mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 12:33 
Cytuj  
Czy ktos kiedys sprawdzal jakie damage zadaje boss mob ok 30 lev postaci na tym samym lev jesli na nia zalozyc full set A grade?

Zastanawiam sie czy mozna by w jakims malutkim teamie stukac takie moby.
Glowne penalty z armora to redukacja poruszania sie (prawie do zera) ale przeciez do walki to niepotrzebne.
Bron tez mozna takiej newbie postaci dac wypasiona - blunt ma +5% do trafienia plus guidance3 plus accuracy jakie maja elf fighterzy i wychodzi ze penalty za wyzsze grade jest usuniete.

Sam mam zamiar to testnac ale musialbym jeszcze na drugim accouncie zrobic sobie healera na podobnym poziomie a to troche roboty jest - zastnawiam sie czy wogole warto.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 12:39 
Cytuj  
jak mialem 40 lvl okolo przechodzilem kolo Crumy i natknelem sie na grupke osob zbierajacych sie na raid na tego bossa (ten z archerami)

Zabily nas wszystkich :>

sredni dmg to okolo 500-800 miniona, a sam boss sieknol za 1600 :>

To moglby byc dobre ale wczesniej kiedy mogles np zdelewelowac sie z 60 lvl do np 40 a skile z 60 ci zostawaly( chyba tak kiedys bylo)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 12:56 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
To moglby byc dobre ale wczesniej kiedy mogles np zdelewelowac sie z 60 lvl do np 40 a skile z 60 ci zostawaly( chyba tak kiedys bylo)

Dokładnie tak kiedyś było. Połowa Chinoli była zdelevelowana.
I polowali na frajerów. :] Pamiętam jednego daggera, który przez pewien czas szantażował swoją osobą pół Crumy.
Zdevelelowany z chyba 70 lvl na 50 i biegający w komplecie buffów propheta lvl 56+. :]


Swoją drogą już kiedyś myślałem o takim przekręcie.

Jedynym problemem może być to, że postacie na niski lvl mimo sprzętu A gade mogą zadać zbyt mały damage.

Inna sprawa, że wypadałoby by to sprawdzić empirycznie, bo to może być naprawdę góra złota. :wink:


Ostatnio edytowano 2 wrz 2005, 12:58 przez Ethan, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 12:56 
Cytuj  
Ale w ostatnim patchach zmniejszali dmg bossow tych mniejszych wlasnie bo ludzie narzekali ze nie da sie leczyc tanka ktory pada w 2 strzalach.

Zaleznosc dmg Vs pdef nie jest liniowa i bardzo ciekawy jestem ile taki mob by walil gdybym mial pdef wiekszy 2-3 razy od normalnego na moim lev.

Nic to - sprawdze sam ile dmg zadaje (nie jest to duzy problem bo sa scrole protektujace przed dropnieciem stuffu) i zobacze czy to sie da wyleczyc :D


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2005, 13:11 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Zaleznosc dmg Vs pdef nie jest liniowa i bardzo ciekawy jestem ile taki mob by walil gdybym mial pdef wiekszy 2-3 razy od normalnego na moim lev.


Według moich doświadczeń zależność pomiędzy różnicą pomiędzy p. attack atakującego i p. def a zadawanym damage ma w przybliżeniu wykres funkcji logarytmicznej zmodyfikowanej o pewne parametry. :P

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 22:05 
Cytuj  
Karol co do tego bicia. Kiedys probowalem bronia B grade bic bedac ponizej 20lvl. Grajac Elfem i co ? missow czasem jest nawet 15scie na walke a czasem 10 wejdzie wiec roznie to moze byc. Generalnie dmg byl niewyobrazalny jak na ten lvl :D

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 22:08 
Cytuj  
Ethan może jakieś bardziej precyzyjne cechy tej "funkcji" :)


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 22:29 
Cytuj  
Tak na marginesie nigdy nie biłem niskopoziomowego raid'a co takowy może wyrzucić?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2005, 23:23 
Cytuj  
A Ty tak od razu prozaicznie bys cos lootowal :)
Mi tam chodzi o sama idee :)

BTW: ktos moze polecic jakiegos raid moba?
Samotnego, bez minionow na ok 20-30 lev (ale nie wiecej)?
Nie kumam zupelnie gdzie takowe bywaja :( a jestem rdy to testow :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 10:11 
Cytuj  
Razparuk napisał(a):
Ethan może jakieś bardziej precyzyjne cechy tej "funkcji" :)


O to powinieneś spytać developerów, bo to nie ja decydowałem o tych parametrach.
Ja tylko na podstawie zadawanego damage odgadnąłem postać funkcyjną.
Co nie jest trudne znająć choć jeden wykres funkcji logarytmicznej.

