mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2013, 00:08 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Fotkę dziecka bawiącego się na plaży do wstawienia na facebooka zrobisz nawet tosterem.

Zresztą nie jestem wyjątkiem - wystarczy rozejrzeć się wokoło i sprawdzić czym aktualnie ludzie pstrykają fotki.


Nikt Ci nie broni robic fotek tosterem i nikt nie broni Ci robic tego, co "aktualnie ludzie robia" - rob, co chcesz/chca ludzie...
Yuurei napisał(a):
Buka napisał(a):
Yuurei napisał(a):
Jak bedziesz dalej tym tokiem rozumowal, to ip4 "styknie" Ci do zdjec (jeszcze bardziej mobilny niz kompakt i niewiele mu ustepuje jakosciowo), do tego bedzie +2 od Marka. Lustro i kompakt to 2 rozne swiaty i wybor musi byc swiadomy.


Ja rozumuję tym tokiem i dlatego od dobrych paru miesięcy D700 leży na półce a w większości przypadków korzystam z X-E1 i korci mnie aby dokupić do tego X100s albo GRD V. Kompakty to już nie są tylko aparaty, które powyżej ISO200 szumią niemiłosiernie. Oczywiście też swoje kosztują. Co do świadomego to w pełni się zgadzam.
DSLR nie rozwiąże wszystkich problemów, czasami wręcz przeciwnie. Bezlusterkowce tymczasem dają podobną jakość a rozmiarowo są sporo poręczniejsze.
Tak, iP4 też do pewnego typu zdjęć by mi wystarczał gdyby nie kilka rzeczy, których mu brakuje a są mi potrzebne.

Niestety ślepe zapatrzenie w lustrzanki ciągle funkcjonuje. Na równi z tym, że zdjęcia trzeba robić w trybie M bo inaczej nie jest się profi a przecież lustrzankami tylko profesjonaliści fotografują ;-)


Nie tyle slepe ile praktyczne a magiczne "m" to kontrola nad obrazkiem. Sprzedaj swoje d700, bo jak widac zwyczajnie sie marnuje a to calkiem fajna puszka (ktos inny moze ja doceni).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2013, 11:59 
Cytuj  
Buka napisał(a):
Nie tyle slepe ile praktyczne a magiczne "m" to kontrola nad obrazkiem. Sprzedaj swoje d700, bo jak widac zwyczajnie sie marnuje a to calkiem fajna puszka (ktos inny moze ja doceni).


Praktyczne niby w czym? M to kontrola nad obrazkiem? Zapewne tak o ile ktoś ma pojęcie jak to działa. Większość nie ma, ale gdzieś zasłyszała, że tak najlepiej robić i potem się żalą, że prześwietlone, poruszone itp.
Dziękuję za radę, ale ja doceniam D700 tylko go nie przeceniam. Owszem to fajna puszka, ale fajnych puszek jest masa, łącznie z zaawansowanymi kompaktami i bezlusterkowcami, którymi często robi się zdjęcia przyjemniej, wygodniej i bez żalu jeśli chodzi o stratę jakości.
Przy okazji rad to też dam Ci jedną - sprzedaj swoje DSLR i wejdź w cyfrowy średni format.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2013, 13:40 
Cytuj  
Tak jeszcze przy okazji. Fajny wywiad:

http://grupamobilni.pl/2013/07/swiety-g ... rnandezem/

Ciekawe podejście do sprzętu i dobre foty jak na telefon ;)


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 06:28 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
(...)
Dziękuję za radę, ale ja doceniam D700 tylko go nie przeceniam. Owszem to fajna puszka, ale fajnych puszek jest masa, łącznie z zaawansowanymi kompaktami i bezlusterkowcami, którymi często robi się zdjęcia przyjemniej, wygodniej i bez żalu jeśli chodzi o stratę jakości.
(...)

Że wygodniej to prawda, w sumie lustro też można ustawić w tryb auto ;). Niemniej nie przesadzajmy. Jakość zdjęć na puki co jest w lustrach wciąż lepsza podobnie jak użyteczny zakres iso. Jeśli kogoś stać na nieco lepszy sprzęt to nie widzę powodu dla którego nie miałby kupić lustra.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 06:45 
Cytuj  
Oczywiście. Nie twierdzę przecież, że jest inaczej. Ale mówimy o entry level. W cenie lustrzanki dla amatora można kupić PEN'a, NEX'a czy coś z serii 1 Nikona i mieć poręczniejszy sprzęt o jakości i uniwersalności nie ustępującej lustrzance. Ot, przykładzik:

http://500px.com/photo/28817843

Bezlusterkowiec za 2000 zł ;-)


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 07:49 
Cytuj  
Buka napisał(a):

Nikt Ci nie broni robic fotek tosterem i nikt nie broni Ci robic tego, co "aktualnie ludzie robia" - rob, co chcesz/chca ludzie...


