mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 11:25 
Cytuj  
iMark24 ma lekko skrzywione rady :)
przy wyborze konsoli sugerując się jakie gry pod twoje gusta, a nie radami innych, czytnik bluray to detal, który jest istotny wyłącznie jeśli korzystasz z niego do filmów, a co do TV to albo sprawdzone i rewelacyjne plazmy panasonica, albo jakiś nowy model 2011/12 Samsunga ( ponieważ małe prawdopodobieństwo ze będzie kiepska matryca ), powinno ci jeszcze zostać z zaplanowanej kwoty na parę gier.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 15:15 
Cytuj  
czytnik bluray to detal, który jest istotny wyłącznie jeśli korzystasz z niego do filmów,

a ja zawsze myślałem, że czytnik BD parzy nam kawę i odkurza mieszkanie. Dzięki Embe, że mnie uświadomiłeś że to detal który tylko otwarza filmy na BD... :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 16:02 
Cytuj  
tak, mamy na rynku wiele ciekawszych i tańszych rzeczy zastępujących bluray w konsoli, więc sugerowanie się przy zakupie to detal, chyba że bluray i ps3 to kolejna część twoje zajebistego iLife


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2012, 00:16 
Cytuj  
embe - akurat bluray to standard jeśli chodzi o filmy w HD.

A ja zadam pytanie z dupy jak zwykle... Po rozbudowie kompa czas na nowy projektor... Chciałbym HD oczywiście. Ma być tanio i dobrze.
SD mnie już w grach męczy (ale do filmów bomba - jest klimat starego kina :D ).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 15:11 
Cytuj  
720p nie wystarczy?
Braciak ma projektor - ogladalem na nim kilka filmow u niego w domu i 720p ogladane z kanapy daje rade. 1080p jest caly czas duzo drozsze.

Btw. Must have do projektora to dobry zestaw glosnikow 5.1. Musi byc odpowiedni poziom glosnosci by zagluszyc chlodzenie lampy w projektorze, i stereo przy projektorze rzucajacym obraz na cala sciane brzmi zajebiscie slabo ;)


Embe - na czyms filmy trzeba ogladac. Wbudowany odtwarzacz bluray w PS3 to niewatpliwie zaleta tej konsoli, szczegolnie jak juz sie posiada tv hd. Jak ktos woli dvd czy nawet vhs jego sprawa - nie wnikam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2012, 17:22 
Cytuj  
Filmy to i w 480 dają radę.
Chodzi mi o granie na ps3 bardziej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2012, 17:58 
Cytuj  
Ja mam panasonica 1080i czyli nie jest to "pełne" full hd i nikt jeszcze nie doszukał się pixelozy czy złej jakości z odległości 2 metrów na 92".
Jednak ważny jest odtwarzacz, może być bluray albo mediatank ( odtwarzacz sieciowy ) radzący sobie z 1080p/60, wtedy 1080p w projektorze jest zbędne, no i do projektora jednak ekran lub dobra dedykowana farba na ścianie obowiązkowo.
W projektorze jest też ważna optyka i czy jest to lcd czy dlp, to wybór w stylu lcd vs plazma, jedno i drugie ma zalety i wady.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2012, 19:20 
Cytuj  
embe, jakie zalety ma lcd w stosunku do plazmy ? bo ja widze same wady LCDkow


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2012, 20:21 
Cytuj  
lcd najczęściej ma lepsze odwzorowanie kolorów ale jednak w TV lepsze nadal są plazmy, panasonic i zdecydowanie pioneer jak je robił, w projektorach optyka ma większy lens-shift czyli ustawianie pod kątem projektora, dlp ma lepszą czerń, jest jeszcze kilka detali róznic.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 375
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 lis 2012, 20:47 
Cytuj  
Panowie, który z plazm Panasonic'a 42" wybrac ? Nie chce internetu w tv i innych pierdół, zależy mi tylko na jakości. Cena...gdzieś miedzy 3-4k. Z góry dzieki za pomoc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2013, 11:18 
Cytuj  
No i po 16 latach produkcji masowej technologia wyświetlaczy plazmowych dobiegła końca, ze względu na małe zyski i wysokie koszty ostatnia fabryka panasonic będzie zamknięta pod koniec roku, zostanie tylko produkcja specjalistycznego sprzętu.

