mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lis 2005, 23:48 
Cytuj  
heh, no ale za dwa lata jezeli a64 wymieknie to i p3 bankowo nie da rady( norma beda dwurdzeniowce?).. przyrost wydajnosci z ddr2 jest minimalny, wiec nie wiem gdzie one beda takie opoznione. A socket nowy wyjdzie, to wiadomo od roku - jakis 12xx pinow.( pewnie w polowie przyszlego roku ) Oczywiscie roznica w przypadku amd pomiedzy ddr a ddr2 moze byc wieksza niz u intela, oni potrafia wykorzystac potencjal tkwiacy w ramie.

http://www.xbitlabs.com/news/memory/dis ... 61312.html a intel juz ddr3 szykuje...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 00:30 
Cytuj  
Jak nie wyrobia? Sorry ale moj procek ma 2,5 roku (tzn tyle temu go kupilem) i jakos tylko slysze jak to te amd niewyrabiaja (nawet te pierwsze a64), a dalej nie widze zeby srednia gra uzywala w pelni mojego procka.

W dodatku juz mowilem o porownywaniu sprzetu dzisiejszego co jest w pelni uzywany (zasoby) i ten co ma zapas. Nie osiagniesz wiekszych wynikow w grze jak ona dla maxymalnej wydajnosci potrzebuje np. 400mhz majac 667mhz ram albo nawet 1ghz.
Tak samo bylo z tym P4 3ghz, jak sobie znajomi porownywali swoje amd-eki z nim to na dzien dzisiejszy pluja sobie w twarz. Dlaczego? Naprostrzym przykladem bylo kupno amd athlon 2800xp za jakies 750zl wtedy, ja kupilem P4 za 1600zl, po dwoch latach kupuje sobie a64 3000+ za jakies 800zl. Wychodzi na tyle samo, ale dalej performance sie nieznacznie zmienil, a co najlepsze, obliczenia na P4 tj.obrobka video spokojnie o 50% jest lepsza.
Wydano tyle samo, za procki, no i oczywiscie dodajmy koszt nowej plyty....

Nie zeby nie bylo, AMD czasem komus polece, ale nie w tym okresie, najlepszy okres w historii AMD byl 4-5 lat temu, jak to pierwsze P4 zaczely robic sobie swoja "zla" opinie.

Tak czy siak, jak juz ktos cos komus poleca, to niech zacznie sie kierowac jakimis odniesieniami, a to co tu widze to wiekszosc "kup, bo ja to mam".

EDIT: Potencjal tkwiacy w ramie? Nawet FSB wysoko taktowanego nie wypuszczaja.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 02:31 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Tak czy siak, jak juz ktos cos komus poleca, to niech zacznie sie kierowac jakimis odniesieniami, a to co tu widze to wiekszosc "kup, bo ja to mam".


eee ale przeciez ty tez w ten sposob piszesz :o

Rozumiem, ze to wina gier, iz intel w tej dziedzinie sobie slabiej radzi, to ze np. winrar szybciej pakuje/rozpakowuje na amd to tez pewnie wina prog. Ciezka sprawa... wynika, ze nadal lepiej kupic amd :). Po co komus cos czego nie wykorzystuja programy, a z czasem stanie sie przestarzale... po co komus zludzenie 50% szybszej obrobki wideo (zdziebko zawyzyles, aczkolwiek jak prog obsluguje multitasking to proc amd odpadaja) ile graczy w pl z tego korzysta? Czemu jak sie zwiekszy taktowanie ramu to wydajnosc wzrasta, takze w grach ( ofc jednoczesnie idzie proc o ile nie zmniejszy sie mnoznika, ale ramy szybciej pracuja ) skoro twierdzisz ze gry max 400mhz i dalej nawet z 1ghz to nic nie da ( przyjmuje ze na twoim p4). Ja 4-5lat temu nie kupilbym amd.. jak dla mnie dopiero teraz amd pokazuje rogi, dwurdzeniowcami x2 to po nerach dali intelowi ( nie cenowo, ale jakosciowo ).

