mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2003, 09:52 
Cytuj  
Pytanie do Karola, ale nie tylko. Jak zabijacie smoka? Dokładnie. Jakie są zasady, kto czym atakuje, co może, czego nie wolno robić, czego się wystrzegać itd. Taki mały raporcik. Bo my wciąż mamy problemy by go rozwalić na MLF :sad: Parę razy już padł ale trochę to jest przypadkowe i podejrzewam, że macie lepszą strategie na Bedevere.


_________________
DAoC: Mosad, Paladyn, MLF, RR7
DAoC: Mosadss, Sorcerer, MLF, RR3
EQ2: Mosadka, Wizard, Oggok, Qeynos

Zawsze czysty, zawsze suchy, zawsze pewny.
Miłośnik przyrody i dobrego żarcia.
Poczucie humoru: eeee, co?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2003, 10:09 
Cytuj  
Jeden tip:
smok robi aoe jak nie moze kogos trzepnac uzywajac meele.
Wystarczy jak wszyscy sa pod jego brzuchem.
:>

juz.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2003, 11:27 
Cytuj  
No ja bylem raz na UDANYM raidzie (poprzednie 2x trwalo to moze z 10 sekund jak nas wybil :smile:)

Ale moge cos zarzucic co zauwazylem.

1. <45 lev tank praktycznie go nie trafia wiec jesli jest to paladyn to lepiej zeby stal w oddali, dawal jakiegos chanta i resowal jak tylko ktos padnie niz tloczyl sie pod smokiem i padal z innymi po AE dd.

2. Niektorzy krzyczeli zeby sie nie stickowac do smoka (to bylo do tankow - ja bylem sorcem) - nie wiem why ale moze to mialo zwiazek wlasnie z AE DD.

3. Magowie na poczatku nie maja co uzywac czarow ale jak smok ma <30% HP to nie wiedziec czemu mocno wzrasta dmg od speli i spada szansa resistow.
Na koniec wchodzil mi w niego co 3ci DD i walilem za 10-20 a na poczatku co 20 i damamge bylo 0 (-3) :grin:

4. Trzeba pilnowac zeby nie tylko resowac ludzi ale od razu ich rebuffowac (dmg)

5. Theurg/caby powinien glownie walczyc petami.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2003, 11:34 
Cytuj  
P.S. A tak wogole to najwazniejsze - dowiedziec sie o rulesy PRZED raidem.
Wyciagnalem na ostatni raid holgera (46 lev) a wszystkie dropy losowali od 48+ (wczesniej bylo non MP stuff od 40+ i real respec stones od 45+)
A taki raid to strata XP spora - padalismy w sumie po 4-5 razy kazdy (ja ze 2-3 razy z glupoty :wink: ale tanki nawet najlepiej zabufowane sa bez szans jak ich trafia za 2500 dmg) wiec warto isc wtedy kiedy cos sie z tego bedzie mialo.

Dla XP z tego co widzialem to sens maja Legion raidy (zawsze mi ze 1-2 kulki wskakiwaly zanim doszlismy do legiona) i pewnie Sidi bo tam tez sie trza dlugo przebijac przez dunga.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2003, 12:40 
Cytuj  
Nah Sidi dla expa sie nie robi tylko dla itemow i tego expa jezeli nie jestes w dobrej dmg grupie nie zobaczysz zreszta i tak tych mobow tak duzo sie nie bije zeby sie oplacalo. No i najwazniejsze sidi jest zbugowane wczoraj bylismy po dragonie z frogiem na sidi raidzie trwa to gowno strasznie dlugo a na koniec sie okazuje, ze nie mozna pullnac ostatniego roomu, wzywalismy csra itd ale nic nie dalo koles tylko depopnal moby i powiedzial ze nic wiecej zrobic nie moze fu ktnx cya. Jeszcze nic na lotto nie wygralismy wiec pare ladnych godzin stracone.


