mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 03:59 
Cytuj  
L2 pod wzgledem botowania nie jest jakas tam wyjatkowa. To MMO w ktore gra duzo ludzi. Podobna sytuacja ma(miala)) sie w WoW. Wszystkie lepsze spoty do farmowania kasy byly obsadzone przez boty. Sam niejednokrotnie raportowalem ten fakt. Przez dobre kilka miesiecy blizz nie robil nic z tym fantem. Dopiero ostatnio zaczeli kasowac konta nieuczciwym graczom. W grach gdzie na serwerach siedza miliony graczy raczej trudno jest upilnowac kazda jednostke, taka prawda.

**

Posty: 439
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 09:12 
Cytuj  
a moim skromnym zdaniem ilosc botow w L2 wynika z nieregularego sprawdzania tego / banowania :/ zeby tak chociaz raz powiedzmy na 2 tygodnie banowali wikesze grupy botow bez zbedych pytan to moglo by pomoc w rozwiazaniu problemu . Z drugiej zas strony wydaje mi sie ze starszym graczom to one tak naprawde juz nie przeszkadzaja .... generalnie l2 zmierza do PVP only wiec jakies tam boty moga sobie egzystowac :] ale to tylko moje skromne zdanie ^^'
ps. juz nie powiem ze pewnie nie jeden z was albo jakis wasz znajomy korzystal z ich uslug i nie mowie tu ebay'u ^^'


_________________
Obrazek

TheDoda is back - BARTZ :D

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 09:35 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
kto nie pamieta poczatkow l2....Spojrzie w archiwa np..
Posty malarii (to taki pipek z poczatkow l2-dla nie wtajemniczonych)

Czy dobrze mi się kojarzy, że wespół z malarią byłeś autorem ślicznych wątków które szybciorkiem lądowały na flames? :lol:


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 09:45 
Cytuj  
jak jest naprawde malo kto wie bo NC danych nie udostepnia. Ja z wlasnych oserwacji moge tylko powiedziec ze kiedys bota mozna ylo spotkac praktycznie wszedzie. Teraz boty farmia w deep lokacjach, zawsze jest ktos przy grupie botow (spruujcie peknac bota gdzies w cata zaraz wylezie grupa protektorow). A jak pilnuje danej grupy zywy czlowiek to takich i trudniej zbanowac. Boty to takie cos ze kazdy moze na nich zwalic wszystkie winy itd. ale tak naprawde boty istnieja gdyz jest na to popyt gdyy go nie bylo nie byloby takiego problemu. Pojawilby sie z kolei nowe (nie chce tu powtarzac sie za poziomem) ale ceny matsow/recek/partsow/full itemow skoczylyby niemilosiernie. NC nie jest idealny a nawet duzo mu brakuje do sredniej ale mysle ze staraja sie cos robic. Zoaczcie ile jest postow na blah o banach (ok moze i ktos byl clean i nic nie robil ale imo to tak ze jak mi sie wydaje ze to co robie jest nie do wykrycia to juz jestem clean) mowie o banach graczy i pozniej postach ze on yl czysty i nigdy nic nie robil. Na koniec pamietacie LOL-e? Wydawali sie byc bezkarni i nie do ruszenia nagle szast prast i ich nie ma, fakt sa nowi ale tak zawsze bedzie. Zeby nie ylo nie jestem fun-em NC ale wydaje mi sie ze powoli powoli zaczynaja zmieniac swoje nastawienie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 10:39 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
Poziomka napisał(a):
kto nie pamieta poczatkow l2....Spojrzie w archiwa np..
Posty malarii (to taki pipek z poczatkow l2-dla nie wtajemniczonych)

Czy dobrze mi się kojarzy, że wespół z malarią byłeś autorem ślicznych wątków które szybciorkiem lądowały na flames? :lol:

Normalnie czuje się pominięty :P To były piękne czasy tak BTW :D

Łatwo zrzucić winę na NC (nie twięrdzę, że są bez winy ale bez przegięć). Ale to gracze doprowadzili do takiego a nie innego stanu rzeczy. To nie NC botuje tylko gracze. I jest to dość normalne szczeże mówiąc.

