mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2002, 10:20 
Cytuj  
Tak sobie postanowilem napisac choc sprawa nie jest nowa ale... moze ktos nie wie.

Ja to zaobserowalem juz wczesniej ale dopiero wczoraj zauwazylem pewna prawidlowosc.
Jesli w DF solujesz i pomozesz komus/grupie ktora ma problem z jakims mobem to nastepnym razem gdy ty pulujesz jakiegos moba zbierasz uber BAF.
Wczoraj grajac w cook room mialem za soba grupe 3 green dla mnie playerow ktorzy co chwila mnie wolali na pomoc bo za duzo mobow im sie pulowalo.
Za kazdym razem jak im pomoglem zabijajac necromancerow i wracalem do swoich ptaszkow to zamiast jednego pulowalem 3.
Po 1 pullu (raz mi sie to zdarzylo 2x pod rzad) wszystko wracalo do normy.

Rozmawiajac o tym z Mutantem powiedzial mi on ze tak tez bywa gdy teamowales i opusciles team. W jakis czas po opuszczeniu teamu lub po prostu do 1 pull'a (tego nie wiem - az takich testow nie robilem) masz solo wysoki BAF.

Pomaga na to relog.

I juz tak zupelnie btw - ten 'bug' ma tez wplyw na rodzaj loota jaki dropuja moby.
Normalnie jak solujesz to wyciagasz z moba w cook room bag of coins i czasami sealsa.
Ale jak mialem te multipule to w KAZDYM trafial mi sie "large chest" z 3g-4g np.

Nie sadze by dalo sie to wykorzystac "przemyslowo" ale warto wiedziec coby sie nie wkurwic ze bez powodu zagrowalismy 3 orange moby zamiast 1 :smile:

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2002, 12:59 
Cytuj  
Ciekawe macie zasady agro moze to nie bug tylko AI :cool:

Co to BAF ? :cool:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2002, 13:47 
Cytuj  
BAF - Bring A Friend
Jak pulujesz moba sam albo z kolega to on ocenia ilu ma przeciwnikow. Jesli malo to idzie sam, jesli wiecej a blisko ma jakiegos kolege to go bierze ze soba etc.

Fakt - to moze byc nie tyle AI ile zabezpiecznie. Przed zbyt latwym przekradaniem sie do portalu ktorym do tego dungeonu wchodza inne realmy. Kiedys pamietam ze chcielismy robic tak ze gralismy w 5 ale nie w teamie - wiec ten co pullowal powodowal dawal maly BAF i powinny isc single monsterki. A szly zawsze stadami jakbysmy mieli grupe.

****

Posty: 1262
Dołączył(a): 22.01.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2002, 22:23 
Cytuj  
Wydaje mi sie ze w DF moby traktuja jako grupe osoby stojace w niewielkiej odleglosci od siebie. W cooks room "ptaszki" bafnely pare razy kiedy stalem blisko jakiejs grupy (zaznaczam ze nie pomagalem nikomu :grin:). Trzeba by to jednak przestestowac - tak z czystej ciekawosci. Hmmm moglo to tez byc tak ze tamci kolesie sobie pomagali a ja zebralem aggro...

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2002, 13:11 
Cytuj  
Ja wiem ze bankowo jest tak ze jesli np. pulna sie 6 ptaszkow na grupe, 3 zabije grupa a 3 skoncza grupe :smile: to jesli ty zaatakuje jednego z tych 3 zanim wroci na swoj spot to zagrujesz calosc.

****

Posty: 1262
Dołączył(a): 22.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2002, 10:02 
Cytuj  
Bafnely mi 2 z 3 temptersow stojacych przy wejsciu do cooks room. byly juz na swoim spocie. chociaz moglem pomagac komus wczesniej (np. przy rocots) ale tego nie pamietam...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.