"Nawet FSB wysoko taktowanego nie wypuszczaja." <- nie bardzo wiem jak sie do tego odniesc, do czego ten zarzut.

Ps. Ja ponad rok temu kupilem swoj pierwszy proc amd w hist i nie zaluje, ani nie pluje sobie w brode... ale ja ogolnie dziwny chyba jestem.

Ps2. Decydujac sie na proc frimy amd, nie wszedlem na jakies forum zapytac sie co mi ktos proponuje, tylko przeczytalem/przejzalem xx artykulow/testow i padlo na amd.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 13:18 
Cytuj  
eee ale przeciez ty tez w ten sposob piszesz

No wlasnie w poscie wyzej odnioslem sie do "czegos" i to cos chyba przeczytaj lepiej. Oczywiscie moze byc mala skala bledow w cenie, nie jestem w stanie zapamietac ceny czesci z przed kilku okresow.

Rozumiem, ze to wina gier, iz intel w tej dziedzinie sobie slabiej radzi, to ze np. winrar szybciej pakuje/rozpakowuje na amd to tez pewnie wina prog.

Poparles to czym? Nie wiem jak ty ale ja dokladnie umiem zauwazyc w reklamach "dorownuje" przy tanszej cenie, w grach. Nastepnie ten winrar, to chyba zwariowales.
Poprzyj to jakimis dowodami chlopie.
Aaaa chwila, mam! Dwuletni pentium 4 i o rok mlodszy a64, prosze bardzo:
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=2 ... tr_numer=2

Po co komus cos czego nie wykorzystuja programy, a z czasem stanie sie przestarzale...

Mi, tylko z poprawka taka ze nie jest on przestarzaly, a na dzien dzisiejszy liczy tak szybko jak nowiutkie amd ze sklepu....

po co komus zludzenie 50% szybszej obrobki wideo (zdziebko zawyzyles, aczkolwiek jak prog obsluguje multitasking to proc amd odpadaja) ile graczy w pl z tego korzysta?

Zludzenie to to nie jest, jakbys zauwazyl, to kazdy gracz w MMO posiadajacy P4 jakos mniej laguje i zonowanie w grze jest szybsze. Wiec uzywaja to gracze MMO nawet, bo akurat mase danych trzeba przetworzyc na raidach czy w miastach. Czesto nawet w tym CoV co teraz gram, czekam nawet minute az komus skonczy sie loading, nawet nie pytam jakiego procka ma. EDIT: Mowie to nie o obrobce wideo, ale MMO korzysta czesto z tak ciezkich zasobow procka jak sama obrobka video.


Czemu jak sie zwiekszy taktowanie ramu to wydajnosc wzrasta, takze w grach ( ofc jednoczesnie idzie proc o ile nie zmniejszy sie mnoznika, ale ramy szybciej pracuja )

Loading gry, fizyka, przesylanie danych i mniejsze ksztuszenie sie gier (czesto mylone z memory leaks) tak, ale nie grafika i szybkosc wyswietlania bo od tego jest grafika, a wlasnie tym sie chwali AMD, ze jego procki lepiej dzialaja w grach dzieki lepszej komunikacji z grafika, ale cos za cos zawsze jest....

skoro twierdzisz ze gry max 400mhz i dalej nawet z 1ghz to nic nie da

Jak sie przesle juz wszystko na czas, to co zostaje? No chyba nic (mowiac na prosty rozum).
A na prockach AMD podkrecanie ramu cos daje, bo wlasnie ten ram wolniej chodzi wgledem P4. Geeez

A co do dual core, Intel wypuscil swoje kilka miesiecy wczesniej od AMD i za pol ceny, roznica w performance jest od 5-15% (w zaleznosci co procki robia). Wiec jakbym mial kupic AMD za dwa razy wiecej i miec 15% szybszy "komp", to z punktu widzenia "ekonomisty" mi sie to baaaardzo oplaca....

