mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 324
Dołączył(a): 1.06.2003
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2004, 13:46 
Cytuj  
Witam
prosze rozwiejcie moje watpliwosci bo wlasciwie kogo pytam to nikt nie jest pewny.
robie nowe template i skupuje troche sprzetu za ciezko zarobione platy
po 1 czy jezeli na itemie pisze ze dziala na humanoidow to czydziala tez na innych graczy np, w emain,chodzi tu o bonusy podnoszace predkosc i dmg.
po 2 czy bonusy sie lacza i o ile mozna np przyspieszyc dzialanie broni(chodzi o to ze jezeli na 1 itemie mam 20% przyspieszenia na 2 mam 5% to o ile zostanie przyspieszone zadawanie ciosow, to samo sie tyczy innych bonusow)
tyle mam jeszcze watpliwosci ze najprawdopodobniej temat bede rozwijal:)

pozdrawiam

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2004, 15:04 
Cytuj  
Cytuj:
jezeli na itemie pisze ze dziala na humanoidow to czydziala tez na innych graczy np, w emain,chodzi tu o bonusy podnoszace predkosc i dmg.


Nie działa. Działa tylko na moby sklasyfikowane jako "humanoid". W przypadku +% dmg, jedyny sposób na uzyskanie tego bonusu bez ograniczenia do mobów, to artefakty (brak ograniczeń), lub dropy z Celestius (ML10 - ograniczenie "vs Player Races"). Nie dotyczy +% melee speed - ten można znaleźć na "zwykłych" dropach.

Cytuj:
czy bonusy sie lacza i o ile mozna np przyspieszyc dzialanie broni


Cap jest +10% (w bonusach powinieneś widzieć ile masz aktualnie). +25% jest jedynie w przypadku +% buff, +% debuff, +% spell duration, +% healing (i +% power cap, ale ten trochę inaczej działa).


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

**

Posty: 324
Dołączył(a): 1.06.2003
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2004, 15:22 
Cytuj  
mam 1 item 20% do szybkosci ciosow i 2 5 procent do szybkosci ciosow.
z tego co piszesz to mam za duzo i te 20 % nic mi nie daje ,tak zrozumialem.
dzieki za odpowiedz.

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2004, 15:31 
Cytuj  
capa na eu nie ma jesczcze.

bedzie w 1.68 czyli juz nedlugo. i tak +dmg (melee, style) i + speed bedzie capniete na 10% (podobnie z archery). czyli +20% bedzie o 10% za duzo :smile:


_________________
afk for quite a while

**

Posty: 324
Dołączył(a): 1.06.2003
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2004, 15:45 
Cytuj  
zalozylem to cacko i mam 20 procent w bonusach, jak dokladam jeszcze 5 to zostaje caly czas 20 ,nic sie nie zmienia.
kiedy bedzie ten patch bo wykorzystalbym okazje aby pograc z wiekszym spedem broni?

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2004, 15:53 
Cytuj  
Fakt, ja pisałem na podstawie aktualnej wersji U.S. :smile: Przed "ToA nerfem" było 25% na wszystko, po nerfie większość jest na 10% max.

Przy okazji również nerfnięte zostały / zostaną (niepotrzebne skreślić zależnie od wersji :wink: ) właściwie wszystkie przedmioty z wysokimi bonusami. Max. na jednym jest teraz +4% (na U.S.), nie licząc niektórych artefaktów, które mają +5%.


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

**

Posty: 324
Dołączył(a): 1.06.2003
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2004, 16:23 
Cytuj  
to po cholere pakuja ludzi w kanal,ja wydalem ponad 4p na o cacko i ukladajac template wzialbym je pod uwage.po patchu cale template diabli wezma i trzeba ukladac ->kupowac od nowa.
mysle ze poczekam do patcha a potem sprzet zmienie i dopasuje,wydaje mi sie to najbardziej rozsadne.
pozdrawiam

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2004, 07:00 
Cytuj  
no wlasnie o to chodzi ze nie pakuja. jak wchodzilo toa to napisali na glownje stronie camelot-europe zeby poczekac ze zdobywaniem czegokolwiek, bo artefakty beda nerfniete next patch etc. i zeby sie zapoznac z tym. i jak narazie ROG itemy na eu sa nerfniete. poniewaz mythic zmienil zasade ich tworzenia w 1.68 (tzn wlasnie nie bedzie juz na itemach +20% etc), goa postanowilo od poczatku tego nie wprowadzac (tyle ze cos im sie sknocilo i pare przedmiotow z wysokimi bonusami mozna znalezc, ale zaznaczam ze pare). pozatym wiekszosc rogow nie ma bonusow (szczegolnie z bizuterii). w kazdym badz razie ostrzegali.


