mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sty 2006, 15:14 
Cytuj  
Dopiero zauważyłem :/
http://www.symantecstore.com/dr/v2/ec_m ... _ID=203890


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2006, 15:34 
Cytuj  
To juz info sprzed kliku miesiecy. Nadal uzywam SPF i jest mi z nim dobrze :)
Podobny los spotkal swego czasu darmowego Kerio Firewalla, chociaz obilo mi sie o uszy, ze jakas firma wykupila do niego prawa.


_________________
Mark24 napisał(a):
(...)ja nie lubię komuś lizać tyłka, nie lubię też jak ktoś mi próbuje pomachać w tej okolicy jęzorkiem - zdaje sobie sprawę, że zaraz będzie chciał bym ja ze swojej strony się zrewanżował 8)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2006, 15:50 
Cytuj  
To z darmowych został jeszcze Outpost Firewall Free (tyle że ostatnia wersja jest z 2002 roku ...).
No i jest jeszcze Zone Alarm ale to straszna kupa imo ...

Ciekawe jak długo jeszcze oba softy będą free ? :har:

BTW:
a w temacie przejęć firm - co wy na to ?
Obrazek
Czyli poza Seagate zostaną tylko Hitachi, WD, Samsung, Toshiba i Fujitsu :/
Rynek HDD się kurczy.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sty 2006, 17:45 
Cytuj  
Jak by ktoś miał jeszcze w archiwach ostatnią darmową wersję tego firewalla to prosiłbym o linka.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sty 2006, 18:45 
Cytuj  
http://fileforum.betanews.com/detail/Sy ... 30643506/1

Jak juz mowa o darmowych firewallach, to ja uzywam Safety.Net - podobno dobry, sam nie bardzo sprawdzalem i nie bawilem sie w konfiguracje/testy. Chodzi mi glownie o blokowanie niektorych programow probujacych wydostac sie na zewnatrz...

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sty 2006, 20:09 
Cytuj  
Afaik zonealarm ma teraz darmowa wersje, avast tez - darmowa roczna licencja for personal use...

Anyways pierwszy z brzega najtanszy router z NATem i zaden trojan sie nie dostanie... ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**

Posty: 399
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2006, 21:09 
Cytuj  
konrador napisał(a):
http://fileforum.betanews.com/detail/Sygate_Personal_Firewall_Free/1030643506/1



u mnie ta wersja wywala jakies bledy. jakby ktos mial podobny problem to mam (u mnie) dzialajaca wersje 5.5.2516.


_________________
Here I am broken hearted
came to poo but only farted

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 20:30 
Cytuj  
Swoja droga jakiego antywira/firewalla polecacie? Ja bym pande, ale nie powiedzialbym, zeby byla dobra ~~

**

Posty: 223
Dołączył(a): 16.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 21:01 
Cytuj  
Szczeze to moim zdaniem wszystkie antywirusy sa do kitu, bo albo dobrze chronia i porzeraja niesamowite ilosci zasobow naszego sprzetu, albo chronia przecietnie.
Co do "samych" FW to wypada naprawde polecic Sygate, bo jest latwy w konfiguracji, przejrzysty i skuteczny. Zone Alarm tez jest niczego sobie jednak na wielu komputerach wystepuja z nim powazne probilemy.
Avast darmowy i calkiem niezly, chodz czasem "wpusci" nam jakies malenstwa (jak chyba kazdy inny).
Jak masz dobry sprzecior to zainstaluj Kaspersky lub Nortona - znane marki na rynku antywirusowym, ktore jednak w najnowszych wersja potrzebuja dobrego kompa.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 21:21 
Cytuj  
Wszystko tylko nie Norton rofl :< Ja bym w ogole odradzal takie polaczenie antivir/firewall... Najlepiej jakis antivir bez rezydentnej ochrony czy innych gowien czychajacych na wirusy nonstop i pozerajacych spore zasoby naszego kompiutra. Mozna przeleciec co jakis czas dysk i ewentualnie sprawdzic jakis niepewny plik sciagniety z netu. Ja tak robie i od czasu CIH-a sprzedawanego na covercedekach PC Worlda nie mialem problemow z wirusami... Jesli chodzi o firewall, to zalezy czego szukasz - bardziej czy mniej zaawansowanego. Najlepszy do prostych, domowych, jednokomputerowych zastosowan jest chyba ZoneAlarm.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 21:41 
Cytuj  
Dobrym zestawieniem jest tez Symantec AV i FW Enterprise. Nie ma nic wspolnego z Nortonem (soft podkupiony od Axenta), zasobow nie zajmuje, a calkiem skuteczny jest. Tyle, ze komercyjny i to mocno (tani tez nie jest, to jest soft korporacyjny). Wystepuje tez pod nazwa Symantec Security Client. Uzywam w firmie i jak Nortona nie zblize do komputera nawet na kilometr, tak ten soft sobie mocno chwale (szczegolnie po ostatnich updatach).

X.

PS. Symantec ma cos tendencje microsoftowe, podkupuje firmy ktore mu zagrazaja (Axent, Sygate i inne) i albo je likwiduje, albo wypuszcza ich soft jako swoj ;)


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 12:06 
Cytuj  
Jesli chodzi o antywirusy to polecam Nod32. Maly, nie zajmuje duzo pamieci, czeste aktualizacje baz. Co do firewalla to uzywam NV Firewall ;)


pozdrawiam

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2006, 15:41 
Cytuj  
od jakiegos czasu nie uzywam zadnego antyvira, za to zmienilem kerio personal na kerio serwer firewall - moim zdaniem bardziej intuicyjna konfiguracja no i proces dzialajacy w tle tylko minimalnie zajmuje zasoby kompa - zablokowane wszystkie porty oprocz 80, pocztowych i kilku innych, ktore sa mi potrzebne np do grania..

nic mi nie wiadomo, abym kompa mial czyms zasmieconego - lavasoft po 70 dniach przerwy znalazl tylko 5 plikow cookie do wyrzucenia, ale jest to zwiazane pewnie z tym, ze nie naciskam -yes- bezwolnie w wyskakujacych okienkach.. a przegladam rozne strony od wp poprzez crackdb na amplandzie skonczywszy :wink:

najlepsza ochrona kompa jest i bedzie rozsadek uzytkownika i zadne narzedzia nie pomoga na glupote usera.. wiem, ze zupelnie inaczej wszystko wyglada, gdy z kompa/kompow korzystaja uzytkownicy, ktorym nie mozna caly czas patrzec na rece.. wyjsciem jest odciecie od netu, ale to chyba zbyt drastyczne rozwiazanie :)


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.