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 13:47 
Cytuj  
Ja mam od prawie 3 lat P4 2.4G i buja się świetnie :D Nie wiem co Shaamaan ma, jakieś AMD, nie wiem czy najnowsze ale to on marudzi, że mu się tnie grafika na CoV-ie nie ja mimo iż mam kartę o klasę gorszą niż on (GF FX 5900 XT).


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 15:54 
Cytuj  
"Poparles to czym? Nie wiem jak ty ale ja dokladnie umiem zauwazyc w reklamach "dorownuje" przy tanszej cenie, w grach. Nastepnie ten winrar, to chyba zwariowales.
Poprzyj to jakimis dowodami chlopie."
Obrazek
In4 fajny serwis, ale recki maja sredniej jakosci. Nigdzie nie napisalem, ze twoj p4 jest juz przestarzaly. Zas winrar to jest ekstremalny przyklad, twierdzac ze to jakies wariactwa wykazales sie ignorancja i brakiem wiedzy w zakresie procow a64.. i nie wiem jaki sens ma ta dyskusja.

"Zludzenie to to nie jest, jakbys zauwazyl, to kazdy gracz w MMO posiadajacy P4 jakos mniej laguje i zonowanie w grze jest szybsze. Wiec uzywaja to gracze MMO nawet, bo akurat mase danych trzeba przetworzyc na raidach czy w miastach. Czesto nawet w tym CoV co teraz gram, czekam nawet minute az komus skonczy sie loading, nawet nie pytam jakiego procka ma. EDIT: Mowie to nie o obrobce wideo, ale MMO korzysta czesto z tak ciezkich zasobow procka jak sama obrobka video."

Tia, to sa twoje subiektywne odczucia i nijak nie moge ich podwazac. W testach dot gier w 99% przypadkow chodza o kilka klatek na s szybciej niz na proces intel przy podobnej konfiguracji. I to jedyne co moge na ten temat powiedziec. Co do loadingu, to tu ma wplyw reszta podzespolow i ich jakosc, jak i stan systemu kompa. Ja z tym nie mam problemow.

"Loading gry, fizyka, przesylanie danych i mniejsze ksztuszenie sie gier (czesto mylone z memory leaks) tak, ale nie grafika i szybkosc wyswietlania bo od tego jest grafika, a wlasnie tym sie chwali AMD, ze jego procki lepiej dzialaja w grach dzieki lepszej komunikacji z grafika, ale cos za cos zawsze jest...."

Oni sie nie chwala, tak wychodzi w testach... najszybsze proce do gier to sa fx'y.

" Jak sie przesle juz wszystko na czas, to co zostaje? No chyba nic (mowiac na prosty rozum).
A na prockach AMD podkrecanie ramu cos daje, bo wlasnie ten ram wolniej chodzi wgledem P4. Geeez "
r u siur...tak na prosty rozum?

"A co do dual core, Intel wypuscil swoje kilka miesiecy wczesniej od AMD i za pol ceny, roznica w performance jest od 5-15% (w zaleznosci co procki robia). Wiec jakbym mial kupic AMD za dwa razy wiecej i miec 15% szybszy "komp", to z punktu widzenia "ekonomisty" mi sie to baaaardzo oplaca..."

Ja myslalem, ze intel wypuscil 2dzeniowce w tym samym miesiacu co amd - kurde klamnom w zywe oczy w serwisach inf. Nigdzie nie pisalem o punkcie widzenia ekonomisty tylko o wydajnosci, ale np bedac takowym lepiej kupic a64 4000+ ktory koszt 1,5k niz p4 570j ktory koszt 2,6k o ktorych tu wczesniej nie mowilismy. (ceny wziete z jednego sklepu int)

Ps. fragment z anandtech, z jednego testu dobrze podsumowujacy ogolne roznice pomiedzy procami:

"In the end, here's our scorecard for the Athlon 64 3200+ vs. Pentium 4 530:

