mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2005, 10:47 
Cytuj  
Wrzucę to w kilka różnych miejsc może ktoś pomoże:

Sprzęt: Athlon 3000+ Venice, Mainboard: Asus A8N-E z biosem 1.8 (1.9 to dopiero beta), karta graficzna - Gigabyte GF 6600GT, 2 x 512MB RAM (jedna kość SAMSUNGA, druga nie wiem i nie chce mi się sprawdzać) - nie jadą w dualu, obie kości 400MHz ale chodzą jako 333 dla pewności.
Wiatrak: Arctic Cooling Silencer 64 Ultra TC, Zasilacz: chieftec ATX 2.0, 420W.
System: windows XP SP2.
Z kartą sieciową na mainboardzie problem wiadomy -zwiesza się przy transferze 1MB/s+, nie pokazuje uploadu -> rozwiązanie -> karta wyłączona, wpięta jakaś na PCI i chodzi bez zarzutu.

Objawy: Włączenie kompa - na 99% przy odpalaniu windowsa komp się sam zresetuje. Przy drugim odpaleniu z opcją normalnego uruchomienia działa ok. Czasami (10%) przy drugim odpalaniu złapie blue screena. Po pogrzebaniu w google na temat blue screena wyszło że może to być: procesor, płyta główna, pamięć, temperatury, chłodzenie, zasilacz, HDD-ki, można wykluczyć stację dyskietek której nie posiadam. Pomocne jak cholera w każdym razie...
Przy obciążonym kompie (w stylu winamp, filmik w oknie, patchowanie mmorpg-a, hub DC z transferem 5MB/s+, nagrywanie DVD itp ;) potrafi się po prostu zwiesić lub wywalic blue screena - a nie powinien generalnie.. Ja rozumiem program się wykrzaczy - ale nie powinno być blue screena/zwiechy..
Wczoraj wpadłem na genialny pomysł by zamienić pamięci slotami - nie wpłynęło to na objawy w żaden sposób.

1. jakies dobre programy do testowania w stresie komputerka?
2. jakieś programy do monitoringu systemu? Np. aktualnie z ASUS probe mam: CPU - 37stopni, mobo - 33stopnie, cpu fan - 1100, power fan - 6250, napięcia: 11.9V (12V), 4.999V (5V), 3.32V (3.3V), Vcore - 1.392V. Może coś co zrzuca do logów te dane?
3. te notoryczne resety przy starcie systemu - gdzie windows nagrywa jakieś swoje logi by sprawdzić w którym momencie i przy czym się resetuje?

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2005, 11:45 
Cytuj  
Najczęstszym objawami blue screenów są właśnie kosci ram... te samsungi które masz są raczej dobre bo samsungo robi porządne kości ale te drógie mogą ci się krzaczyc. Spróbuj moze wyjąć je i sprawdz czy blue screen bedzie wyskakiwał przy makymalny obiązeniu systemu


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2005, 12:01 
Cytuj  
Co do pamięci do polecam memTest,
napięcia masz imho bardzo dobre
tak samo temp

Jesli chodzi o zestaw - widze najwiekszy mozliwy problem z RAM-em,
z tego co slyszalem to czesto sa problemy ze sterownikami do twojej karty, a temp karty?
Do tego twoj egz. plyty glownej sa nie wyrabia mozliwe dodatkowo zawiesza komp-a
A sprawdzales scandisk-iem (najlepiej np. od Norton-a)


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2005, 12:41 
Cytuj  
Na pamieci MemTest. Na CPU Stress Prime, ewentualnie chyba Prime 95.

**

Posty: 225
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2005, 16:50 
Cytuj  
99% ram - te restarty przy starcie systemu na to wskazują
Zrob prosty test.
Odpal kompa z 1 koscia tylko.
Najpierw z jedna , potem z druga.
Na ktorejs powinien chodzic ok.
Kazda z tych kosci "sama" moze chodzik ok - a razem moga sie krzaczyc.
To czy kosc jest markowa czy nie nie ma najmniejszego znaczenia.
Ostatnio mialem przypadek z identycznymi objawami - na Twinmosach.
Wyminialem na wszystkie mozliwe - Gail, Kingmax , Exlixir itp
Poszlo tylko na Goodramach.
Jak na obu kosciach bedziesz mial to samo to sprobuj zorganizowac sobie na chwile kosci Goodrama - one sie najrzadziej gryza z plytami.
Jak nadal bedziesz mial to samo to flashuj biosa.
Jak masz najnowszego to flashuj w dół - też czasem pomaga ;-)
Nie napisales jeszcze jaki masz dysk - ja sata to sprobuj ze zwyklego ata odpalic system.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 06:28 
Cytuj  
ok.
Druga kość to Elixir.

Najpierw tylko samsung - 512MB. Slot A1 - czyli ten zalecany pod jedną kość. Przy odpaleniu blue screen w windowsie.
Potem Elixir. Ten sam Slot A1 - ten sam efekt - blue screen przy ładowaniu windowsa.

