mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 12:10 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
U nas jak kogoś nie stać na coś to klan mu załatwia sprzęt - granicach rozsądku oczywiście (nikt nigdzie o tym nie psize bo i po co ale klanowicz jest w potrzebie raczej nikt nie odmawia - pomijając pewne szczególne przypadki).


Z tym bym polemizował. :] Bo mnie klan raczej średnio pomaga, a właściwie w ogóle.
Trochę to zasługa pewnej osoby, która mi robi koło ogona. A trochę mojej ignoracji i biję się tu w pierść z postanowieniem poprawy. :)
Zresztą ja się o nic nie proszę. Nie mam w zwyczaju.
Inna sprawa, ze nie będę tych spraw publicznie przerabiał. :wink:

Jeśli komukolwiek coś zawdzięczam przy sprzęcie A grade i dualach +10 to tylko Poziomce.

Za co osobiście i szczerze Mu dziękuje.

Osobiście wolę dojść do czegoś sam niż co chwila być od kogoś zależnym czy też komuś coś zawdzięczać.
Nie zawsze da się tak zrobić, ale staram się unikać takich sytuacji.
Najczęściej opieram się na swoich osobistych znajomych, niż pomocy klanu.
Mówię tu o Poziomce, Sylvianie, Wiśni i paru innych osobach.

Hehe. No i znowu się zagalopowałem na bezdroża offtopica. :wink:



Ale wracając do sedna. Ze zbrojami A grade jest jeden wielki problem.
Recepty na gloves, boots i helmets można zdobyć tylko w jeden sposób - farmując w Toi.
Co jest poważnym problemem. Coraz trudniej znaleźć grupę, że o dobrej grupie w ogóle nie wspomnę.
Ponadto zdobywanie tych questowych itemków jest naprawde hardocore'owe - tak bardzo, że nawet dla mnie, profesjonalnego farmera jest uciążliwe.
A ceny tych questowych itemów na rynku wtórnym sa zbyt wysokie. Recepty na A grade'owe bronie i biżuterię są łatwe do zdobycia.
Dodatkowo są już stosunkowo tanie. Z prostego powodu - można je zdobyć z prostych (farmerskich) questów lub namówić znajomego BH i je wyspoilować.
Ostatnio byliśmy z Sylvianem w Forest of the Dead i w ciągu 2-3 godzin zdobyliśmy 5 recept na A biżuterię. A był to bardziej rekonesans niż prawdziwe farmowanie.

Natomiast żeby zdobyć komplet BP na armor trzeba spędzić ok. 60-100 godzin w Toi.
Co dla przeciętnego gracza oznacza miesiąc albo nawet dwa farmowania bez gwarancji sukcesu.

W ogóle mam dziwne wrażenie, że większość questów była projektowana pod farmerów/boty. Robiłem sporo farmerskich questów, więc coś o tym wiem.
Tyle, że w poprzednich questach chodziło raczej o dodatkowy zysk, a nie o fundametalne, z punktu widzenia rozwoju postaci, przedmioty.

To są ewidetne zaniechania/błędy developerów. Ma nadzieję tylko żeby to nie było intecjonalne działanie z ich strony. :]

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 17:31 
Cytuj  
Ethan ale zwróć uwagę, żę Ty nie potrzebujesz niczego. Mówie o pomocy dla ludzie z problemami finansowymi - albo gdy stracą jakiś el. ekwipunku i nie stać ich na kupienie zastępczego.

Bo osobiście set A grade przy obecnych cenach traktuję tylko i wyłącznie jako fanaberię :D NC zdecydowanie przegieło w tym temacie. Bo farmowac to jedno, ale tu nie masz żadnej gwarancji, żę kiedykolwiek uda się zdobyć to co chcesz ;P


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 17:39 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Ethan ale zwróć uwagę, żę Ty nie potrzebujesz niczego. Mówie o pomocy dla ludzie z problemami finansowymi - albo gdy stracą jakiś el. ekwipunku i nie stać ich na kupienie zastępczego.

