniu na policje nie pojdzie wiec gosc sie musial czuc safe.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 22:54 
Cytuj  
Najprostsze porównanie sniffowanie połączeń telekomunikacji, Sylvian zauważył że L2 to jest usługa, to już coś więcej niż gra.

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 23:54 
Cytuj  
wszystko in-game jest wlasnoscia NCSoft dlatego sprzedaz itemow i kasy za kase rzeczywista jest przestepstwem - polecam przeczytanie EULA

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:19 
Cytuj  
Per-Aa napisał(a):
wszystko in-game jest wlasnoscia NCSoft dlatego sprzedaz itemow i kasy za kase rzeczywista jest przestepstwem - polecam przeczytanie EULA


Nie masz pojecia o czym mowisz.

Przestepstwem to jest zastrzelenie psa albo nasranie sasiadowi na wycieraczke.
To o czym piszesz nie jest przestepstwem tylko zlamaniem umowy licencjnej z dostawca oprogramowania/uslugi i jako takie moze skutkowac zablokowaniem konta w grze i niczym wiecej.

Tak samo botowanie - za to nie mozna nikogo zamknac do wiezienia lub nawet ukrac grzywna czy mandatem bo nie jest to przestepstwem.

Za gre na pirackim shardzie moga Cie na upartego scigac bo nie placisz im comiesiecznego haraczu a ciagle grasz w gre wiec sa w stanie wykazac ze ponosza w ten sposob szkode i podciagnac to pod zwykle piractwo (tak jakbys skopiowal od kolegi singlowke i gral w nia albo sciagnal z sieci pirackiego windowsa) ale tez nie slyszalem zeby kogo skazali za cos takiego bo to ciezkie z prawnego punktu widzenia - koles kupil w sklepie oryginal wiec ma jakies kwity na soft - zaczyna sie wtedy prawnicze pieprzenie a nie kazdy sedzia bedzie na tyle kumaty zeby to szybko rozstrzygnac (innymi slowy po prostu nie oplaca im sie Cie scigac).

EDIT: przypomnialo mi sie lepsze porownanie.
To jest dokladnie taka sama sytuacja jak z ISP.
Dostarczaja Ci lacze i w umowie zastrzegaja ze nie mozesz przekroczyc okreslonego transferu, wysylac spamu etc etc etc.
Jesli zlamiesz ktorys z punktow umowy to moga ja z toba zerwac czyli odciac Ci lacze etc - ale to nie znaczy ze od razu podpadasz pod KK bo to by wymagalo wskazania kto poniosl szkode i jaki konkretnie paragraf polskiego prawa zlamales.
A pokazcie mi ktory paragraf polskiego prawa mowi o botowaniu albo sprzedawaniu adeny na ebay? :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:37 
Cytuj  
...wiadomo że nie ma takiego paragrafu.
Panowie na komisariatach piszą na maszynach do szycia bądz pisania (nie wiem nie znam się może), ustawa o prawie uzdrowiskowym w polsce jest z 1966r (akurat musiałem napisać prace mgr. w tym temacie) więc nie wymagajmy żeby w prawie były jakieś działające zapisy o botowaniu i nadużyciach on-line. Tu nie Japonia :wink: bo to Polska właśnie...

Anyway miały być obrazki więc zapodam jeden.

Mój sub-HE. Na dzień dzisjeszy lvl 63.

Obrazek

..majestic pożyczony od Pozioma (ty), mój własny jest w fazie craftu.


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 00:40 
Cytuj  
Ja zas powiem kuffa tak
Po opłaceniu abonamentu WSZYSTKO online jest MOJE. !moge sprzedać ,wyrzucic lub cokolwiek- moje,moja sprawa. NCsoft niech dba by nie było botów/ no moze się zapędziełem :wink: / itp.
PS. Porównując-kupujesz samochód osobowy ale masz do przewiezienia cement, albo kcesz opylić jego częsć- nie zamykaja za to dopóki nie jedziesz nawalony i nie zrobisz buuum.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 05:43 
Cytuj  
Nic nie jest twoje.. mozesz sobie z tymi rzeczami robic wszystko co chcesz ale tylko do pewnego stopnia...do pewnego..


Poczytaj dokladniej te wszystkie Eula i inne

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 07:19 
Cytuj  
Jest to po prostu czerpanie korzysci majatkowych z cudzej wlasnosci - nie mowie o prawie Polskim gdyz w tym przypadku wchodzi prawo Miedzynarodowe - jednym slowem kradziez i jako taka moze byc sadowo scigana wedlug normalnych paragrafow - porownajmy to do sytuacji kiedy kupujesz oryginalna p,lyte z muzyka i zaczynasz ja kopiowac lub w inny sposob zarabiac na niej.

