mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 paź 2005, 09:30 
Cytuj  
Tekst nadaje sie do pogawedek ale ze wzgledu na to, ze gramy w "żółtego" MMO to wrzuce to tutaj.

Copy&paste z JM:

Interesujące dane dotyczące Chińczyków

Jest ich 1 286 975 000 czyli 134 mieszkańców/km2; ale te dane są mało obrazowe. Dzisiaj przedstawiamy ilość Chińczyków w bardziej zrozumiałej dla wszystkich formie:

- Jeżeli co sekundę będziesz strzelał do Chińczyka, to żeby zabić wszystkich Chińczyków musisz strzelać bez przerwy 38 lat i przy tym nie jeść, nie spać i nie chodzić do toalety;

- Jeżeli wszystkich Chińczyków położyć na ziemi i po tej "drodze" puścić czołg, to zanim on dojedzie do końca "drogi" trzeba mu zrobić 5 kapitalnych remontów z całkowitą wymianą wszystkich części;

- Jeżeli wszystkich Chińczyków związać w jeden "snopek", to okrążając go przebędziesz trzy razy odległość Ziemi od Księżyca i z powrotem;

- Jeżeli wszyscy Chińczycy poszliby jednocześnie do toalety, to trzeba by wywieźć górę gów*a ważącą 450 000 ton;

- Jeżeli wszyscy Chińczycy wskoczyliby jednocześnie do Oceanu Atlantyckiego, to powstała by fala tsunami o wysokości 2 metrów;

- Ale gdyby wszyscy Chińczycy wskoczyli do oceanu, to poziom wody podniósłby się tylko o 3 mm.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2005, 12:50 
Cytuj  
Brzmi to trochę, jakbyś miał Karolu niezbyt dobry stosunek co do tej nacji;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2005, 15:43 
Cytuj  
Poczatek straszny koncowke daje nadzieje :P

China OK.

Zeby nie bylo:P


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 263
Dołączył(a): 27.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2005, 18:52 
Cytuj  
Chiniole są bee... wrzuć coś jeszcze na ten temat. Będzie fajnie :D

PS - nie przepadam za chiniolami


_________________
Bartz:
Joli - lvl 40 Warsmith
ShiningStar - lvl 41 Shillen Elder

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2005, 20:34 
Cytuj  
Chińczykom tak
Chińczyk mi w smak
Już jest ich ponad miliard
Już miejsca im brak
Więc lepiej ich polubić
Owak czy siak.
:P

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2005, 20:57 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
Chińczykom tak
Chińczyk mi w smak
Już jest ich ponad miliard
Już miejsca im brak
Więc lepiej ich polubić
Owak czy siak.
:P


eeeee..... :o :wtf:


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"

**

Posty: 263
Dołączył(a): 27.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 06:47 
Cytuj  
On pewnie też jest żółtkiem... widzicie pełno ich nawet w polsce :(


_________________
Bartz:
Joli - lvl 40 Warsmith
ShiningStar - lvl 41 Shillen Elder

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 06:57 
Cytuj  
extreme22 napisał(a):
On pewnie też jest żółtkiem... widzicie pełno ich nawet w polsce :(



A co w nich takie złego? Mi jakoś nie przeszkadzają, ale cóż, Polaki naród już ma taką mentalność aby mieć fobię do każdego innego narodu;)

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 09:40 
Cytuj  
Tylko Polacy nie budowali Auschwitz- trochę szacunku do samych siebie i do swej narodowości.
PS. Nie uogólniajcie proszę. To tak jakby napisac że wszyscy w RPA to rasiści....choć 75% społeczeństwa to murzyni.


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 13:41 
Cytuj  
Moim zdaniem cała ta "fobia" jest spowodowana izolacją polaków przez CCCP, byliśmy oszukiwani oraz wykorzystywani przez sąsiadów.
W niemczech też są podobne rasistowskie zachowania, niemcy z zachodu uważają za gorszych niemców ze wschodu.
Sama istota tej fobi jest zła, lecz zbyt liberalne stanowisko wobec innych narodowości tez nie jest dobre, czego dobrym przykładem jest Anglia, Niemcy czy Włochy, gdzie arabowie zaczynają dominować na "playgrounds"
.
Tak więc uważam że do wszystkiego trzeba mieć umiar, czy to jest złe czy dobre :roll: .


