mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 22:36 
 
Sorry ale wczoraj w póxnych godzinach wieczornych poczułem sie obrzucony gównem...

Kazcyńscy najpierw zajebali księżyc a teraz.... Polskę.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 08:17 
 
Szanowni zwolennicy Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska!

Rozumiem Wasze zaskoczenie, niedowierzanie i konsternację. Sondaże cały czas dawały przewagę Donaldowi Tuskowi- jedne większą, inne mniejszą. W każdym bądź razie zwycięstwo kandydata PO było pewne. W dniu wyborów sondaże te okazały się bardzo odległe od stanu rzeczywistego. Niech każdy z Was samodzielnie roztrzygnie, czy powyższy fakt świadczy o tym, że sondażami w Polsce zajmują się instytucje niekompetente, czy też sondaże były elementem kampanii wyborczej jednego z kandydatów.

Wielką szkodę Donaldowi Tuskowi (czy też wielką korzyść Lechowi Kaczyńskiemu, w zależności od punktu widzenia) przyniosło powtarzanie przez część zwolenników jego kandydatury (publicznie półgębkiem, a nieoficjalnie całkiem jawnie) tezy, że elektorat Samoobrony i zwolennicy Radia Maryja to elektorat drugiej kategorii. Błąd tych zwolenników Donalda Tuska (i częściowo jego samego) polega na tym, iż nie uwzględnili, że ów elektorat posiada coś takiego, co nazywane jest dumą. Sugerowanie, że są gorszymi wyborcami z powodu swoich poglądów dodatkowo zmobilizowało tych ludzi i gremialnie poparli Lecha Kaczyńskiego.

Na koniec mam dla Was kilka moich osobistych sugestii:

1. Uparcie czyniąc Lechowi Kaczyńskiemu zarzut z tego, że poparł go elektorat Samoobrony i zwolennicy Radia Maryja dowiedziecie jedynie tego, że jesteście nietolerancyjni.

2. Obrażając się na wyborców za to, że zdecydowali inaczej, niż chcieliście udowodnicie, że jesteście za bardzo przemądrzali, aby się pogodzić z przegraną.

3. Obrażając się na demokrację za to, że dzięki niej jest możliwe zwycięstwo kogoś takiego, jak Lech Kaczyński pokażecie, że jesteście niedojrzali.

Zwolennik Prawa i Sprawiedliwości i Lecha Kaczyńskiego

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 08:36 
 
Hej, a kto powiedział, że np. ja, jestem zwolennikiem pana Tuska i PO? Ja po prostu wolałem, aby wybrane zostało mniejsze zło, ale zostało wybrane te gorsze, czyli pan Kaczyński.

1. Tak, radia Maryja nie toleruję, zwłaszcza jego zwierzchników ;), ale ja przynajmniej nie nawołuję do mieszania z błotem ( dosłownie ) homoseksualistów, oraz osób mających inne pogląday niż tylko katolickie. Teraz trzeba się przygotować na państwo wyznaniowe, co dla mnie jest osobiście chore i niezgodne z konstytucją.

2. Pogodziłem się z tym, że wygrał neofaszysta, ponieważ innego wyjścia nie mam, ale z tego co wiem ( jeszcze! ) mam prawo do własnego zdania i mogę je rozwijać. Co do tego " jeszcze ", to po przejrzeniu programu pana Kaczki, boję się ;p

3. Niedojarzali? Hmm... Nie, jak wspomniałem w punkcie drugim, wyrażamy swoje własne, osobiste zdanie, na temat zainstaniłej sytuacji w naszej kochanej Rzeczpospolitej. Wybacz, ale np. elekorat pana Leppera, większość tych ludzi głosowała tylko dla tego, że jego morda często pojawiała się w mediach, czyli musi być kimś ważnym, smutne ale prawdziwe. Radio Maryja to już inna bajka... Gorsza niż Heayh'owy Czerwony Kapturek;)
Na taką demokrację mam prawo psioczyć, widomo kaczyzmu nad krajem ;P

Zwolennik normalnego życia w normalnym państwie ( utopia, czyż nie? )

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 08:44 
 
Sargeras napisał(a):
Szanowni zwolennicy Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska!
.....

Na koniec mam dla Was kilka moich osobistych sugestii:

1. Uparcie czyniąc Lechowi Kaczyńskiemu zarzut z tego, że poparł go elektorat Samoobrony i zwolennicy Radia Maryja dowiedziecie jedynie tego, że jesteście nietolerancyjni.

2. Obrażając się na wyborców za to, że zdecydowali inaczej, niż chcieliście udowodnicie, że jesteście za bardzo przemądrzali, aby się pogodzić z przegraną.

3. Obrażając się na demokrację za to, że dzięki niej jest możliwe zwycięstwo kogoś takiego, jak Lech Kaczyński pokażecie, że jesteście niedojrzali.

Zwolennik Prawa i Sprawiedliwości i Lecha Kaczyńskiego



Gratuluję poglądów. :]

A jak mówili starożytni Grecy: "demokracja to dobry system, z tym tylko, że głupia większość rządzi mądrą mniejszością". :]

Od siebie jeszcze dodam, że tzw. większość legitymuje się wykształceniem podstawowym, zawodowym i średnim oraz inteligencją w okolicach średniej i poniżej. ;)

I jeszcze jedna rzecz - Kaczyńskiego uzyskał większość wśród:
- ludzi z wykształceniem podstawowym, zawodowym i średnim
- ze wsi i małych miast
- powyżej lat 50

Pozdrawiam wszystkich emerytów, z Wiskitek Dolnych w szczególności, po 6 klasach podstawówki. ;)

Z PiSuarowym pozdrowieniem:

BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 09:27 
 
Sargeras napisał(a):
1. Uparcie czyniąc Lechowi Kaczyńskiemu zarzut z tego, że poparł go elektorat Samoobrony i zwolennicy Radia Maryja dowiedziecie jedynie tego, że jesteście nietolerancyjni.

Rolnicy i tak z tego nie byli zadowoleni... Na lamach GW jest artykul z cytatem w ktorym jeden pan narzeka ze nie moze glosowac jak rolnik na rolnika ale Lepper poparl Kaczynskiego wiec glosuja na Kaczynskiego :P
Sargeras napisał(a):

2. Obrażając się na wyborców za to, że zdecydowali inaczej, niż chcieliście udowodnicie, że jesteście za bardzo przemądrzali, aby się pogodzić z przegraną.


Moze nie za bardzo przemadrzali ale majacy zdrowy rozsadek... Jakby na to nie patrzec prezydent nie ma zbyt duzej wladzy. Jak zglosi weto to i tak parlament jego weto moze odrzucic... Ale spojrzmy nawet na polityke zagraniczna... Kaczynski jest teraz najnizszym prezydentem w Europie, glupio to bedzie wygladac :/ Do tego jest calkiem lewy w kontaktach zagranicznych i mamrocze...