Business/General Use - Athlon 64 3200+
Multitasking Content Creation - Tie
Video Creation/Editing and Photoshop - Athlon 64 3200+
Audio/Video Encoding - Pentium 4 530
Gaming - Athlon 64 3200+
3D Rendering with 3dsmax - Pentium 4 530
Workstation Performance - Athlon 64 3200+

Depending on your usage our recommendation may vary, but the best overall performer at the $200 price point appears to be the Athlon 64 3200+."
Ceny tych procow roznia ok100pln.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 16:03 
Cytuj  
Jak juz porownujesz wydajnosci, to laskawie porownuj 64 bitowe z 64 bitowymi, a 32 bitowe z 32 bitowymi, co?

X.

PS. I wez pod uwage, ze tylko niektore P4 560 maja aktywne rozszerzenie 64 bit. Porownaj moze A64 z P4 6xx, co?


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 16:42 
Cytuj  
a co to ma do rzeczy, jak programy i system sa 32bitowe, co?


Ostatnio edytowano 17 lis 2005, 17:02 przez Morgul, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 16:59 
Cytuj  
No wlasnie X ujol wszystko najlepiej, teraz mozesz sobie dla wlasnej pewnosci porownac a64 3800+ jak i FX-55 i P4 w grach oczywiscie amd wypada troche lepiej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Reszta testow pokazuje remis, a testy, w ktorych FX wypada lepiej to:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ceny komputronika:

P4 650- 1223zl P4 660- 1806zl

A64 3800+ 1238 zl FX-55 3775zl

A swoja droga moge miec nawet i zerowa wiedze o wszystkich prockach, ale nie polecam zadnych prockow porownujac 32 bitowe do 64 bitowych.
Czyli nie wprowadzam ludzie w blad i na sile nie probuje udowodnic czegos dla jakiejs chorej idei, tylko ze w tym przypadku za zla rade ktos zaplaci wlasnymi pieniedzmi.
Chlopak sie pytal co najlepiej kupic, a ja to rozumiem zeby nie przeplacic i najlepiej nie wymieniac calego grata po dwoch latach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 17:04 
Cytuj  
AMD 64 ma dodatkowe GP registers , ogolnego przeznaczenia i kontroler pamieci w procku to dopala nawet 32 bit aplikacje , a te porownania fxow ktore maja dwie jednostki hyper transport z zwyklymi pentiawkami to LOL


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 18:20 
Cytuj  
czyli co, jednak Wielkanocne?


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 18:36 
Cytuj  
Moim bledem bylo, to ze szukajac testow a64 nie zwrocilem uwagi na serie pentiumow.. 6xx jest nowsza, a nie to ze jedne sa 64b a drugie 32 bo to nic nie zmienia (prog w obu przypadkach dzialaly w 32bitach). Ogolnie te rozwazania sa bezcelowe, bo moje info na ten temat jest co najwyzej srednie, Pieszczocha jak widze jeszcze mniejsze, albo wrecz marne. Kazdy powinien sam podejmowac decyzje, kierujac sie swoimi mozliwosciami i potrzebami. Najpierw zainteresowac sie i poczytac, a pozniej sie mozna jescze dopytac o konkretne modele - recenzje tez wszystkiego nie pokazuja ( nie chodzi o proc ale inne podzespoly ) i wady wychodza po dluzszym uzytkowaniu.


Btw Aldatha tam sa EE wiec teoretyczni konkurenci Fx'ow :)

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh ... i=2353&p=1
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... 4-6xx.html
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... 4-670.html
testy obejmujacy serie 6xx

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... games.html tu test 28procow z punktu widzenia gracza. Tylko przejzalem, testy w miare swierze.
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... ames2.html <- druga czesc

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 18:53 
Cytuj  
Ogolnie te rozwazania sa bezcelowe, bo moje info na ten temat jest co najwyzej srednie, Pieszczocha jak widze jeszcze mniejsze

Smiem twierdzic, ze jednak jest odwrotnie, i to przy duzej roznicy. Wystarczy spojzec jak z wyczerpanych argumentow przeszedles na typowa krytyke.

