mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 11:02 
Cytuj  
http://www.l2orphus.com/forum/index.php ... 09198&st=0

... poczytajcie.....

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 11:15 
Cytuj  
No niestety tu jest link do postu 'głównego zainteresowanego':
http://www.l2orphus.com/forum/index.php ... pic=108983

W sumie BAN za powiedzenie prawdy... rozumiem, że naruszyłe reg. forum ale mogli to inaczej załatwić.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 11:28 
Cytuj  
Najciekawsze to to ze jak pisza uzyli l2walkera i zaowocowalo to banem :)

Generalnie mogli to zalatwic inaczej, choc z drugiej strony co sie dziwic jesli ktos stawia sprawe na ostrzu noza, grozi sadem i domaga sie .....

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 11:33 
Cytuj  
Mam wrazenie ze ncsoft poki nie bedzie wiecej normalnych graczy a mniej farmerow nic nie zrobi. Chociaz z 2 strony jesli zabraknie normalnych graczy farmerzy straca racje bytu. Chore to jest. A ten koles co pisze na orphusie dobrze gada. Co ciekawsze chce im chyba sprawe zalozyc. Ciekawe. A zdrugiej strony to ile ci farmerzy musza kasy wyciagac z tego zeby moc utrzymac iles tam kont i jeszcze na tym zarabiac... eh a mi sie klient rozwalil cos od nowa musialem zainstalowac i teraz updatuje...


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 11:34 
Cytuj  
Widziałem wcześniej ten wątek na Orphusie ale nie będę go komentował. Szkoda słów.


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 11:34 
Cytuj  
Mam tylko nadzieje, że ja teraz nie dostanę ban hammerem po głowie.

OK może to nie jest metoda grozić im, ale kurcze banowanie legit graczy to jest przegięcie na max'a. Mogli edytować mu post i wysłać ostrzeżenie, a teraz jak już go zabanowali ma ostre podstawy do wytoczenia im sprawy. W końcu tu tylko NC nie wywiązuje się ze wspoich powinności. Ludzie mają prawo być wkurzeni.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 12:23 
Cytuj  
No gdyby te glupie NCsoft pomyslalo troche to mozna by weliminowac wieksza czesc farmerow..latwym sposobem..

Skoro sa firmy jak ige i netedena i temu podobne i zarabiaja na tym mega kase..robiac w h ncsofta to czemu Ncsoft nie moglby sprzedawac adeny..w ten sposob co tamte firmy ale po znacznie nizszych cenach.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 12:30 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
No gdyby te glupie NCsoft pomyslalo troche to mozna by weliminowac wieksza czesc farmerow..latwym sposobem..

Skoro sa firmy jak ige i netedena i temu podobne i zarabiaja na tym mega kase..robiac w h ncsofta to czemu Ncsoft nie moglby sprzedawac adeny..w ten sposob co tamte firmy ale po znacznie nizszych cenach.

OMG Poziom - w życiu nie spodziewałem się, że taką głupotę napiszesz :o

Nie wnikając już w to, że to dyskfalifikuje dla mnie grę jako taką - gdzie się współzawodniczy (w końcu wygra ten co ma kase) - to jest kilka aspektów dla których nie mogą tego zrobić.
Po pierwsze skoro Adena była by warta real kasę to gracze mogli by ich pozywać do sądu o byle gówno. Np. przez bug'a straciłem armour, który kosztował mnie realną kasę od was kupiona - refundujcie bo to wasz błąd. Przykładów można by mnożyć. Pomysł nie do wykonania.
IMO to by zabiło gre totalnie. Bo adena była by jeszcze chętniej zdobywana dzięki bot'om - bo za free. A gdyby cena była tak mała, że nikomu by ise nie opłacało botować (dla kasy, bo levelowanie to druga sprawa) to całe PvP by padło. Mam kase to moge kupic sobie na dzień dobry wszystko top'owe itd. itp.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 12:35 
Cytuj  
I zrobila by sie z L2 truga entropia.
Osobiscie nie znam ludzi ktorzy kupuja adene za rl cash ale jesli ktos chce - jego sprawa.
IMHO tzw "problem botow" mozna rozwiazac w jeden prosty sposob - wystarczy sprawdzic dlaczego np. z 1 karty kredytowej jest oplacane 10-20 accountow i zabanowac je po stwiedzeniu ze ktos botuje.

