mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 10:14 
Cytuj  
No więc stało się. Chora polityka NCSoftu sprawiła, że umarł największy fan-projekt a mianowicie L2WH. Co to oznacza mówić nie muszę... wracamy do średniowiecza... zero informacji o dropach itp., itd.
Tak naprawdę to najbardziej mi szkoda Himred'a - ponad rok pracy nad projektem poszedł do piachu. Dlaczego? Bo NCSoft nie lubi fanów, oni lubia $$ i farmerów...

Cytuj:
The End
--------------------------------------------------------------------------------

NCSOFT decided to block l2drop tool via GameGuard since the last update.
It seems NCSOFT really don't want players have access to the drop tables.
L2WH was IMHO the best L2 site ever with unique information and tools
but NCSOFT was not sharing this point of vue.
I won't fight against them, I could write some polymorphic code to bypass GameGuard,
But, I'm fed up with NCSOFT policy, I simply decided to leave the game, and to stop the whole project.
I don't want to pay anymore a monthly fee to a company that seems prefer letting bots living but not harmless tools that improve the gameplay of all players.

Something rotten in kingdom of NCSOFT.
R.I.P L2WH, 09 Sept 2004 - 29 Sept 2005

Himred.


Wiecie, znów zaczynam się poważnie zastanawiać dlaczego płacę kasę firmie, która nie szanuje swoich klientów...


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 10:48 
Cytuj  
Polityka NCSoftu jest co najmniej zastanawiająca.
L2walker jak działał, tak działa.

A blokują tego typu projekt. Rozumiałby to jeszcze w przypadku, gdyby miał się pojawić kolejny Prima Guide, ale póki co po setkach obietnic słuch o nim zaginął.

Wypadałoby zadać koreańskim developerom oficjalne pytanie dlaczego blokują tego typu projekt, a ignorują l2Walkera.
Najlepiej żeby zrobili to kolesie z jakiegoś większego vortalu informując o całej akcji publikę oraz o uzyskanej odpowiedzi.

Bardzo mnie ciekawi odpowiedź na tak postawione pytanie skośnookim developerom. Podejrzewam, że miałbym ubaw po pachy. :]

Ponadto boli to, że projekt w który zaangażowało się sporo osób
(sam wziąłem w tym udział i nieskromnie przyznam, że mam spory - jestem na liście top 50 pod nickiem Ethan :P) został w ten sposób potraktowany.
W szczególności, że wspólne działania po apelu Himreda świadczyło o aktywności i chęci działania graczy.

Przykre, bardzo przykre. :cry:

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 10:56 
Cytuj  
Ma może ktoś z was e-mail do Himred'a?

Może uda się wyciągnąć od niego dotychczasową bazę danych i być może kod jego snifferka...



------------------
EDITED:
WOW Himred odpalił ponownie stronę ^^


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Ostatnio edytowano 30 wrz 2005, 11:22 przez Sylvian, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 11:14 
Cytuj  
Z tego co pamiętam Himred coś mówił o tym, że w razie czego odda bazę danych w dobre ręce.

Zaczep go na forum l2wh. :P

**

Posty: 263
Dołączył(a): 27.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 16:15 
Cytuj  
piiipiii (&$#$%#$%$^$%^) z NCsoft-u. Coś tak fajnego życia pozbawili :(
Mnie też żal Himreda, tyle się napracował cłopak.


_________________
Bartz:
Joli - lvl 40 Warsmith
ShiningStar - lvl 41 Shillen Elder

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 17:34 
Cytuj  
Welcome on L2WH Drops Database
The only accurate C3 drops database on the Internet.

l2drop 1.4 is available here and fix GameGuard issues

L2WH Drops Database is a community effort based project.
Each player download a sniffer that will report the drops here.
If you want to participate, just click on the download link and join us !

>>> Win a 2 months Lineage II gamecard with L2WH !!!! more info here <<<



PRZECIEZ DZIALA!!!!


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2005, 07:24 
Cytuj  
A czytacie co napisałem......?

Cytuj:
------------------
EDITED:
WOW Himred odpalił ponownie stronę ^^


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2005, 01:21 
Cytuj  
Himred dość, że zdecydował się na kontynuowanie projektu, to dodatkowo jeszcze udostępnił pełną bazę dropów każdemu chętnemu.
Jedynym warunkiem użycia tej bazy w swoim serwisie to podanie informacji o używaniu jego bazy.