Boty sa upierdliwe jak zaczynasz grać. Zajmują spoty do levelowania, znasz mało osób żeby poradzić sobie etc. Później nie jest to tak dokuczliwe, po prostu traktuje się ich jak powietrze. Potrzebujesz spot - mówiszfarmerom żeby sobie poszli. Koniec. PKniesz jakiegoś to oni PKną ciebie. Pamiętajcie bot to też człowiek (a przynajmneij nie wziął się znikąd) :P

Ps. Nie mówcie, że na koreańskich serwerach nie ma botów/farmerów bo pęknę ze śmiechu. Nie mówcie że na NA serwerach nikt się nie przejmuje stanem gry (via wspomniany nerf AOE) - są ludzie, którzy zgłaszają takie rzeczy i wbrew pozorom NC reaguje na nie. Po prostu stanbowimy za mały odsetek klientów aby wymusić konkretne zmiany w mechanice gry (choć niektóre sugestie brane są pod uwagę przez koreańskich developerów - jak wiadomo NA nie ma własnego dev. teamu do prac rozwojowych na grą).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 10:52 
Cytuj  
Sorry, ze sie wpierdalam - w L2 gralem krotko, ale gra nawet mi sie podobala: muzyka, klimat, sexowne postacie (szczegolnie w porownaniu z takim wowem), zamki, nawet grind ma w L2 swoj urok.

Gracze w L2 lubia narzekac na boty, ale wiekszosc sama uzywa 3-part programow, prawie kazdy ma conajmniej darmowego walkera, pewnie sporo z was sprzedaje adene. Moim zdaniem to zwykli gracze rozpierdlalaja ta gre, bo odchodza ludzie grajacy uczciwie, naprzyklad potrafiacy poswiecic weekend na grind, nowych zniechceca (niestety sluszna) opinia gry, gdzie (prawie) wszyscy botuja.

Ja wiem, ze sama gra, az sie prosi zeby zmakrowac wiekszosc rzeczy w niej, ale tak juz jest zbudowana i nie da sie tego zmienic jednym patchem jak na przyklad zrobienie malo oplacalnym fishingbotowania w wow czy ffxi.

NC nie moze banowac wszystkich za uzywanie nielagalnego softu, bo serwery sie wyludnia zupelnie i do tego sie zacznie placz "zwyklych graczy", ktorzy tylko postawili walkera na pare godzin i ze to nic zlego w porownaniu z Chinczykami, ktorzy maja cale stada botow.

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 11:10 
Cytuj  
Potwierdzam z autopsji, NC daje bany na "bezczelnie botujące avatary", ale nie tylko. Posuwają sie też do cięcia "zwykłych graczy". Cokolwiek tam się nie kryje pod cudzysłowem...


Sylvian napisał(a):
Normalnie czuje się pominięty :P To były piękne czasy tak BTW :D

Przepraszam Sylvian. Zapomniałem :) Anyway nasze forum bardzo sie od tego czasu "ucywilizowało"


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 12:28 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
Potwierdzam z autopsji, NC daje bany na "bezczelnie botujące avatary", ale nie tylko. Posuwają sie też do cięcia "zwykłych graczy". Cokolwiek tam się nie kryje pod cudzysłowem...


Wszystkie akcje NC przeciwko botom sa czysto marketingowe - w okresach gdy oni donosili o XXXX zabanowanych kontach boty w najlepsze campowaly sobie popularne spoty jakos sie zupelnie nie przejmujac banami.
Zreszta, problem nie polega na tym ze oni nie banuja wszystkich botujacych tylko ze zrobili i rozwijaja gre "bot friendly".

Sa takie obszary gdzie bota nie uswiadczysz.
Wystarczy zerknac sobie na rozwiazania jakie sa przyjete w swamp of screams (w miejscu spawnu gracze dostaja constans damage wiec nie moga tam stac - musza pulowac moby wg. wzoru "call friends") albo w C5 devils isle (spowolniony spawn w pokojach czyniacy campowanie 1 roomu totalnie nieoplacalnym a jednoczesny respawn mobow dodatkowo czyni go trudnym dla kogos kto nie jest w stanie wyciagac mobow "czesciowo").
Tyle ze te obszary sa wyjatkiem - 90% calej mapy to spawny nie wymagajace zadnego MYSLENIA, gdzie cala walka skupia sie na naciskaniu next target & attack.
Nie ma obszarow wymuszajacych stosowanie roznych taktyk walki (np. obszar gdzie jeden mob jest praktycznie tylko wrazliwy na magie ognia, inny tylko na dark magic, jeszcze inny tylko na ataki fizyczne etc) - wszystko da sie przejsc majac np. czyste party daggerow + support.