Sargeras napisał(a):
3. Obrażając się na demokrację za to, że dzięki niej jest możliwe zwycięstwo kogoś takiego, jak Lech Kaczyński pokażecie, że jesteście niedojrzali.


A co to za demokracja gdzie jeden placi taki podatek a drugi inny? Z Kaczynskim bedziemy dalej uprawiac pseudodemokracje :/
Noi jeszcze to co powiedzial Ethan - Kaczynskiego wybrali ludzie o niskim wyksztalceniu, glownie ze wsi i/lub emeryci, spodziewajacy sie dalej duzej pomocy od panstwa... Wystarczy spojrzec jak sobie teraz radza gospodarki Niemiec i Francji zeby ocenic do czego taka polityka prowadzi... Polska i tak sobie poradzi bo dzieki wejsciu do Unii ciagle zwieksza swoj eksport i nawet zarabia, ale po co marnotrawic ten potencjal na polityke socjalna ? ~~


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 11:00 
 
Sargeras a niby czemu to? Bo my mamy inne zdanie niż Ty?

Jako człowiek młody i myślący nie mam najmniejszego zamiaru tolerować prezydenta w postaci Kaczyńskiego. I co mam sie cieszyć że pokolenie dziadków oraz osób nie bedęcych w stanie wyciagać logicznych wniosków wybrało prezydenta, który nijak nie reprezentuje mnie? Który ma poglady conajmniej o kilka dekad przestarzałe? I co mam się cieszyć że rozwój naszego kraju stanie w miejscu na kolejne 5 lat (o ile nie wykręcą jakiegos numeru...).

Weź Ty człowieku pomyśl zanim coś napiszesz. Zresztą nikt Cie tu personalnie nie atakował więc poco ta cała przemowa na forum L2?


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 11:13 
 
Ethan napisał(a):
A jak mówili starożytni Grecy: "demokracja to dobry system, z tym tylko, że głupia większość rządzi mądrą mniejszością". :]

Ja znam inną sentencję:
"Demokracja jest złym systemem, ale nikt nie wymyślił lepszego."

Ethan napisał(a):
Od siebie jeszcze dodam, że tzw. większość legitymuje się wykształceniem podstawowym, zawodowym i średnim oraz inteligencją w okolicach średniej i poniżej. ;)

I jeszcze jedna rzecz - Kaczyńskiego uzyskał większość wśród:
- ludzi z wykształceniem podstawowym, zawodowym i średnim
- ze wsi i małych miast
- powyżej lat 50

Pozdrawiam wszystkich emerytów, z Wiskitek Dolnych w szczególności, po 6 klasach podstawówki. ;)

Z PiSuarowym pozdrowieniem:

BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!

No cóż...Próby wykpiwania i wyśmiewania świadczą o merytorycznej bezradności. Zanim napiszesz kolejny pamflet przeciwko wyborcom Lecha Kaczyńskiego zastanów się, komu bardziej zaszkodzisz.

pooma napisał(a):
Rolnicy i tak z tego nie byli zadowoleni... Na lamach GW jest artykul z cytatem w ktorym jeden pan narzeka ze nie moze glosowac jak rolnik na rolnika ale Lepper poparl Kaczynskiego wiec glosuja na Kaczynskiego

Przypominam, że wieś to nie tylko Samoobrona. To również Polskie Stronnictwo Ludowe i ich kandydat na prezydenta Jarosław Kalinowski. Też rolnicy, też zamieszkują prowincję, też z przeciętnym wykształceniem. Oni też poparli Kaczyńskiego, ale jakoś żaden zwolennik PO nie próbuje tego elektoratu zdeprecjonować.
pooma napisał(a):
Jakby na to nie patrzec prezydent nie ma zbyt duzej wladzy. Jak zglosi weto to i tak parlament jego weto moze odrzucic.

Od tego powinno się zaczynać każdą dyskusję, bo wiele osób o tym nie pamięta lub o tym nie wie.
pooma napisał(a):
Kaczynski jest teraz najnizszym prezydentem w Europie, glupio to bedzie wygladac

Kompetencje nie zależą od wzrostu i urody człowieka.
pooma napisał(a):
Do tego jest calkiem lewy w kontaktach zagranicznych

Brak doświadczenia w tej dziedzinie ma jedną poważną zaletę: nie jest do nikogo uprzedzony. Ponadto nawet dyplomaci mu wrodzy będą go wpierw sondować, a to korzyść, nie szkoda.
pooma napisał(a):
i mamrocze

Dla mnie mówi wystarczająco wyraźnie. Ponadto gdyby mówił szybko i wysokim głosem brzmiało by to śmiesznie (przynajmniej tak twierdzą naukowcy i to od bardzo dawna, skoro Margareth Tatcher specjalnie nauczyła się mówić o pół oktawy niższym głosem)
pooma napisał(a):
A co to za demokracja gdzie jeden placi taki podatek a drugi inny? Z Kaczynskim bedziemy dalej uprawiac pseudodemokracje

Przypisywanie systemowi podatkowemu roli wyznacznika jakości demokracji jest przejawem ekonomicznego doktrynerstwa. Taka postawa zgubiła już Unię Wolności (wcześniej Unia Demokratyczna, obecnie Demokraci.pl).
pooma napisał(a):
Noi jeszcze to co powiedzial Ethan - Kaczynskiego wybrali ludzie o niskim wyksztalceniu, glownie ze wsi

Przeciwstawianie ludzi z niskim wykształceniem ludziom z wysokim wykształceniem i mieszkańców wsi przeciwko mieszkańcom miast jest zabiegiem merytorycznie bezwartościowym, a społecznie wręcz szkodliwym. Taki błąd popełniła kiedyś Unia Wolności i Unia Polityki Realnej. Obie partie płacą za to (nie tylko za to) do dzisiaj bardzo drogo.
pooma napisał(a):
i/lub emeryci, spodziewajacy sie dalej duzej pomocy od panstwa...

Uważam, że emerytury w Polsce są tak niskie, że tym ludziom już więcej zabrać po prostu nie wolno podwyższając VAT na leki do 15%.
pooma napisał(a):
Wystarczy spojrzec jak sobie teraz radza gospodarki Niemiec i Francji zeby ocenic do czego taka polityka prowadzi

Program PiSu jest znacznie mniej pro-socjalny od tego, co wprowadzono we Francji Niemczech i to całkiem niedawno. Czego w programie PiSu nie ma?
Francja: najkrótszy w Europie tydzień pracy, wynoszący 35 godzin.
Niemcy: każdy bezrobotny, który stracił pracę nie z własnej winy (czyli wszyscy bezrobotni z wyjątkiem zwolnionych dyscyplinarnie) ma prawo do stałego zasiłku.
Przykłady można mnożyć.
Posądzanie PiSu o forsowanie programu ochrony socjalnej na miarę Niemiec, czy Francji to zwykłe nadużycie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 11:32 
 
jedne z najlepszych postów jakie ostatnio czytałem na tym forum. W końcu ktoś myślący i nie biadolący/ośmieszający/ironizujący/nie_myślący.

