mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 12:33 
Cytuj  
Mam problem z prockiem. Wczoraj kilka razy komputer sam mi sie zresetowal. Nie zwrocilem na to wiekszej uwagi. Dzis wszedlem do biosu i patrze a tam 82 stopni na procku :o Sciagam jedna strone z budy patrze a coolerek stoi. Oparl sie jeden z kabelkow o cooler. Teraz kiedy cooler sie kreci temperatura nie przekracza 35 stopni. Niestety teraz mam zwiechy kompa. Nie da sie pracowac, usage procka na 100% i wszystko stoi. Po dwoch minutach wraca wszystko do normy, ale cykl sie systematycznie powtarza co jakies 2min. Procek sie przyjaral? :har:

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 13:01 
Cytuj  
Zakładam, że na śmigle nie leżą 2 tony kurzu. Jeżeli jestem w błędzie to przeczyść.

Miałem kiedyś (dość) podobny problem. Nałożenie świeżej warstwy pasty termicznej pomogło.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 13:05 
Cytuj  
Procek mogl sie przegrzac, kilkadziesiat tysiecy tranzystorkow w procku jest bardzo uczulonych na wysoka temp. Kumplowi tez kiedys padl wiatraczen na cpu i po wymianie chlodzenia procek pochodzil z tydzien i zdechl.
Dla pewnosci sprawdz proca na innej mobo, ale obstawiam, ze juz nic z niego nie bedzie.


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 13:16 
Cytuj  
A jaki to dokladnie procesor? Bo jak celeron, to moze byc problem.

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 13:30 
Cytuj  
Wszystko jest wyczyszczone gra i buczy. Temp nie przekracza 40sdtopni! To wlasnie mnie martwi:) Procek to Sempron 3000+

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 13:34 
Cytuj  
Na moje dziwne trochę. Procki powinny chyba mieć zabezpieczenie termiczne i wyłączać się po przekroczeniu 80 st. C.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 13:39 
Cytuj  
Pisalem wyzej ze komputer sie samoczynnie restartowal wczoraj widocznie dlatego ze temperatura przekraczala te 80 stopni czy wiecej. Kurwa strasznie sie pisze napieram po klawiaturze a widac efekty dopiero po dwoch minutach. Tak jest z kazda operacja. Jedynie co zauwazylem to komputer stabilnie chodzi w trybie awaryjnym

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 13:54 
Cytuj  
Gevaar napisał(a):
Wszystko jest wyczyszczone gra i buczy. Temp nie przekracza 40sdtopni! To wlasnie mnie martwi:) Procek to Sempron 3000+


Ale jaka podstawka soc. a / 754 / 939 / am2 ?
3 ostatnie maja zabezpieczenie termiczne i teoretycznie komp powinien sie wylaczyc po przekroczeniu niebezpiecznej temp.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 14:18 
Cytuj  
Gevaar napisał(a):
Jedynie co zauwazylem to komputer stabilnie chodzi w trybie awaryjnym


albo masz problem ze sterownikami do sprzętu, albo 3rd party programs dobrały ci się do systemu ;)
przeskanuj w poszukiwaniu gówna na kompie, a jak nie da rady to przeinstaluj system (bądź chociaż użyj opcji przywracania)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2006, 10:57 
Cytuj  
Dziś włożyłem drugi procesor, komputer działał jakieś dobre 40min po czym wszystko zgasło i umarło. Gościu w serwisie powiedział że poszło jakieś napiecie na płycie głównej i płyta już służy tylko jako egzemplarz do powieszenia na ścianie. Razem z płyta przykopcił się jeden procek (ten pierwszy) też już do niczego. Drugi procesow podobno doznał jakieś terapi szokowej i też padł. Facet dodał tylko na pocieszenie że mam szczeście że tylko to się spaliło (wie gosc jak pocieszyc czlowieka :har: )W plecy jestem 2x procesor i raz plyta :D Chyba wyskocze z okna z radości.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.