mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość

Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 13:31 
Cytuj  
ban i mail pewnie, zreszta wcale bym sie nie zdziwil ze tak robia bo chca miec spokoj od zyczliwych bo pewnie ich spmowali petycje tylko ze co ciekawe im nie daja tymczasowych za upierdliwstwo. Ale jakbym chcial zobaczyc te dowody co niby spowodowaly ze ma bana

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 14:31 
Cytuj  
Widzisz apropo tych banow..
Watpie by zwykly szary Gm mogl dac bana..Oni sa od przekierowywania/rozwiazywania /odzdielania prostych spraw/smieci/spamu
ewentualnie moga zajmowac sie szukaniem/zbieraniem dowodow..

Jezeli chodzi o same bany to raczej daje je HGM (tak sadze.
Mysle tez ze kazdy taki ban musi byc popraty jakims mocnym dowodem..Musza miec 100% pewnosc ze uzywales nidozwolonego softu
(ewentualnie zwykli gmoiwie moga dac bana, ale po uprzednim zatwierdzeniu przez wyzsza instancje)


Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 14:36 
Cytuj  
Ta pieknie teraz powiedz mi jaki ma sens dawanie bana za freewalkera czy jak to sie zwie jak 90% krasnali w giran to na tym programie siedzi i im sie nic nie robi tylko niczym nie wyrozniajacemu sie osobnikowi (tu mam na mysli elda) ??? Oni nie pogwal;cili praw ???

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 16:12 
Cytuj  
Jak to jaki ma sens?..STATYSTYKA :))
Moga sie pochwalic ze walcza z botowaniem/cheatowaniem pokazujac co miesieczne raporty ile osob i za co zbanowali :))

ten nic wyrozniajacy sie osobnik napewno w jakis sposob podpadl (calkiem mozliwe ze tak jak pisali przedmowcy, petycje itp..).

Wez tez pod uwage ze 50-60% playerow a moze i wiecej uzywa takiego softu - po prostu z lenistwa, lub do sklepow/buffowania automatycznego).

Mieli po prosty Duzego pecha ..><

***

Posty: 779
Dołączył(a): 28.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 17:06 
Cytuj  
Gm ma nieograniczona wladze, jak chce dac bana to go da.
On nie potrzebuje dowodow, on se je "moze zrobic".
Znam naprawde duzo przypadkow z ffxi (wiem wiem ffxi to nie l2 ale...), co gmi banowali "ludzi" ktorzy ich denerwowali, nawet znam przypadek co newbiemu gm chcial pomoc, newbie spytal o wiecej aksy na sword (z 5k gil na 8k) i dostal bana.
W l2 jest zapewne tak samo, jak cos gm'owi sie nie podoba walnie bana.
Co mu zrobia? NIC


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 19:10 
Cytuj  
Alu i tu sie mylisz L2 nie jest taka gra ..jak FFx..

mialem w klanie Gm'a mowil nam mniej wiecej jak to dziala, + byl kiedys log z rozmowy z Gmem(akurat co do jego wiarygodnosci mam pewne zastrzezenia ale gosc mowil praktycznie to samo co ten nasz).
Moga wszystko (prawie)-racja, ale ich decyzje,dzialania sa oceniane,
Nie wszyscy gmowie dysponuja -komenda do banowania...uwierz w to :)

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 19:31 
Cytuj  
To płatna gra mimo wsio, to uwalanie klienta, więc jesli nie maja pewności nie dają bana wg.mnie. najlepsza i zarazem najbardziej wredna reklama jest reklama bezposrednia, ludzie wymieniają sie poglądami na takich forach chocby jak to- dużo zbanowanych bez powodu i jest utarty pogląd po jakimś czasie " nie graj bo się wysilac bedziesz i ci wywala konto". Wg. mnie tak to działa: może nie do końca itd....jednak.


