mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lip 2005, 09:26 
Cytuj  
Mam duzy interes :) i maly problem.
Zgrywam sobie od jakiegos czasu filmy na hdd korzystajac z opcji capture w moim tunerze TV.
Problem w tym ze godina filmu zajmuje ok 1.5GB na hdd.
Chcialem sobie to przekonwertowac z mpg do divx ale 3 programiki ktore mialem/sciagnalem z netu mowia ze ten wyjaciowy mpg ma nieprawidlowy format i do widzenia.
Ktos moze wie why i jak to obejsc?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 22:52 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Mam duzy interes :)

Dream more :)

A co do konwesji - zgraj jakis krotki fragment i mi pusc mejlem to lookne.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 23:17 
Cytuj  
http://www.resetnet.pl/~karol/test.mpg


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2005, 23:55 
Cytuj  
U mnie wogole sie ten mpeg nie odtwarza :)
Nie chcialo mi sie szukac kodeka do tego - pewnie ten twoj soft uzywa jakiegos starego.
Tu masz soft ktorym bez problemu przekonwertowalem to do .avi
http://www.kenwoodtech.com/download.php?item=video

Tylko sobie cracka poszukaj (albo zaplac 30$) - bo po konwersji zostawia taki maly napisik "unregistered" :)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2005, 12:20 
Cytuj  
No wiesz co - to ja Ci taki ladny sztylet zasponsorowalem w Ty mi SAMEMU cracka kazesz szukac? :)

j/k - dzieki bardzo - podzialam sobie.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2005, 18:40 
Cytuj  
Tym Twoim softem nie dalem rady tego zrobic (wywalal bledy przy duzych plikach) ale udalo mi sie znalesc bardzo podobny soft ktory zreszta od razu mi to zdekodowal do divx'a.
Jesli by sie w przyszlosci komus to przydalo....

http://www.xilisoft.com/downloads/x-video-converter.exe


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2005, 20:51 
Cytuj  
A tak wogóle to nie prościej zgrywać to od razu do .avi ?
Przecież jest masa programów do tego - po co się bawisz w zgrywanie do mpg a potem konwertowanie ?
Ma to jakiś ukryty sens ? :)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2005, 21:02 
Cytuj  
Tak - AverMediaTV Wideo naciskam taki czerwony guzik i juz :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 lip 2005, 21:12 
Cytuj  
http://www.divx.pl/download.php?id=009001
Wszystkie działają podobnie :)
Co do koloru guzika mogą być jakieś drobne różnice ale wierze że pokonasz trudności :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2005, 21:28 
Cytuj  
Karol, a jakich programow uzywales do proby przekonwertowania mpg na avi?
Troche sie zajmuje obrobka video i dziwi mnie ze nie znasz programu Vdub lub Vdub (jak go probowales uzyc) nie zadzialal. (apropo free softu ;))

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 lip 2005, 00:15 
Cytuj  
Nie znam absolutnie NICZEGO poza kodekiem divx.
Ten tuner mam od lat ale dopiero teraz zaczalem uzywac tego capture glownie z tego powodu zeby sobie nagrac seriale ktore mnie interesuja a ktore sa "malo popularne" w necie i nie ma skad ich sciagnac.

Nie pamietam juz jakiego softu uzywalem - na pewno takiego ktory mial tez opcje edycji filmu (chcialem reklamy wyciac) ale one (dwa jakies sciagnalem - wygooglowalem je sobie po "mpeg edycja konwersja") pisaly mi z marszu ze "niewlasciwy format pliku".
Potem zaczalem googlowac cos na temat tunerow TV i znalazlem sporo watkow ze ten moj avermedia zgrywa pliki w dziwnym formacie ktorego nic nie czyta i zeby uzywac do capture innego softu i nie zgrywac z tunera bezposrednio (czyli to co teraz scorp napisal).
Ale ze ja juz mialem sciagniete pare odcinkow to nie bylo to dla mnie rozwiazaniem.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2005, 00:27 
Cytuj  
No to musze ci polecic pare programow.

Z darmowych to jedynie VirtaulDub, a sam osobiscie uzywam soft firmy Ulead. DVD Workshop 2 moze i kosztuje duzo (500$) ale zawsze jest to dobry program na pobawienie sie w triala. Latwy w obsludze dla poczadkujacych i mocny silnik capture. Oczywiscie odrazu mozna zrobic DVD z przechwyconych plikow, menu, wybor scen, motion picture itp.
Pozniej jak trial sie skonczy to pewnie nie kupisz, bo takie programy glownie sa dla potrzeb firm(ale nikt nie zakazuje tobie bawic sie w "never ending trial" :P), ale po zabawie z nim mozesz spokojnie krok po kroku bawic sie w darmowe/open source programy (np. porzucony DVD Maestro czy IFO edit).
Sama wiedza jaka wyciagniesz po tym przyda sie na bank kiedys ;)

A to co teraz uzywasz ten "AverMediaTV" (moze i spelnia wymagania) to imo nie daje pozadanych wynikow. Mam na mysli przyjemnosc polaczona z rozwojem wiedzy.

EDIT: Jezeli chcesz edytowac pliki (wycinac reklamy) to zapomnij o tym w formacie mpeg/mpg. To sie robi z plikami avi w 5min na virtualDubie, a mpeg/mpg maja kochana tendencje do audio/vidoe sync error/time shift -to jest nawet "working as intended". Czyli capture na avi i dopiero edycja, albo avi-edycja-mpeg/dvd-make menu-burn.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.