mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.02.2006
Offline
PostNapisane: 30 paź 2006, 23:43 
Cytuj  
Mój telefon przeżył niemiłe i tragiczne w skutkach spotkanie z twardym kantem pewnego krzesła, co wymusza na mnie zakup nowego. Rozeznania na rynku, szczególnie jeśli chodzi o możliwości obecnych telefonów zbyt wielkiego nie mam, mam więc nadzieje, że mi pomożecie coś wybrać.
Wymagania/zastosowanie telefonu (poza rozmowami, sms i mms :f):
- stabilność pracy oraz niska awaryjność
- Windows Mobile
- klawiatura "numeryczna" (nie QWERTY)
- Smartphone, nie PDA phone
- brak klapek i innych ruchomych części
- nawigacja satelitarna (odbiornik na SiRF-Star-III przez bluetooth + najprawdopodobniej TomTom)
- przeglądanie i edycja plików typu Word i Excel oraz czytanie dokumentów PDF
- multimedia (filmy/mp3)
- aparat 1,3 Mpix
- 4 dni pracy na baterii przy umiarkowanym użytkowaniu
Z internetu przez komórkę korzystam rzadko (aczkolwiek chciałbym mieć EDGE; WiFi jest jednak zupełnie zbędne), nie interesują mnie żadne komunikatory (IM), na grach też mi nie zależy, z dyktafonów, głosowego wybierania, jak i radia nie korzystam. Następną wymianę telefonu planuję nie wcześniej jak za 1,5 roku (a zapewne jeszcze później). Małym plusem byłaby współpraca z miniSD aczkolwiek zmiana rodzaju karty nie stanowi większego problemu.
Wiem iż na taki telefon trzeba wyłożyć trochę grosza, jednak górna granica ceny to 1k zł, bądź też równowartość w funtach, gdyż będę sie starał zakupić telefon na brytyjskim ebay'u, jako że ceny tam mają przystępniejsze, a kuriera UK-PL będę miał za darmo.

Z możliwością zakupu w UK wiąże się jeszcze pytanie: czy da się w telefonie zakupionym na angielskim rynku ustawić odbieranie/wysyłanie mmsów w Polsce? (ponoć z tym problemy kiedyś były)

Po moim laickim rekonesansie, w oko wpadł mi SPV C600, co sądzicie o tym telefonie? Dobry to wybór?

edit: edycja tematu


Ostatnio edytowano 14 gru 2006, 15:23 przez pocketsizesun, łącznie edytowano 2 razy
*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.02.2006
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 02:37 
Cytuj  
Za namowa znajomego kupiłem Pocket PC z modułem GSM zamiast smartphona i jestem bardziej niż zadowolony z takiego wyboru. Jeśli ktoś używa komórki tylko do rozmów/smsów + mp3/gry + sporadycznie jakieś proste aplikacje to pocketa bym nie polecał ze względu na jego spore rozmiary, szczególnie modele z ekranem 3,5cala (mniejszy ekran imo sie w pocketach nie sprawdza, chyba że ktoś chce po prostu mieć komórkę inną niż wszyscy, ot taki bajer). Mój wybór padł na Qtek'a 2020 właśnie ze względu na duży ekran, procesor 400MHz i możliwość zmiany romu na Windows Mobile 5.0. Oto moje spostrzeżenia po paru tygodniach użytkowania:
- modułowi GSM nie jestem w stanie nic zarzucić (jak na oko laika spisuje sie przyzwoicie).
- bateria potrafi trzymać ponad 4ry dni, gorzej niestety jest w momencie podłączenia czegoś przez bluetooth, wtedy bateria 2ch dni nie dotrzyma. Na szczęście pocketa można ładować także w samochodzie lub nosić zapasowa baterię.
- GPS (podłączony odbiornik na module Sirf Star III) - bajka (ekran 3,5 robi swoje), szczególnie ze względu na możliwość wgrania kilku programów (Automapa do samochodu, GarminQue w teren). Odbiornik nie gubi sygnału, dokładność wyznaczania pozycji bardzo przyzwoita.
- jako PIM pocket spisuje sie rewelacyjnie, szczególnie ze względu na możliwości konfiguracyjne ekranu Today.
- ekran Today - jak dla mnie, czyli osoby która nie lubi błądzić po menu i klikać w tysiące ikonek żeby się do czegoś dostać - rewelacja. Żeby zobaczyć jakie mam na dziś zaplanowane zadania, czy też spotkania wystarczy podświetlić ekran, 2 przyciski i działa nawigacja (włączyć moduł bluetooth + uruchomić program), porostu wszystko pod ręką, przy dobrej konfiguracji większość rzeczy zrobimy nie wyjmując rysika
- brak klawiatury nie przeszkadza: pocket rozpoznaje pismo, dostępne są klawiatury pełnoekranowe (można je spokojnie obsługiwać bez pomocy rysika). Dla lubiących wyzwania polecam pisanie smsów w biegu.
- internet - wreszcie ma sens korzystanie z takowego (czego o smartphona powiedzieć nie mogę).
- pamięć flash - wystarczy wyjąć kartę SD, włożyć do czytnika i tyle. Czytnik to sprawa groszowa, osobiście wszędzie gdzie potrzebuje pamięci taki czytnik jest dostępny, więc nie musze sobie zapychać kieszeni dodatkowo pamięcią (przy wymiarach PPC to duży plus, bo w kieszeni niewiele co się mieści :p).
- dokumenty World, Excel, PDF - możliwość czytania i edycji takowych. Wprawdzie część funkcji (pewnie sporo) okroili, ale kto by tam z nich korzystał. Jako czytnik manuali i ebooków sie sprawdza, i starczy :f.
- wbrew pozorom urządzenie jest wytrzymałe, dobry futerał + porządna folia ochronna na wyświetlacz i nawet mi się nie udało go "przez przypadek" zniszczyć (jeszcze :f).
- aparat nie zachwyca, po prostu jest i tyle.
- jest dostępny Skype w wersji pocketPC (czyt. tanie połączenia z "wujkiem z USA"), nawet gg jest, ale jak się na PPC spisuje pojęcia nie mam (podejrzewam, że jest strasznie nieporęczne).
- na gry nie miałem jeszcze czasu, ale sądzę że takie tytuły jak Warcraft, czy Settlers II przekonają mnie do gier na "czyms mniejszym od PSP". Można się nawet zalogować na kurnik, czyli jedyne znane mi miejsce gdzie można pograć w mankale.
- ilość dostępnego oprogramowania + stabilność WM, zostawia Symbiana daleko w tyle.

