mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2015, 11:51 
Cytuj  
Jak nie masz prawa? od kiedy prawo jest inne w każdym sklepie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 cze 2015, 11:55 
Cytuj  
Bo zakup i odbiór towaru odbywa się w obrębie sklepu.
W momenecie kiedy zamawiasz w necie i do Ciebie jedzie kurier to już coś innego.
No chyba, że prawnik Komputronika to idiota i faktycznie źle to interpretuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2015, 11:57 
Cytuj  
No to w takim razie, po raz kolejny raz komputronik udowadnia że nie należy tam kupować. Dzięki Desh za info.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 cze 2015, 12:08 
Cytuj  
?

Jedziesz sam do sklepu odebrać towar.
Możesz go otworzyć, sprawdzić, podłączyć monitor i szukać bad pixelów.
Jeśli jest kupa gówna to go nie bierzesz.
Co więcej jak kupujesz iiyame to możesz nawet po 30 dniach wymienić na nowy nawet jak masz 3 bad pixele.
O czym Ty bredzisz?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2015, 12:10 
Cytuj  
Ja kupowałem w komputroniku z odbiorem i płatnością w sklepie i wymieniali mi od ręki jak chciałem - ogólnie najlepszy sklep pod tym względem w jakim miałem okazję kupować.
Druga kwestia to spoko obsługa salonu w Manufakturze w Łodzi z którymi naprawdę można było się dogadać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2015, 12:18 
Cytuj  
Ale jest różnica między "zamawiam z odbiorem i płatnością w sklepie", a "kupuje z odbiorem i płatnością w sklepie", słowo zamawiam wyklucza cie z prawa do odstąpienia na zasadach zakupu przez neta.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2015, 12:20 
Cytuj  
No ja to zrozumiałem tak, że zamawiając w sklepie z odbiorem w sklepie kupujesz w obrębie tego sklepu i nie masz prawa wymiany towaru. Natomiast kupując przez internet, masz to prawo. Widocznie źle to zrozumiałem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2015, 12:35 
Cytuj  
jak widzicie pisemne potwierdzenie xkomu może być coś warte. kupię tam.
rozpakuja, włącza i jeszcze mam 14 dni na pixele ktore mogą wyskoczyć

ważne jest że place po stwierdzeniu że jest okej


_________________
psn

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 29 cze 2015, 07:57 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ale jest różnica między "zamawiam z odbiorem i płatnością w sklepie", a "kupuje z odbiorem i płatnością w sklepie", słowo zamawiam wyklucza cie z prawa do odstąpienia na zasadach zakupu przez neta.


Nie ma różnicy, osoba która miała problem zapewne kupiła w Saturionie czy innym "sklepie internetowym"- a ma Komputronik jeszcze jeden czy dwa , są to inne podmioty dlatego Komputronik "salonowy" może nie przyjąć zwrotu.
Jeżeli jednak kupiłeś centralnie na stronie Komputronika, możesz dokonać zwrotu i nie dajcie się zwieść ekspertom w tych salonach bo wciskają wam ciemnotę- jak jest problem to pismo do rzecznika- takie sprawy załatwia się dość szybko.

Zakupu dokonujesz w momencie płatności- dlatego fakt, samo zamówienie nie jest kupnem- jednak jak już pieniądze zostaną przelane jest to już zakup z wszystkimi mu należnymi prawami i obowiązkami:)


Pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2015, 08:57 
Cytuj  
Jest różnica tak jak napisałem wcześniej, są sklepy, które maja pewna grupę towarów ze względów logistycznych nie do kupienia przez sklep internetowy, jest tylko opcja np "zamów i zapłać", wtedy musisz udać się do sklepu stacjonarnego i dokonać zakupu, który nie ma nic wspólnego z zakupem przez net i prawami z tym związanymi.
Jeśli kupujesz przez net to otrzymujesz po realizacji dowód zakupu i tu sprawa zamknięta bo nie jest istotne jak odbierzesz i zapłacisz.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2015, 09:15 
Cytuj  
dobra, jeszcze jedna rzecz pewnie dla was oczywista.

nie wolno brać faktury bo firmom nie przysługuje prawo zwrotu w 14 dni.
ja mam domyślnie faktura bo zwykle kupuję na firmę ale przy odbiorze można poprosić paragon zamiast FV

mówili coś że 3 miesiące można zmienić fakturę na paragon. nie wiem.
generalnie brać paragon


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2015, 09:23 
Cytuj  
Desh, tu nie chodzi o fakturę tylko o zakup na firmę gdzie gwarancje i zwroty sa mocno okrojone, fakturę jak masz na osobę prywatną to lepiej bo ci nie zniknie nadruk jak z paragonu :)



Procesor Intel Core i5-4460 BOX - 790zł
Płyta głowna MSI B85M-G43 - 235zł
Karta graficzna MSI GeForce GTX 960 OC 2GB - 790zł
Pamięci 2x 4GB Crucial 1600 MHz CL9 - 220zł
SSD Crucial M550 128GB - 220zł
Zasilacz SilentiumPC Vero 500W - 145zł
Obudowa Tacens - 100zł

razem 2500zł

zestaw śmiga aż miło, zakup pcprojekt towar z półki z negocjacją cen na zasadzie "w necie jest taniej" :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 30 cze 2015, 09:48 
Cytuj  
Heh, napisałbym wcześniej ale byłem na urlopie.. Prawo do zwrotu towaru w przeciągu 14 dni bez podania przyczyny dotyczy konsumentów, którzy zawarli umowę sprzedaży na odległość. Nie dotyczy to sytuacji gdy np. w sklepie internetowym towar tylko rezerwujemy, a faktycznego zakupu dokonujemy na miejscu w sklepie. Te dwie rzeczy trzeba odróżnić bo są kluczowe dla stosowania przepisu ustawy.