W jednym i drugim przypadku nabywasz jedynie prawa do uzytkowania danego produktu - nie masz prawa na nim zarabiac

Bez flame'ow bo pisze to dlatego zeby wytlumaczyc a nie zeby kogos oskarzac - sam konto jedno sprzedalem i na nim zarobilem:]

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 08:17 
Cytuj  
Razparuk napisał(a):
Ja zas powiem kuffa tak
Po opłaceniu abonamentu WSZYSTKO online jest MOJE. !moge sprzedać ,wyrzucic lub cokolwiek- moje,moja sprawa. NCsoft niech dba by nie było botów/ no moze się zapędziełem :wink: / itp.
PS. Porównując-kupujesz samochód osobowy ale masz do przewiezienia cement, albo kcesz opylić jego częsć- nie zamykaja za to dopóki nie jedziesz nawalony i nie zrobisz buuum.

Ano nie możesz bo oniekty o których mówisz stanowią własność intelektualną NCSoftu czy innego wydawcy/developera. To, że nie mają jak ścigac ludzi to inna sprawa.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 08:34 
Cytuj  
Sorka jesli tak to odebrales - nie mialem zamiaru flamowac :)

Nie zgodze sie - jesli by tak bylo to pierwszym kogo by pociagnieto do odpowiedzialnosci bylby ebay i IGE - za paserstwo.
Wszystko jest kwestia sposobu napisania ogloszenia - nie wiem czy widzieliscie to ale wiele osob sprzedajacych accounty podaje ze accounty i wszystko co sie na nich znajduje jest wlasnoscia NCsoft a oni wystawiaja na aukcje "swoj czas" jaki wlozyli w gre.

Piszesz ze to zwykle zlodziejstwo... o ile sobie przypominam kradziez zaklada ze jedna osoba cos traci a druga zyskuje. W tym przypadku NCsoft nic nie traci bo wirtualna adena dalej jest na ich serwerze - straaasznie ciezko jest w tym przypadku wogole mowic o kradziezy (nie mowiac juz o udowodnieniu tego).
Anyway - w prawie zadnego kraju nie ma jeszcze regulacji dotyczacej takiej sytuacji.

A to ze oni sobie zastrzegaja cos w EULA to moze skutkowac tylko zerwaniem umowy i niczym wiecej.
Tak jak TPSA nie moze w umowie napisac "jesli klient sie spozni z platnoscia za abonament to bedzie to skutkowalo uznaniem go za zlodzieja i skazaniem na 10 lat pozbawienia wolnosci" tak i NCsoft nie moze napisac "sprzedawanie wirualnych pieniedzy jest kradzieza" (tzn moga to napisac ale my mozemy to sobie wydrukowac i podetrzec tym tylek).

Reasumujac: mowienie o tym ze ktos sprzedajacy wirtualna kase, accounty etc jest przestepca a jego postepowanie to kradziez jest znieslawieniem a to w polskim prawie podlega karze z art. 212.

Cytuj:
Art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.


I tym optymistycznym akcentem - EOT :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 08:37 
Cytuj  
Ja nie przedstawiam prawniczego punktu widzenia-tylko swój.
Ja znowu wychodze z założeni ze trzeba raczej stosowac zasadę jaką stosuje sie też w niktórych krajach do podobnych produktów/usług: I buy it's mein.
Jednak wytwórcy gier ścigają graczy dla zasady-proceder i tak będzie kwitł itak.
PS. Ja kce grać- a nie mam cvv2 do tej cholernej eKarty / sorki za OT /

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 14:15 
Cytuj  
Kolejne fotki :D :wink:

Obrazek
Obrazek

**

Posty: 263
Dołączył(a): 27.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 17:04 
Cytuj  
A oto ja jak wychodziłem z NoS. Jeszcze nigdy tak wysoko nie zaszłem :D
Obrazek


_________________
Bartz:
Joli - lvl 40 Warsmith
ShiningStar - lvl 41 Shillen Elder


Ostatnio edytowano 29 sie 2005, 22:37 przez extreme22, łącznie edytowano 3 razy
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 23:28 
Cytuj  
Taki mały tip... use the power of /unstuck command ^^


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 263
Dołączył(a): 27.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 09:28 
Cytuj  
a może nie widać na obrazku że użyłem!? ale unstuck szedł za wolno więc pomimo tego mogło mi się zdechnąć. Najpierw uleczyła mnie kumpela, potem zdiął mnie GM. Miło z jego strony :)


_________________
Bartz:
Joli - lvl 40 Warsmith
ShiningStar - lvl 41 Shillen Elder

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 19:48 
Cytuj  
Heh nie umarl bys nie bój sie.... po efekcie spadania z duzej wysokości,bleedzie,poisonie zostało by ci 1hp.


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.