mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2002, 09:30 
Cytuj  
Stwierdzilem ze zrobie i podwiesze ten topic coby ciekawe rzeczy przy ktorych grzebiemy nie przepadly.
Postujecie tutaj jesli macie jakies ciekawe info - jak w teamacie :smile:

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2002, 10:07 
Cytuj  
I zeby topic nie stal pusty... :wink:


SLASH Vs THRUST

(zrobione na potrzeby infiltratora ale moze sie tez przydac innym)



Po 1.52 patchu mamy taka tabelke armorow (naszych przeciwnikow only)


THRUST

-10% N Studded, N Leather
10% redukacja dmg Vs:
Midgard Stealthers
Midgard Healers

+10% Chain, N Chain, Studded
10% BONUS do dmg Vs:
Midgard Skald
Midgard Tanks

0% Scale, Reinf, Hib Leather
NEUTRALNY dla:
Calej Hiberni




SLASH

-10% N Chain, Reinf, Hib Leather
10% redukacja dmg Vs:
Midgard Skald
Midgard Tanks
Hibernia Stealthers
Hibernia Bard

+10% Scale, N Studded, N Leather
10% BONUS do dmg Vs:
Midgard Stealthers
Midgard Healers
Hibernia Healers
Hibernia Tanks

0% Chain, Studded
NEUTRALNY dla:
none




Porownanie styli i broni:

SLASH:
Za slash przemawiaja 2 style - anytime ametyst slash (dmg porownywalne z garote ale zjada tylko polowe endurance) i diamond slash (uzywany po amethyst, 50% wieksze dmg).
W broniach dostepne zarowno szybka jambiya >16 dps jak i wolne bastard sword.
Sporo fajnych broni slash dostepne z one time dropow i questow. Dosc spokojny leveling (spora liczba mobow wrazliwa na slash, szczegolnie na tych najbardziej popularnych spotach po 35 lev - goblins, trees)

THRUST:
Kiepskie style poza Dragonfang na 50 lev (9 sek stun, uzywany po evade).
Kiepskie (tylko 15-15.5 dps) szybkie bronie player made. Bronie wolne ok.
Stosunkowo malo broni questowej 100Ql, penalty do wielu mobow na popularnych spotach do levelowania - generalnie ciezko w PvM.



Moje impresje z testow:

Nadal nie wiem co lepsze :smile:

ZA SLASH przemawia:
Wiekszy wybor targetow do walki. Oprocz casterow i archerow z obu realmow (tych sie kiluje niezaleznie od rodzaju broni) mozna startowac bez problemu do Healerow z obu realmow (z doswiadczenia wychodzi mi ze taki sam lev healera jest dead jesli mi wyjdzie PA+CD ze stun - instanty mu raczej nie pomoga bo pada zanim stun minie). Lekki bonus Vs midgard assasin rekompensuje "wrazliwosc" na assasina hibow (midy maja u nas sporo niezlych i aktywnych assasinow).


ZA THRUST przemawia:
Mozna sie pokusic o ataki na solo midgard tankow i bardow (po PA i stun zapodamy 2 trucizny w tym snare i odskakujemy zeby ponowanie wejsc w stealth i zaatakowac tanka again)
Mniejsze szanse Vs Hibernia healers (szczegolnie druid sux - jakby co nawet nie ma jak uciec bo "drzewko" zawsze nas znajdzie) :sad:
Za to latwiej pokonac kazdego assasina (bedac juz na 50 lev) dzieki dragonfang i long term stun (w praktyce 5-6 sek) no i szybciej kilniemy Hibernia archera (nie ma penalty). Wkurwiajacy jest tylko ten brak broni player made >16dps i <3spd - w walce capowany jest tylko base dmg wiec im czesciej walimy tym czesciej mozemy uzywac styli z dmg bonus. Nie bez znaczenia jest tez fakt ze szybka bron to szybszy stun po PA.
Jedyna rzecza ktora rekompensuje nieco ta slabsza bron jest nieznacznie wiekszy weaponskill u thrust infow (zazwyczaj kazdy inf ma capowany dex ale nie kazdy ma cap str - a to wplywa na slash mocniej niz na thrust :smile:)



To tyle. Jesli ktos zauwazyl jakies bledy w moim rozumowaniu - poprawcie please :smile:



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2002-08-12 11:27 ]</font>

**

Posty: 308
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2002, 16:06 
Cytuj  
Hm...moze nie na temat..ale,juz wiem dlaczego infy wola solowac NAWET w GRUPIE,niz pilnowac dupy casterow i healerow,lub isc na healera wroga he he..nie maja szans..a moze sie myle:)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2002, 20:06 
Cytuj  
Z prozaicznej przyczyny.
Jestes w teamie ale jestes hidden wiec Cie nikt nie targetuje a RP leca.
Zanim podejdziesz do mezzera to juz trwa walka i kazdy jest zajety.
Zdejmujesz castera/scouta prawie insta kilem.
Uciekasz.