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 11:33 
 
Dla Sylviana specjalnie osobny post.
Sylvian napisał(a):
Jako człowiek młody i myślący nie mam najmniejszego zamiaru tolerować prezydenta w postaci Kaczyńskiego. I co mam sie cieszyć że pokolenie dziadków oraz osób nie bedęcych w stanie wyciagać logicznych wniosków wybrało prezydenta, który nijak nie reprezentuje mnie? Który ma poglady conajmniej o kilka dekad przestarzałe? I co mam się cieszyć że rozwój naszego kraju stanie w miejscu na kolejne 5 lat (o ile nie wykręcą jakiegos numeru...).

Propagujesz mit, że wszysko co stare jest złe, włączając w to ludzi.
Sylvian napisał(a):
Weź Ty człowieku pomyśl zanim coś napiszesz.

Ochłoń jeszcze trochę zanim coś napiszesz, bo rozgoryczenie i złość jeszcze Ci nie minęły.
Sylvian napisał(a):
Zresztą nikt Cie tu personalnie nie atakował

Ja nikogo personalnie nie zaatakowałem.
Sylvian napisał(a):
więc poco ta cała przemowa na forum L2?

1. Aby stonować histeryczne reakcje.
2. Odciągnąć ludzi od snucia katastroficznych wizji Polski po roku 2005.
3. Zapobiec wbijaniu klina pomiędzy Polaków:
- bogatych i biednych
- mieszkających na wsi i mieszkających w miastach
- starych i młodych
- z wyższym wykształceniem i bez wyższego wykształcenia
tylko z tego powodu, że prezydentem został Lech Kaczyński.

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 12:02 
 
Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. :]

Sargeras napisał(a):
No cóż...Próby wykpiwania i wyśmiewania świadczą o merytorycznej bezradności. Zanim napiszesz kolejny pamflet przeciwko wyborcom Lecha Kaczyńskiego zastanów się, komu bardziej zaszkodzisz.

Ja przytoczyłem statystyki publikowane przez gazety.
Zarzucasz mnie, a przez to im kłamstwo? Ja mogę Ci nawet podać dokładne dane.
Czyżby to dla Ciebie nie było wystarczające?


Sargeras napisał(a):
Uważam, że emerytury w Polsce są tak niskie, że tym ludziom już więcej zabrać po prostu nie wolno podwyższając VAT na leki do 15%.


No to powiedz mi geniuszu skąd wziąść na to pieniądze na wyższe emerytury?
Nie wiem czy wiesz dlaczego VAT na leki ma być podniesiony.
Dyrektywy Unii Europejskiej nakazują ujednolicenie stawek podaktu VAT.
Ale co tam - tego przecież nie musisz wiedzieć.

Sargeras napisał(a):
Brak doświadczenia w tej dziedzinie ma jedną poważną zaletę: nie jest do nikogo uprzedzony. Ponadto nawet dyplomaci mu wrodzy będą go wpierw sondować, a to korzyść, nie szkoda.


To dopiero teoria. Jestem ciekaw od kiedy brak obycia i doświadczenia w dyplomacji międzynarodowej jest zaletą.
Wałęsa może też go nie miał, ale on ewidetne braki nadrabiał charyzmą i sławą tego, który obalił komunizm.
A Kaczyński ? Szkoda gadać. Może rzuci do Putina: Spieprzaj dziadu? ;)

Chcesz się spróbować na merytoryczną rozmowę o programach obu partii i kandydatów na prezydenta?
Voila.


Rzuć mi tutaj program wyborczy Kaczyńskiego i PiSu, a ja obalę 90% zawartych tam propozycji, jako:
- nieralne
- nielogiczne
- lub wrędz bzdurne.

Przykłady:

3 mln mieszkań w 4 czy tam 6 lat.

Chyba szklanych domów.
Ktoś się tu za dużo naczytał prozy pozytywistycznej. (obecnie oddaje się do użytku ponad 100 tys. mieszkań rocznie)

Państwo ma gwarantować kredyty mieszkaniowe. ?
A kto zapłaci za niewypłacalność kredytobiorców - poniesienie konsekwencję ryzyka kredytowego?
Państwo? Czyli podatnicy. Nie, dziękuję. :] A może Ty za to zapłacisz ? :D
To jest dobry pomysł, bo ja nie mam zamiaru.

Zmniejszenie deficytu budżetowego przy jednoczesnym zwiększeniu wydatków budżetowych i zmniejszeniu podatków.

Jestem ciekawe skąd weźmie się różnica. Z rezerw NBP, jak to proponuje Lepper? :D
Dla niewtajemniczonych - rezerwa ta to wirtualne pieniądze - to jest tylko zapis w rachunkach.

Osłabienie złotówki przy jednoczesnym zmniejszeniu deficytu budżetowego.

To jakaś nowa teria neoklasyczna. :D Tego nawet Keynse by nie rozgryzł. ;)

Rada Polityki Pieniężnej ma dbać o wzrost gospodarczy?

Jestem ciekaw co na to powiedziałby by Alan Greenspan.
Pewno uśmiałby się do łez. :D
Od dbania o wzrost jest rząd, a RPP od dbania o stabilną politykę monetarną.

BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ !!!!! :D:D:D:D


Niestety większość ludzi nie kieruje się programem tylko sympatią lub antypatią do danej osoby reprezentującą daną partię.
Niestety.


I ostatnia rzecz - nie wmawiaj Nam złości czy też rozgoryczenia.
My sami wiemy jakie uczucia towarzyszą Nam po zwycięstwie Kaczyńskiego.
A ja nie mam zamiaru cieszyć się z tego powodu, a Tobie nic do tego.

Bo nie znoszę, jak któs wciska mi kit udając, że to prawda objawiona. :]
A bracia Kaczyńscy wciskają go namiętnie.


Czekam na Twoją merytoryczną odpowiedź. ;)

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 12:33 
 
Sargeras napisał(a):
Na koniec mam dla Was kilka moich osobistych sugestii:

1. Uparcie czyniąc Lechowi Kaczyńskiemu zarzut z tego, że poparł go elektorat Samoobrony i zwolennicy Radia Maryja dowiedziecie jedynie tego, że jesteście nietolerancyjni.