_________________
afk for quite a while

**

Posty: 324
Dołączył(a): 1.06.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2004, 11:00 
Cytuj  
ciekawi mnie jak to po patchu bedzie wygladac,czy przedmiot z duzym bonusem np. 20 zachowa swoje wlasciwosci i tylko bonus zostanie zmniejszony np do 4 czy tez przedmiot zniknie calkiem ,a moze zachowa na papierku + 20 a bedzie dawal +4?
pewnie Adam bedzie wiedzial.
pozdrowionka

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2004, 14:18 
Cytuj  
Cytuj:
2004-04-25 12:00, szani napisał:
ciekawi mnie jak to po patchu bedzie wygladac,czy przedmiot z duzym bonusem np. 20 zachowa swoje wlasciwosci i tylko bonus zostanie zmniejszony np do 4 czy tez przedmiot zniknie calkiem ,a moze zachowa na papierku + 20 a bedzie dawal +4?
pewnie Adam bedzie wiedzial.
pozdrowionka


Zostanie zmniejszony.
Nie wiem czy poradzą sobie z tym jakoś na Euro, ale na US było spore zamieszanie, gdyż wiele przedmiotów (szczególnie na merchantach) pokazywało jeszcze stare bonusy (zwykły bug), ALE wystarczyło się gdzieś portnąć / relognąć / zonować, żeby zostały "zmienione" w nowe.

Tak na marginesie, ludzie z Euro mają znacznie lepiej wiedząc z góry co nastąpi - teraz pomyśl, że na U.S. wiele osób poświęciło masę czasu i masę platów, żeby dopracować swój template, kupić uber dropy, itp. - zanim ktokolwiek wiedział, że wszystko zostanie nerfnięte. Moje template'y na trzech postaciach poszły w diabły po tym patchu w każdym razie :smile:

Oczywiście, tak jak mówiłem, nie wszystkie capy zostaną "ucięte" do 10% - niektóre zostały na 25%, i jest to zamierzone (+% buff, +% debuff, +% spell duration, +% healing).


_________________
WoW:
60 Human Warrior (Nordrassil/Euro) - Active.
60 Night Elf Warrior (Elune/US) - Retired.

**

Posty: 324
Dołączył(a): 1.06.2003
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2004, 10:55 
Cytuj  
witam
no i doczekalismy sie dzis 1,68 na eu wchodzi.
rodza sie nowe pytania i watpliwosci ciag dalszy.
1.do holgera pytanko bo artefaktami napakowany jest jak malo kto.
czy gdyby wiedzial wczesniej jak po 1,68 bedzie dzialac np SL to bawilby sie w to cale zdobywanie i lewelowanie artefaktow,jednym slowem czy warto?
czy daja po 1,68 znaczaca przewage?

2. jakby mial wybrac 1 z artefaktow to na jaki by sie zdecydowal,mysle ze wiecej niz jeden nie bede mial sily zdobyc i wylewelowac.

a swoja droga to holger jest traktowany jak encyklopedia daoca :smile:

pozdrowionka

***

Posty: 553
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2004, 21:04 
Cytuj  
Cytuj:
2004-04-29 11:55, szani napisał:

1.do holgera pytanko bo artefaktami napakowany jest jak malo kto.
czy gdyby wiedzial wczesniej jak po 1,68 bedzie dzialac np SL to bawilby sie w to cale zdobywanie i lewelowanie artefaktow,jednym slowem czy warto?
czy daja po 1,68 znaczaca przewage?


SL rzeczywiście została nerfnięta w sposób bardzo poważny, ale przedtem była przegięta (możliwość wykorzystywania 2 artefaktów naprzemiennie, dająca perma-SL), więc to jest ok. I tak jest przydatna, tyle że bez przegięcia, a tak, jak powinna działać.

I - tak - bawiłbym się w zdobywanie i lewelowanie, nawet to robiłem. Artefakty mają na sobie rzeczy, których nie znajdziesz nigdzie indziej, a które mogą być baaardzo przydatne (np. speed dla klas, które go nie mają na Winged Helm i butach takich czy innych).
Znaczącej przewagi nad innymi nic ci nie da, jeśli jesteś kiepskim graczem, który nie wie jak prowadzić swego toona. Jeśli jesteś dobry bez całego arsenału, jaki na sobie możesz powiesić, to na pewno będziesz jeszcze lepszy.