Juz pisalem, mnie malo obchodzi co robia ludzie, gdybym koniecznie chcial sie "napiac" i sugerowal sie radami z tego forum to kupilbym sobie jakas lustrzanke z osprzetem za 15k.
Ja tylko stwierdzam fakt, za dla amatora pstrykacza lustrzanka jest juz niepotrzebna i tyle. Tak ciezko to zrozumiec?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 07:50 
Cytuj  
no do takich zdjec pewnie ci lustrzanka nie jest potrzebna (chociaz majac paru znajomych zapalencow wiem, ze podaliby pare argumentow 'za' lustrem mimo wszystko).
za 2k kupilem pentaxa, ktory zajebiscie sprawdza sie w przypadku dzieci. dokupilem uzywany obiektyw za 300zl i mam calkiem dobry sprzet, ktorym mozna robic naprawde zajebiste zdjecia.

a ja stwierdzam fakt, ze to zalezy od amatora i tego co chcesz fotografowac. nie robie zdjec na codzien, nie jest to moje hobby, a mimo wszystko ciesze sie, ze kupilem lustrzanke, bo juz wielokrotnie udowodnila swoja wyzszosc na cyfrowkami.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 08:12 
Cytuj  
Nie ma się co napinać. Chodzi w końcu o efekt końcowy a nie tym czym było robione. Jak kogoś stać to przecież może kupić cyfrowy średni format za kilkadziesiąt tysięcy i robić nim zdjęcia na spacerze.
Pewnie cyfrowa lustrzanka porównana do kompaktu za 1000 zł to nieporozumienie. Ale już ta sama lustrzanka porównana do bezlusterkowca (np. tego do którego przykładu zdjęcia linkowałem wyżej) w podobnej cenie ma sens. Różnice są tak znikome, że dla amatora praktycznie pomijalne. Rozbijają się w zasadzie bardziej o walory użytkowe na pewnym poziomie a nie o jakości obrazu.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 08:16 
Cytuj  
trzeba tez wziac pod uwage, ze sprzet caly czas sie zmienia.
jak kupowalem lustrzanke, to cyfrowki, ktore byly w stanie zapewnic mi to samo, kosztowaly jakis glupie pieniadze.
anyway ja jestem zadowolony i ze spokojem pentaxa moge polecic (ktorego zreszta xanth mi polecil).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 lip 2013, 08:19 
Cytuj  
Dokładnie tak. W tej chwili te małe matryce (ale nie ultra małe jak w "małpkach" cyfrowych) dają radę. Łącznie z micro 4/3 ;)

Pentaxa miałem kiedyś analogowego. Świetny sprzęt. Zresztą Pentax to kawał lustrzankowej historii i świetna optyka.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lip 2013, 19:34 
Cytuj  
Obrazek

Każdy pstryka czym chce :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lip 2013, 19:41 
Cytuj  
ktorej czesci naszej dyskusji nie zrozumiales marek?
chetnie ci wyjasnie dokladnie, bo widze, ze wraz z wiekiem, masz coraz wieksze problemy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lip 2013, 20:03 
Cytuj  
ale o co chodzi? Wyjaśnij.
Jakie mam problemy? też wyjaśnij.
Ja nikogo nie namawiam do robienie zdjęć lustrzankami, cyfrówkami,nokiami 3310 czy tosterami. Wkleiłem tylko fotkę bo imho jest fajna i pasuje do tematu dyskusji.

Ochłoń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lip 2013, 06:38 
Cytuj  
to juz nie wklejaj i idz sobie gdzies.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2013, 14:48 
Cytuj  
Mam sony alpha500 zdjecia spoko ale brakuje mi wlasnie chyba zoomu bo czasem z daleka zdjecia woalbym zeby bylo np. wyrazniej widac detale czy twarze. Dokupic jakis obeiktyw ? jesli tak to jaki? (zdjecia robie w 99% na auto) uzywany czy nowy? czy moze sprobowac sprzedac i kupic jakis nowszy model? Czy olac bo to i tak malo da? dodam ze nie chcem na obiektyw wydawac iles tam tysiecy gora ale to gora do 1k lepiej byloby z 500 bo jak 1k to juz chyba lepiej dolozyc i kupic nowa lustrzanke?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2013, 15:06 
Cytuj  
A jaki masz Piszpan aktualnie obiektyw?

W nowej lustrzance też będziesz obiektywów potrzebował, niestety taki urok tych sprzętów że:
- Im większy zakres ogniskowych tym (przeważnie) obiektyw ciemniejszy i z różnych innych powodów gorsze zdjęcia, szczególnie przy wartościach granicznych (min i max zoom).
- Dużo obiektywów to dużo do noszenia i konieczność wymieniania.
Niezależnie od aparatu tych zależności nie unikniesz, chyba że kupisz bezlusterkowca, który z innych z kolei powodów będzie badziewny ale za to zoom będzie miał jak ta lala (jak sobie przypomnę jak miałem 5 lat temu panasa z 64x zoom to hoho, za to zdjęcia ssały).