O tak bo Rydzyk i Kaczor to oazy tolerancji i zrozumienia :lol: :lol:

Cytuj:
2. Obrażając się na wyborców za to, że zdecydowali inaczej, niż chcieliście udowodnicie, że jesteście za bardzo przemądrzali, aby się pogodzić z przegraną.


Przemadrzali, a co ma piernik do wiatraka? Faktem jest, ze na kaczora glosowali ludzie slabo wyksztalceni z malych miasteczek i wsi. Trudno w takim przypadku chociaz troche nie poczuc sie madrzejszym.

Cytuj:
3. Obrażając się na demokrację za to, że dzięki niej jest możliwe zwycięstwo kogoś takiego, jak Lech Kaczyński pokażecie, że jesteście niedojrzali.


Polacy jeszcze nie dorosli do ustroju jakim jest demokracja, wystarczy spjrzec na frekwencje, a "naszego" konusowatego prezydenta wybralo raptem 8 milionow ludzi czyli ~1/4 calej ludnosci i to ma byc demokracja??


Kaaaaarol lepiej zamknij ten topic ;)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 12:39 
 
Nieee.... od zamykania to jest Kaczynski :) LOL


ale zmienie nazwe :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 14:09 
 
Ethan napisał(a):
Ja przytoczyłem statystyki publikowane przez gazety.
Zarzucasz mnie, a przez to im kłamstwo? Ja mogę Ci nawet podać dokładne dane.
Czyżby to dla Ciebie nie było wystarczające?

Nie zarzuciłem kłamstwa, tylko próbę ośmieszenia elektoratu Lecha Kaczyńskiego. Pamflet= otwór literacki o charakterze obelżywym, ośmieszjący konkretną grupę ludzi. Uwypuklając różnice w strukturze poziomu wykształcenia i miejscu zamieszkania usiłowałeś zdeprecjonować ludzi głosujących na Kaczyńskiego.

Ethan napisał(a):
No to powiedz mi geniuszu skąd wziąść na to pieniądze na wyższe emerytury?

Nie napisałem, że PiS będzie podwyższał emerytury (a zbrodniarzom komunistycznym chce nawet obniżyć- PO to popiera), tylko, że nie będzie podwyższał kosztów utrzymania.
Ethan napisał(a):
Nie wiem czy wiesz dlaczego VAT na leki ma być podniesiony.
Dyrektywy Unii Europejskiej nakazują ujednolicenie stawek podaktu VAT.
Ale co tam - tego przecież nie musisz wiedzieć.


Bezwgzlędny przymus, jaki dotyczy wprowadzania przepisów unijnych w krajach członkpowskich to mit. Mit, który nam wmawiano przez ostatnie 4 lata. Naprawdę w Brukseli można negocjować okresy przejściowe, prolongaty, czy wręcz wyłączenie z danych przepisów. Przykłady:
1. W całej UE obowiązuje zakaz używania pieców opalanych drzewem. Ale we Włoszech nie obowiązuje, bo Włosi przekonali Brukselę, że włoskiej pizzy nie da się inaczej zrobić, niż w piecu opalanym drzewem.
2. W całej UE obowiązuje dyrektywa o ochronie zwierząt, ale w Hiszpanii nie obowiązuje. Hiszpanie przekonali, że uliczna corrida w Pampelunie jest elementem "miejscowej specyfiki."
A co w Polsce się robi? Rząd SLDowski podnióśł VAT na materiały budowlane 22% wmawiając, że tak każe Unia. Co na to Bruksela? Że nie ma przymusu wprowadzania danych przepisów, gdyż Bruksela może uwzględnić "krajową specyfikę" danego kraju członkowskiego i przyznać ulgę. Lewicowi politycy woleli jednak okłamać obywateli, żeby w ten sposób usprawiedliwić dodatkowe obciążenie fiskalne.

Ethan napisał(a):
To dopiero teoria. Jestem ciekaw od kiedy brak obycia i doświadczenia w dyplomacji międzynarodowej jest zaletą.
Wałęsa może też go nie miał, ale on ewidetne braki nadrabiał charyzmą i sławą tego, który obalił komunizm.
A Kaczyński ? Szkoda gadać. Może rzuci do Putina: Spieprzaj dziadu? ;)

Gdy Lech Kaczyński na ulicy w Warszawie chciał wsiąść do samochodu podszedł nieznajomy człowiek, stanął kilka metrów od Kaczyńskiego i zaczął go wyzywać. Lech Kaczyński odparł "spieprzaj dziadu". Napastnik zamilkł, a Kaczyński wsiadł do samochodu i odjechał.
Jeśli Putin zacznie obrażać Kaczyńskiego, to Kaczyński nie będzie udawał, że nic nie słyszał, tylko postara się o jakąś ripostę.

Ironizujące przytyki w stylu "geniuszu", "ale ty nie musisz tego wiedzieć" możesz sobie darować, bo to próżny trud. Nie uda ci się sprowokować mnie do agresji.

Ethan napisał(a):
3 mln mieszkań w 4 czy tam 6 lat.
Chyba szklanych domów.
Ktoś się tu za dużo naczytał prozy pozytywistycznej. (obecnie oddaje się do użytku ponad 100 tys. mieszkań rocznie)

3 mln mieszkań w 8 lat.
Premier Marcinkiewicz przedstawiając ten cel rozwoju polityki mieszkaniowej powoływał się na przykład Hiszpanii.
Hiszpania jest krajem o potencjale demograficznym prawie identycznym jak Polska, jest też jednym z uboższych krajów starej UE, więc przykład jak najbardziej na miejscu. I co w tej Hiszpanii? Otóz tam buduje się 700-800 tys. mieszkań rocznie. To daje 5,6 mln-6,4 mln mieszkań w 8 lat. Postulat premiera Marcinkiewicza zakłada budowę 3 mln mieszkań w 8 lat, co przekłada się na wielkośc wynoszącą 350-400 tys. mieszkań rocznie. Stanowi to zatem zaledwie 50% tego, czym może się pochwalić jeden z biedniejszych krajów "starej Unii", jakim jest Hiszpania, już teraz. Uważam, że Polskę stać na wysiłek w połowie tak skuteczny, jak Hiszpanię.
Koszty tego projektu są szacowane na 3-4 mld rocznie. To daje 24-32 mld przez osiem lat. Dużo?