Do tego gierka nie oferuje zadnej alternatywy poza grindem - bolesnie brakuje mozliwosci robienia repeatable questow ktore naprawde bardzo latwo wprowadzic a ktore mocno uprzyjemnily by gre solo/duo (chodzi mi o takie questy w ktorych np. musisz zabic 10 roznych mobow na danym obszarze i w nagrode dostajesz XP porownywalne z tym jakie bys dostal stojac w jednym miejscu i kilujac moba za mobem przez tyle samo czasu ile poswieciles na zrobienie questa).
Podobnie jest z itemami - zero mozliwosci pobawienia sie np. w polowanie na spawnujace sie zadko ale za to dosc latwe do zabicia moby z dobrym lootem (podobne do tych "leader" mobow ktore byly kiedys - tyle ze one loot mialy chujowy i spawnowaly sie w 2-3 stalych lokacjach).

Najgorsze moim zdaniem jest to, ze sam mechanizm do wprowadzenia takich zmian juz istnieje (np. odnosnie tych rare mobow wystarczylo by wprowadzic info takie jak teraz ma zariche i pol serwera by sie zlatywalo do danej lokacji przy okazji fundujac sobie niezle PvP) tyle ze NC sie najwidoczniej nie oplaca tego wprowadzac.
Jedyne wytlumaczenie jakie znajduje to takie, ze wg. ich badan statystyczny gracz L2 to po prostu farmer - gosc ktory ma umiejetnosci i potrzeby na poziomie sokowirowki i uwielbia szczycic sie tym, ze przez 10-12 godzin dziennie siedzial w jednym pokoju w katakumbach i makrowal XP.
Przez "makrowal" nie rozumiem uzywania 3rd party softu tylko taki styl gry ktory spokojnie da sie obsluzyc bot-softem.

Anyway, na chwile obecna L2 trzyma sie tylko end game - rajdy, siege, clan wars etc.
Rozwijanie postaci, expowanie i cala reszta jest nudne jak cholera.
Chyba ze ktos traktuje L2 jako forme graficznego chatu - wtedy faktycznie im mniej skomplikowana walka, tym wiecej czasu zostaje na pisanie na klawiaturze.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 13:24 
Cytuj  
Co do pieprzenia bzdur że na koreańskich serwerach nie ma botów, znasz jakiegoś koreańczyka co grał tam? znasz jakiegoś chińczyka z chińskich serwerów?
Na wszystkich serwerach L2 są boty, od chińskich, przez japońskie po NA. bez wyjątku, na NA nazywamy to bot trainami, na chińskim nazywają to ośmiornicami. I mogę was zapewnić że tam jest więcej botów niż graczy także.
Znałem z Lionny bardzo dobrze 3-4 chińczyków oraz jednego koreańczyka(byli w klanie LittlePigs jezeli ktos chce dociekać prawdziwości moich słów [ nicki XiaoLongNA, CRfightor, SarangEunJoo oraz dwóch innych którzy grają na swoich toonach z bot trainów, więc trudno ich złapac na jednym toonie]) z rozmów z nimi mogę śmiało powiedzieć że to sen o koreańskich serwerach to taki "american dream". aż tak ogromnych różnic nie doszukasz się. Może więcej ludzi, więcej graczy i nic poza tym.

A co do grindu w L2... łucznika na 76 można zrobić w 3-4 dni, a 76-78 w przeciągu tygodnia. wszystko zależy od buffpetów, miejsca oraz tego jak się expuje. I to chyba najbardziej denerwuje; ] . ale to jest w/e w tej grze powinno być jedno konto sctricte przyznawane do dowodu osobistego =P.


Posty: 24
Dołączył(a): 17.09.2006
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 13:26 
Cytuj  
Po pierwsze wszystkie jesli nie prawie wszystkie style gry mozna nasladowac przy uzyciu Bot-softu,po drugie na dobre party z saportem niema lokacji nie do przejscia,mowie tu o bot-party ofc,liczy sie tylko stosunek czasu/adeny jaki mozna wyciagnac z lokacji.Po 3 jesli NC chcialby ukrucic boty musial by zbanowac 80% populacji,pozostale 20% nie utrzyma serverow i dlatego jest jak jest.Spojrzcie na siebie 80% z was uzywalo/uzywa 3rd part softu.Po czwarte gry typu MMORPG tworza ludzie a grind/exp/grafika to tylko tlo ,na ktorym toczy sie cala rozgrywka.To nie wina NC,kazda gra w ktora gra taka masa ludzi bedzie miala podobne problemy niewzne czy to WOW czy CS,oszusci zawsze sie znajda.Przyklada Counter-strike jedna z najbardziej popularnych gier przez internet,miliony graczy,dziesiatki zabezpieczen i niema serwera na ktorym co 1h nie pojwil by sie cziter,nie pomogly programowe zabezpieczenia,stem bans,chickedeath, jedynym rozwiazaniem jest stale obecny admin na serverze.