Czyli generalnie masz dwa wyjścia:
1. Dokupić drugi obiektyw. Jeśli masz teraz np. 18-55, to taki 70-200 albo ->250,300 w zupełności powinien wystarczyć.
2. Wymienić obecny obiektyw na jakiś z dużym zakresem, np. 18-200, 18-250. Najlepiej podejść do sklepu i poprzymierzać, sprawdzić czy zoom Cię satysfakcjonuje. Jeśli lusterko masz tylko dlatego żeby robić ciut lepsze zdjęcia od bezlusterka i na auto, to możliwe że to będzie najwygodniejsze rozwiązanie.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2013, 16:29 
Cytuj  
o widzisz to 2 rozwiazanie mi sie podoba :) bo wtedy rozumiem ze mam 1 obiektyw nie mega zoom ale juz wieksza poprawa? wlasnie sprawdzilem mam teraz 18-55, sklepu ni mam u siebie ale nic dzieki i tak. jeszcze przy okazji jakies tipy przy lustrzankach? swoja mam juz ze 3 lata moze wiecej i zwykle robie na 1 ustawieniach czasem jakies na pejzaze czy portrety ale to wszystko.

wlasnie luknalem ze 18-250 to jakas masakra cenowa... 18-200 wystarczy? o i widze ze tego jest tez w uj, tamrony sa niedrogie i pisza ze nienajgrosze, pytanko jeszcze tylko co powinien miec taki obiektyw? i czy wtedy nie potrzbny jakis wiekszy akumulator do autofocusa?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 12 sie 2013, 18:35 
Cytuj  
18-200 to też megazoom tyle, że dodatkowo też ultra szeroki. Takie dwa w jednym ;-) Nie oczekuj od tego jakości albo mega jakości. Np. 18-200 Nikona ma bardzo dobre opinie jeśli chodzi o jakość, ale to i tak nic w porównaniu z dobrymi szkłami. Oczywiście wszystko to kwestia porównania. Możesz zaryzykować z Tamronem lub Sigmą, ale dobrze jak postudiujesz fora i zobaczysz czy ludzie nie piszą o problemach.
Optycznie będzie różnie, ale pewnie nie sprawi Ci to aż takiej różnicy. Problemem może być to, że przy 200mm na końcu i zapewne przysłonie 5.6 w dni gdzie światła nie będzie za dużo możesz mieć problem, żeby "utrzymać" całość. Na auto aparat może podbić ISO a to z kolei może się przełożyć na utratę detalu albo szum (w zależności czy w aparacie jest włączone odszumianie czy nie).

Ogólnie najlepszy zoom jest w nogach ;-)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 sie 2013, 22:58 
Cytuj  
Srsly lustro i auto? Masz dwa wyjścia:
1. sprzedaj komplet i kup sobie jakąś małpkę która w 100% spełni twoje oczekiwania
2. naucz się korzystać z lustra i pogódź z tym że nigdy jeden obiektyw nie będzie dobry do wszystkiego.


_________________
.

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 13 sie 2013, 01:41 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
18-200 to też megazoom tyle, że dodatkowo też ultra szeroki. Takie dwa w jednym ;-) Nie oczekuj od tego jakości albo mega jakości. Np. 18-200 Nikona ma bardzo dobre opinie jeśli chodzi o jakość, ale to i tak nic w porównaniu z dobrymi szkłami. Oczywiście wszystko to kwestia porównania. Możesz zaryzykować z Tamronem lub Sigmą, ale dobrze jak postudiujesz fora i zobaczysz czy ludzie nie piszą o problemach.
Optycznie będzie różnie, ale pewnie nie sprawi Ci to aż takiej różnicy. Problemem może być to, że przy 200mm na końcu i zapewne przysłonie 5.6 w dni gdzie światła nie będzie za dużo możesz mieć problem, żeby "utrzymać" całość. Na auto aparat może podbić ISO a to z kolei może się przełożyć na utratę detalu albo szum (w zależności czy w aparacie jest włączone odszumianie czy nie).

Ogólnie najlepszy zoom jest w nogach ;-)


18mm jest "szeroko" na pelnej klatce nei na cropie, a Nikkor 18-200 to cropowy obiektyw, wiec jakby na to nie patrzec, masz 27mm na szerokim koncu (nie poszalejesz w pomieszczeniach, nie wspominajac o "ultra szerokosciach:). Nikkor 18-200 nie ma bardzo dobrych opinii - ma co najwyzej srednie i jest slaby w porownaniu ze srednimi szklami. Co do Tamrona/Sigmy to zalezy ktore szkla dla jakich systemow a i tak trzeba isc do sklepu i dobrac do puszki (slaba kontrola jakosci w obu firmach - Sigma czesto nieostra na pelnej dziurze a Tamron problemy z bf/ff - Sigma z reszta tez).
Podsumowujac: lustro to nie "auto+18-200" lepiej sprzedac i kupic malpe, jak pisal przedmowca.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.