Ethan napisał(a):
Państwo ma gwarantować kredyty mieszkaniowe. ?
A kto zapłaci za niewypłacalność kredytobiorców - poniesienie konsekwencję ryzyka kredytowego?Państwo? Czyli podatnicy. Nie, dziękuję. :]

Rozwój budownictwa mieszkaniowego to priorytet w programie gospodarczym PiSu. Rząd realizując priorytety gospodarcze korzysta rzecz jasna ze środków budżetowych. Dlaczego to takie ważne? Gospodarki ubogich krajów starej UE, jak Hiszpania i Grecja wydobyły sięze stagnacji dzięki konsekwetnej polityce promowania budownictwa mieszkaniowego, realizowanego przez rządy w tych krajach. Podobnie było w przypadku Chile, które jest obecnie najbogatszym krajem Ameryki Łacińskiej.
Pojawienie się projektów państwowych na rynku budownictwa mieszkaniowego stanowi poważne zagrożenie dla developerów, którzy będą uparcie oczerniać polityków PiSu i wyśmiewać ich projekt.
Ethan napisał(a):
A może Ty za to zapłacisz ? :D

Tak. Mieszkań jest za mało, więc ich ceny są wysokie, nieosiągalne dla zdecydowanej większości młodych małżeństw. Sytuacja wymaga natychmiastowych działań i na to pieniędzy mi nie szkoda.
Ethan napisał(a):
Zmniejszenie deficytu budżetowego przy jednoczesnym zwiększeniu wydatków budżetowych i zmniejszeniu podatków.
Jestem ciekawe skąd weźmie się różnica. Z rezerw NBP, jak to proponuje Lepper? :D
Dla niewtajemniczonych - rezerwa ta to wirtualne pieniądze - to jest tylko zapis w rachunkach.

PiS proponuje zmniejszenie wydatków budżetowych poprzez reorganizację administracji państwowej. Zmniejszona zostanie liczba agend rządowych i instytucji, a co za tym idzie liczba etatów i koszty uposażenia urzędników. Wydatki na administrację państwową mają być docelowo obniżone o 10%.
Twierdzenie, że obniżenie podatków powoduje automatycznie obniżenie wpływów do budżetu to mit. Mitem tym kolejne rządy karmiły obywateli, chcąc udowodnić, że obniżenie podatków w Polsce jest niemożliwe. PiS chce to wreszcie zmienić. Przykład? Liban w 1997 roku, o ile dobrze pamiętam. Tam już w pierwszym roku po obniżeniu stopy podatkowej o połowę zanotowano wzrost wpływów z podatku. Gospodarka azjatyckich tygrysów (Tajwan, Singapur, Korea Płd., Hongkong) jest tym, czym jest dzięki obniżeniu podatków.

Ethan napisał(a):
Osłabienie złotówki przy jednoczesnym zmniejszeniu deficytu budżetowego.
To jakaś nowa teria neoklasyczna. :D Tego nawet Keynse by nie rozgryzł. ;)

Kurs złotówki zależy nie tylko od wielkości deficytu budżetowego, ale od ogólnego stanu gospodarki. Silna złotówka to kula u nogi naszych eksporterów. Jeśli w Polsce ma nastąpić rozwój gospodarczy, to eksport musi być promowany, aby ograniczyć deficyt handlowy i zapobiec odpływowi środków finansowych.

Ethan napisał(a):
Rada Polityki Pieniężnej ma dbać o wzrost gospodarczy?
Jestem ciekaw co na to powiedziałby by Alan Greenspan.
Pewno uśmiałby się do łez. :D
Od dbania o wzrost jest rząd, a RPP od dbania o stabilną politykę monetarną.

Alan Greenspan jest człowiekiem ogromnie doświadczonym zawodowo i życiowo. Na pewno zdaje sobie sprawę, że każdy kraj charakteryzuje się własną specyfiką i jest na tyle przenikliwy, aby nie odrzucać z góry jakiejkolwiek alternatywy tylko dlatego, że nie pasuje do teorii.
PiS chce uniknąć sytuacji, w której RPP będzie podejmować działania niweczące wysiłki rządu. Doktrynertswo ze strony RPP było już wystarczająco szkodliwe.

Ethan napisał(a):
I ostatnia rzecz - nie wmawiaj Nam złości czy też rozgoryczenia.
My sami wiemy jakie uczucia towarzyszą Nam po zwycięstwie Kaczyńskiego.

To była uwaga do Sylvaina i dotyczyła treści jego poprzedniego posta.

*

Posty: 126
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 14:58 
 
Heja

poczytałem sobie ten topik napisałem posta i już miałem go wysłać a tu nowe opinie które mnie załamały ale, nie powiem, przypomniały mi dyskusje o botach - hlip hlip :lol:

więc teraz szybka improwizacja :P :

Pozdrawiam:
polaków którzy nie idąc na wybory zdecydowali że prezydent jest zbędny.
tych którzy zapomnieli że parlament czyli władze ustawodwczą mamy już miesiąc
magistrów idiotów którzy "wykształcenie i mądrość" poprostu kupili by nie wlezli mi w droge
wszytskich którzy wykorzystują ukończone studia przy podawaniu cegieł, kopaniu rowów czy serwowaniu obiadów w restauracji
wszytskich pracujących przy podawaniu cegieł, kopaniu rowów czy serwowaniu obiadów w restauracji bo tak chcą by mieli za tą prace godnę kase i szacunek od panów studentów
zwolenników Rydzyka co głosowali na zwolennkika kary śmierci
wszystkich zdrowych młodych ludzi by w takim stanie trwali cały czas wraz z rodziną i nie poznali kosztów leczenia
tych co nie chcą płacić własnym rodzicom za 30+ lat ich pracy jak i tych co nie mają z czego
wszytskich co zlinczowli by policje za to że pk pseudokibiców czy "strajkujących" górników
zwolenników usunięcia senatu by głupki z sejmu mogły już robić co chcą
ludzi co wygrana PiS-u uderzyła do głowy
ludzi co porażka PO uderzyła do głowy
majacych pieniadze ponad wszystko
tych co zapomnieli że ciągle żyjemy w jednym kraju od niedzieli wiele sie nie zmienilo

PEACE

BTW szkoda że dopiero dziś looknołem na ten topic :D


_________________
Kurga

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 15:32 
 
Sargeras napisał(a):
Nie zarzuciłem kłamstwa, tylko próbę ośmieszenia elektoratu Lecha Kaczyńskiego. Pamflet= otwór literacki o charakterze obelżywym, ośmieszjący konkretną grupę ludzi. Uwypuklając różnice w strukturze poziomu wykształcenia i miejscu zamieszkania usiłowałeś zdeprecjonować ludzi głosujących na Kaczyńskiego.


Nie ludzi a samego Kaczyńskiego. Jego tekst "Balcerowicz musi odejść" obliczony był tylko i wyłącznie pod elektorat Leppera.
A nie powiesz mi, że Lepper to autorytet ekonomiczny i moralny.
Ludzie, którzy głosują na niego nie rozumieją co Lepper tak naprawdę proponuje.
Nie zdają są sprawy ze związku przyczynowo-skutkowo pomiędzy jego propozycjami, a wpływem na gospodarkę.
Z prostego powodu - większość osób nie ma pojęcia o prawach ekonomii.