PPC sprawdza sie jako PIM, czytnik ebooków oraz mp3player, śmiało mogę go również polecić osobom, które zamierzają korzystać z internetu "w terenie". Po dokupieniu odbiornika GPS (dobry, nowy odbiornik można kupić już za 250zł) mamy w pełni funkcjonalną nawigację satelitarną; kwestię kosztów zakupu oprogramowania i map można (dla znacznej części Polski) pominąć, gdyż bardzo dobrze spisuje się UMP.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 14:15 
Cytuj  
Jeśli to nie problem to ile dałeś i gdzie kupowałeś sprzęt (nowy/używany) ?
Sam coś takiego chciałem, np. Qteka 9100 (znanego jako SPV M3000 w Orange, a jako MDA Vario w Erze). Prawidłowa nazwa producenta to HTC Wizard.
Teraz już jest nawet następca - HTC TyTN (MDA Vario II w Erze).
Ale ceny u operatorów są dość dziwne, tzw. prywatni importerzy są trochę tańsi ale np. zaufania pod kątem gwarancji nie wzbudzają w ogóle :har:

pocketsizesun napisał(a):
- ilość dostępnego oprogramowania + stabilność WM, zostawia Symbiana daleko w tyle.

PalmOS jest w tym jeszcze lepszy, szkoda tylko że PDA + GSM na Palmie chyba już nikt nie robi (były Treo ale nowe modele tylko z WM są :cry: ). Z "samych" PDS polecam Palm TX.

BTW: Fallout na Pocket PC 8)


_________________
Obrazek

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.02.2006
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 15:18 
Cytuj  
zderzaq napisał(a):
Jeśli to nie problem to ile dałeś i gdzie kupowałeś sprzęt (nowy/używany) ?
Sprzęt kupiłem używany, po znajomości i w dodatku na firmę, także cena ta niewiele ma wspólnego z tym co się na rynku dzieje.
Jeśli jednak byś sie zastanawiał nad zakupem 2020 to nówka sztuka full zestaw kosztuje 900zł, używana w dobrym stanie ~700.
zderzaq napisał(a):
Sam coś takiego chciałem, np. Qteka 9100
Na plus można tu wymienić wymiary, EDGE, WiFi i dłużej trzymająca bateria, na minus wielkość ekranu (jako nawigacja do samochodu się nie sprawdza) oraz procesor. Sama klawiatura imo jest tu zbędnym bajerem (szczególnie, że trzeba ostro kombinować jeśli ktoś używa polskich znaków) jeśli nie korzystasz z IM. Zamiast 9100 polecałbym S200 albo uparcie :f coś z większym ekranem bo jest naprawdę "wygodniejszy".
zderzaq napisał(a):
Też się ucieszyłem jak mnie dobiegły o tym informacje, niestety fabuła będzie tworzona od nowa, także tytuł ten można sobie zapewne odpuścić.

Przed zakupem PPC polecam lekturę:
- forum PDAclub'u
- forum XDA-Developers
- XDA-Developers Wiki Page

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 15:55 
Cytuj  
pocketsizesun napisał(a):
Jeśli jednak byś sie zastanawiał nad zakupem 2020 to nówka sztuka full zestaw kosztuje 900zł

Hmm, 900 pln to już interesująca cena 8) Allegro ?
A forum PDA Club czytuję dość często - przede wszystkim dział "sprzedam".

BTW:
w "kręgu moich zainteresowań" był jeszcze Qtek 9090 (inaczej MDA 3).


_________________
Obrazek

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.02.2006
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 16:15 
Cytuj  
zderzaq napisał(a):
pocketsizesun napisał(a):
Jeśli jednak byś sie zastanawiał nad zakupem 2020 to nówka sztuka full zestaw kosztuje 900zł

Hmm, 900 pln to już interesująca cena 8) Allegro ?

Na Allegro. W sklepie teraz ciężko taki znaleźć, bo model ten już ponad 2 lata ma, żeby jakiś operator sieci komórkowych takie oferował też wątpię.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2006, 16:25 
Cytuj  
pocketsizesun napisał(a):
Na Allegro. W sklepie teraz ciężko taki znaleźć, bo model ten już ponad 2 lata ma, żeby jakiś operator sieci komórkowych takie oferował też wątpię.

Era jeszcze ma.
W tzw. promocji "telefon bez umowy" są za jedyne 2 069 pln :o

Anyway, dzięki za info.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.