Anyway chińczycy powinni się nauczyć gadać po angielsku, czy to w grze czy w normalnym życiu, wszystko ogranicza się do prostych zwrotów w stylu "Hi, i sell watches, want buy?". I tu nawet nie chodzi o brak pieniędzy, taka jest ich mentalność. (przykładowo właścicielka chińskiej restauracji w londynie, mówi pare zwrotów po angielsku a mieszka tam parenaście lat, tam praktycznie oprócz kelnerów nikt nie mówił po angielsku[tak w miare zrozumiale] :) )

Razparuk - ale Polska nie miała takiej czystej historii jakiej uczą historii w szkołach, znajomego dziadek był w AK tyle że nie jako partyzant a rabuś, najeżdzali wsie i je rabowali, po 89 dostał odszkowania za "represje" dlatego że siedzial w więzieniu za rozboje, ale trzeba się przyzwyczaić że wszysztko jest pokazywane w superlatywach tak było zawsze.

I tak w przyszłości albo się "zglobalizujemy" albo pozabijemy, innych możliwości nei widze :D .

Pozdrawiam

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 13:55 
Cytuj  
No wiem,wiem.....nobody is perfect. Tylko bez ogólników itp.....po co takie gadki że Polacy to,tamto....
PS. Historię piszą zwycięzcy-inaczej Hitler byłby w książkach zbawcą świata itd......


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 14:03 
Cytuj  
Ale akurat ta mentalność to nie jest wytykanie, tacy jesteśmy i tego sięszybko nie zmieni. Najważniejsze żeby wiedzieć gdzie jest problem naszego społeczeństwa żeby go zmieniać, zrozumiałbym narzekania jakby Wojtas napisał że "polacy to złodzieje i krętacza to rozumiem twoje oburzenie, ale tak to "wyluzuj" facet :) [nawiązując do reklamy w radiu].

Razparuk napisał(a):
PS. Historię piszą zwycięzcy-inaczej Hitler byłby w książkach zbawcą świata itd......


Tak jak alianci pomijają w swoich książkach naloty dywanowe na niemieckie miasta, albo bomby zapalające rzucane na tokyo oraz inne japońskie miasta.
Wojna zabiera ludziom ich człowieczeństwo, można mieć tylko nadzieje że się nie będzie żyło w czasie takich konfliktów...


Ostatnio edytowano 7 paź 2005, 14:15 przez Seraf, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 14:12 
Cytuj  
To może inaczej: Wszyscy Amerykanie to debile pijący coca-cole,zujacy gumę i żrący hamburgery? A Polacy to ksenofoby,złodzieje i nieuki?
PS. W czym mam wyluzować? po prostu nie sądze o moim narodzie wg. opisu innych i stereotypów wzietych z bulwarówek z Paryża lub Berlina.
PSS. Być może róznimy się pokoleniowo, może jestes w tej kwestii za bardzo "wyluzowany". jest dobre powiedzenie: Uśmiechaj się do wszystkich-nie śmiej się z nikogo. Szanuj siebie- będziesz szanowany przez innych- to pewne prawdy oczywiste. Jesli masz takie zdanie o swoim narodzie to się z niego wypisz.......i nie pisz że pełno u nas bezrobotnych, pijaków, nie lubimy Żydów......bo to jest na całym świecie.


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 14:24 
Cytuj  
Jesteśmy ksonofobami i to jest akurat uwarunkowane przez naszą przeszłość, jest to problemem społecznym, tak samo jak u niemców turcy czy inni "Auslanders".
Nie wiem czym się bulwersować, stereotyp ten akurat jest prawdziwy.
Wybielanie czegoś na siłe nie daje pozytywnych rezultatów moim zdaniem, może to tylko zaprowadzić do sytuacji w której aktualnie znajduje się Białoruś czy Rosja.
CHciałbym żauważyć że nikt nie pisał w żadnym poście u góry oprócz ww ksenofobi o wadach polaków, to jest jakas obsesja? Po co się tak denerwować.
[quote=Razparuk]PS. W czym mam wyluzować? po prostu nie sądze o moim narodzie wg. opisu innych i stereotypów wzietych z bulwarówek z Paryża lub Berlina. [/quote]
Bulwarówki? lol szczerze to takiej nigdy na oczy nie widziałem, swoje zdanie wyrobiłem sobie na ludziach których spotykam, oraz z niektórych artykułów z gazet(Polityka).
Razparuk napisał(a):
PSS. Być może róznimy się pokoleniowo, może jestes w tej kwestii za bardzo "wyluzowany

A czy ja oprócz opinii o ksenofobi i ukrywaniu faktów wyraziłem swoją opinie? Wysuwasz zbyt daleko idące stwierdzenia.

Razparuk napisał(a):
Szanuj siebie- będziesz szanowany przez innych

Pewne problemy społeczne trzeba sobie uświadomić żeby je móc rozwiązać.


