mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 24 lut 2002, 15:18 
Cytuj  
Witam, moja pierwsza postać ma kilka dni. Jest to Paladyn "Mosad" na serwerze Morgan LeFay - po stronie Albionu. Obecnie poziom 6 i kręci sie wieczorami koło zamku Camelot. Aktualna (startująca) gildia to "Children of the Light". Gram raczej z anglojęzycznymi graczami. Nie szukam specjalnie polskich akcentów czy gildii, choć może jak już będę godnym Paladynem dołączę do jakiejś polskiej gildii, jeśli jest takowa na tym serwerze. Moje pytania to:

1. Co to są serwery RolePlay? Czy różnią się jakoś od pozostałych?

2. Mam zamiar nauczyć się wytwarzania zbroi - powinien być z tego lepszy profit i może jakieś ładne wytwory. Jakieś wskazówski - przeciwskazania? Aha i gdzie znajdę trenera?

3. Będę raczej paladynem 1h + tarcza i aury. Miecz, Slashing. Raczej pomocnikiem niż tankiem - jakieś rady? Chcę móc też walczyć z potworami w pojedynkę, choć raczej skłaniam sie ku grze grupowej.

4. Znacie jakieś dobre i *zwięzłe* opisy dróg rozwoju paladyna, startegii gry i jego umiejętności?

5. Lubię łazić za questami - jakieś rady? szukać opisów na sieci - nie szukać, bo nie będzie ciekawie? Pytać wszelkich NPC, czy może są jakieś schematy (wiem że są często u barmanów, krzykaczy ; i strażników)?
Jak jest z questami będąc w grupie? Kiedy są zaliczane, a kiedy nie? Czy np. to ja muszę zadać ostatni cios questowemu potworowi i/lub zgarnąć nagrodę za niego?

6. Czy doświadczenie się rozkłada podczas gry w grupie i jak.

7. Jeśli dobrze rozumię to kolory zbroi i oręża idą tak:
czarny, zielony, niebieski, żółty, (pomarańcz), czerwony, fioletowy. Z czego użyteczne są raczej niebieski i żółty. Tak?

8. Czy jedynym sposobem treningu jest udanie się do trenera i wydanie punktów umiejetności, czy są jakieś inne metody? Np. coś z guildii, walki PvP, czy RvR (oczywiście to jeszcze nie na moim poziomie).

9. Aha, jeszcze jedno. Ostatnio zabijając questowego stwora (jakiś wąż), zginąłem chwilę potem (grałem solo). Dostałem od niego "automatycznie" do ekwipunku, jakiś tam przedmiot questowy, ale worek z łupem, który zgubił - przepadł. To znaczy jak wróciłem to już go nie znalazłem. Czy jest to możliwe? To znaczy, czy mogę utracić swój łup jeśli zginę tuż po wykonaniu misji?

10. I już ostatnie. Zamierzam utworzyć sobie jakąś postać magiczną. Najlepiej by był to mag, czarodziej, przywoływacz czy elementalista (nie wgryzałem się jeszcze w tę ścieżkę rozwoju). Najchętniej ktoś posiadający (nawet dopiero na bardzo wysokim poziomie) najpotężniejsze możliwe czary (może być kiepski przez połowę gry :wink:. Czy jest taka postać, czy raczej są zbalansowane i nie ma typowo wszechmocnych magów?

11. Skłamałem. Jeszcze jedno. Nie udało mi się do tej pory dostać "tasku" pisząc "/task" przy rozmowie z NPC. Zawsze pisze, że nie dostałem zadania. Czy jest to wina mojego poziomu, czy muszę być po prostu wytrwały?

Mam jeszcze parę pytań dotyczących RvR, ale to już może kiedy indziej (jak "podrosnę").

PS. Chyba już wiem z jakiej gry stworzę swojego Avatara ;-P


_________________
DAoC: Mosad, Paladyn, MLF, RR7
DAoC: Mosadss, Sorcerer, MLF, RR3
EQ2: Mosadka, Wizard, Oggok, Qeynos

Zawsze czysty, zawsze suchy, zawsze pewny.
Miłośnik przyrody i dobrego żarcia.
Poczucie humoru: eeee, co?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2002, 15:58 
Cytuj  
Nie jestem jakims DAoC guru, ale postaram sie pomoc :smile:.

1. Co to są serwery RolePlay? Czy różnią się jakoś od pozostałych?

Nie wiem dokladnie jakie sa zmiany, ale na serwerach RolePlay powinienes bardziej wczuwac sie w swoja postac i traktowac zabawe jak rozgrywke fabularnego RPG. Unikac podawania liczbowych statystyk itp.

2. Mam zamiar nauczyć się wytwarzania zbroi - powinien być z tego lepszy profit i może jakieś ładne wytwory. Jakieś wskazówski - przeciwskazania? Aha i gdzie znajdę trenera?

Otoz, nie zauwazylem, zeby na jakimkolwiek craftingu dalo sie zarobic. Znaczy mozesz zarobic wykonujac taski pomiedzy 300-500 skilla - pozniej bedziesz musial podrozowac w celu pozyskania materialow, co zabiera sporo czasu i 'chyba' jest nieoplacalne. Crafting sie robi chyba tylko dla fun i swoich wlasnych (ewentualnie kumpli) potrzeb.