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

***

Posty: 553
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2003, 12:41 
Cytuj  
I bardzo dobrze, że mnie wyciągnąłeś, bo był to mój pierwszy "udany" rajd - w poprzednim wcieleniu byłem 2 lub 3 razy, ale ze skutkiem, oględnie mówiąc, "wiadomym". Owszem, szlag trafił ok. pół bąbla expa, ale co z tego? - exp rzecz nabyta.
Niewiele mogę powiedzieć na temat dokładnego planu, ale z tego, co zaobserwowałem na tym rajdzie było stosunkowo niewielu ludków (w porónaniu z tym, co pamiętam z poprzednich), za to ich "ciężar gatunkowy" był o wiele większy - zapewne ok. 80% to 50 lvl. Z tego, co zaobserwowałem - duża ilość mocnych petów i DOSKANAŁA organizacja rezów. Padłęm kilka razy i nigdy nie czekałem na ożywienie dłużej niż minutę.
Mosad, sądzę że o szczegóły spokojnie możesz spytać tego facia, któy tym zawiadował - Burkie. Złap go w grze, umów się na maila i już. Nie znam go, ale każdy normalny człowiek odpowie na takie pytanie :smile:

***

Posty: 973
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2003, 19:39 
Cytuj  
Z tym /stick to tak jak z Legionem. Zaczyna warpowac i jak wpadnie w ta swoja gorke odchodow na ktorej siedzie i tam padnie to papa loot.

trzeba jeszce uwazac po pod sam koniec zaczyna AE stunnowac (30 sec lol). I jak ma baardzo malo hp to wali ostatnie ae fire.

clerzy i palli powinni byc za murami (nie chowac sie ale po prostu stac za granica tego jego zameczku).

PS. Burkie to kawal chuja. Ale potrafi organizowac rajdy i przynajmniej nie kradnie jak kiedys KoT.

*

Posty: 187
Dołączył(a): 16.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2003, 02:30 
Cytuj  
Witka, na Mordredzie smoka bije 3 FG, slownie trzy pelne grupy, jutro na Cramlanie idziemy na mid smoka, jezeli sie uda zabic to moze napisze jaka trzeba miec taktyke, ostatnio jakies 3 tyg temy poszly 3,5 grupy ale kolesie sie nie sluchali i smok nas zabil. Ale zabralismy mu jakies 1/6 zycia takze to jest wykonalne:)
Do uslyszenia:)

***

Posty: 517
Dołączył(a): 14.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2003, 15:35 
Cytuj  
ja bylem na jednym dragon rajdzie i to zajebiscie udanym :smile:
luda bylo wch..j (150) a taktyka byla taka:

1. nie uzywac broni z procem
2. nie nukowac smoczka
3. nie strzelac z luku
4. nie leczyc i rezowac

jednym slowem zero magi tylko bron biala( bez proca ) :smile:

smoczek padl bardzo szybko , moj warrior zamachnol sie tylo 3 razy z czego 2 nietrafil :grin:

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2003, 23:53 
Cytuj  
Gacek - na albionie?

***

Posty: 517
Dołączył(a): 14.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2003, 00:23 
Cytuj  
nie w Midgardzie :smile:
ale mysle ze to niema wiekszego znaczenia czy smok z midlandu czy alblandu :grin:

*

Posty: 187
Dołączył(a): 16.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2003, 01:32 
Cytuj  
No i rajd odbyl sie...
poszly 4 FG z czego tylko 5-6 osob 45-48.
Wszystko odbywalo sie pod kontrola az do momentu jak 1 healer zlazl z kamienia na srodku i castowal:) smok chuchnal i wszyscy bylismy martwi hehe:)
jak zginelismy smok mial okolo 2/3 zycia. Ja swoja palka robilem 1-2 dam + 8-9 dam add.
Pzdr.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2003, 10:52 
Cytuj  
Gacek, to ma ogromne znaczenie. Wy możecie pokonać smoka trzema grupami, a nam nie wystarcza 20 czasem. Dzięki za sugestie, ale niestety to nic nowego dla mnie. Jeśli ktoś będzie na udanym rajdzie na albionie to proszę o opis. U nas strategia jest taka:
- nie uzywac /stick
- byc w zasiegu miecza od smoka
- nie leczyc
- rezzowac i rzucac czary tylko spod smoka