P.S
Tak dla twojej informacji, nie jestem liberałem który dąży do nadania praw homuseksualistów, tudzież innym masonem, ale także nie jestem nacjonalistą który z fanatyzmem twierdzi że jesteśmy idealni, i że społeczeństwo nie ma problemów.
P.S.S. Nie wiem po co ten prowokujący i niemiły ton wypowiedzi uderzający w moją osobe.

Pozdrawiam

***

Posty: 519
Dołączył(a): 22.07.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 14:43 
Cytuj  
??????
Jaki niemiły ton itp..
Zresztą skoro uważasz nasz naród za kseonofobów itd to cóż........nie zmienie tego. Co do liberalizmu itp to kwestia postaw, przekonań społecznych/politycznych. nie jest to ściśle temat naszej dyskusji.
PS. Jesli cie uraziłem to sry, jednak musisz trochę wystopować z poglądami typu Polacy to kseny itp....ja jestem Polakiem , nie jestem ksenofobem, pijakiem,złodziejem itp. Szerzenie takich poglądów przez nas samych tylko innych utwierdza w takich poglądach o naszym narodzie.
PSS. Myśl o obronie Aden bardziej....... :wtf:


_________________
Tavael- Sword Muse- Lionna
Clan Insomnia
SM 77/59 lvl Necro

**

Posty: 263
Dołączył(a): 27.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 14:54 
Cytuj  
A ja i tak nie lubie chinioli :evil: To głupi naród (Mądrzejszy od amerykańskiego) i nie chodzi tu o kwestie mentalności. Chiniole to żółte kurduple, złodzieje, robią wszystko żle i zaśmiecają nasz świat.

PS - mówmy dalej o tych (#@$%@%#$^#) chiniolach


_________________
Bartz:
Joli - lvl 40 Warsmith
ShiningStar - lvl 41 Shillen Elder

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 15:01 
Cytuj  
Zapewne wiesz co oznacza ksenofobia, więc nie wiem po co się o to kłócić.
Ksenofobami wobec polaków są francuzi, polacy są ksenofobami wobec innych narodów, i to jest "kwestia postaw, przekonań społecznych/politycznych" .
Ja sam jestem po częsci ksenofobem oraz rasistą denerwuje mnie że na uczelni musze słuchać rosyjskich, ukraińskich wykładowców w ramach współpracy, jeżeli chciałbym kontynuować prace na uczelni moje miejsce może zająć jakiś "sąsiad" zza wschodniej granicy który wejdzie za pensje o połowe mniejszą. Jest multum takich przykładów, do czego ksenofobie nasila niepewna sytuacja polityczna, praktycznie wszystkie oferty inwestycji są przegrywane na rzecz innych państw.

Razparuk - twoją drwiną "wyluzowania" uznałem że uważasz mnie za liberała i człowieka bez tożsamości narodowościowej, która opowiada o superlatywach o innych krajach a o Polsce tylko narzeka.

[quote="Razparuk]Szerzenie takich poglądów przez nas samych tylko innych utwierdza w takich poglądach o naszym narodzie. [/quote]
Zgadzam się, lecz ksenofobia to problem wynikający m.in z sytuacji w państwu, trudno mi problem pomijać, a z drugiej strony uważam to za coś pozytywnego pozwalające państwu zatrzymać własną tożsamość, w Niemczech czy w innych krajach arabowie narzucili sobie prawa na równi z rodowitymi mieszkańcami.

Aden - w niedziele ide spać o 19 :D żeby wstać o 1: 00 :)

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 15:12 
Cytuj  
extreme22 napisał(a):
A ja i tak nie lubie chinioli :evil: To głupi naród (Mądrzejszy od amerykańskiego) i nie chodzi tu o kwestie mentalności. Chiniole to żółte kurduple, złodzieje, robią wszystko żle i zaśmiecają nasz świat.

PS - mówmy dalej o tych (#@$%@%#$^#) chiniolach


Przyganiał kocioł garnkowi. Podobną opinię mamy u innych narodów - w szczególności u Niemców (choć kurduplami raczej Nas nie nazywają). Chińczycy przerastają Nas pod wieloma względami - to raczej Nam do Nich brakuje, a nie Im do Nas. :]

Seraf napisał(a):
Jesteśmy ksonofobami i to jest akurat uwarunkowane przez naszą przeszłość, jest to problemem społecznym, tak samo jak u niemców turcy czy inni "Auslanders".


W pełni się zgadzam z tą opinią.
Wystarczy popatrzeć ile procent głosów dostały partie eurosceptyczne, ksenofobiczne, rasistowskie, nacjonalistyczne. (LPR, Samoobrona i PiS).
To bardzo dobrze świadczy o poziomie naszego narodu.