Nie ma metody na odgadnięcie tych parametrów z prostego powodu - nieznana jest ich ilość, siła i kierunek oddziaływania. :]
Dodatkowo wprowadzony jest czynnik losowy - do jakiś 10% podstawy zadawanego damage.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 10:38 
Cytuj  
Tzn chcesz powiedziec ze Twoim zdaniem zaleznosc obrazen od pdef ma taki wykres?

Obrazek

?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 10:59 
Cytuj  
Nie, bzdury pisze.
To musi byc hiperbola ktorej jedna asymptota jest os "pdef" (z prostego powodu - uzycie ultimate defence powoduje wzrost pdef do ok 2000 i redukcje dmg prawie do zera).

Pytanie tylko czy wzrost pdef do ok 2x wiekszego niz normalnie jest mozliwe na tym lev (tak mniej wiecej wyjdzie jesli zamiast D grade zakladamy A grade) plus overal dmg polaczony z vamp rage 3 wystarczylby do zrownowazenia dmg zadawanego przez boss'a.

Testne jak znajde jakiegos bossa na 30 lev ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 12:35 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Tzn chcesz powiedziec ze Twoim zdaniem zaleznosc obrazen od pdef ma taki wykres?

Obrazek

?


Będę zlośliwy.
Po pierwsze: to nie jest wykres funkcji logarytmicznej. :]
To mi wygląda jak kawałek funkcji o rozkładzie normalnym. :P

Poniżej prawdiłowy wykres (dla podstawy logarytmu > 0):
Obrazek

Dodając do tej funkcji dodatkowe parametry można doprowadzić do jej spłaszczenia oraz przesunięcia względem osi X i Y.
Mozliwe, że wektorami przesunięcia tej funkcji też sterują jakieś funkcje. :P
A takim przypadku trudno już mówić o przestrzeni dwuwymiarowej. ;)
A wyrysowanie tego w przesteni większej niż 3 wymiary się nie podejmuję. :P
Ale to już tajemnica developerów. :P


Karol66 napisał(a):
To musi byc hiperbola ktorej jedna asymptota jest os "pdef" (z prostego powodu - uzycie ultimate defence powoduje wzrost pdef do ok 2000 i redukcje dmg prawie do zera).


Używałeś kiedykolwiek Ultimate Defence ?
Chyba nie. Zwiększa p. def w okolicach 1000.
Użycie UD nie uratowało mi skóry (chyba ponad 2k p. def miałem wtedy), gdy tłukły mnie moby lvl 75+ - zadawały mi każdym ciosem powyżej 200 damage.
Wychodzisz z prostego założenia, że ilość obrażeń, które zadaje Ci przeciwnik jest zależna tylko od Twojego p. def. co jest całkowicie błędnym założeniem.
P. def jest tylko jednym z parametrów funkcji liczącej zadawany damage.
Ty w swoim rozumowaniu w ogóle nie uwzględniasz p attack atakującego co jest poważnym błędem. ;)


Karol66 napisał(a):
Nie, bzdury pisze.

Aż warto to skomentować.

Pomijając fakt, że uważam, że Twoje rozumowanie jest całkowicie błędne i mocno uproszczone pozwalam sobie zauważyć, że ja mówiłem o czymś innym.
A tu cytuję siebie, żeby nie było wątpliwości.

Ethan napisał(a):
Według moich doświadczeń zależność pomiędzy różnicą pomiędzy p. attack atakującego i p. def a zadawanym damage ma w przybliżeniu wykres funkcji logarytmicznej zmodyfikowanej o pewne parametry.


Chodziło mi o RÓŻNICĘ - podkreślam RÓŻNICĘ. :]
I kolejna rzecz - ja nigdzie nie powiedziałem, że funkcja, która steruje obrażeniami ma postać funkcji logarytmicznej. Ja mówiłem o jej wykresie. :]
A to całkowicie inna rzecz. :]

Należy uważnie czytać co piszą inni. :]

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 13:30 
Cytuj  
Ej chłopaki podzielcie się tym co palicie - co?? ^^
Ps. Chyba za poważnie podeszliście do tematu. Tak naprawdę cięzko tu jest powiedzieć cokolwiek na 100% z racji tego, że nie mamy wglądu w to co wyrzeźbili magicy z NC.

BTW wyglada na to, że sam level PC/moba ma wpły na zadawane obrażenia - a to takie abstrakcyjne nieco IMO.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 13:45 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Ej chłopaki podzielcie się tym co palicie - co?? ^^


Przyłączam się do prośby :D

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 14:46 
Cytuj  
Tez bede zlosliwy.