Sprawdza sie niestety dosc chaotycznie. To znaczy sprawdza sie dopoki smok ma 10%-5% życia. Wtedy używa po raz ostatni AE, no i wtedy się kończy rajd zazwyczaj. Pytanie, czy w tym momencie stosujecie inną taktykę. Na przykład, że wszyscy casterzy, klerycy, kobiety i dzieci się rozpraszają, a tanki nawalają i giną, potem je rezujemy i wykańczamy smoka. Albo, że dzielicie się na dwie grupy, itp.


_________________
DAoC: Mosad, Paladyn, MLF, RR7
DAoC: Mosadss, Sorcerer, MLF, RR3
EQ2: Mosadka, Wizard, Oggok, Qeynos

Zawsze czysty, zawsze suchy, zawsze pewny.
Miłośnik przyrody i dobrego żarcia.
Poczucie humoru: eeee, co?

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 00:39 
Cytuj  
Czyżby nikt nie był na udanym rajdzie? :sad:


_________________
DAoC: Mosad, Paladyn, MLF, RR7
DAoC: Mosadss, Sorcerer, MLF, RR3
EQ2: Mosadka, Wizard, Oggok, Qeynos

Zawsze czysty, zawsze suchy, zawsze pewny.
Miłośnik przyrody i dobrego żarcia.
Poczucie humoru: eeee, co?

**

Posty: 200
Dołączył(a): 10.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 01:32 
Cytuj  
U nas rajd na smoka odbywa sie srednio raz w tygodniu. Nie ma jakiejs filozofii. Paru rezerow na zewnatrz, a reszta w melee. Nie wolno uzywac fire DD, ice DD mozna i calkiem ladnie zbiera (tak z 50-100dmg).


_________________
Zulsorah Necromancer lvl 50 Carnac
Esidare Enchanter lvl 46 Prydwen

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 12:31 
Cytuj  
Czyli tak:

1. Wszyscy lecą na smoka i starają się być w "melee range".
2. Rezzerzy zostaja poza murami legowiska smoka.
3. Magowie moga uzywac czego chca (petow, DD, Ice AE, Dot,...) byle nie Fire DD (i pewnie AE).
4. Klerycy moga leczyc? Jesli tak to ci spoza murow tez?
5. Rezzerzy sa w grupach czy sa solo?
6. Rezzujecie spoza murow w trakcie calej walki czy tylko przy koncu (po ostatnim AE)?

Pytam dlatego, bo u nas zawsze jak ktos cos zrobi spoza granicy melee to konczy sie to fatalnie.


_________________
DAoC: Mosad, Paladyn, MLF, RR7
DAoC: Mosadss, Sorcerer, MLF, RR3
EQ2: Mosadka, Wizard, Oggok, Qeynos

Zawsze czysty, zawsze suchy, zawsze pewny.
Miłośnik przyrody i dobrego żarcia.
Poczucie humoru: eeee, co?

*

Posty: 106
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 16:15 
Cytuj  
z moich doswiadczen wynika ze smok to totolotek
moze sie udac grupie 30 osob a moze przyjsc 200 i zgina w 10 sec
jesli zrobi ae z normalnym dmg to nie ma na niego mocnych ( bo czasami robi ae bez dmg :smile:
te wszystkie sposoby pomagaja ale i tak smok robi ae losowo

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2003, 19:09 
Cytuj  
No właśnie jeden z ostatnich patchy miał to poprawić, ale nie udało mi się tego jeszcze stwierdzić bo jedyny rajd po patchu na którym byłem był nieudany. A ostatnio mam taki lag, że właściwie cięzko normalnie grać.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.