Bądź co bądź podczas II wojny światowej (w szczególności podczas powstania warszawskiego) zginął kwiat inteligencji, a przez następne 50 lat klasami uprzywilejowanymi byli robotnicy i chłopi.

Czytaj: osoby z niższym wykształceniem - konserwatywne, ksenofobiczne, nacjonalistyczne i bierne społecznie - szukających winnych swojej marnej sytuacji po zmianie ustrojowej nie w swoim braku edukacji, biernej postawie roszczeniowej (przez 50 lat socjalizmu państwo myślało za nich), a wśród wyimaginowanych wrogów: Żydów, Masonów, Rosjan, Ukraińców, Niemców, homoseksualistów, lesbijek, inteligencji, polityków etc, etc. ("wrogowie narodu" :])


Seraf napisał(a):
Zapewne wiesz co oznacza ksenofobia, więc nie wiem po co się o to kłócić.
Ksenofobami wobec polaków są francuzi, polacy są ksenofobami wobec innych narodów, i to jest "kwestia postaw, przekonań społecznych/politycznych" .


Ksenofobia nie jest cechą narodów, a raczej członków tego społeczeństwa.
Nie jest zależna od narodowości. Raczej od przekonań politycznych, religijnych, poziomu edukacji.
Można mówić o ksenofobii człowieka, ale nie w odniesieniu społeczeństwa lub narodu jako całości.

**

Posty: 285
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 15:38 
Cytuj  
Hoho, rozpisaliście się;)

Extreme, wybacz, ale argumenty typu " oni po prostu są pe i już ", są śmieszne. Spróbuj sformułować jakiś w miarę konkretny argument i wtedy zacznijgo jakoś rozbudowywać, bo w takis sposób, w jaki na razie to robisz, nie dojdziesz tutaj do głosu...

Niestety, muszę Ciebie rozczarować, ale jak zauważyłe Ethan, są oni duuużo przed nami, ostatnio zaczynają zalewać nasz rodzimy rynek swoimi produktami na naprawdę wielką skalę. I co? Pójdzie na ul. Wiejską w Warszawie i zrobisz demonstrację przeciwko żółtemu najeźdźcy z Azji?
Polski kraj jest hmm... dość specyficzny, choć każdy naród tak chyba ma, staramy się widzieć zalety, nie patrząc na wady. mnie osobiście strasznie denerwuje Historia nauczana w polskich szkołach... Cała jest nastawiona pozytywnie... Powiecie, że nam źle robili? Taaak Katyń, i co z tego, skoro MY zagłodziliśmy kilka tysięcy rosjan w obozach, choćby pod Bydgoszczą ( swoją drogą zostałem zjebany przez nauczyciela za wygłoszenie takiej informacji ).

50 lat izolacji zrobiło swoje, propaganda też dobrze sobie poradziła. Wielke zasługi? Yyy? Czy my coś wygraliśmy? Nooo dobra... przewrót majowy zakończył się sukcesem :P

Ale nie można narzekać, kraj cały czas się kształtuje, zobaczymy co z tego wyjdzie;) , szkoda, że pan Kaczyński wygrał ostatnie wybory, ale może chociaż zniosą obowiązkową służbę wojskową :)

Wracając do narodu Chińskiego ( jakoś denerwuje mnie określenie chinole, to tak jakby do nas powiedzieli pieprzony białasie ).
Jeśli my będziemy mówić o nich, źle, to oni będą o nas i będzie się to co raz bardziej nasilać z obu stron i mamy błędne koło.

Szczerze mówiąc ja im współczuję, głównie z powodu cenzury, można powiedzieć, że czują się tak jak my przed 1989 rokiem... tylko, że troche w bardziej nowoczesnej formie, czyli filtrowany internet, ograniczenia na MMORPG ( hehehe ). Tam jest lepiej niż na Białorusi, gdzie za złe słowo na temat władz idzie się siedzieć, albo dostaje w czapę.

Przepraszam, ale nie pamiętam kto, ale ktoś napisał, że powinni uczyć się angielskiego bo ciężko się z nimi dogadać i że to jest ich duża wada... Ilu Polaków nie zna angielskiego, nawet w takich głupich mmorpg'ach. Tak wiem, można dogadać się z nimi w naszym rodzimym języku, jednak ktoś inny już się z nimi nie dogada i rodzi się kolejny stareotyp na temat Polskiej niewiedzy;)
Na razie tyle:P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2005, 15:53 
Cytuj  
Cytuj:
Pójdzie na ul. Wiejską w Warszawie i zrobisz demonstrację przeciwko żółtemu najeźdźcy z Azji?

Nie, ale moge ich trainowac in game ^^^

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.