To, że chciał zdobyć elektorat Leppera, co mu się nota bene udało hasłami przewodniczącego L., świadczy o tym, że w zdobyciu władzy nie cofnie się przed niczym.
Tak zaczynał nie jeden dyktator. I nie mów mi, że jest inaczej, bo stracisz w moich oczach, opinię inteligetnego rozmówcy.


Sargeras napisał(a):
Bezwgzlędny przymus, jaki dotyczy wprowadzania przepisów unijnych w krajach członkpowskich to mit. Mit, który nam wmawiano przez ostatnie 4 lata. Naprawdę w Brukseli można negocjować okresy przejściowe, prolongaty, czy wręcz wyłączenie z danych przepisów. Przykłady:
1. W całej UE obowiązuje zakaz używania pieców opalanych drzewem. Ale we Włoszech nie obowiązuje, bo Włosi przekonali Brukselę, że włoskiej pizzy nie da się inaczej zrobić, niż w piecu opalanym drzewem.
2. W całej UE obowiązuje dyrektywa o ochronie zwierząt, ale w Hiszpanii nie obowiązuje. Hiszpanie przekonali, że uliczna corrida w Pampelunie jest elementem "miejscowej specyfiki."
A co w Polsce się robi? Rząd SLDowski podnióśł VAT na materiały budowlane 22% wmawiając, że tak każe Unia. Co na to Bruksela? Że nie ma przymusu wprowadzania danych przepisów, gdyż Bruksela może uwzględnić "krajową specyfikę" danego kraju członkowskiego i przyznać ulgę. Lewicowi politycy woleli jednak okłamać obywateli, żeby w ten sposób usprawiedliwić dodatkowe obciążenie fiskalne.


Wszystko się zgadza, tyle, że najpierw trzeba wynegocjować te okresy przejściowe. A póki się ich nie wynegocjuje to trzeba się dostosować do tych dyrektyw.
A nim do tego dojdzie potrwa trochę czasu. A my mówimy o chwili obecnej, jaki jest stan na teraz.
Inna sprawa czy Polsce taki okres uda się wynegocjować.



Sargeras napisał(a):
Ironizujące przytyki w stylu "geniuszu", "ale ty nie musisz tego wiedzieć" możesz sobie darować, bo to próżny trud. Nie uda ci się sprowokować mnie do agresji.


Wcale nie mam zamiaru. To Ty zaatakowałeś pierwszy i teraz udajesz niewinną dziewicę. Więc nie zarzucaj mi agresji.
Pojawiłeś się ni stąd ni z owąd ze swoim poglądami politycznymi i próbowałeś Nam wmówić pewne postawy i uczucia.
Tak się nie robi panie "oazo spokoju".

Sargeras napisał(a):
3 mln mieszkań w 8 lat.
Premier Marcinkiewicz przedstawiając ten cel rozwoju polityki mieszkaniowej powoływał się na przykład Hiszpanii.
Hiszpania jest krajem o potencjale demograficznym prawie identycznym jak Polska, jest też jednym z uboższych krajów starej UE, więc przykład jak najbardziej na miejscu. I co w tej Hiszpanii? Otóz tam buduje się 700-800 tys. mieszkań rocznie. To daje 5,6 mln-6,4 mln mieszkań w 8 lat. Postulat premiera Marcinkiewicza zakłada budowę 3 mln mieszkań w 8 lat, co przekłada się na wielkośc wynoszącą 350-400 tys. mieszkań rocznie. Stanowi to zatem zaledwie 50% tego, czym może się pochwalić jeden z biedniejszych krajów "starej Unii", jakim jest Hiszpania, już teraz. Uważam, że Polskę stać na wysiłek w połowie tak skuteczny, jak Hiszpanię.
Koszty tego projektu są szacowane na 3-4 mld rocznie. To daje 24-32 mld przez osiem lat. Dużo?


Przyznaje się do pomyłki w latach - z pokorą.
Co nie zmienia faktu, że projekt Marcinkiewicza zakłada 3-4-krotny wzrost liczby oddawanych do użytku mieszkań.
I nie porównuj Polski do Hiszpanii. Polska i Hiszpania to dwie inne gospodarki. I nie będziemy się tu wdawać w szczegóły. Chyba, że bedziesz miał życzenie.

Ty mi tu ciągle rozpościerasz piękne wizje Polski, w której buduje się tysiące mieszkań, ale tak samo jak PiS nie mówicie, gdzie znajdą się na to pieniądze.
Polskiego państwa nie stać na takie wydatki i powinieneś o tym wiedzieć.
A chyba nie masz zamiaru (jak to wymyślił sobie Lepper) zmuszać komercyjne, prywatne banki do finansowania publicznych przedsięwzięć i rządowych projektów. A może się mylę?
A może to państwo ma gwarantować spłatę komercyjnych kredytów?
Czy zdajesz sobie sprawę co się stanie jeśli zbyt duża liczba osób weźmien niskooprocentowane, gwarantowane przez państwo kredyty?
I co się stanie, jak części osób nie będzie stać na spłacenie ich ?
Czy ktoś o tym w ogóle pomyślał? Wiesz co się dzieje z nieruchomością, na którą został wzięty kredyt hipoteczny, gdy kredytobiorca nie jest w stanie spłacić kredytu?
Skąd na to państwo ma zamiar wziąść pieniądze - pamiętając ciągle o Waszych obietnicach zamrożenia deficytu, że o obniżeniu podatków nie wspomnę?

Oświeć mnie, bo nie znam innych sposobów na zdobycie pieniędzy przez państwo.
Czyżbyście zakładali 10% wzrost gospodarczy? Zejdźcie na ziemię.
Mieliśmy być drugą Japonią, a teraz co? Mamy być drugimi Chinami? ;)
To może stąd pomysł na sterowanie kursem walutowym tak, jak to robią Chiny?

Sargeras napisał(a):
Rozwój budownictwa mieszkaniowego to priorytet w programie gospodarczym PiSu. Rząd realizując priorytety gospodarcze korzysta rzecz jasna ze środków budżetowych. Dlaczego to takie ważne? Gospodarki ubogich krajów starej UE, jak Hiszpania i Grecja wydobyły sięze stagnacji dzięki konsekwetnej polityce promowania budownictwa mieszkaniowego, realizowanego przez rządy w tych krajach. Podobnie było w przypadku Chile, które jest obecnie najbogatszym krajem Ameryki Łacińskiej.
Pojawienie się projektów państwowych na rynku budownictwa mieszkaniowego stanowi poważne zagrożenie dla developerów, którzy będą uparcie oczerniać polityków PiSu i wyśmiewać ich projekt.