A roznica miedzy 64bitowymi P4 a 32bitowymi to najwiekszy idiota zauwazy, sa nowsze i co najbardziej sie rzuca w oczy to to ze maja wiecej cache...

Moze postarasz sie podsumowac teraz wszystko co tu omowiono? Ale tylko bazujac na faktach pls

*

Posty: 141
Dołączył(a): 28.06.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 19:01 
Cytuj  
A co sądzicie o tej konfigurarcji??
Intel Pentium 4 630, 3 Ghz, 800 FSB, 2 MB cache LGA775
Gigabyte płyta gł. K8NE, nForce4-4X, DDR400, SATA, RAID, GBLAN, ATX
Transcend 1024MB 400MHZ DDR Non-ECC CL3 DIMM
Samsung dysk Twardy 200GB 7200rpm 8Mb cache S-ATA II
Sapphire Radeon X700 256 DDR (128bit) PCI-E, TV/DVI, lite retali
LG DVD-ROM 16x ATAPI bulk (kolor srebrny)
LG SUPERMulti DVD+/-R 16x, DVD+RW 8x, CD-RW 24x, DVD+R DL 6x bulk
FDD Alps 3.5" 1,44MB

Co mogłbys w niej ewentualnie zmienic?? Troche sie wacham nad karta graficzną :( Czy 256/128 bedzie odpowiednie?


_________________
AALIYAH R.I.P.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 19:20 
Cytuj  
Ty rozumiesz co ja do ciebie pisze? Ja nie mam sily sie klocic z takimi ludzmi jak ty, co ma ten cache do problemu jaki tu postawiliscie - 64bity vs 32bity ... zreszta ten cache nie zawsze pomaga, w ~90% tak, a w ~10% prog dzialaja wolniej. ( strzelam na oko , w testach jest to opisane )

Mam podsumowac co napisales? - wiekszosc to jakies, z calym szacunkiem, bzdury przeplatane subiektywnymi ocenami.. ten post z kilkoma wynikami z pclab to cos wiekszej wartosci. Tylko co mialem teraz wejsc z toba w wojne na testy? Jaki tego sens? Na polskich stronach testy roznie wychodza, bo i nie dysponuja takimi srodkami/sprzetem jak zachodnie. ( nie neguje wynikow, pclab znacznie lepszy od in4 )

Podsumowac to moge tak: amd lepsze dla gracza, czy za 2lata bedzie musial zmieniac sprzet? zalezy od producentow gier i spadku cen procesorow 2rdzeniowych (chociaz socket939 obsluguje 2rdzeniowce). Jezli gry zaczna byc pisane pod katem wielowatkowosci to sorry ale zaden jednordzeniowiec nie da rady - nawet pentiumy z ht. Czy kupujac p4 6xx bedzie zalowal - nie, czy kupujac a64 bedzie zalowal - nie <- takie moje zdanie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 19:58 
Cytuj  
Czy puscily ci lekko nerwy? Tak.

Ogolnie ciebie to moge podsumowac jako typowego fanatyka AMD, wiecej nie musze cie chyba okreslac.


A co do karty, to trocha slaba ze wzgledu ze jest 128-bitowa, ja bym sobie darowal ten 200gb dysk, zawsze wiecej zaoszczedzisz, nastepnie plyta zdecydowanie pod chipset intela (btw to co tu wkleiles to jest pod amd) bodajze 945 juz niezle stanialy. A o ramie Transcenda malo wiem, zawsze to polecam PDP Geil czy stare dobre Kingston-y.

EDIT: No tak, ten problem 64/32 bit co postawilismy. No chyba sie powtorze, ze procek jest nowszy i widac ze wgledem starszego jest lepszy...

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 20:11 
Cytuj  
cLoBeRt napisał(a):
Co mogłbys w niej ewentualnie zmienic?? Troche sie wacham nad karta graficzną :( Czy 256/128 bedzie odpowiednie?