3. Będę raczej paladynem 1h + tarcza i aury. Miecz, Slashing. Raczej pomocnikiem niż tankiem - jakieś rady? Chcę móc też walczyć z potworami w pojedynkę, choć raczej skłaniam sie ku grze grupowej.

Rad brak :smile:. Wiem, tylko ze kazdy paladyn jakiego spotkalem mial chants na minimum 30, zeby moc wskrzeszac innych graczy. Solowac to chyba zawsze bedziesz mogl, bo wszystkie tanki moga. Chants sie przydaja w grupie.

4. Znacie jakieś dobre i *zwięzłe* opisy dróg rozwoju paladyna, startegii gry i jego umiejętności?

Nie :smile:.

5. Lubię łazić za questami - jakieś rady? szukać opisów na sieci - nie szukać, bo nie będzie ciekawie? Pytać wszelkich NPC, czy może są jakieś schematy (wiem że są często u barmanów, krzykaczy ; i strażników)?
Jak jest z questami będąc w grupie? Kiedy są zaliczane, a kiedy nie? Czy np. to ja muszę zadać ostatni cios questowemu potworowi i/lub zgarnąć nagrodę za niego?

Na necie znajdziesz wiekszosc questow z opcja ogladania wskazowek, badz calych opisow przejscia (to tylko kwestia Twojej sily woli). Teraz nie podam Ci adresow, bo nie jestem w domu.

Kiedy wykonujesz quest w grupie, cala grupa zaliczy quest (powinna) i dostanie odpowiednie przedmioty/doswiadczenie.

O questy najlatwiej pytac town crierow i barmanow, aczkolwiek metoda czolgowa (gadac z kazdym npc) nie jest zla.

6. Czy doświadczenie się rozkłada podczas gry w grupie i jak.

Oj rozklada sie. Jak to dokladnie nie wiem, ale ilosc zadanych obrazen i rzuconych zaklec leczenia ma na to wplyw - nie wiem jak to sie przeklada na liczby.

7. Jeśli dobrze rozumię to kolory zbroi i oręża idą tak:
czarny, zielony, niebieski, żółty, (pomarańcz), czerwony, fioletowy. Z czego użyteczne są raczej niebieski i żółty. Tak?


Czarny to raczej szary, ale pozatym wszystko ok. Uzyteczne sa przedmioty juz od purpurowego - zaleznie od profesji. Mag moze nosic purpurowe szaty, bo i tak rzadko kiedy ma okazje wejsc w bezposredni kontakt. A nawet jesli wejdziesz w takowy, to dlugo to nie potrwa - ciuchy nie zdarza sie zniszczyc. Aczkolwiek magiczne dopalki (buff) sa limitowane (capowane), dlatego czesto nie bedziesz wykorzystywal pelnej mocy przedmiotow.
Jako tank zalecalbym noszenie max orange, bo przedmioty beda sie szybko niszczyc. Jesli tylko cos zamieni sie na blue, powinienes to wymienic (o ile to mozliwe).

8. Czy jedynym sposobem treningu jest udanie się do trenera i wydanie punktów umiejetności, czy są jakieś inne metody? Np. coś z guildii, walki PvP, czy RvR (oczywiście to jeszcze nie na moim poziomie).

To jedyny sposob. Mozesz sie dodatkowo dopakowac (np slashing) przedmiotami magicznymi.

9. Aha, jeszcze jedno. Ostatnio zabijając questowego stwora (jakiś wąż), zginąłem chwilę potem (grałem solo). Dostałem od niego "automatycznie" do ekwipunku, jakiś tam przedmiot questowy, ale worek z łupem, który zgubił - przepadł. To znaczy jak wróciłem to już go nie znalazłem. Czy jest to możliwe? To znaczy, czy mogę utracić swój łup jeśli zginę tuż po wykonaniu misji?

Lup (loot) z potworkow po jakims czasie znika (decayuje). Przedmioty zwiazane z questami dostajesz automatycznie - wskakuja Ci do plecaka.

10. I już ostatnie. Zamierzam utworzyć sobie jakąś postać magiczną. Najlepiej by był to mag, czarodziej, przywoływacz czy elementalista (nie wgryzałem się jeszcze w tę ścieżkę rozwoju). Najchętniej ktoś posiadający (nawet dopiero na bardzo wysokim poziomie) najpotężniejsze możliwe czary (może być kiepski przez połowę gry . Czy jest taka postać, czy raczej są zbalansowane i nie ma typowo wszechmocnych magów?

Z tego co zdarzylem zauwazyc to magowie (w przeciwienstwie do wielu innych gier) nie sa zbyt potezni w DAoC, nawet na wysokim poziomie. Karol wytlumacz mu :smile:. Duza popularnoscia cieszy sie Theurg (przywolywacz elementali).