Wsadziłem elixira do B1 i poszedł. Tylko nie wiem czy była za mała przerwa pomiędzy kolejnymi uruchomieniami, szczęście czy może tak działa.

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 08:29 
Cytuj  
No to wowczas port pamieci na mb.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 09:24 
Cytuj  
fuck, najgorzej, że właśnie czytam sobie recenzje tych płyt i mam:

autor: NetCop, 2005-02-11

W obecnej sytuacji odradzam zakup Asusa A8N SLI DeLuxe ze względu na problemy ze stabilnością. Zainteresowanym tą płytą polecam cierpliwość i obserwowanie pojawiających się BIOSów. Jeśli Asus upora się ze wszystkimi problemami to jego produkt będzie można rekomendować, gorzej jeśli pojawi się po prostu nowa, poprawiona wersja płyty, a dotychczasowi nabywcy zostaną na lodzie. Mimo iż płyta uzyskała wystarczającą ilość punktów na otrzymanie znaczka rekomendacji, to ze względu na wymienione wcześniej problemy nie mogę go przyznać.


Nie podkręcony komputer zostawiony na noc z PRIME95 w tle potrafi się zresetować. Na 4 nocne testy raz tak się zdarzyło. Sporadycznie można też ujrzeć niebieski ekran BSOD i to stosując pamięci TCCD, które są przez Asusa zatwierdzone.

wychodzi na to, że wszystkie te ASUS-y mają problemy ze stabilnością. Jebać tą kartę sieciową, co z tego, że zareklamuję tego ASUS-a jeżeli nawet w przypadku jak dostanę nowego to będzie ryzyko resetów/blue_screenów...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 10:26 
Cytuj  
Wiesz problemów może być wiele ;)
Ja Ci opiszę mój - Komputer działał bez zarzutu jednak czasami potrafił wyrzucić BSoD'a ale po restarcie działał dalej. Jednak co jakiś czas po wywaleniu blue screena musiałem reinstallować system bo nie chciał wstawać. Jak się później okazało problemem były sterowniki do plyty głównej - komp nie wywalał się jedynie na 7.12 BETA nvidii. Na wszystkich innych prędzej czy później występował ten problem :)
Twoim problemem mogą być rzeczywiście pamięci ale skoro mówisz że komp startuje po resecie to nie na 100%. Ja bym obstawiał MoBo :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 10:35 
Cytuj  
już napisałem do firmy - chcę się dogadać i wymienić tą płytę najchętniej na coś innego. MSI lub Gigabyte - nawet chętnie dopłacę. Zabawy z nowym sprawnym ASUS-em będą średnio ciekawe, szczególnie po przyjrzeniu się z bliska wątkowi na tweak.pl dotyczącemu tej serii płyt - nie ja jeden generalnie mam problemy ze stabilnością.
Najgorzej, że ostro tam polecają tą płytę do overclockingu. 90% postów to zagadnienia z tym związane. Przeglądając ten wątek mocno pobieżne i czytając te posty "kto ile wykręcił na tym mobo" przyjąłem że płyta musi być bardzo stabilna w defaultowych ustawieniach i tym się kierowałem.
Pomiędzy tymi 90% postami overclockerów przewijają się podobne posty z problemamy tu zwiechy, tam blue screen z nienacka wyskoczył, itp. :-?

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 10:47 
Cytuj  
U mnie przy podobnych objawach była to płyta główna.

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 10:48 
Cytuj  
Bierz Gigabyte, nigdy MSI :(


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 11:42 
Cytuj  
No nie zartuj, akurat Gigabyte pod s939 jest niezbyt dobra plyta, sam posiadam MSI K8N Nf3 Ultra i jestem bardzo z tej plyty zadowolony, zero problemow, podatna na o/c.


_________________
.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 11:44 
Cytuj  
Mark, juz dawno zostalo powiedziane ze kupiles bubla :D Sprobuj go wymienic na inny egzemplarz. Powiedzmy sobie szczerze: firma nie jest w stanie sprawdzic wszystkich egzemplarzy, wiec na pewno licza sie z wymiana pewnej czesci ktora po prostu jest wadliwa. Wiec czesto zalezy to od modelu a nie od producenta. A przy czyms takim skomplikowanym jak plyta glowna latwo cos spieprzyc.


@Yog-Sothoth
Ja jestem bardzo zadowolony z Asusa, dokladnie tego samego co ma Mark :D

pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 12:40 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Powiedzmy sobie szczerze: firma nie jest w stanie sprawdzic wszystkich egzemplarzy, wiec na pewno licza sie z wymiana pewnej czesci ktora po prostu jest wadliwa. Wiec czesto zalezy to od modelu a nie od producenta. A przy czyms takim skomplikowanym jak plyta glowna latwo cos spieprzyc.