Klopot polega na tym ze trzeba CHCIEC.
A tak naprawde tego nie chca ani gracze, ktorzy zaczna plakac ze SoP kosztuje nie 7 tylko 20-30k, ani NC ktore ma z tego kase.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 13:32 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
I zrobila by sie z L2 truga entropia.
Osobiscie nie znam ludzi ktorzy kupuja adene za rl cash ale jesli ktos chce - jego sprawa.
IMHO tzw "problem botow" mozna rozwiazac w jeden prosty sposob - wystarczy sprawdzic dlaczego np. z 1 karty kredytowej jest oplacane 10-20 accountow i zabanowac je po stwiedzeniu ze ktos botuje.

Klopot polega na tym ze trzeba CHCIEC.
A tak naprawde tego nie chca ani gracze, ktorzy zaczna plakac ze SoP kosztuje nie 7 tylko 20-30k, ani NC ktore ma z tego kase.

Farmerów by nie było, gdyby ludzie nie kupowali adeny. I ten kretyński (bo naiwny) apel finalElf'a można by właściwie zastąpić równie kretyńskim apelem do graczy, o to by nie kupowali aden'a. IMHO problem nie do obejścia. Obecna sytuacja wynika z zasad ekonomii - co oznacza że raczej jest stable.


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 14:14 
Cytuj  
Głupoty opowiadacie wszyscy.

NCSoft powienien zrobić to samo co robi Blizzard. Jeśli oczywiście nie mają podobnej licencji na używanie gry.
Według licencji Blizzarda wszystkie przedmioty postacie i pieniądze w grze są własnością Blizzarda, a gracz używa ich na zasadzie wypożyczenia.
A co za tym idzie żadna osoba ani tym bardziej firma nie prawa tym handlować bez zgody Blizzarda.
Idąc dalej tym rozumowaniem, jeśli ktoś to robi, łamie prawo i może być pozywanym do sądu i być za to karany.
Że o banowaniu kont za łamanie umowy licencyjnej nie wspomnę.
I Blizzard robi to.
Fakt faktem nie da rady pozywać do sądu wszystkich, ale na przykład firmy trudniące się handlem tego typu rzeczami, ależ owszem.
A graczom po prostu banować konta.
Kilku najgorszych z nich (np. 20 kont z L2Walkerem) pozwać do sądu za łamanie umowy licencyjnej dla wystraszenia reszty.
To naprawdę nie jest trudne.

A co do botów. Ktoś kto choć trochę zna się na bazach danych wie, że 90% botów można by było wykryć poprzez proste sprawdzanie logów.
Logów tego co każda postać robi.
Biorąc pod uwagę na jakich zasadach działa L2Walker namierzenie osoby używającej tego programu nie stanowi problemu.
To wymaga tylko chęci pewnych ludzi w NCSoft.
A protezy typu GG mogą sobie wsadzić, gdzie chcą, bez własnej działalności - czyli sprawdzanie historii działań każdej osoby.
Bo zawsze znajdzie się zapaleniec-programista, który znajdzie sposób na obejście zabezpieczeń.