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro


Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 20:27 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Alu i tu sie mylisz L2 nie jest taka gra ..jak FFx..

mialem w klanie Gm'a mowil nam mniej wiecej jak to dziala, + byl kiedys log z rozmowy z Gmem(akurat co do jego wiarygodnosci mam pewne zastrzezenia ale gosc mowil praktycznie to samo co ten nasz).
Moga wszystko (prawie)-racja, ale ich decyzje,dzialania sa oceniane,
Nie wszyscy gmowie dysponuja -komenda do banowania...uwierz w to :)


Jak tak dalej chca leciec w kulki z ludzmi to niech tak dalej robia, ale niech wiedza ze opinia idzie w swiat. A jak statystyki juz sie trzeba trzymac to z popularnosci ocena 8.7 spasc na 7.3 wedlug graczy to chyba o czyms swiadczy?? GM jest osoba ktora mimowszystko powinna wiedziec co robi dlaczego, a nie zniechecac ludzi coraz bardziej. Ale z tego co widze to NC soft chce dojsc do statystyki 80% boty 20% ludzie. Oby tak dalej

A tak na marginesie bylem gmen na pewnym privite nadal mam jego status mimo ze mnie tam nie ma od 4 miesiecy. Dlaczego?? Pewnie dlatego ze dobrze sprawowalem swoja funkcje i chyba tam wroce bo az zal wywalac kase na cos z czego nie masz radosci (a radosc powinna dawac gra)

Mam nadzieje ze ktos z tych "niby" gmow zna polski i sobie troche poczyta i przetlumaczy to moze zaczna wyciagac wnioski

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 20:44 
Cytuj  
Aquivasha napisal:
Cytuj:
Mam nadzieje ze ktos z tych "niby" gmow zna polski i sobie troche poczyta i przetlumaczy to moze zaczna wyciagac wnioski

W bajki wierzysz chyba :>
Obudz sie.....To byl tylko sen :)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 20:48 
Cytuj  
Moze oni w ten sposob kontroluja populacje serwera - jak sie zaczyna robic full to sie zaczyna banowanie.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 20:50 
Cytuj  
No to ja im zycze szczescia w zdobywaniu klientow :o

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2006, 21:29 
Cytuj  
Dopoki beda ebay'owcy - beda i nowe boty- NC bedzie mialo klientow..
Banujac Boty- powoduja wzrost cen matsow, co z koleji zacheca do robienia nowych botow i farmowania tych matsow :)
kolko sie zamyka :))

ps
A tak powazniej to juz mysle ze Gmowie banujac botersow , manipuluja cenami adeny na ebay i ige..:>>
chyba kazdy wie/slyszal/czytal o tym :>?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 01:13 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
ps
A tak powazniej to juz mysle ze Gmowie banujac botersow , manipuluja cenami adeny na ebay i ige..:>>
chyba kazdy wie/slyszal/czytal o tym :>?


Taaa
Robia tez kregi w zbozu i odpowiadaja za globalne ocieplenie :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 07:10 
Cytuj  
Hmm z Q&A na oficjalnej stronie wynika że raczej starają się powstrzymać inflację..
Banowanie botów podwyższa ceny, jak widać słabo im wychodzi to powstrzymywanie inflacji jak nie ma botów ~~


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 176
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 07:43 
Cytuj  
A może to ban nie za Walkera a za L2WH Klienta? Może zaczęli np. występować o logi z GameGuarda i tam mogą być informacje o aktualnie uruchomionym programie w tle. W końcu to "gówno" jest uruchmiane po stronie klienta.

Wygląda na to, że jak nie ma petycji, to nikt o te logi nie występuje, a gdy jest masa lub chcą kogoś udupić, ściągają je z nProtecta (GameGuard).

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 10:21 
Cytuj  
Nashem napisał(a):
A może to ban nie za Walkera a za L2WH Klienta? Może zaczęli np. występować o logi z GameGuarda i tam mogą być informacje o aktualnie uruchomionym programie w tle. W końcu to "gówno" jest uruchmiane po stronie klienta.