Bo osobiście set A grade przy obecnych cenach traktuję tylko i wyłącznie jako fanaberię :D NC zdecydowanie przegieło w tym temacie. Bo farmowac to jedno, ale tu nie masz żadnej gwarancji, żę kiedykolwiek uda się zdobyć to co chcesz ;P


zawsze myslalem ze to pointa L2 :wink: dlatego w to gram nie wiem jak wy ^_^

ps. miedzy innymi dlatego :P


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 09:12 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
Ja mam dziwne wrażenie, że two-handed blunty zostały stworzone właśnie z mysla o dorfach.
Dorfy nie mają Shield Block Masteries, więc udane blocki zdarzają się naprawdę rzadko.



Nie wiem czy zauważyliście w C5 patch notes.
2h S grade blunt weapon nie pojawiła się przypadkiem, oto nowe 2h blunt:

  • Dwarven Hammer: C Grade : Health, Anger, Crt.Bleed
  • Horn of Karik: C Grade : Focus, Haste, Crt.Drain
  • Star Burster: B Grade : Health, Haste, Rsk.Focus
  • Ice Storm Hammer: B Grade : Focus, Anger, Crt.Bleed
  • Destroyer's Hammer: A Grade : Health, Haste, Crt.Drain
  • Doom Crusher: A Grade: Health, Anger, Rsk.Haste


I mam wrażenie, że z ich powodu dorfy dostaną mocnego "kopa".


Ostatnio edytowano 27 kwi 2006, 13:48 przez Ethan, łącznie edytowano 2 razy
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 13:16 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
[*] Ice Storm Hammer: B Grade : Focus, Anger, Crt.Bleed

Hoho howa zabaweczka dla grubego ^_^ 2h Blunt z focusem <3
Super sprawa - szkoda tylko, że nic powyżej B grade nie ma focusa Choćby A z bonusem do dmg było by już konkretne - co nie zmienia faktu, że miły prezent dla dwarfów ^^


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 16:37 
Cytuj  
No mozesz uzywac meteora, wiem ze to nie to samo co 2h Blunt, ale jakas mala namiastka :)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 18:23 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
No mozesz uzywac meteora, wiem ze to nie to samo co 2h Blunt, ale jakas mala namiastka :)

Narazie i tak szkoda mi tych 7x mln na MS z focusem :/
Pozbyłbym się większości gotówki. A Lance narazie sprzedawać nie chcę :/


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 18:25 
Cytuj  
Ja ciagle czekam na jakis event z krysztalami 11 i 12 jako revard :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 20:39 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Ja ciagle czekam na jakis event z krysztalami 11 i 12 jako revard :)

Ja czekam z crys lvl13, chyba sie nie doczekam:S


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 22:26 
Cytuj  
13 to sie chyba robi riftem wiec maly problem :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2006, 23:32 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
13 to sie chyba robi riftem wiec maly problem :)

Przydal by sie event z monetami a do kupienia by byly crys 11-13 :]
Bylo by sweet


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2006, 05:11 
Cytuj  
Nie nie bylo by sweet..
Bo taki kolejny event to czysty zysk dla farmersow :>>

takie ew-c czy krysztalki 5-7-10 lvl moga sobie byc..
ale 11-13 z farmerskiego eventu byloby porazka..
Chociaz patrzac z drugiej strony, ceny zaczely by spadac

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2006, 06:25 
Cytuj  
Słyszałem że już nie można robic lev 13 kryształow na tym bossie w rifcie, nie wiem czy to prawda.


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2006, 07:26 
Cytuj  
Itachii napisał(a):
Słyszałem że już nie można robic lev 13 kryształow na tym bossie w rifcie, nie wiem czy to prawda.

Tez tak slyszalem - ze po ktoryms z kolei patchu juz sie nie da (pytac Maldoneza najlepiej - z tego co mowil probowali pare razy i nic...)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 145
Dołączył(a): 28.09.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2006, 09:45 
Cytuj  
Z tego co wiem jedyne krysztaly co nam sie udaly byly na antharasie.
Zrobilismy kilka razy Amber w Forge of Gods ale ten boss ma niska szanse na 12->13 <ale ktysztaly nie pekaja w wypadku faila>.
Z riftem nie wiem cos tam ludzie robili ale ani razu nie wyszlo.