Więcej na ten temat tutaj.

Ja już ją nawet ściągnąłem i zdąrzyłem już zaimportować na serwer MS SQLa, którym zarządzam w pewnej firmie. :P
(Himred udostępnił gotowe skrypty SQLa tworzące tablice i wstawiające dane - bajka :))
Dzięki temu, jak coś potrzebuję to po prostu Query Analyzer i do przodu - w 1 sekundę mam odpowiedź. ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2005, 16:23 
Cytuj  
Pozwole sobie odswiezyc temat...
Widzieliscie co sie pojawia jesli chcecie cos sprawdzic na l2wh :>?
lolz zalamka..
sadzilem ze to mialbym taki 'spoleczny' projekt..Niby nadal jest bo mozna korzystac z servisu jesli sie jest uploaderem, w przeciwnym razie trzeba bulic...normalnie zalamka..trace szacunek dla tego goscia :>

Skoro gosc chce zarabiac na tych co nie chca uploadowac oferujac platny dostep, to moze powinien placic tym co w czynie spolecznym uploaduja mu info..

zal :>

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2005, 16:40 
Cytuj  
Nie do końca. Jesli wziąść pod uwagę koszty utrzymywania serwerów, płacenia ISP za Net, to trudno się dziwić, że koleś szuka sposobu, aby nie dopłacać do interesu.

Zresztą co za trudność uploadować jakieś dane?

To akurat nie jest mój problem, bo jestem top uploaderem, na tę chwilę 17 w Top 50. :]

Ponadto cała baza jest, a przynajmniej była do ściągnięcia. Click!
Warunki korzystania z bazy podane są, jak na dłoni.
Cały problem polega na zaimportowaniu tego do jakiegolwiek relacyjnej bazy danych. I mieć podstawową wiedzę na temat SQLa.
Ja sam już dawno temu ściągnąłem tę bazę, choć póki co nie chce mi się tego nigdzie importować.
Że o napisaniu jakiegoś prostego skryptu ASP/PHP/JSP prezentującego te dane nie wspomnę.
A jedno i drugie nie sprawia mi żadnego problemu - ogranicza mnie tylko lenistwo. :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2005, 16:48 
Cytuj  
A pamietasz jak on Kiedys rozsylal maile ze " zeby utrzymac server i bla bla bla' umieszcza bannery ?
Wiec co..bannery sa i jeszce chce kasy :)?

Po prostu sie zawiodlem, bo sadzilem ze to mialo byc w czynie spolecznym, ale jak to w zyciu bywa, jesli jakas darmowa stronka z czyms fajnym staje sie zbyt popularna, za duzo ludzi z niej korzysta, to wtedy u wlasciciela oddzywa sie 'sknerostwo' i mysli jak tu zarobic :>

A pomysl teraz ile osob z uploadujacych wrzucalo to zeby 'wszyscy' za darmo mogli z tego korzystac, i jak teraz sie czuja gdy wlasciciel chce kasy..powinni poprosic go o dzielenie sie kasa ? a moze skonczyc uploadowac ?:>

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2005, 20:42 
Cytuj  
http://lineage2.stratics.com/#newsitem1134493805,97594,
PS. Pełna baza o ile wiem....w miarę przynajmniej.


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2005, 21:01 
Cytuj  
A tam pierdzielenie. Prawda jest taka, że Himred kilka razy pisał, że ma utrzymanie serwisu kosztuje coraz więcej i więcej (dużo więcej niż zakładał). A banery w chwili obecnej to praktycznie zupełnie nieopłacalna sprawa (chyba że jest jakiś sesnowny program partnerski ale to już żadkość bo na banery obecnie nikt nie zwraca uwagi).
Druga sprawa to taka, że każdy chce kozystać a nikt uploadować. Tu nie o zarobek chodzi a o przetrwanie. To co napisał Himred to w zasadzie podstawowe narzędzia którymi posługuje się całe NA community (to masa pracy i czasu) - nawet jakby chciał na tym zarobić to ja go całkowicie rozumiem.

Cytuj:
http://lineage2.stratics.com/#newsitem1134493805,97594,
PS. Pełna baza o ile wiem....w miarę przynajmniej.