Wygląda na to, że jak nie ma petycji, to nikt o te logi nie występuje, a gdy jest masa lub chcą kogoś udupić, ściągają je z nProtecta (GameGuard).

Mała szansa. GG nie wykrywa L2WH i choćby dlatego działa. Była kieydś historia, że zupdateowali GG i zablokowali snifferka od Himreda - gość nawet chciał zaprzestać swojego projektu. Ale konieć końców obszedł to.

BTW sniffer z L2WH to co robi to odcztuje tylko informacje, które wysyła/odbiera twoja karta sieciowa (i wyławia te dotyczące L2). Nie mają tego jak logować bo nie ma tu, żadnej ingerencji w paczki z danymi.

Natomiast bardzo możliwe, że dopiero po otrzymaniu zgłoszenia przeglądają logi dotyczące danego konta/postaci. I jak znajdą jawne informacje, że był uzywany 3rd party soft to mówią Ci bye bye. Nie ma się co dziwić.
Nie wierzyłbym natomiast w teorie spiskowe odnośnie GM etc. ;) Jasna to też tylko ludzie więc wszystko jest możliwe ale nie przesadzałbym.

Ci z pierwszego "tier'u" nie mają nawet możliwości Cię zabanować - zbierają tylko informacje na temat zgłoszenia i jesli to jakiś standard zamykają z auto-odpowiedzią. Jeśli nie popychają dalej.

Co innego, że NC na chwilę obecną opłaca się pozwolić na bot'owanie. I tu nie ma się co czarować. Gra nie odniosła poza azją takiego sukcesu wieć dodatkowe konta botów to zawsze jakaś kasa. A gdyby się ich pozbyli wcale nie mogli by liczyć na to, że ich miejsce zajmą normalni gracze. Czyli jest to nieopłacalne. Zresztą zbanowanie pojedyńczej osoby zawsze jest z ich puntu widzenia nieopłacalne.
Ai albo miał nieziemski niefart albo w rażący spobób używał walkera (czyt. w taki, że jednoznacznie po logach można stwierdzić, że to bot a nie normalne działanie gracza jak np. auto-shout).

PS. Gdyby mieli banować za sniffera L2WH to Ethan i ja dawno byśmy już bany mieli. Nie wiem jak Ethan ale ja petycje zgłaszam od czasu do czasu wieć jest szansa, że ktoś się doczepi.

PPS. Zapomniałem o jeszcze jednym. NC nie ma logów z GG - to jest odrębny soft, który ma tylko uniemożliwić działanie L2 i 3rd party softu nic więcej.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Ostatnio edytowano 31 lip 2006, 12:49 przez Sylvian, łącznie edytowano 2 razy
*

Posty: 50
Dołączył(a): 18.05.2006
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 12:39 
Cytuj  
Nashem napisał(a):
A może to ban nie za Walkera a za L2WH Klienta?

Nie używam/łem l2dropa.
Jak juz mieli banować to mogli wcześniej, zanim zapłaciłem za kolejne 2 miechy.


_________________
ELD

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 12:44 
Cytuj  
Mi sie wydaje, ze oni dlatego nie podsylaja "dowodow" etc ze to sie mija z celem jakim jest odstraszenie ludzi od uzywania 3rd party softu.

Typowy farmer ma bana wkalkulowanego w cene adeny jaka sprzedaje.
Normalny gracz nie.

Jesli by Ci dokladnie wyjasnili jak i za co Cie namierzyli to byl mogl wyciagnac wnioski i next time "lepiej" uzywac 3rd softu.
Jesli nie masz takiej informacji to jesli zostaniesz w grze nie dotkniesz sie juz do zadnego "walkera do shopow" zeby sytuacja sie nie powtorzyla.

Poza tym obstawiam ze najmniej 50% osob ktore uslyszaly Twoja historie zastanowi sie 10x zanim wogole odpali walkera do CZEGOKOLWIEK a chyba o to im chodzi.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.