NCSoft najwyrazniej tego nie robi, bo nie widzi w tym interesu.
Blizzardowi zdarzało się już kasować tysiące kont.
I co ? I ma mnóstwo subskrybentów.
A NCSoft? Sami wiecie.
I chińscy farmerzy zabijają tę grę. Bo to oni są powodem, że wielu graczy odchodzi z gry.
Gra bez normalnych graczy nie istnieje. Farmerzy też wtedy odejdą.
I co wtedy zrobi NCSoft z pustymi serwerami ? :wink:

Wiwat NCSoft. :]
Myślałem, że ojczyzną głupoty jest Polska.
Ale jak się okazało głupota ma wiele ojczyzn. :]


Ostatnio edytowano 7 kwi 2005, 14:33 przez Ethan, łącznie edytowano 2 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 14:23 
Cytuj  
Sylvian napisal:
Cytuj:
Nie wnikając już w to, że to dyskfalifikuje dla mnie grę jako taką - gdzie się współzawodniczy (w końcu wygra ten co ma kase) - to jest kilka aspektów dla których nie mogą tego zrobić.


Hm w tej chwili juz tak jest przeciez..kto ma kase ten wygrywa.
Kasa =najlepszy sprzet, Kasa =powerlvl..

Cytuj:
Po pierwsze skoro Adena była by warta real kasę to gracze mogli by ich pozywać do sądu o byle gówno. Np. przez bug'a straciłem armour, który kosztował mnie realną kasę od was kupiona

Nie mogliby..dobrze zmodyfikowany regulamin..i gracze moga tyle co w tej chwili..znaczy NIC.

Cytuj:
Bo adena była by jeszcze chętniej zdobywana dzięki bot'om - bo za free.

Tego nie zrozumialem.

Cytuj:
Mam kase to moge kupic sobie na dzień dobry wszystko top'owe itd. itp.


To samo co pare cytatow wyzej..JUZ TAK JEST- nie widzisz tego ?
Koles ma zalozmy 500$ Nie chce mu sie levelowac bo nie ma czasu,ochoty checi, chce juz byc UBER wiec, kupuje postac super lvl np 60 gola za 300$ +adene z ige czy innego ebaya ..i jest jednym z najlepszych..wszystko zalezy od jaka kasa dysponuje...Policz Sylvianie:
10mc x15$ =150 +10mc grania po 5-8h czasu....co lepsze ??zaczynac od zera i miec to co masz np Ty teraz po 10mc czy wydac raz kase i miec to co masz Ty juz teraz.???



Karol66 napisal:

Cytuj:
wystarczy sprawdzic dlaczego np. z 1 karty kredytowej jest oplacane 10-20 accountow i zabanowac je po stwiedzeniu ze ktos botuje.

Hm troche nie rozumiem..bo np sam znam Polakow co oplacaja 2-3 konta albo maja znajmoych co niemaja kart i kolega oplaca kilka kont a oni oddaja mu kase irl..U chinoli ten problem tez jest..Ktos placi za 20-30 acc. (bo watpie by wszyscy chinole/farmerzy mieli karty, a pozniej sie rozliczaja jakos..I problem znowu powraca zeby ssprawdzic botujacych..i oni(NCsoft) to robi tyle ze jakos oporowo im idzie..a botersow jest coraz wiecej..Z drugiej strony nie moga sobie pozwolic na pokasowanie 2-5-10 tys farmerow bo 2-5-10k farmerow x 15$-45$ i wiecej..bo maja kilka kont..kasa jest kosmiczna...a NCSoft musi oddac czesc doli z abonamentow dla pracownikow,sztab ludzi utrzymujacych servery i cala reszte..L2 nie jest free shardem.


Cytuj:
A tak naprawde tego nie chca ani gracze, ktorzy zaczna plakac ze SoP kosztuje nie 7 tylko 20-30k, ani NC ktore ma z tego kase.


Tu sie zgadzam w 100%..Ilu z nas nie narzekalo ze ceny sa wysokie..a pomyslcie co by bylo jakby 1/3 lub 2/3 farmerow odplynelo...ceny by skoczyly to cen jak w open beta i c1..albo i 2-3 razy wiekszych..Np bw set znowu by kosztowal z 50m...kogo z Was bylo by stac ??Komu z was chcialoby sie biegac i farmowac bez bota np askin czy coal czy inny surowiec...NIKOMU..

Uf.