Baza to jedno a sposób prezentacji danych a co za tym idze użyteczność to drugie.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2005, 21:39 
Cytuj  
Sylvian napisal:
Cytuj:
Druga sprawa to taka, że każdy chce kozystać a nikt uploadować

Bo taki chyba byl cel zeby to bylo dla wszystkich.
A co do tego 'nikt nie chce uploadowac' to jak spojrzec na mapke zbadanego terenu to widac ze praktycznie wszystko jest 'zwiedzone' w miare dokladnie- znaczy sa uploaderzy

Cytuj:
To co napisał Himred to w zasadzie podstawowe narzędzia którymi posługuje się całe NA community (to masa pracy i czasu) - nawet jakby chciał na tym zarobić to ja go całkowicie rozumiem.

jak pisalem- jestem ciekaw skoro chce zarobic, to czy podzieli sie z tymi co uploaduja, bo przeciez to oni odwalaja czarna krecia robote..- pewno sie nie podzieli, bo po co..

Jestem ciekaw czy stawiajac w ten sposob sprawe spowoduje wzrost popularnopsci servisu i zwiekszenie ilosci uploaderow czy wrecz przeciwnie..bo ja bym nie wrzucal na pewno ..
Aha..i jakby ktos sie pytal czemu tego do tej pory nie robilem..to nie bardzo wierze w sniffery i inne wykradajace dane programy..wiem mniej wiecej jak to dziala, i nie mam pewnosci ze innych rzeczy tez nie wyciagnie :)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2005, 23:53 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Sylvian napisal:
Cytuj:
Druga sprawa to taka, że każdy chce kozystać a nikt uploadować

Bo taki chyba byl cel zeby to bylo dla wszystkich.
A co do tego 'nikt nie chce uploadowac' to jak spojrzec na mapke zbadanego terenu to widac ze praktycznie wszystko jest 'zwiedzone' w miare dokladnie- znaczy sa uploaderzy

I tak jest - dane dostepne są dla wszystkich.
Co z tego, że z niemal każdego obszaru są dropy w bazie? Jak wiadomo te najciekawsze maja chujowo mała szanse na drop - spytaj się Ethana ile tygodniowo nowych unikalnych dropów dodaje do bazy. Poza tym skąd niby są te informacje? Od ludzi którzy uploadują dane z powietrza się nic nie weźmie.

Cytuj:
Cytuj:
To co napisał Himred to w zasadzie podstawowe narzędzia którymi posługuje się całe NA community (to masa pracy i czasu) - nawet jakby chciał na tym zarobić to ja go całkowicie rozumiem.

jak pisalem- jestem ciekaw skoro chce zarobic, to czy podzieli sie z tymi co uploaduja, bo przeciez to oni odwalaja czarna krecia robote..- pewno sie nie podzieli, bo po co..

Ale on nie chce zarobić tylko utrzymać projekt przy zyciu. Inaczej wszyscy by musieli płacić.

Cytuj:
Jestem ciekaw czy stawiajac w ten sposob sprawe spowoduje wzrost popularnopsci servisu i zwiekszenie ilosci uploaderow czy wrecz przeciwnie..bo ja bym nie wrzucal na pewno ..
Aha..i jakby ktos sie pytal czemu tego do tej pory nie robilem..to nie bardzo wierze w sniffery i inne wykradajace dane programy..wiem mniej wiecej jak to dziala, i nie mam pewnosci ze innych rzeczy tez nie wyciagnie :)

Poziom nie chcesz nie uploaduj. Krótka piłka - nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Poza tym jak Ethan powiedział baza z danymi jest ogólno dostępna - wystarczy ściągnąć zaimportować i mając bylejakiego query analizera i podstawy SQL'a masz dostęp do wszystkich informacji jakich potrzebujesz.