Dziękuję za prezentacje programu wyborczego PiSu, ale darujmy sobie te górnolotne chciejstwo i przejdźmy do konkretów.
Czyli kto i w jaki sposób za to zapłaci.

Sargeras napisał(a):
PiS proponuje zmniejszenie wydatków budżetowych poprzez reorganizację administracji państwowej. Zmniejszona zostanie liczba agend rządowych i instytucji, a co za tym idzie liczba etatów i koszty uposażenia urzędników. Wydatki na administrację państwową mają być docelowo obniżone o 10%.


Taaaaa. Który raz ja to już słyszę. I jakoś z każdym rokiem liczba urzędników wzrasta.
Co z tego, że zlikwidujecie jedne, jeśli planujecie stworzenie nowych.
Chyba tylko po to żeby w łatwy sposób, w pełni legalny i nie rzucający się w oczy zrobić czystkę w urzędach. I zatrudnić, na jeszcze niezbrukanych stołkach nowych "swoich" ludzi.

Tę bajkę z uporem godnym kataryniarza powtarzają już wszystkie partie przy okazji kolejnych wyborów parlamentarnych.


Ponadto zapominasz co najmocniej obciąża budżet państwa i gdzie należy szukać oszczędności:
- obsługa długu publicznego
- transfery socjalne

I tu trzeba szukać oszczędności, a wy obiecuję, że te wydatki zwiększycie (obiecanki dla emerytów, bezrobotnych itd. itp.).

Tyle, że decyzje w tym temacie, są niepopularne i na pewno nie przysporzyły by Wam elektoratu, czyż nie ? ;)


Oszczędności na administrację niewiele dadzą z prostego powodu.
Oszczędności wynikające ze zmniejszenia liczby urzędów i etatów zostaną zjedzone przez wydatki inwestycyjne (informatyzacja, szkolenia).
I to przy założeniu, że zmniejszycie liczbę urzędów i etatów. :]
Więc nie wciskajcie Nam tekstów o zmniejszeniu wydatków na administrację.


Sargeras napisał(a):
Twierdzenie, że obniżenie podatków powoduje automatycznie obniżenie wpływów do budżetu to mit. Mitem tym kolejne rządy karmiły obywateli, chcąc udowodnić, że obniżenie podatków w Polsce jest niemożliwe. PiS chce to wreszcie zmienić. Przykład? Liban w 1997 roku, o ile dobrze pamiętam. Tam już w pierwszym roku po obniżeniu stopy podatkowej o połowę zanotowano wzrost wpływów z podatku. Gospodarka azjatyckich tygrysów (Tajwan, Singapur, Korea Płd., Hongkong) jest tym, czym jest dzięki obniżeniu podatków.


Po pierwsze - nie lubię, jak ktoś we własnych celach nadinterpretowuje moja słowa.
Po drugie - nie rób mi wykładu z ekonomii, bo źle trafiłeś.
I ja naprawdę wiem co się dzieje jeśli obniża się podatki.
Tyle, że między hasłami uproszczeniami podatków i obniżenia stawek, rzucacie hasłach o nowych ulgach i innych podatkowych wynalazkach, które zamiast uprościć zagmatwają istniejące.
I jeśli te zmiany zostaną wprowadzone to niższe podatki zaczniemy płacić dopiero w 2007 roku, bo w tym roku stosownej ustawy już nie przepchniecie. :]

Ach te obiecanki wyborcze.


Sargeras napisał(a):
Kurs złotówki zależy nie tylko od wielkości deficytu budżetowego, ale od ogólnego stanu gospodarki.


Zgadza się tyle, że decydujące znaczenie mają prawa popytu i podaży, które rządzą kursem walutowym. Bo, jak mam nadzieję, wiadomo Ci mamy płynny kurs walutowy i rządzą nim prawa rynku.
A zwiększąjący się popyt państwa na pożyczone pieniądze, które finansują deficyt państwa wpływa bezpośrednio na rynek walutowy i nie tylko na niego.
A Wasze obietnice o zamrożeniu deficytu budżetowego nie wierzę z wcześniej wymienionych przyczyn.

Sargeras napisał(a):
Silna złotówka to kula u nogi naszych eksporterów.


Macie zamiar sterować ręcznie kursem walutowym?
Czyżbyśmy wracali do czasów realnego socjalizmu?
Chcesz zmusić NBP i RPP do interweniowania na rynku walutowym?
No comments.

Jeżeli mocna złotówka jest kulą u nogi naszych eksporterów to dlaczego nie staramy się jak najszybciej wejść do strefy Euro. Bo co? Niech zgadnę. :]
Stracilibyście wpływ na poziom stopy procentowej i na kurs walutowy? ;)

Sargeras napisał(a):
Jeśli w Polsce ma nastąpić rozwój gospodarczy, to eksport musi być promowany, aby ograniczyć deficyt handlowy i zapobiec odpływowi środków finansowych.


Hasła, hasła, hasła.
Jak macie zamiar promować eksport ? Hasłami? :]


Sargeras napisał(a):
Alan Greenspan jest człowiekiem ogromnie doświadczonym zawodowo i życiowo. Na pewno zdaje sobie sprawę, że każdy kraj charakteryzuje się własną specyfiką i jest na tyle przenikliwy, aby nie odrzucać z góry jakiejkolwiek alternatywy tylko dlatego, że nie pasuje do teorii.
PiS chce uniknąć sytuacji, w której RPP będzie podejmować działania niweczące wysiłki rządu. Doktrynertswo ze strony RPP było już wystarczająco szkodliwe.


Co do oceny działania RPP, a co za tym idzie Balcerowicza mamy całkowicie innym pogląd. Wy kierujecie się PRLoską wizją państwa.
Uważacie, że polityką monetarną można stymulować wzrost PKB.
To jest myślenie sprzed 50 lat. Jedyne co można uzyskać agresywną polityką monetarną to wzrost inflacji do poziomu, który powoduje spadek tempa wzrostu PKB.
O innych komplikacjach wynikających nawet nie wspomnę.