Pozdrawiam

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 13:42 
Cytuj  
kain666 napisał(a):
Po pierwsze wszystkie jesli nie prawie wszystkie style gry mozna nasladowac przy uzyciu Bot-softu,po drugie na dobre party z saportem niema lokacji nie do przejscia,mowie tu o bot-party ofc,liczy sie tylko stosunek czasu/adeny jaki mozna wyciagnac z lokacji.

Powiem tak, głupoty prawisz i tyle. Chyba, że twoim rozwiązaniem jest 20 botów na 1 moba - pytanie tylko po co używać wtedy botów skoro są całkowicie nieopłacalne?
A i to sie nie sprawdza bo nie wszędzie da się zabrać zerga: np w Pagan.

Sęk w tym, że ta gra jak większość koreańskich produkcji jest zaprojektowana jak Karol wspomniał w bot-friendly sposób. I to niw wynika z chciwości czy głupoty/nieudolności tylko z mentalności koreańczyków. U nich od dawien dawna przyjęło się że są farmerzy ( którzy zdobywają stuff/game currency czy levelują toony) i są gracze (którzy kupują wszystko powyższe). Koniec kropka.
Z dwojga złego wolę takie rozwiazanie niż kupowanie tych lepszych itemów w sklepie NC (które nie były by dostępne w inny sposób).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 14:21 
Cytuj  
Cytuj:
A co do grindu w L2... łucznika na 76 można zrobić w 3-4 dni, a 76-78 w przeciągu tygodnia.

Lol....sry ale nie uwierze :))
nawet kiedys uzywajac bigbooma to bylo wrecz niemozliwe a co dopiero teraz :>
nie zapominaj ze wsadzajac gracz ao lvl 10 do bot grupy o lvl 50..
1.nie bedziesz mial bonusa expa
2. ten noob nie bedzie przeciez dostawal tyle expa ile reszta grupy

Zgodze sie tez ze 3/4 a mzoe i nawet wiecej miejsc w grze da sie ustawic farmera-lub team botow..wszystko zalezy od mobow i matsow/spoili ktore tam beda..
wiadomo ze raczej wlasciciel nie bedzie puszczal teamu po to by miec kilka tysiecy suede..:>
ostatnio bylem swiadkiem w varka silenos..
3 wl'ow w tym jeden aktywny ciagnacy moby..normalnie w szoku bylem widzac jak im to idzie :>
oczywiscie uzywali ss...ale majac dwarfa spoilera i taki team w high lvl spocie +quest...na bank im sie oplaci :)
w ciagu 1 dnia napewno sa w stanie nastukac 1-2 recepty s gradowe

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 15:32 
Cytuj  
kain666 napisał(a):
Po pierwsze wszystkie jesli nie prawie wszystkie style gry mozna nasladowac przy uzyciu Bot-softu


Pokaz mi bot soft ktory lazi po calym (albo choc po kilku pokojach) dungeona albo taki ktory potrafi farmowac moby na swamps of screams to moze uwierze ze wiesz co mowisz a nie tylko pieprzysz glupoty.

Zorganizowanie spawnow tak zeby botowanie bylo nieoplacalne (vide devils isle - spawn 5 mobow 1xHP, spawn 5 mobow 4xHP a potem 5 minut przerwy) albo niemozliwe (vide SoS) juz jest in game i naprawde nie byloby problemem rozszerzenie tego systemu na inne lokacje.
Oprocz tych sposobow ktore oni juz maja zaimplementowane mozna by tez wprowadzic "monster age" (np. monster po spawnie przez 5 min nie daje XP i lootu - swietnie zabezpiecza przez campowaniem 1 spota), wykorzystac wreszcie do czegos skill unlock (np. zamykac komnaty w dungach) i kilka innych sposobow na to, zeby cala populacja serwera nie siedziala w kilku najpopularniejszych miejscach w czasie, gdy inne leza odlogiem.
Pomijam juz sprawe, ze skoro zlikwidowali lootowanie i redukuja straty XP przy PvP to rownie dobrze moga wprowadzic free PvP zony przynajmniej do polowy dungeonow i gracze by sami pilnowali zeby nikt tam afk nie stukal.