Pozostaje nam jedynie LCD i czekanie na coś lepszego czyli może OLED ale tu nie spieszy się nikomu w obniżaniu cen.

Kolejny raz technologia gorsza ale tańsza wygrywa.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lis 2013, 11:27 
Cytuj  
ehh szkoda. chyba trzeba bedzie zmienic tv wczesniej jednak.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2013, 11:37 
Cytuj  
Ta czytałem jakiś czas temu, szkoda. No ale gawiedź wolała wypalające oczy LCD z kolorami z dupy. Ja na razie trzymam swojego panasa. Pionner ma wypuścić oledy w przyszłym roku, jak stanieją to jakieś 60" się weźmie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lis 2013, 11:48 
Cytuj  
Idealny moment na kupno jeszcze jakiejś sztuki co zamierzam uczynić :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 lis 2013, 12:08 
Cytuj  
h3h3h true

cos czuje ze opierdole moja 51 inch plazme jeszcze z sporym zyskiem LCD goerom


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2013, 12:16 
Cytuj  
w bankrutującym mix electronics może mają :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lis 2013, 22:46 
Cytuj  
embe napisał(a):
No i po 16 latach produkcji masowej technologia wyświetlaczy plazmowych dobiegła końca, ze względu na małe zyski i wysokie koszty ostatnia fabryka panasonic będzie zamknięta pod koniec roku, zostanie tylko produkcja specjalistycznego sprzętu.
(...) Kolejny raz technologia gorsza ale tańsza wygrywa.

Fabrykę zamkną ale ceny nie obniżą :). Szczerze mówiąc kij im w oko i krzyż na drogę. Chociaż samej technologii szkoda.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lis 2013, 09:05 
Cytuj  
embe napisał(a):

Kolejny raz technologia gorsza ale tańsza wygrywa.


plazmy na półkach sklepowych zawsze były tańsze o 10-20% od podobnej klasy TV LCD/LED. Jakby technologia była droższa, to końcowa cena też musiałaby być droższa.
Imho to nic innego jak bardzo sprytny viral marketing - tak jak pisałem porównywałem wielokrotnie plasmę i LED-a i zawsze wygrywał LED, za to czytając "specjalistyczne" artykuły zawsze próbowano mnie przekonać, że jest odwrotnie, a moje osobiste odczucia i to co widzę są błędne. Do tego zasłanianie się różnorakimi teoriami spiskowymi, jakoby plasmom w marketach pogarszano obraz - gorzej niż smoleńsk..

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 2 lis 2013, 09:32 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
tak jak pisałem porównywałem wielokrotnie plasmę i LED-a i zawsze wygrywał LED


az dziw bierze, ze po takiej informacji ktokolwiek w ogole smial pomyslec o zakupie plazmy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 lis 2013, 10:40 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
plazmy na półkach sklepowych zawsze były tańsze o 10-20% od podobnej klasy TV LCD/LED. Jakby technologia była droższa, to końcowa cena też musiałaby być droższa.
Imho to nic innego jak bardzo sprytny viral marketing - tak jak pisałem porównywałem wielokrotnie plasmę i LED-a i zawsze wygrywał LED, za to czytając "specjalistyczne" artykuły zawsze próbowano mnie przekonać, że jest odwrotnie, a moje osobiste odczucia i to co widzę są błędne. Do tego zasłanianie się różnorakimi teoriami spiskowymi, jakoby plasmom w marketach pogarszano obraz - gorzej niż smoleńsk..


Po pierwsze nie LED bo takich matryc nie ma, więc używaj nazwy poprawnej, po drugie producenci plazm narzucali sporo mniejsze marże i ceny sugerowane, w marketach/sklepach podobnie były z niższymi marżami i nie przekraczano raczej marzy 40% co przy LCD często dochodziło do 70%, więc chyba oczywiste co lepiej sprzedawać, po trzecie pisząc o kosztach chodzi o rozwijanie tej technologii, która obecnie bez wielkich nakładów znalazła się w ślepej uliczce, bez rozwoju, a co za tym idzie bez haczyków marketingowych.

Plazma ma swoje wady i zalety w stosunku do LCD, podobnie jak projektory DLP w stsounku do LCD, trudno zdecydować co lepsze bez brania pod uwagę własnych upodobań i gustów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.