11. Skłamałem. Jeszcze jedno. Nie udało mi się do tej pory dostać "tasku" pisząc "/task" przy rozmowie z NPC. Zawsze pisze, że nie dostałem zadania. Czy jest to wina mojego poziomu, czy muszę być po prostu wytrwały?

Zeby otrzymac task musisz powiedziec albo wyszeptac slowo 'task'. Robi sie to tak: /s task albo /whisper task . Nie zapomnij miec na celowniku goscia, od ktorego chcesz wziasc task. Komenda /task, ktorej uzywales, sprawdzasz aktualny stan swojego zadania (miedzy innymi ile zostalo Ci czasu na jego wykonanie).

Duzo tego bylo :smile:. Pozdrawiam

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lut 2002, 18:44 
Cytuj  
Do najgorzej wywazonych postaci w DAoC naleza palladyn, cabalista i sorcerer - tych chyba nikomu nie warto polecac (chyba ze sie ma zaciecie masochistyczne).
Jesli chcesz nastawic sie na RvR to najlepiej Minstrel, Infiltrator albo Scout.
Jesli mag to wizard, theug albo uber damamge dealer kleryk (ze specjalizacja full w smite :smile:)
Jesli klasyczny tank to armsman albo mercenary.
I to chyba tyle jesli chodzi o aktualne "wybalnsowanie" gry :smile:

*

Posty: 70
Dołączył(a): 19.01.2002
Offline
PostNapisane: 24 lut 2002, 22:35 
Cytuj  
Dzięki za wszystkie rady i odpowiedzi. Karol: paladyn - znaczy ciężki do gry lub do stworzenia ideału czy po prostu słabszy niż pozostałe? Coval - dzięki za poświęcenie, myślałem, że dostanę odpowiedzi w kawałkach, tzn. jeden coś wie na temat pkt. 1, 2, 3, drugi 5, 6, 7.... :wink:

A jeszcze jedno: może mi ktoś objaśnić co oznaczają kwadraty, trójkąty i kółka na takim małym wskaźniku? Co to jest i jak go pokazać/schować?
A i może jeszcze takie małe pytanko: czy jest jakaś klasa bardzo użyteczna, ale rzadko tworzona? Np. odpowiednik paladyna - pomaga innym, ale niechętnie tworzony bo słaby?


_________________
DAoC: Mosad, Paladyn, MLF, RR7
DAoC: Mosadss, Sorcerer, MLF, RR3
EQ2: Mosadka, Wizard, Oggok, Qeynos

Zawsze czysty, zawsze suchy, zawsze pewny.
Miłośnik przyrody i dobrego żarcia.
Poczucie humoru: eeee, co?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2002, 00:03 
Cytuj  
Wady Paly znam ze slyszenia.
maly dmg, male HP, na wyzszych lev nazywany "reserem w plate" (jedyna uzyteczna funcja - przepisuje z boardow :smile:)

Plus to duza wytrzymalosc - jak wladujesz w tarcze, parry i odpalisz heal chanta to moby w grupie leca na ciebie i klerykowi latwiej leczyc.
Ale PONOC w RvR porazka. Nie pamietam dokladnie wynikow testow kto z kim ale 42 lev palladyna roznosil na strzepy jakis mid tank ktorego z kolei zabijal bez problemu 36 lev armsman.
Wiecej Ci moze Holger powiedziec - on mial duzo doswiadczenia w RvR wiec wie jak mu wychodzilo wiekszosc pojedynkow 1:1 z yellow tankami z innych realmow.

A co do klas trudnych etc. to uzyteczny jest sorcerer bo to klasa ktory ma 1 plus - najdluzszego mezza ze wszystkich klass w realmie.
Problem tylko w tym ze na chwile obecna nie ma nic wiecej wiec.... :wink:
Nie znam tez totalnie cabalisty (bardziej rare niz sorcerer chyba). Z opisu standardowe wynikalo ze ma to byc klasa ze slabymi petami ale potrafiaca je mocno buffowac. W team work nigdy nie widzialem jednak jakie on ma buffy bo RAZ w zyciu zdarzylo mi sie zagrac z cabalista :grin:

A co do skaznikow to jest ping, framerate etc
Wszystko powinno byc green kropka zeby bylo dobrze.
Trojkat oznacza chyba lekki "lag", kwadrat brak lacza praktycznie (losty).
Mi sie kwadrat czesto wlacza jak mam 3 wizardow w teamie i jeszcze ktoremus z tankow uda sie odpalic spell z broni. Ich widowiskowe spele sa podnad sily mojej karty grafiki :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2002-02-25 00:07 ]</font>

**

Posty: 225
Dołączył(a): 25.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lut 2002, 18:36 
Cytuj  
Hej:)
Gram Palladynem... mam 33 lv. Moge powiedzec,ze jest to taki troche niedorobiony tank :smile: Niby ma czary... ale niewiele one daja :sad: W grupie leveluje calkim niezle, ale ja gram przewaznie solo.
Dla jednych jestem za slaby, dla innych za mocny. Ale w sumie, jak ktos lubi biegac w puszcze, to jest naprawde fajna postac :smile:
A cwiczyc? Przede wszystkim wybrana bron, czary i obrone. :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.