Natomiast tlumaczenie ze "gracze sami sa sobie winni" jest nieprawda bo kazda istota rozumna jesli kazac jej napierdalac po 10 godzin dziennie stojac obok linii produkcyjnej wymysli sobie cos zeby ta nudna robote uproscic i absolutnie nie ma w tym nic zlego.
To co jest zdecydowanie zle to podejscie NCsoftu ktory mowi "dam wam niezla zabawe ale najpierw bedziecie musieli ciezko na nia zapracowac" - moim zdaniem powinno to brzmiec "gra zaczyna sie od swietnej zabawy a potem jest juz tylko lepiej".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 16:27 
Cytuj  
Cytuj:
Pokaz mi bot soft ktory lazi po calym (albo choc po kilku pokojach) dungeona albo taki ktory potrafi farmowac moby na swamps of screams to moze uwierze ze wiesz co mowisz a nie tylko pieprzysz glupoty.

ja tam sie nie znam ale..
widzialem, ba juz kiedys rozmawialismy tu o tym..
tam mozna ustawic cos takiego jak patch pointy (dobrze pisze?)
(dzieki niemu bocik moze leciec nawet z wioski startowej do swojego spota, jesli ustawimy mu kilka-kilkanascie takich miejsc-przystankow)
wiec jakby cos takiego zastosowac w dungeonie.-t o hm moze i by sie dalo..:)
1 point glowny room
2 point-hall
3.point -jakies skrzyzowanie drog(w dungu)
4. nastepny room :)

to by wygladalo cos na zasadzie kiedy trainujesz grupe i oni uciekaja do hallu ..tyle ze zamiast tam zostawac biegli by po trasie dalej :)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 16:54 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Pokaz mi bot soft ktory lazi po calym (albo choc po kilku pokojach) dungeona

Karol... L2Wind miał to zaimplementowane. Inna inszość, że najbardziej popularnym bot programem jest L2Walker.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 18:46 
Cytuj  
arkadek napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Pokaz mi bot soft ktory lazi po calym (albo choc po kilku pokojach) dungeona

Karol... L2Wind miał to zaimplementowane. Inna inszość, że najbardziej popularnym bot programem jest L2Walker.


Mial mozliwosc ustawienia ze gdy nie ma monsterkow rusza sie po trasie albo powrot po smierci wg. trasy ale nie mogl normalnie farmowac w tym stanie bo nie bylo mozliwosci zdefiniowania oddzielnych obszarow polowania dla poszczegolnych "krokow" na ustalonej trasie. A ustawienie jednego duzego obszaru powodowalo ze boty probowaly walic moby "przez sciane".
Dawalo sie ustawic polowanie w 2 pokojach polaczonych prostym korytarzem (najczesciej widac to bylo jak w catsach boty braly 1 duzy i 1 maly pokoj mieszczacy sie bezposrednio obok tego duzego) ale nic wiecej.

Co prawda moje informacje sa na poziomie wersje sprzed kilku miesiecy (SoleSuper 1.18I) a w tej chwili jest 1.36I ale z tego co widze na ich forum to nic sie nie zmienilo od tego czasu.

Anyway - ten soft naprawde nie jest demonicznie inteligentny ani nie daje zadnego boosta do XP (najlepiej skonfigurowany bot << grupa playerow).
Jest tragicznie glupi i dziala tylko dlatego, ze L2 jest tak proste jesli chodzi o expowanie.
Pomyslcie ze pierwsze wersje tego oprogramowania pojawily sie od razu po becie i od tego czasu nie potrafili zrobic takiej podstawowej rzeczy zeby bot nie poruszal sie jak bot :)
Kazdy kto troche pogral w L2 potrafi bota rozpoznac po 10-20 sek obserwowania jak sie porusza (jesli akurat nie restuje) wiec jesli z tym nikt sobie nie dal rady to co dopiero mowic o polowaniach w dungu.