Ostatnio edytowano 7 kwi 2005, 14:26 przez Poziomka, łącznie edytowano 2 razy
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 14:24 
Cytuj  
Nie wiem czy słabe - ale napewno tak jak piszesz dopóki gracze będa kupować adenę doputy bot'owanie będzie problemem.

Fakt jest faktem, że teraz Nc nie zabanuje polowy kont. Jednyne sensowne wyjście to samemu sobie poradzić z farmarami ale to raczej utopia. O i tyle.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 14:27 
Cytuj  
Cholera Sylvian nie odpisuj tak szybko :) bo musialem po edytowac swoj text i dopisac kilka linijek :))
Treaz musisz jeszce raz czytac :)))zeby znac calosc :)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 14:29 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Tu sie zgadzam w 100%..Ilu z nas nie narzekalo ze ceny sa wysokie..a pomyslcie co by bylo jakby 1/3 lub 2/3 farmerow odplynelo...ceny by skoczyly to cen jak w open beta i c1..albo i 2-3 razy wiekszych..Np bw set znowu by kosztowal z 50m...kogo z Was bylo by stac ??Komu z was chcialoby sie biegac i farmowac bez bota np askin czy coal czy inny surowiec...NIKOMU..


Akurat tu się mylisz.
NCSoft wreszcie pomyślał, jak rozwiązać ten problem - ewentualnego odpływu farmerów.
Rozwiązaniem jest Manor System. Póki co kuleje, bo w przypadku seedowania nie ma się dropów.
Ale Chronicle 3 naprawia to niedociągnięcie.
To raz.

Dwa.
Czas nauczyć się podstaw ekonomii.
Ceny dyktuje rynek - ale tylko wtedy, gdy istnieje na Nim konkurencja doskonała.
A farmerzy zaburzają ten stan.
Poprzez posiadanie większości surowców są w stanie dyktować ceny.
Patrz działalność TPSA w Polsce. :]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 14:42 
Cytuj  
Ethan napisal:
Cytuj:
Rozwiązaniem jest Manor System


Hm Nie wiem jak to wyglada bo sie tym nie bawilem..ale hm wyobrazasz sobie ludzi latajacych po toi i dvc i seedujacych ?
Jak zbierzesz chyba jakies ziarenka to idziesz z tym do goscia i on ci wymienia na matsy tak ?ok..no ale jak to zrownowazyc bo przeciez spoil z mobow dvc i toi daje np 15CBP czy 15stali..No chyba ze zrobili by seedy tylko dla gc,toi i dvc..ktore by odpowiadaly spoilom..a Wez pod uwage ze tu nie chodzi tylko o same matsy ale o DESIGNY,FABRICSY,FRAGMENTY..tego raczej nie z seedujesz :)

Cytuj:
Ceny dyktuje rynek


Ok Ok..Szukam bw glov fab i nigdzie niema ..dlatego sa kosmicznie drogie..a co by bylo gdyby farmerzy ich nie farmowali...wyobrazasz sobie placenie 300k za 1 fabricsa od non farmera ??

Cytuj:
Poprzez posiadanie większości surowców są w stanie dyktować ceny.


Przeciez wiekszosc osob i tak zostawia sklepy z kupnem matsow po cenach nizszych niz farmerzy sprzedaja..- no chyba ze komus potrzeba malo wtedy moze kupic po ich cenie

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 15:03 
Cytuj  
Nie zauważyłeś kto się wziął za crafting ?
Kto zawyża ceny matsów ?

Chinole. :] Nie widziałeś nigdy chinoli sprzedających np. 150 AOBA Head ?
Bo skupywali je przez 2-3 miesiące ? Monopolizując rynek skupywania materiałów ?
I de facto zawyżając przez wzmożony popyt ich cenę ?
Chinole to nie tylko farmerzy.
Mają 100 razy lepszą głowę do handlu niż 99% graczy z innych krajów.
I to oni są nawzajem lojalni trzymając cenę.
A to, że ktoś sprzeda taniej? :]
Znam na to sposób, bo sam stosowałem.
Kupiłem od niego i sprzedałem po wyższej cenie.

