mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 09:01 
Cytuj  
Hej :)
nie znam sie za bardzo na routerach, dlatego tez prosze o rade.interesuja mnie ponizej zamieszczone modele:

http://www.allegro.pl/item190832798_rou ... _w_wa.html

http://www.allegro.pl/item192307999_lin ... ch_fv.html

czy taki sprzet starczy na dobra,stabilna siec lokalna w domku?fajnie by bylo jakbyscie sie troche rozpisali dlaczego ten, a nie inny model (tylko prosze w zrozumialym jezyku-nie jakis tam informatyczny belkot :wink: )

oczywiscie wchodza tez w gre inne modele.jezeli macie jakies sugestie, prosze podajcie link. router ktory potrzebuje musi miec wlan i poolaczenie kablowe (min 3 wyjscia).

z gory dzieki

edit:
jeszcze znalazlem takie cudo:
http://www.allegro.pl/item191911433_net ... blowk.html
dobre to jest? :P

edit2:
umm... rozumiem ze mozna przez te routery po kablu i bezprzewodowo naraz?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 12:40 
Cytuj  
Miałem takiego D-Linka i straszne szmaciszcze było. Router zacinał się czasami co minutę przez 10 minut, z wifi przy lepsiejszych zabezpieczeniach też kiepsko sobie dawał rade. Upgrade i downgrade firmware nic nie dało.

Przesiadłem sie na Asusa i jeszcze przez miesiąc, od kiedy go mam, ani razu nie musiałem go restartować.

Co do Linksysa to nie mam pojęcia a Netgear słyszałem ze dobra firma jest no i ładnie wygląda ten ich router ;)

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 14:54 
Cytuj  
Dokladnie.
O linksysie mialem bardzo dobre zdanie dopoki nie zaczalem go uzywac :)
Polecam cos takiego:
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=5294&katid=49

Dziala bez problemu, a dzieki zlaczu usb mozna podpiac dysk twardy i np sciagac z torrentow bez uruchamiania kompa.


pozdrawiam

PS. Zauwazylem ze znowu polecam Asusa. Zastanawiam sie dlaczego nikt od nich nie placi mi za robienie PRu ;) Ale taka jest prawda ze robia dobry sprzet.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 15:00 
Cytuj  
DLink i Linksys to tragedia, szczegolnie tansze modele.
Netgear jest ok, asus tez mozna smialo polecic.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 23:27 
Cytuj  
z dwojga złego wybrałbym i tak linksysa
dlink... może w zamierzchłych czasach robiło sprzęt godny swego miana
ale to czasy kiedy dinozaury stąpały po powierzchni ziemi ...


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 03:44 
Cytuj  
http://pclab.pl/art15016.html
Moze nazwa nie brzmi zbyt zachecajaco ale ten router szedl u mnie bez przerwy przez rok na NEO 2 MB dzielonej na dwa kompy a ANI RAZU NE BYLO PROBLEMU.

Potem sprzedalem go (uzywke) za 120 PLN na allegro i nowy wlasciciel z tego co wiem rowniez jest zadowolony.

Jedmym slowem jesli nie zalezy ci na marce (czasem az sie nie oplaca) a na bazawaryjnym dzialaniu to POLECAM. Mowa tu o wersji kablowej a nie o WiFi, bo z ta nie mialem stycznosci.

http://www.komputronik.pl/szukanieprost ... r&sg=0&sa=

BTW. JA mialem wersje lite czyli najtansza (ta za 139 zeta w komputroniku) i poczawszy od podlaczenia (3 minuty i dziala wszystko), konfiguracji czy np. przekierowywaniu portow NIGDY NIE BYLO PROBLEMOW. Naprawde solidny sprzet za rozsadna cene.

Wlasciwie jedynymi wadami sa: Brak wbudowanego firewalla i reset routera (prawie dwie minuty do czasu ponownego polaczenia z netem) po zmianie jakichkolwiek ustawien.