Wylaczam oczywiscie sytuacje, gdy leaderem grupy jest czlowiek a pozostale postacie sa na bocie bo to zupelnie inna historia.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 18:52 
Cytuj  
Poziom - OOP SWS, BD, prophet, SE z POWind, oraz EE (w/e jaki lvl byle dawał recharge). 12-14 godzin expa dziennie.
Questy na zmianę klasy robione poprzez skrypty.
Znam conajmniej 5 osób które tak robiły.
Ofc do tego potrzebujesz OOP bot traina, co nie zmienia faktu że zajmuję to krótki czas. I exp w katakumbach jest strasznie słaby w porównaniu do 1x mobów. Pamiętam jak na Lionnie jakieś dwa tygodnie po premierze c4 gość (Vivequebec) chwalił sie że jest pierwszym 78 na serwerze... tyle że parę osób już wtenczas miało ten 78... upierał się że jest legit ale on także miał botowanego BD. to taka mała dygresja.
40-78 TH(2gi sub) zajął znajomemu 4 tygodnie, przy codziennym pvpowaniu sie (back w c4), oraz masowymi walkami o lilith.
Zresztą wszystko zalęży od tego jak, gdzie z kim :)
40-75 zajęło mi około 2 miesięcy, w tym że nie miałem buffpeta :) i lvlowałem z normalnym graczem(on miał 74 SE buffpeta a sam byl 70+ EE).
Jedynymi klasami które nie wymagają aż tylu buffów do szybkiego expa są magowie oraz tyranci ;-).
Ja pamiętam jak dla funu z Biomechanidem aoewaliśmy pod gc, ale za mało MATK wtedy miałem na to, taki nekros z +4 macką powinien jednym aoe'm zabijac cały spawn, no albo bd buffpetem :), i oczywście to było duo więc exp nie było fenomenalne.
Zresztą Whateva!


Posty: 24
Dołączył(a): 17.09.2006
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 22:47 
Cytuj  
Cytuj:
karol66 napisał:
Pokaz mi bot soft ktory lazi po calym (albo choc po kilku pokojach) dungeona albo taki ktory potrafi farmowac moby na swamps of screams to moze uwierze ze wiesz co mowisz a nie tylko pieprzysz glupoty


Poco tak ostro,jak widzisz sa rozmowcy ktorzy sie po czesci ze mna zgadzaja,a moj post wynika z praktyki poprostu na 95% spotow spotykam boty,dlatego napisalem ze wszystkie lub prawie wszystkie style gry mozna zastapic bot-softem,czasem nawet ciezko polozyc takie bot party czlowiekowi i mam na mysli gank nukerem,bo niezdazysz ich pozabijac a boty respownuja czlonkow party.


Cytuj:
karol66 napisał:
Natomiast tlumaczenie ze "gracze sami sa sobie winni" jest nieprawda bo kazda istota rozumna jesli kazac jej napierdalac po 10 godzin dziennie stojac obok linii produkcyjnej wymysli sobie cos zeby ta nudna robote uproscic i absolutnie nie ma w tym nic zlego.


Glupia analogia,widac botera po tobie, ktory niema zadnej przyjemnosci z grindu i wspolnych rb,bo gra sam w ciemnym dangeonie i od czasu do czasu zerka na swoje male bot-party,tak wtedy wieje nuda.

To wina tylko i wylacznie graczy,jesli nie bylo by mozliwosci kupienia adeny za real $$ niebylo by boterow a kto kupuje adene?? moze farmerzy lub boterzy?? od siebie samych,nie osmieszaj sie!? GRACZE i tylko GRACZE napedzaja ten caly interes.Wiesz co jest zlego w ludziach ktorzy wszedzei ida na latwizne,pusczajac boty? zabijaja rynek wpuszczaja do obiegu adene z zewnatrz powodujac wzrost cen przez zwykla inflacje,zanizaja ceny podstawowych matsow lecac po kosztach byle szybciej sprzedac,programuja boty do mannoru i skupuja nasiona przed czlowiekim,boty do wedkowania,boty do tworzenia ss,bss mogace dluzej lepij i taniej niz czlowiek,sklepy w giran logujace sie po kazdym padzie gdzie mozesz ustawic 100 przdmiotow do sprzedazy .Boty nie daja szans czlowiekowi,zwykly szary gracz bez smykalki do interesow, przez ludzi takich jak ty,zera idace an latwizne jest zmuszony albo do kupna adeny lub postawienia wlasnego bota bo sam niema szans nigdzie zarobic i kolo sie zamyka.Ale co tam lepij wymyslic glupia analogie by usprawiedliwic swoje mierniactwo.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2006, 23:09 
Cytuj  
Seraf: sory ale nie uwierze :)
za chu..nie dasz rady nawet majac cow pow czy tam pof czy inne gownio..
a to ze ktos tak tobie powiedzial ze tyle czasu robil to inna bajka :)