Ponadto gdyby nie było Chinoli to więcej osób grałoby dorfami.

Próbowałem się kiedyś dopchać do Elder Tarlk Basilisków ?
Tam jest więcej Chinoli niż centrum Pekinu. :wink:
Zobacz co się stało z ToI. Sami farmerzy. Nie idzie tam znaleźć grupy.
A tam lecą materiały, jak liście z drzew jesienią. :]

Z resztą sami gracze na to wpływają.
Widziałeś kogoś biorącego BH do party w DVC ? Rzadkość.
Gdyby nie było Chinoli to BH byliby jedną z najbardziej poszukiwanych klas - w szczególności, że od wejścia C2 jest coś takiego, jak dzielenie spoila.
I wszyskie klany starałyby się mieć jakiegoś spoilera w swoich szeregach i to niejednego.


Końcowa myśl. Famerzy jeśli już wpływają na ceny czegokolwiek to tylko w górę.

Podstawowe zasady ekonomii.
Każdy rynek dąży do równowagi. (Zobacz jak skaczą ceny)
Równowagę zakłócają monopole. (Chinole dyktuja ceny)


Ostatnio edytowano 7 kwi 2005, 15:13 przez Ethan, łącznie edytowano 2 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 15:10 
Cytuj  
Ethan napisal:
Cytuj:
Widziałeś kogoś biorącego BH do party w DVC ? Rzadkość.


EeeeE?

Po 1 dosc nieiwielu BH chodzi do dvc..po 2 tam trzeba miec odpowiedni level...52++..po 3 dzielenie sie spoilami - nie kazdy to lubi- czasem widze Bh latajacych z jakims dd i healerem w FG..mniej osob w teamie czestsze dropy dla kazdej osoby.po 4..BH czy WS czy np JA OL to slabi DD...a kazdy idzie po exp a kasa i matsy to przy okazji.
Jednakze jesli widze ze dorf BH szuka grupy i ma odp level to lydzie go biora...

****

Posty: 1046
Dołączył(a): 28.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 15:21 
Cytuj  
Ethan napisał(a):
Końcowa myśl. Famerzy jeśli już wpływają na ceny czegokolwiek to tylko w górę.
Podstawowe zasady ekonomii.
Każdy rynek dąży do równowagi. (Zobacz jak skaczą ceny)
Równowagę zakłócają monopole. (Chinole dyktuja ceny)

Ale posiałeś... nie masz racji - jak tylkona rynku zrobi się wiecej jakiegoś matsa to ceny lecą na pysk!!! U nas na przykład Enria z 26k na 20k w ciągu tygodnia. I to niezależnie od tego czy jest kartel Adena Inc, czy go nie ma...
I przestań ciągle wyjeżdzać na chinczyków. Równie dobrze można winić cyklistów albo Ciebie (chyba sam mówiłeś że zawyżasz ceny na rynku o ile tylko wypatrzysz dobrą okazję...)


_________________
Arletta Dreadnought 79 @ Naia (currently suspended)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2005, 15:29 
Cytuj  
Arkadek napisał(a):
Ale posiałeś... nie masz racji - jak tylkona rynku zrobi się wiecej jakiegoś matsa to ceny lecą na pysk!!! U nas na przykład Enria z 26k na 20k w ciągu tygodnia.


Wszystko pięknie i to się zgadza.

W jednym przypadku, gdy ktoś złamie monopol.
Wtedy to, co mówisz jest naturalnym działanie najprostszych mechanizmów rynkowych.
A te monopol (de facto kartel) Chinoli zakłóca.

Ale nie będę się bawił w skrócony kurs ekonomii. :]
Bo nie wyjaśnie w 5 zdaniach tego czego ludzie uczą się latami. :D
I nie o to tu chodzi.

Jedno jest pewne istnienie Adena Inc. ma więcej wad niż zalet, pomimo tego, co mówi Poziomka.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.