Zadanie wykonales, zdjales 1 osobe.
RP nabili Ci inni + to co sam zabiles leci.
Odkakujesz w restealth wiec nawet jak Twoj team padnie to masz spore szanse na przezycie.
Dobry uklad :smile:

Stojac obok castera/mezzera NAJCZESCIEJ konczysz mezzniety, rootniety albo wyciagniety ze stealth AE dmg.
Ja staram sie zrobic przynajmniej tyle ze jak po drodze do castera spotkam wrogiego infa to go atakuje :smile:

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2002, 10:33 
Cytuj  
SORCERER/MINSTREL TIPS


1. Uberpet
(niesprawdzone!)
EDIT: potwierdzone :smile:
Z tego co slyszalem pety nie maja capa na buffy kleryckie. Wiec low level sorc ktory ma low level peta zabuffowanego przez high level kleryka moze naprawde zaszalec :smile:
Jesli ktos ma niskolevelowa (<25) postac i chce to sprawdzic to sluze pomoca :smile:


2. Charomowanie purple mobow
To dziala tak. W niektorych miejscach low level regular pet jest linkniety z wysoko levelowym petem.
Charmujac jednego z nich, uciekajac i wracajac na spawn mamy w tym momencie de facto 2 pety. Wytlumacze na porecznym przykladzie.
W ellys village sa ellys champions (red/purple do 50) linknieci np. ellys guard (czesto yellow do 50).
Jesli uda nam sie charmnac tego guarda NIE ZABIJAJAC championa to mozemy polowac np. na gianty znajdujace sie na pobliskim wzgorzu 2 petami w tym jednym purple :smile:
Za kazdym razem gdy wyslemy naszego guarda do ataku z wioski ruszy ellys champion mu na pomoc. Po zabiciu gianta - zacznie wolno wracac do siebie.
O ile wiem ten purple champion bedzie nam zjadal XP ale przy odrobinie wprawy loot powienien zostawac.
Niestety ten tip NIE DZIALA na tanglersy - one tak naprawde nie sa linked z regular goblinami tylko po prostu generuja jakis uber BAF w momencie pulowania.
A szkoda - mozna by wtedy polowac na callech guards tym sposobem :smile:
Edit: potwierdzone. Przykladowy pic dam pozniej. Charmniety ellys guard linkniety z drugim guardem sciaga tego pierwszego. Jesli ktos tak gra to uwaga na area spele!

3. Perma BUFFY
Charmujemy cos co daje buffy (wlasciwie sa 2 takie moby - arawnite shaman i priestess), dajemy petowi "stay" i oddalamy sie na spora odleglosc. Nastpnie releasujemy peta.
Buffy zostaja na nas tak dlugo jak pet bedzie zyl albo jak dlugo my nie bedziemy zonowac.
Nawet smierc nie canceluje tych buffow pod warunkiem ze /release nie spowoduje przezonowania.
Dziala nie tylko dla nas ale i dla calego teamu. Dla sorca/minstrela jest to tez o tyle uzyteczne ze moze zassasc te buffy a potem uzywac zupelnie innego peta :smile:
Edit: tez potwierdzone. Charmnalem w snowdonia shamana, wzialem buffy i kazalem mu stac. Wzialem konia do CS, tam nacisnalem release i buffy zostaly.



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2002-10-06 20:25 ]</font>

**

Posty: 254
Dołączył(a): 17.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2002, 15:26 
Cytuj  
Cytuj:
Z tego co slyszalem pety nie maja capa na buffy kleryckie. Wiec low level sorc ktory ma low level peta zabuffowanego przez high level kleryka moze naprawde zaszalec :smile:


Chyba rzeczywiście tak jest - zrobiłem niedawno cabaliste, znajomy z lvl 50 ench-spec klerykiem (buff-botem) buffnal mi peta, w nastepstwie czego moglem sobie usiasc i patrzec jak pet roznosi redow :smile:

Cytuj:
(wlasciwie sa 2 takie moby - arawnite shaman i priestess)


Są jeszcze Isolationist Cleric... Powinien się trafić jakiś yellow do lvl 50 w pobliżu Boldiam (jeden taki może buffnąć 3 lub 4 osoby z tego co słyszałem), jest tam ich sporo z różnych klas (Iso. Wizards też są niezłe pety - widzialem ostatnio jakiegos sorca z jednym takim, nuke'ował bez przerwy, również przez ściany).