_________________
Lineage ][ Maldonez 77 Eva Saint/6X Necromancer| Bartz |Dynasty

*

Posty: 135
Dołączył(a): 17.05.2006
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 13:36 
Cytuj  
Witam po raz pierwszy na tym forum - gram na Teonie BH moje pytanie dotyczy odnosnie tej postaci - no wiec lece:
1: 2 hand blunt - na screenach widac ze kras trzyma ta bron w charakterystyczny sposob (dokladnie tak samo jak 2hand sword ) - wiec pytanie czy dmg jaki nim zadaje jest obszarowy jak pole czy skoncentrowany na jednym celu ? Jaka jest szybkosc tego blunta ?
Czy oplaca sie uzywac takiego np z focusem czy lepiej z healthem ?>
2: jesli ide w +5str, +4 dex i bede mial bron z focusem - to czy bedzie to bolesna strata?( odnosnie CON) Wiadomo kras sobie nie posoluje , tankiem tez jest czasami z przymusu ale aggro nie utrzyma na sobie jesli healer/ buffer zaagruje moby
3: Jesli odp na drugie pytanie jest taka ze nie jest to odczuwalna strata to czy zalozenie za iles tam lat swietlnych takiego np:Draconic seta z Dragon Hunter Axe(badz innym np A grade 2hb focusem ) bedzie dobrym rozwiazaniem ? W sumie kras ma i mastery w light i heavy bodajze na tym samym lvl

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 14:25 
Cytuj  
Baltus napisał(a):
Witam po raz pierwszy na tym forum - gram na Teonie BH moje pytanie dotyczy odnosnie tej postaci - no wiec lece:
1: 2 hand blunt - na screenach widac ze kras trzyma ta bron w charakterystyczny sposob (dokladnie tak samo jak 2hand sword ) - wiec pytanie czy dmg jaki nim zadaje jest obszarowy jak pole czy skoncentrowany na jednym celu ? Jaka jest szybkosc tego blunta ?
Czy oplaca sie uzywac takiego np z focusem czy lepiej z healthem ?>

- Chyba sam sobie odpowiedziałeś na pierwsze pytanie.... Tylko pole zadaje AOE dmg
- Normal atk. speed - jak każdej białej broni dwuręcznej
- Do PvE tylko focus do PvP kwestia dyskusyjna - zależy kto co woli
Cytuj:
2: jesli ide w +5str, +4 dex i bede mial bron z focusem - to czy bedzie to bolesna strata?( odnosnie CON) Wiadomo kras sobie nie posoluje , tankiem tez jest czasami z przymusu ale aggro nie utrzyma na sobie jesli healer/ buffer zaagruje moby

- Zależy na co się nastawiasz. W PvE da się przeżyć (o ile jako support robisz) w PvP zupełnie bez sensu IMO.

Tak naprawdę dopiero czas pokaże jak 2h blunt będzie się sprawował w parniu, w końcu to blunt z dość niską bazową szansą na crit. - ale myślę ze conajmniej warto pomysleć o tym. Może uda się zbliżyć nieco do DD szczególnie w wersji z focusen.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 135
Dołączył(a): 17.05.2006
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 14:45 
Cytuj  
Dokladnie chodzi o zrobienie pseudo -DD ktory zadaje conajmniej jakis przyzwoity dmg - dlatego z mysle teraz o GS + focus( Karol powiedzial kiedys ze tarcza to i tak ozdoba) a potem jechac w jakis 2h-b
A co z moim pytaniem NM >Draconic ,zdaje mi sie ze bodajze jesli chodzi o sam def Draconic wypada gorzej o jakies 20 defa ( bo nie wiem jaki wplyw maja tutaj kolejne lvl mastery light i heavy) Imo kras dostal w jakims celu ten light mastery i polaczenie takiego light seta i 2h-b byloby by dobrym pomyslem czy raczej to odradzacie ?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 maja 2006, 15:03 
Cytuj  
Z tego co widzialem to dorf+LA sprawdzal sie tylko w przypadku B grade.
DEX tatoo, Zubei light (evasion) + kris (evasion) => Zoyra z Polaris sobie bardzo chwalila taki setup na green mobach - z VR wychodzilo jej ze konczyla walke z full HP a dorf evadowal jak szalony.

Ale wyzej nie mam pojecia kto by takiego setupu uzywal.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.