Cytuj:
2. jakby mial wybrac 1 z artefaktow to na jaki by sie zdecydowal,mysle ze wiecej niz jeden nie bede mial sily zdobyc i wylewelowac.


Oj, stary, w żaden żywy sposób nie mogę ci pomóc w wyborze, gdyż:
1. nie bardzo wiem jaka/jakimi klasami grasz - sorka, jeśli gdzieś to napisałeś to zapewne przeoczyłem lub nie zapamiętałem;
2. nie mam pojęcia jakim innym sprzętem dysponujesz (chodzi głównie o biżuterię, bo reszte można dorobić) i jak dany artefakt pasowałby ci do template;
3. zupełnie nie znam twoich preferencji w grze - jesteś ofensywny, czy raczej ostrożny; wolisz grać sam, w grupie, czy w zergu itd.
4. nie wiem jakie masz możliwości zmobilizowania pomocy przy zdobywaniu artefaktów - czy możesz np. krzyknąć na /gu czy /as i zlecą się 4 grupy gotowe cię wesprzeć;
5. itd., itp.

ToA wprowadziło tak cholerną różnorodność w ubrankach, które dotychczas znaliśmy i które nieźle nam się nosiły, że nie ma dobrych porad - każdy musi sobie dostosować krój skarpetek do wzorka na krawacie. Najlepiej DOKŁADNIE przeczytać to:
http://www.visionofsages.net/toa/Artifacts.html
i wpasować to tu:
http://sc.aod.net/

Acha, jeszcze jedno - można zrobić sensowny template z użyciem więcej, niż jednego artefaktu. Udało mi się wykorzystać cztery w niemal-zmaksowanym template dla infa, wydać kilkanaście plats na pozostałe rzeczy - i już całość przestała mi się podobać :smile: Znowu trzeba coś podłubać :smile:

Cytuj:
a swoja droga to holger jest traktowany jak encyklopedia daoca :smile:


I ni cholery nie wiem dlaczego, bo taki Adam na przykład jest wobec mnie jak Encyclopedia Britannica wobec kieszonkowego wydania Małej Encyklopedii dla Opóźnionych w Rozwoju Przedszkolaków. I kilku innych wśród pojawiających się na tym forum zapewne też.

zdrówko


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Holger dnia 2004-04-29 22:17 ]</font>

*

Posty: 62
Dołączył(a): 17.06.2002
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2004, 22:26 
Cytuj  
Holg bo masz taką krasnoludzką ksywę, która automatycznie robi "złote" notatki na marginesach kieszonkowej encyklopedii :wink:

Pozdrowienia, Mamuśka :wink:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: tra dnia 2004-04-29 23:28 ]</font>

**

Posty: 324
Dołączył(a): 1.06.2003
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2004, 23:06 
Cytuj  

**

Posty: 324
Dołączył(a): 1.06.2003
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2004, 23:12 
Cytuj  
witam
dzieki za odpowiedz.
dla przypomnienia gram sb i to jest char bardzo zblizony do infa dlatego pytalem(najwiecej w emain sie zblizaja:))
kiedys napisalem ze zobaczymy sie na us za pare tygodni,niestety ten czas mi sie wydluza bo na camlanie zaczalem szamim sei bawic(srednio 5 razy na pol godziny sie ginie).
a na us mialem sobie pograc wlasnie infem,sznur zaproponowal mi czy bym nie chcial sie pobawic jego infilem za co mu wielkie dzieki.
ale najpierw kobite na jakies wczasy wysle aby mi nie burczala

pozdrowienia

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2004, 00:45 
Cytuj  
Szani ty sie lepiej sam wyslij na wczasy z kobieta, albo na kobiety:) Co bedziesz marnowac majowe sloneczko na daoc'a

**

Posty: 324
Dołączył(a): 1.06.2003
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2004, 02:05 
Cytuj  
ej fea ty zerwales z nalogiem :smile:, mi nie jest tak latwo.
ale pomysle, pomysle

**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2004, 05:19 
Cytuj  
Lutus - a Ty cfaniaczku to teraz taki mocny jestes :razz:

Generalnie to sloneczko "odmajowe-w gore" bardzo sprzyja oderawaniu sie od rzeczywistosci (tfuuuu ... od mmorpgow mialem powiedziec:D) i zobaczenia np: jak PL wchodzi do Unii :grin::D:P:P (zartowalem).

Ale warto wyjsc za zewnatrz, choc nalog bardzo mocny :smile:

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2004, 09:02 
Cytuj  
Uczyc sie trzeba kufa uczyc, a nie na zielona trafke :grin:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.