_________________
Obrazek

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 06:16 
Cytuj  
Venan napisał(a):
Miałem takiego D-Linka i straszne szmaciszcze było. Router zacinał się czasami co minutę przez 10 minut, z wifi przy lepsiejszych zabezpieczeniach też kiepsko sobie dawał rade. Upgrade i downgrade firmware nic nie dało.

Przesiadłem sie na Asusa i jeszcze przez miesiąc, od kiedy go mam, ani razu nie musiałem go restartować.

Co do Linksysa to nie mam pojęcia a Netgear słyszałem ze dobra firma jest no i ładnie wygląda ten ich router ;)


hmmm. wybralem ten sprzet bo mialem do tej pory ciagle stycznosc z nim w pracy.tam nic nie nawalalo. moze akurat trafiles na felerny model :P

to dzieki panowie (i panie?) juz wiem cos wiecej:)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2007, 09:06 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
http://pclab.pl/art15016.html
Moze nazwa nie brzmi zbyt zachecajaco ale ten router szedl u mnie bez przerwy przez rok na NEO 2 MB dzielonej na dwa kompy a ANI RAZU NE BYLO PROBLEMU.

Jak z jego funkcjonalnością ? Da się zrobić tak, że jeden komp w lokalnej działa z zewnętrznym IP a reszta za NAT-em ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2007, 13:59 
Cytuj  
Cytuj:
Cerberus ADSL został także bogato wyposażony w funkcje dotyczące rutingu, filtrowania ruchu sieciowego, a także zabezpieczenia. Domyślnie nie ma uruchomionej standardowej translacji adresów NAT, lecz dynamiczną translację NAPT (Network Address and Port Translation), dzięki której poszczególne komputery działające w sieci lokalnej mogą korzystać z różnych połączeń WAN (różnych sesji), w zależności od docelowego hosta, z którym próbują się komunikować. Można także wykorzystać statyczną konfigurację NAPT (każdy komputer z sieci LAN jest na stałe przypisany do określonej sesji), mechanizm NAT (w przypadku Cerberusa mapuje jeden adres publiczny na jeden prywatny), albo całkowicie wyłączyć translację adresów i portów.

Cerberus pozwala także na konfigurację statycznych tablic rutingu – docelowy adres IP lub cała sieć może być dostępna przez różne bramy sieciowe, a także przez sieci różnych operatorów. Informacje o tablicach rutingu mogą być wymieniane z innymi ruterami za pomocą protokołu RIP (jest on domyślnie wyłączony). I znowu w tym przypadku musimy przyznać, że możliwości rutera są wyjątkowo duże, jednak mało kto ma potrzebę tak szczegółowej konfiguracji rutingu.


Nie wiem czy dokladnie o to chodzi, ja sie nigdy tym nie bawilem a nie mam juz go w domu wiec ci bardziej nie pomoge.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 08:52 
Cytuj  
Aktualnie siedzę na dLinku, postawiłem sobie dobre zabezpieczenia... i wszystko działa jak najbardziej ok. Sprawdzałem u sąsiada czy da radę jakoś się dobić do mojego pasma i nie za bardzo. Stabilnie działa, żadnych skoków.

Jedyny raz kiedy mi sieć przestała działać to było wtedy gdy siostra wcisnęła stand-by na routerze... o czym mnie nie poinformowała ;-)

SvD.


_________________
Obrazek

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 18:53 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Dokladnie.
PS. Zauwazylem ze znowu polecam Asusa. Zastanawiam sie dlaczego nikt od nich nie placi mi za robienie PRu ;) Ale taka jest prawda ze robia dobry sprzet.


Ciesze sie bardzo w takim wypadku, a na co dzien PR ASUS'a nalezy do moich obowiazkow zawodowych i na razie nie przewiduje podzialow wynagrodzenia. ;-)

No, ale oczywiscie z checia poslucham dodatkowych opinii dotyczacych produktow Wireless.