Proponowałbym więc charmnąć Iso. Kleryka, poczekać aż buffnie, i zamienić go na Iso. Wizarda :smile:

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 paź 2002, 11:58 
Cytuj  
Dobra ja mam takiego tipa :wink: moze ktos nie wie jeszcze bo ja nie wiedzialem :wink:
Jest taki przycisk "~" ustawiony jako default co jak go sie trzyma to strzalkami mozna odsunac/przyblizyc kamere w 3rd person perspective. Jak go sie trzyma i zaczniesz sie obrazac to obraca sie tylko kamera a ludek stoi w miejscu, wiec mozna biec do przodu i patrzec sie do tylu albo rozgladac do woli. To tak jakby sie mialo oczy do okola glowy :wink:


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 paź 2002, 19:19 
Cytuj  
Cytuj:
Są jeszcze Isolationist Cleric... Powinien się trafić jakiś yellow do lvl 50 w pobliżu Boldiam (jeden taki może buffnąć 3 lub 4 osoby z tego co słyszałem), jest tam ich sporo z różnych klas (Iso. Wizards też są niezłe pety - widzialem ostatnio jakiegos sorca z jednym takim, nuke'ował bez przerwy, również przez ściany).

Proponowałbym więc charmnąć Iso. Kleryka, poczekać aż buffnie, i zamienić go na Iso. Wizarda


Iso cleric ma chujowe buffy - AF i chyba base con tylko. AF buff wchodzi w konflikt z buffami AF magow (self) i chantem paladyna - generalnie kiszka.
Iso sorc tez odradzam szczegolnie w PvP - marnuje czas na rzucanie confuse a to na graczy nie dziala :smile:. W PvM natomiast powoduje ze mob random targetuje osoby z teamu sorca wiec tez moze byc kicha.
Iso wizard jest ok ale na tym levelu co on jest mozna juz charmnac ellys windchaser a on ma area DD (jak kazdy pet tez wali bez LOS :smile:)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 paź 2002, 12:43 
Cytuj  
NOWY DUNGEON - gdzie solowac dropy


Jesli ktos jest zainteresowany szukaniem dropow 50 lev to polecam spawn watchmanow.

Lokacja...
http://www.epiccourage.com/daoc/viewPho ... mageId=354

Prawy/gorny rog - tam gdzie jest Lady Dara room. Safe place jest w polowie 2czesciowych schodow w dol prowadzacych do tego pokoju.
Watchmani sa "wczesniej" - puluje sie ich z korytarzy ktorymi tam doszlismy.
Dla 49 sa orange, bardzo zadko red.
Thrust ma do nich dmg bonus (maly ale zawsze - ok 5%)
Dropy jakie tam zlapalem to np (pisze to co jako tako pamietam).

98 AF studded zbroje (4 czesci, kazda po 4 bonusy w tym obie mialy +4 longbow each), 93QL, 23% bonus (druga 88QL i 17% bonus)

Belt +3 polearm, +3 parry, +2 shield, +6 str

Cloak +3 thrust, +3 crossbow, +6% spirit resist, +cos jeszcze

etc
KAZDY item jest 50 lev.

Jest jeden tip przy huntingu tutaj.
Nie wiem why tak jest ale na 100% jestem pewien ze tak jest :smile:
Co jakis czas przybiegal na mnie leutnant watchman jak tu campowalem (co bywalo bolesne jak walczyles z innym mobem akurat).
Po naprawde dlugich testach wyszlo mi ze nie jest tak ze puluje tego co jest "nademna" i lapie agro przez sufic ale puluje leutnanta ktory sie spawnuje tuz obok razem z watchamnami. Po prostu po pierwszym kilnieciu go, jesli sie respawnie to zaczyna OD RAZU biec na ciebie niezaleznie od miejsca gdzie w dungonie jestes. Po relogu to znika. Jesli go nie ruszasz (zabijasz tylko watchmanow tutaj) to nie masz problemu.
Mi z buff botem i Ignore Pain nie sprawia to problemu ale jak sie tu po dlugich bojach solo dostanie to odradzam atak na tego moba - nigdy nie bedzie w stanie przewidziec kiedy on sie spawnie i ruszy szukac zemsty :smile:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 11:56 
Cytuj  
Jak walczyć z Assasinami: http://www.amadcow2.com/Tyfudguide.html

i alternatywna strategia (lepsza wg mnie):
http://www.amadcow2.com/Lilalisguide.html

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2004, 09:30 
Cytuj  
Nie kce mi sie przpisywac to dam linki (poradniki skierowane sa raczej do mid grupa ale mysle ze spoko mozna je zaadaptowac dla innych realmow)
Jesio pare poprawek tam musze wrzucic ale to z czasem :D
http://www.mmogspot.com/wortal/index.ph ... opic&t=450

http://www.mmogspot.com/wortal/index.ph ... pic&t=1205


_________________
retired...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.