Wzrost PKB można uzyskać tylko stroną podażową gospodarki.
Czyli stymulując przędsiębiorczość poprzez
- Inwestując w edukację - już widzę, jak je zwiększacie, przy zamrożonym deficycie i zwiększonych wydatkach i transferach socjalnych
- Upraszczając podatki - ulgi, ulgi, kombinacje, podatki obniżycie najwcześniej w roku podatkowym 2007, choć jak znam życie jako partia socjalna po drodze dojdziecie do wniosku, że obniżycie tylko "biednym", bo to przecież oni genarują nowe miejsca pracy ;)
- Zmniejszając wielkość transferów socjalnych - oczywiście je zmniejszacie, całkiem blisko wybory samorządowe więc pewno znowu coś emerytom, górnikom, hutnikom, pielegniarkom kapnie, że o obietnicach wyborczych nie wspomnę ;)
- Usprawnienie administracji - likwidujemy jedne urzędy, tworzymy nowe :]
- Usprawnienie sądownictwa - znamy stosunek pana Kaczyńskiego do prawa i praworzadności - w szczególności do najważniejszego aktu tego prawa czyli konstytucji i do prawomocnych wyroków sądów i więcej wiedzieć nie chcemy.
- Inwestycje w infrastrukturę i komunikację

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 16:29 
 
Sargeras napisał(a):
Dla Sylviana specjalnie osobny post.
Sylvian napisał(a):
Jako człowiek młody i myślący nie mam najmniejszego zamiaru tolerować prezydenta w postaci Kaczyńskiego. I co mam sie cieszyć że pokolenie dziadków oraz osób nie bedęcych w stanie wyciagać logicznych wniosków wybrało prezydenta, który nijak nie reprezentuje mnie? Który ma poglady conajmniej o kilka dekad przestarzałe? I co mam się cieszyć że rozwój naszego kraju stanie w miejscu na kolejne 5 lat (o ile nie wykręcą jakiegos numeru...).

Propagujesz mit, że wszysko co stare jest złe, włączając w to ludzi.

To nie mit tylko nasz rzeczywistość - to po pierwsze. Po drugie nigdy nie powiedziałem że co stare to złe - aczkolwiek faktem jest że starsi ludzie nie ogarniają już tego co się dzieje. Jak chcesz się przekonać to idz do byle przychodni i posłuchaj co mówią - jak im poparaniec powie że każdy dostanie dom i 100mln to pojdą i zagłosują na niego. Jak Rydzyk pierdnie i powie żeby głosowac na xx to armia mocherowych beretów głosuje na xx. Takie ubieranie gówna w piekne ciuszki nie zmienia faktu czym ono jest. I powtórze jeszcze raz - nijak Kaczyński nie reperzentuje mojej osoby.

Cytuj:
Sylvian napisał(a):
Weź Ty człowieku pomyśl zanim coś napiszesz.

Ochłoń jeszcze trochę zanim coś napiszesz, bo rozgoryczenie i złość jeszcze Ci nie minęły.

Panie psychologu to samo mogę napisać ja...

Cytuj:
Sylvian napisał(a):
więc poco ta cała przemowa na forum L2?

1. Aby stonować histeryczne reakcje.
2. Odciągnąć ludzi od snucia katastroficznych wizji Polski po roku 2005.
3. Zapobiec wbijaniu klina pomiędzy Polaków:
- bogatych i biednych
- mieszkających na wsi i mieszkających w miastach
- starych i młodych
- z wyższym wykształceniem i bez wyższego wykształcenia
tylko z tego powodu, że prezydentem został Lech Kaczyński.

Nic nie poradze na to, że duża część społeczeństwa nie myśli wogóle. (Pogratulować tylko reformy oswiaty z przed paru lat - niedługo będzie jeszcze gorzej bo rośnie nam banda debili co łątwo odczuć choćby korzystając z internetu. Kiedyś to była domena ludzi na poziomie teraz byle ziomal, który poprawnie podpisac się nie potrafi siedzi w necie...). Nigdy nie zamierzałem wbijać pomiędzy ludzi 'klinów' co nie zmienia faktu, że nie mam zamiaru zgadzać się na wszystkie urojone pomysły wymyslone przez ta liczniejszą grupę...

PS. Piszesz, że to my jesteśmy nietolerancyjni i szerzymy mity o ludziach starszych i niewykształconych (pomijam fakt, że nie każdego z tytułem magistra można uznać za wykształconego ale to kolejny problem jaki mamy w kraju). A teraz mi powiedz, że prezydent którego wybrałeś jest tolerancyjny... n/c

PSS. |Chciałem tylko zauważyć, że jedynie 'wygłaszasz swoje prawdy' nie biorąc pod uwage tego co napisali inni. To też jest pewien znak... Andrzej byłby dumny ;)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 341
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 16:32 
 
Poprzedni post był pieprznięty więc usunąłem, a teraz dodam swoje 3 grosze: krótko żyję na tym świecie w porównaniu do was, ale zdążyłem zauważyć parę rzeczy:

Ludzie na prezydentów wybierają ludzi, których miesiąc wcześniej jeszcze by chcieli do paki wsadzić.

Polską rządzą cały czas ci sami ludzie. Toż to prawie smutne jak się ogląda "Polskie zoo" i mysli się "kurczę. Dlaczego ja tych samych facetów widzę wciąż w telewizji", Ale po 4 latach następnego rządu, dochodzimy do wniosku, że ten stary jest naprawdę "fajny", a ten nowy "spaprał sprawę". I tak w kółko jakieś 3 czy 4 razy.....

W zasadzie tylko czas pokaże jak się sprawi nowy rząd, po działalności starego mogę wywnioskować, że poradzili sobie lepiej niż Buzek, którego partia musiała zmienić imię, żeb ludzie wogóle myśleli o głosowaniu na nią. Może Bracia K. odłożą populistyczne hasła i zajmą się czymś pożytecznym......

Na koniec przytoczę kilka sprawnych powiedzonek o rządach:

W USA do władzy dochodzą ludzie już bogaci. W Polsce dochodzą do władzy średniozamożni aby stać się bogatymi.

"Państwo jest rządzone najsprawniej, jeżeli rządzi nim stan średni" bodajże Platon

PS: Jak piszę, że "wszyscy" coś robią, oczywiście nie mam na myśli wszystkich "wszystkich".


_________________
To tylko taki mały żarcik...

Bartz- Loiok Shilen knight 46 poziom


Ostatnio edytowano 25 paź 2005, 17:16 przez Lolok, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 16:53 
 
damn panowie nie czytałem tego wszystkiego bo naprawde przegieliście z ilościę, ale powiem wam jedno
...wstyd mi za wynik wyborów w tym kraju i ciesze się że wyjeżdżam i nie będę musiał na to więcej patrzyć.
Życze nowemu p. prezydentowi wielu sukcesów w rozliczaniu przeszłości, grzebaniu w aktach, lizaniu dupy ojcom-radiowcom niewiadomej proweniencji itd. to nas....(was) z pewnością deleko doprowadzi.

PS. Skołatane nerwy można rozładować tutaj:
http://www.muglets.com/1GTI
...może na wesoło da się tę Kaczkę przełknąć, bo normalnie nie idzie.


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius


Ostatnio edytowano 25 paź 2005, 17:11 przez Itachii, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 17:02 
 
dobre itachii wizualnie i jako puenta dyskusji:)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 17:51 
 
Jedno pytanie - to jest forum o mmorpg czy o po i pis??:D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.