No ja bym sugerowal jednak GF 6600GT. Jest w podobnej cenie co ten X700 a obsluguje wiecej bajerow. ATI raczej stawia na high i low end. W przedziale medium raczej nic ciekawego nie wypuszczaja.

O tym ramie tez nic nie moge powiedziec, pierwszy raz o takiej firmie slysze.

I tak jeszcze przy okazji... po co ci jednoczesnie DVD i DVD RW?


Pieszczoch napisał(a):
Tak czy siak, jak juz ktos cos komus poleca, to niech zacznie sie kierowac jakimis odniesieniami, a to co tu widze to wiekszosc "kup, bo ja to mam".

Yup, ja polecilem AMD bo mam i mi sie sprawuje bardzo dobrze, nie narzekam i jestem ogolnie bardzo z tego zakupu zadowolony. Wiec dlaczego mialbym komus tego nie polecic? Albo polecic cos innego 'bo slyszalem ze...'? :)


pozdrawiam[/code]

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 20:28 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ogolnie ciebie to moge podsumowac jako typowego fanatyka AMD

Zrozumialby sie z kolegą od PISu :)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 20:40 
Cytuj  
No wlasnie skojazyl mi sie z panem S.

Yup, ja polecilem AMD bo mam i mi sie sprawuje bardzo dobrze, nie narzekam i jestem ogolnie bardzo z tego zakupu zadowolony. Wiec dlaczego mialbym komus tego nie polecic? Albo polecic cos innego 'bo slyszalem ze...'?


No tak, ale odnosisz sie tylko do zwojego komputera (no chyba ze jest inaczej, ale nic o czyms takim nie napisales), nie wiem, ja jakbym mial okazje miec doswiadczenia tylko z moim kompem to bym sie zastanowil na polecaniem. Chodzi tu dokladnie o swiadomosc, kiedys bym prawie polecil P4 1,8ghz zamiast amd 1800xp (pamietam tylko ze perf vs cena sie nie kalkulowala) odnoszac sie do doswiadczen intela na P3 z zakresu 600-1000mhz.

Juz rozumiesz o co mi chodzi? :P Lepiej napisac jak sie twoja konfiguracja sprawuje, na jakich detalach grasz, jak ze stabilnoscia systemu itp. Wiecej takich postow z zycia wziete (obiektywnych) a lepiej na tym wszyscy wyjda :wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lis 2005, 20:51 
Cytuj  
Pieszczoch i Sweng moim zdaniem Morgul ma rację. Porównujcie procki w podobnym przedziale cenowym.
Sorry Gregory ale porównanie A64 3000+ za 450zł i P4 3000 640 za MINIMUM 750zł jest deczko bez sensu.

A jeżeli porównać procesor AMD vs procesor Intela za podobną kwotę to AMD wygra pod KAŻDYM względem.

Oczywiście, że intel kupiony za 1500zł będzie dawał radę przez 2 lata, a AMD kupione za 500zł przez rok - ale chyba niewiele to ma do rzeczy. Moim zdaniem lepiej zmieniać procek co rok i wydawać mniejsze kwoty niż zmieniać raz na 2-3 lata. Zawsze jesteśmy bardziej na bieżąco a i okresy w czasie których zabawiamy się z przestarzałą technologią są krótsze.

MMORPGI obciążają procesor pod każdym kątem ale to nie znaczy, że można odczuć, że P4 (który raptem wygrywa z AMD w 10% testów i do tego minimalne) akurat pod MMORPGami pokazuje swój pazur i gołym okiem da się zauważyć jego POWER-a. Bzdura moim zdaniem.

64bity vs 32bity - też bzdura. Do tego pisze to Xanth który doskonale zdaje sobie sprawę, że wszyscy jadą na 32bitowych systemach a wszystkie mmorpgi to 32bitowe aplikacje i te 64bitowe procki działają w trybie 32bitowym i ani grama więcej...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.