Nie zwrocilem uwagi faktycznie ze piszesz o zależność pomiędzy różnicą pomiędzy p. attack atakującego i p. def a zadawanym damage poniewaz odpisales na moj post gdzie ja pisalem o zaleznosci dmg Vs pdef i jakos nie przyszlo mi do glowy ze gadasz nie na temat :)
Nie widze sensu szukania tego o czym Ty mowisz skoro nie znamy i nie bedziemy znac wiekszosci danych - np. pattack moba.
ZNAMY natomiast jego level i damage jakie zadaje w zaleznosci od tego jaki mamy pdef wiec mozemy sobie wyznaczyc damage w funckji pdef.

To co Ty proponujesz nie wniesie nic ciekawego do rozmowy chyba ze lepiej sie poczujesz jesli stwierdziesz ze "to jest tak skonstruowane ze nawet ja nie wiem o co w tym chodzi" - ale chyba nie jest Twoim celem powiekszanie sobie e-penisa tylko postniecie jakiejs uzytecznej informacji?

Bardziej mi pasuje podejscie mojego wykladowcy fizyki ktory mowil ze nie jest wazne czy dane twierdzenie jest prawdziwe czy nie - wazne jest zeby wzor jaki z niego mamy pasowal do jak najwiekszej ilosci wynikow z doswiadczen.

Cytuj:
Używałeś kiedykolwiek Ultimate Defence ?
Chyba nie. Zwiększa p. def w okolicach 1000.
Użycie UD nie uratowało mi skóry (chyba ponad 2k p. def miałem wtedy), gdy tłukły mnie moby lvl 75+ - zadawały mi każdym ciosem powyżej 200 damage.


Uzywalem.
Czlowieku - czy ja gdzies pisalem ze chce bic 75 lev moby?
Przeczytaj jeszcze raz co ja napisalem w tym watku:
Czy ktos kiedys sprawdzal jakie damage zadaje boss mob ok 30 lev postaci na tym samym lev jesli na nia zalozyc full set A grade?

Na mobach ok 30-40 lev (nie pamietam juz dokladnie ktory mial lev adas jak sie jego DA bawilem) UD dzialalo swietnie - redukowalo normalny dmg mobow (ok 40-50) do 4-5 punktow czyli ok 10krotnie. Wiekszosc buffow w tej grze dziala na zasadzie zwiekszenia danego parametru % a nie o stala wartosc - myslalem ze z UD jest tak samo.

EDIT:
Reasumujac.
Interesuje mnie jaka jest zaleznosc miedzy damage zadawanym przez konkretnego moba a pdef mojej konkretnej postaci.
Jesli zrobie kilka testow to bede w stanie nakreslic jakas krzywa i w przyblizeniu okreslic jakies musze miec pdef zeby dalo sie z takim mobem walczyc w malym teamie.
Potem juz pozostanie tylko wymyslenie w jakis sposob moge takie pdef uzyskac na moim lev :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 16:40 
Cytuj  
nie wiem czy miejsce dobre ale nic

Kod:
A Chinese exchange student who stole items from other 'Lineage II' players via bot usage has been arrested by Japanese police forces.

According to a report in the Mainichi Daily News today, Kagawa Prefecture Police in Japan have arrested a Chinese exchange student who allegedly used a bot hack in Lineage II to steal items from defeated characters.

The student went on to sell the items over an Internet auction in exchange for Japanese Yen. Reportedly, Kagawa Police suspects other hackers from China are involved in the Lineage II bot-hack scheme.


***Let this serve as a gentle reminder to uphold your agreement to abide by the EULA ;)


w polsce pewnie by nie zlapali nikogo.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 16:44 
Cytuj  
Od tego jest watek o wszytski i o niczym ......

Te ale jak on dropnol a tamten wziol to to kradziez?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 16:54 
Cytuj  
To juz bylo na innym forum.
Facet po prostu hackowal konta tyle ze nie bankowe tylko w grach.
Ktos to zglosil, przedstawil ze poniosl szkode i policja zgarnela hackera.
Norma - nie dotyczylo to zadnego PvP etc.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 458
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2005, 16:57 
Cytuj  
Karol a mysle, ze najprosciej bedzie Ci po prostu jakas inna postacia wysoko lvlowa bic tego malego w a grade i testowac to imh o testow. Co do UD to niedaleko death pass grajac wtedy Elven Knightem natknalem sie na dwa male bossy z obstawa jeden z wyrmami nawet nie uzywalem UD ale drugi nie pamietam nazwy ale byl bialy dlamnie, obstawa zielona. Jak tylko mnie obstawa zaatakowala wlaczylem UD z rozpedu i co ? zadawali mi dalej dmg w okolicach 50-60. Wiec z tym UD nie mozna tak szarzowac.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.