W Komputroniku sprawa wygląda tak, że wybierając towar do odbioru w punkcie (salonie sprzedaży) faktycznie go tylko rezerwujemy i mamy prawo nie odebrać/nie przyjąć w sklepie bo coś nam nie będzie z nim pasować - nie ponosimy z tego tytułu żadnych kosztów.

Sprawa wygląda inaczej jeśli kupujemy np. w Agito czy Morele w sklepie internetowym, płacimy elektronicznie i jedynie odbiór ustalamy w punktach regionalnych. W tym momencie za chwilę zawarcia umowy sprzedaży poczytuje się złożenie zamówienia w sklepie internetowym. Sam odbiór nie ma tu wtedy nic do rzeczy - w tych punktach wydają tylko paczki i nie ma tam możliwości czegokolwiek sprawdzić, a nawet jeśli sprawdzisz i okaże się np. że monitor ma pękniętą obudowę to punkt odbioru nie jest uprawniony do przyjęcia zwrotu, trzeba odsyłać paczkę we własnym zakresie.

Mam nadzieję, że to wyjaśni trochę ten temat. W razie czego macie linka do UOKIK: <źródło>

Ps. Jak ktoś kupuje sprzęt na firmę i chce mieć możliwość zwrotu w ramach 14 dni to łatwo ograniczenie konsumenckie obejść: kupujemy jako "Kowalski" i bierzemy paragon fiskalny - jak coś nam nie pasuje to oddajemy sprzęt, jak wszystko pasuje to w przeciągu 7 dni występujemy do sprzedawcy o wystawienie faktury VAT (paragon trzeba wtedy odesłać).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2015, 18:37 
Cytuj  
To żyje!

Paczuje się 8.1 na SSD 250 GB.

Karta i monitor pojutrze ale działa na intelu i jest 35 stopni więc chyba skręciłem dobrze :-)

jedyne co było kłopotem to nie chciał pokazać obrazu po HDMI przytargalem monitor DSub.
to chyba w sterowniku intela jest tak?
wolałbym do telewizora go podłączyć na 2 dni a nie do monitora.
może w biosie się ustawia domyślne gniazdo obrazu?


_________________
psn

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 cze 2015, 19:34 
Cytuj  
Nie jestem ekspertem ale :
- fakture mozna wystawic na osobe fizyczna , nie trzeba na firme.
( w zwiazku z tym samo wystawienie faktury nie pozbawia cie prawa do zwrotu w terminie 14 dni - od zgloszenia checi zwrotu , nie zakupu<-- to juz raczej z pamieci , nie jestem pewien)
-Jak karta ma wyjscie hdmi i laczy sie kablem hdmi z monitorem - to powinno smigac automatycznie.(bez duperel, input pewnie mozna wybrac pilotem do monitora/telewizora- najczesciej. HDMI/Dsub itp)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2015, 19:40 
Cytuj  
hdmi jest z płyty a karta z proca. używam dsub w płycie, mam jeszcze hdmi i dvi. nie mam kartu ppza procem
obraz normalnie działa w hdmi (mam dwa ekrany dsub monitor i tv hdmi i działają)



nieważne, potem poszukam w biosie.
gdybym nie miał monitora z dvi/dsub to bym nic nie zrobił, zero obrazu było przy boot'cie.
w windowsie normalnie widać na hdmi z tym samym tv


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2015, 09:25 
Cytuj  
Nowe karty (w tym nvidie 9xx) mają taki myk, że jest czynne tylko jedno wyjście do czasu aż wystartują sterowniki.
W nvidii się wkurzysz, bo w przypadku podłączenia kilku priorytet ma DVI z krzyżykiem (nie pamiętam czy to jest -I czy -D). Ja tam podłączyłem projektor (bo tylko to z krzyżykiem da się konwertować na DSUB), który włączam tylko w razie potrzeby. W trakcie bootowania ciemność i myślałem, że karta padnięta od startu. Teraz się już przyzwyczaiłem.
Przy boocie odłącz monitor od dsub i podłącz samo hdmi. Powinno zadziałać.
Możliwe, że Twój tv nie wspiera też rozdzielczości, z którą jest wyjście hdmi na starcie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2015, 12:29 
Cytuj  
kurde, monitora mogę nie odbierać.

ja mam mieć monitor 2 hdmi i dsub bez dvi, a kartę będę miał dvi i hdmi bez dsub.

czyli jedyne wspólne będzie hdmi.

to naprawdę oznacza że do biosu oglądania będę potrzebował przelotke z hdmi monitora na dvi karty albo dsub monitora na dvi karty?

edit
kurde muszę zmienić monitor

http://www.tomshardware.co.uk/answers/i ... -hdmi.html


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2015, 12:51 
Cytuj  
Kabel DVI -> HDMI da radę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2015, 12:51 
Cytuj  
Faktycznie karta jakaś przedpotopowa z tymi wyjściami, raczej spodziewałbym się braku dvi, asus dawniej w dvi dokładał też dźwięk, mam tak w 560ti i wystarcza przejściówka ich oryginalna by mieć drugie pełne hdmi, nie wiem czy zwykły kabel dvi-hdmi przesyła dźwięk bo to nie jest standard.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.