expowanie solo nukerem, ktorym sie najlepiej expuje (moim zdaniem) zrobienie 50% expa miedzy 75-76 zajelo jakies bite 20h gry..zaznaczam raz jeszce ..solo majac se i prophetowe buffy, i oe stuff)

Cytuj:
Glupia analogia,widac botera po tobie, ktory niema zadnej przyjemnosci z grindu i wspolnych rb,bo gra sam w ciemnym dangeonie i od czasu do czasu zerka na swoje male bot-party,tak wtedy wieje nuda.

Kain ze az zapytam ktory masz level ??:)
Pograj 2-3 lata, i non stop grind- bo oto w tej grze chodzi to zroumiesz oco biega :>
jezeli masz przyjemnosc grania tfu exowania po roku i wiecej gry w l2..to smiem stwierdzic ze jestes czubkiem :)

I zgodze sie z karolem ze jest to wina ncsoftu tez..
1.niestety gra nastawiona jest tylko i wylacznie na grind, i top top sprzet..
przyjemnosc z gry-owszem jakz robisz 78 i masz wystarczajaco kasy zeby kupic sprzet i grasz w dobrym ally.
2. Mechanika gry - no ilez mozna expowac klikajac 10000000x next target albo attack...dlatego ludzie jak to napisal karol ulatwiaja sobie zycie poprzez botowanie, i ja im sie nie dziwie
3. Ulomne..co ja pisze brak jakichkolwiek macr...te co sa to je mozna o kant dupy....
4. ze juz nie wspomne o takich rzeczach jak zabijanie "noobow 6x przez graczy 7x i wiecej w top s.czy chociazby durny sin eater quest, dzieki ktoremu mozesz byc ciagle 'white'
wiekszosc z tych ktorzy pekuja ..bala by sie kogos zabic..jesli niebylo by opcji z sineaterem..i tu nc zjebalo..
to samo bsoe i te wszystkie dopalacze qhp..masz kase-jestes niezwyciezony,..kupujesz 500 qhp i mozesz walczyc do usranej smierci :)

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2006, 01:01 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Seraf: sory ale nie uwierze :)
za chu..nie dasz rady nawet majac cow pow czy tam pof czy inne gownio..
a to ze ktos tak tobie powiedzial ze tyle czasu robil to inna bajka :)

expowanie solo nukerem, ktorym sie najlepiej expuje (moim zdaniem) zrobienie 50% expa miedzy 75-76 zajelo jakies bite 20h gry..zaznaczam raz jeszce ..solo majac se i prophetowe buffy, i oe stuff)

Prosta analogia stary, masz SPS najgorszego maga do expa, zajęło Ci to 20 h godzin gry. Mag potrzebuje najmniej buffów do efektywnego expa, natomiast łucznik owszem z buffami tylko od propheta lvluje wolniej od maga, ale gdy do tego dodasz SWS, BD oraz POWind masz damage output 2-3x wyższy od maga oraz 189+ run speed a nie 156 czy 161(juz nie pamietam 8< ). Nie rzucam słów na wiatr, opisane przez ze mnie formy lvlowania są sprawdzone, i wiem że to nie wymysły kogoś tam. Co do spota, to 76+ jest FOTD gdyż wompierze oraz inne pokractwa mają dark atribute. W moim klanie(za czasów jak grałem) były 3 osoby z poziomem niższym niż 76, 26 noblesse oraz 10 hero, oraz ponad 10 osób z jedną/dwoma klasami na 78. Gdy zaczęła się zmieniać polityka na serwerze, postanowiliśmy expować mainy na 78 aby zwiększyć wpływ na olimpiadzie (78 glad, pw, gh, i takie tam ).Stąd też moje doświadczenie w tej kwestii, oraz to w jaki sposób jeden SWS w ciągu półtora tygodnia subem z 40 na 78 wskoczył (jak chcesz dokładną nazwe SWS to CriTiKaL) sub - he.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.