Czesto sie zdarza, ze cale serie sa wadliwe pod jakims wzgledem, a nie pojedyncze egzemplarze.. z reguly pierwsze. Pozniej wychodza kolejne rev danego modelu i jest juz ok.

I sie zgodze z Yog-Sothothem MSI robi dobre plytki, Gigabyte zreszta tez... a najlepiej tu nikogo nie sluchaj, bo znowu nieciekawie sie skonczy ;)

Ps. Jeszcze bym proponowal zapoznac sie z plytkami DFI - jakos dotad niczego zlego o nich nie slyszalem, wrecz przeciwnie...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 13:28 
Cytuj  
logain - tylko zauważ, że:
1. nie tylko mi się ta płyta resetuje i wywala blue screeny - płyta testowa (cytaty) robiła identycznie, na forum tweak.pl kilka osób ma identyczny problem - takie problematyczne posty są z marca, kwietnia, itd aż do dzisiaj - czyli to nie seria jest zwalona, nawet nie model, by identycznie zachowują się płyty normal, ultra, SLI i inne odmiany..
2. ta płyta ma zwaloną:
a) kartę sieciową
b) sloty pamięci (no bo jak wytłumaczyć to, że odpala się bez blue screena ze slotu B2 a z A1 wywala bluescreen?)
c) kartę muzyczną, a w szczególności wejście mikrofonowe - teraz nie używam ale
c1. przy testowaniu połaczonia dzwiękowego wzbudzał mi się sound tj. tetniący i narastający dzwięk w głośnikach nawet przy wyłączonym mikrofonie - może to i wina aplikacji bo testowałem tylko pod jedną (więc nawet o tym nie wspomniałem)
c2. w jednej grze przy alt+tabowaniu w momencie złego wstrzelenia się z czasem alt+tab (tj. w moment głośnego dźwięku) sound piszczy, co więcej piszczy tak sobie do czasu twardego resetu z palca (możliwe, że to też wina aplikacji, lub że to "normalne").
d) stabilność - ja rozumiem zwalona sieć, rozumiem zwalony sound, ale to nie powód by mimo to wypierdalać się co kilka godzin bez najmniejszego powodu. W poprzedniej płycie miałem zwalony sound - wyłączyłem w biosie, kupiłem SB 64PCI, zainstalowałem i używałem przez 2+ lat nie widząc blue screena na oczy..

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2005, 13:55 
Cytuj  
No ale ja przeciez sie zgadzam: plyte masz do dupy :) Moze to ty miales pecha, albo moze ja mialem szczescie, nie wiem i w sumie nie bardzo mnie to obchodzi - mnie wystarczy ze u mnie dziala wszystko tak jak trzeba :D Jesli chodzi o zmiane to zgadzam sie z Morgulem. MSI, Gigabyte, Asus, Abit to mniej wiecej plyty na rownym poziomie, maja swoich zwolennikow tak samo jak ludzi ktorzy przed nimi przestrzegaja bo mieli jakies problemy. Dfi jest troszke wyzej. Co prawda mialem tylko jedna ich plytke w reku z okazji jej testowania (pierwsza mATX pod Ath64), ale z tego co wiem to sa to plyty z wyzszej poly - tak cenowo jak i jakosciowo. Generalnie nie slyszalem jeszcze nic zlego o plytach z serii LanParty. (rozumiem ze mozesz miec awersje do mojej opinii, ale coz, polecilem ci wczesniej plyte ktora u mnie dziala bardzo dobrze :D )



pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 paź 2005, 12:31 
Cytuj  
dzwoniłem już do firmy by obgadać sprawy gwarancyjne.
negatywy
1) firma u której kupiłem to firma krzak i nawet nie ma swojej siedziby, sprzedaje tylko na giełdzie komputerowej
pozytywy
2) mam przynieść płytę na giełdę i wymienią mi na nową, nie ma tez problemu z rezygnacji z ASUS-a i wymianie na inną firmę

czyli do soboty musze się przemęczyć :/

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 paź 2005, 13:07 
Cytuj  
Bo te firmy na giełdach to są częściej bardziej solidne niż te z własną siedzibą. To tak jak z piratami ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 13:54 
Cytuj  
btw. tak aby zakończyć temat.
Wymieniałem jednak płytę na identyczną czyli w dalszym ciągu mam ASUS-a. Zamontowałem i od tamtego czasu nie miałem ani jednego resetu czy blue screen-a. Jestem w 100% zadowolony :) Jednak to nie marka czy model tylko mój egzemplarz był rąbnięty.

Co dziwniejsze po pierwszy uruchomieniu nowej płyty był identyczny efekt na karcie sieciowej (chodzi o te dziwne naliczanie pakietów). Po resecie na drugi dzień - wszystko się SAMO naprawiło... Jednak są cuda w przyrodzie :o

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.