Anyway uploadownie danych nikogo nic nie kosztuje - a napisanie i utrzymanie takiego projektu napewno nie mało. Wiec zastanów się o co masz pretensje.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 20:44 
Cytuj  
ja tylko z takim glupim pytanie do tych ktorzy uploaduja dropy do l2wh.com mianowicie sciagnalem to co potrzeba zainstlwalem to co potrzeba odpalam l2drop.exe wybieram opcje 1 or 3 wlaczam gre i .... nic i nie wiem w czym problem :| jak ktos moze mi pomoc to bede wdzieczny jesli to jakis banal to prosze tylko o pm'a ; ) a jak cos wiekszego to moze ktos tu umiesci jakiegos faq dla nooba jak ja moze sie komus jeszcze przyda

z gory dzieki ^^


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 21:51 
Cytuj  
profilaktycznie lepiej.. zaloguj sie do gry i tuz przed wyborem servera wlacz te programy/program.
a jak to zrobic nie wiem nie probowalem

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 00:19 
Cytuj  
skylight00 napisał(a):
ja tylko z takim glupim pytanie do tych ktorzy uploaduja dropy do l2wh.com mianowicie sciagnalem to co potrzeba zainstlwalem to co potrzeba odpalam l2drop.exe wybieram opcje 1 or 3 wlaczam gre i .... nic i nie wiem w czym problem :| jak ktos moze mi pomoc to bede wdzieczny jesli to jakis banal to prosze tylko o pm'a ; ) a jak cos wiekszego to moze ktos tu umiesci jakiegos faq dla nooba jak ja moze sie komus jeszcze przyda

z gory dzieki ^^

Co znaczy nic?
Domyślnie pewnie 3 opcję musisz wybrać NDIS 5.0 driver (od razu widać kto ma tunel albo ms loopback ;)).
Snifferka musisz uruchomić przed wybranie serwera (czy po zalogowaniu czy przed zadna roznica).
W miare jak twoja postac bedzie odwiedzac sklepy czy walczyc w okienku ktore ci sie odpalilo bedzieda wyswietlac sie o XP/SP i zarejestrowanych dropach itemów.

Najlepiej odpal sobie w window mode i bedziesz widzial czy cos sie tam wyswietla.
A jak nie to opisz krop po roku co robisz i co sie dzieje.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 05:04 
Cytuj  
dobra moze pokaze co robie a ktos mi powie co robie zle :|
dam jakies obrazki bo serio wymiekam sylvian pisze o jakis sklepach etc a ja nic nie czaje ;/
Obrazek
Obrazek
Obrazek

moze teraz mi powiecie co zle robie ...

to co widac na ostanim obrazku to nic mi sie tam nie zmienia tzn nic sie nie wyswietla nawet jak mi cos wypadnie etc ... ktos mi pisal z klanu ze powinne byc dwie opcje do wyboru a nie 3 tak jak u mnie wiec serio nie wiem moze wogole mam zly exe ? z gory dzieki za pomoc znowu : P


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 10:18 
Cytuj  
skylight00 napisał(a):
dobra moze pokaze co robie a ktos mi powie co robie zle :|
dam jakies obrazki bo serio wymiekam sylvian pisze o jakis sklepach etc a ja nic nie czaje ;/

moze teraz mi powiecie co zle robie ...

to co widac na ostanim obrazku to nic mi sie tam nie zmienia tzn nic sie nie wyswietla nawet jak mi cos wypadnie etc ... ktos mi pisal z klanu ze powinne byc dwie opcje do wyboru a nie 3 tak jak u mnie wiec serio nie wiem moze wogole mam zly exe ? z gory dzieki za pomoc znowu : P


Zacznijmy od początku.

Zainstalowałeś WinPcap_3_1_beta4, który znajduje się w archiwum, które ściągnąłeś ze strony l2wh?
Jeśli nie, to pierwszym Twoim krokiem powinno być zainstalowanie właśnie tej aplikacji.

Kolejna rzecz, liczba dostępnych opcji wyboru zależy od ilości dostępnych połączeń sieciowy, więc nie sugeruj się tym co mówią inni.
Na komputerze każdego może być inna liczba i nazwy możliwych opcji wyboru.
W Twoim przypadku prawdopodobnie wystarczy wybranie opcji numer 1.
Jeśli nie będzie działać wybierz 3.

Jeszcze jedna rzecz. Najlepiej zrobić sobie skrót do l2drop.exe i w linku dopisać odpowiednie parametry odpowiedzialne za konfiguracje programu.
U mnie przybrał on następującą formę:
l2drop -i 2 -n Ethan
gdzie 2 to numer interfejsu, a Ethan to nazwa użytkownika, którego zarejestrowaliśmy na l2wh.

A jeszcze jedno. Odpalaj L2 w window mode, aby nie przełaczać do pulpitu po zalogowaniu się (przed wybraniem serwera), aby odpalić l2drop.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.