Pozdrawiam,

Beast


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 20:34 
Cytuj  
Beast napisał(a):
Logain Darkthorn napisał(a):
Dokladnie.
PS. Zauwazylem ze znowu polecam Asusa. Zastanawiam sie dlaczego nikt od nich nie placi mi za robienie PRu ;) Ale taka jest prawda ze robia dobry sprzet.

Ciesze sie bardzo w takim wypadku, a na co dzien PR ASUS'a nalezy do moich obowiazkow zawodowych i na razie nie przewiduje podzialow wynagrodzenia. ;-)

Pozdrawiam,

Beast


Hmmmm... czyli wychodzi na to ze sie znamy? Ale ten swiat maly :D Sigma czy Asus?


pozdrawiam

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 20:50 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Beast napisał(a):
Logain Darkthorn napisał(a):
Dokladnie.
PS. Zauwazylem ze znowu polecam Asusa. Zastanawiam sie dlaczego nikt od nich nie placi mi za robienie PRu ;) Ale taka jest prawda ze robia dobry sprzet.

Ciesze sie bardzo w takim wypadku, a na co dzien PR ASUS'a nalezy do moich obowiazkow zawodowych i na razie nie przewiduje podzialow wynagrodzenia. ;-)

Pozdrawiam,

Beast


Hmmmm... czyli wychodzi na to ze sie znamy? Ale ten swiat maly :D Sigma czy Asus?


pozdrawiam


ASUS ;-)


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 21:13 
Cytuj  
Plus dla was za firme ;)


PS. Ale i tak dalej nie lubie PRowcow! Heh paradoks.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 22:23 
Cytuj  
@Beast
To dobrze, Sigma jest do dupy ;)

@Pieszczoch
Ja nie jestem PRowcem. Jestem po drugiej stronie barykady akurat :)


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 22:33 
Cytuj  
Moze inaczej ;) Bo jeszcze beast focha strzeli hehe
Dokladniej to nie lubie PRowcow co robia wode z mozgu ludziom, polityka, crisis management i takie bardziej powazne sprawy co zamieniaja PR w praktyke naruszen etyk spolecznych.

Tak czy siak, nie mam powiazan z firma ASUS i szczerze mowiac, to chyba kazdy ich sprzet bylbym w stanie kupic "w slepo".
Nie wiem czy to efekt marketingu czy wlasnych doswiadczen. Ale wiem, ze od tej firmu kupowalem i kupuje przerozne gamy urzadzen i zawsze efekt byl ten sam - duzo lepszy niz oczekiwalem ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 07:40 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Ale wiem, ze od tej firmu kupowalem i kupuje przerozne gamy urzadzen i zawsze efekt byl ten sam - duzo lepszy niz oczekiwalem ;)

No chyba że się popsuł, wtedy zaczyna się "droga krzyżowa". ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 09:08 
Cytuj  
Mowisz o tym moim spieciu w domu co poszla plyta, procek i zasilacz? ;)
Piekny deluxe p4p800 sie walnol wtedy ehhh

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 09:40 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Mowisz o tym moim spieciu w domu co poszla plyta, procek i zasilacz? ;)
Piekny deluxe p4p800 sie walnol wtedy ehhh

Nie, mówię o moim spięciu co poszła płyta, piękny p4p800 ;P
W rezultacie nie doczekałem się nowej a sklep dał mi nowego Abita na tym samym chipsecie. Ogólnie sprzęt ASUSA jest ekstra, tyle, że wymiana gwarancyjna trwa wieki. W tym czasie komp mi się zestarzał ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 09:53 
Cytuj  
No z tego co wiem, to sytuacja sie troche poprawia. Nie tak dawno otwarli nowe centrum serwisowe w Koszalinie bodajrze. Ale jak sprawa wyglada sprawdze niedlugo bo musze wyslac notebooka z padnietym DVD (wlasciwie to wysylam go juz od poltora miesiaca, ale jakos nie moge sie zebrac zeby zostac bez kompa :) ).


pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.