mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*

Posty: 184
Dołączył(a): 7.07.2007
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 03:58 
Cytuj  
Imo to lepiej wziąć sprawdzone i dobre, a niżeli mieć później kłopoty z łącznością.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 06:59 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Tele2 niedalbym pisiaka potrzymac, a co dopiero kabel do netu ;-P

Akurat trochę w tym siedziałem to wiem co mówię.
Rzeczywiście Tele2 i Netia są uzależnione od Tepsy, a Tepsa wcale nie jest zachwycona tym że im podpieprzają klientów i na każdym kroku stara się utrudnić funkcjonowanie tych firm i podkopać ich markę.
Tele2 sprzedaje się głównie w kanale D2D (poprzez konsultantów w terenie). Z dwóch w/w powodów pojawiają się skargi na Tele2. Raz - TP kładzie kłody pod nogi gdzie się tylko da (a nawet posuwa się do tego, żeby straszyć klientów niebotycznymi karami za przejście do Tele2). UKE nic nie zrobi - TP powie że to wina konsultanta błękitnej linii - zwolnią gostka pracującego za 4zł/h i zatrudnią kolejnego. A to że sami managerowie kazali im tak mówić to co innego. W samym Krakowie do call center obsługującego błękitną linię pracowników nagania kilkanaście firm (pośredników, którzy więcej zarobią na nim niż sam zainteresowany). Rotacja pracowników jest niesamowita, ich kwalifikacje słabo sprawdzone (i efekty są jakie są, ale to problem każdej infolinii... ta akurat jest największa i najwięcej z nią problemów).
Drugi powód - kanał D2D - zawsze kontrowersyjny sposób sprzedaży. Ludzie są różni. Czasem po prostu fałszują umowy i do klienta przychodzą faktury. A ten zamiast zadzwonić do Tele2 lub wysłać pismo do zarządu ze zgłoszeniem fałszerstwa, od razu wali do TVN, do Uwagi - i flejmuje. Omg drama.
90% domniemanych "fałszerstw" jest z winy klienta. Najśmieszniejsze są skargi typu "nie wiedziałem co podpisuje", albo "ta pani zmusiła mnie do podpisania umowy, a jak odkryłem że jest z Tele2 to szybko wybiegła z mieszkania i powiedziała że nie mogę zerwać umowy" - taaa i pewnie konsultantka miała 150 cm wzrostu, a pan 190 cm i 150 kg wagi. A to autentyczne przypadki! Poza tym każdą umowę z klientem indywidualnym można zerwać w przeciągu 10 dni. Minimalna znajomość prawa i co ważniejsze - chęć i umiejętność samodzielnego myślenia to bardzo przydatne cechy w dzisiejszym świecie, ale też zanikające - co widzę prowadząc chociażby rozmowy rekrutacyjne.
Albo podpisze gość umowę i się rozmyśli, a podczas telefonu weryfikacyjnego z Tele2 powie że nic nie podpisywał. Jak to Tele2 ma odebrać? Oczywiście fałszerstwo. Człowiek niech myśli co powie, jak to może być odebrane i jak może innym zaszkodzić... Dopiero jak gostek dostanie zgłoszenie fałszerstwa i się zorientuje co narobił dzwoni (a i to nie zawsze) i 'omg wtf nie o to chodziło'.
Faktycznych fałszerstw jest mało - bo i tak wszystkie są wykrywane i kierowane do odpowiednich organów. Młodzi ludzie niestety nie wiedzą jak sobie mogą naszkodzić próbując wyłudzić nienależną prowizję.

Jeśli chodzi o obsługę klienta, to uważam że po prostu w Tele2 prędzej coś załatwisz. Błękitna linia to kompletne dno, Netia dalej sobie w pełni nie radzi z procesowaniem dużej liczby umów.
Tele2 jako największy alternatywny operator jest najbardziej flejmowana przez TVN i zaprzyjaźnione media (tu powinienem powiedzieć 'hi' do udziałowców TVN i TP - afaik to bardzo bliskie sobie firmy). Jakoś to jakie wałki robi TP na błękitnej linii, jak potrafi kłamać lub wręcz straszyć klienta - o tym nigdzie się nie mówi.

Back on main topic:
W infrastrukturę stacjonarną już nikt nie zainwestuje i tak czy siak każdy operator stacjonarny będzie zmuszony do korzystania z kabli tepsy.
Tele2 zjadła zęby na masowej sprzedaży usług preselekcji i abonamentu usług głosowych, jest gotowa zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym do oferowania Internetu. Mówiąc 'technicznym' - mam na myśli, że jak im się zwali nagle 100k klientów to jakoś dadzą radę, a nie jak Netia - która po marcowej promocji ze 100k zainteresowanych zdążyła zarejestrować.. 8k? Streżyńska im za to przyłożyła taką karę, że nie wiem czy chociaż na zero wyszli po tej promocji.
Imo taniej nie będzie niż teraz oferują Netia czy Tele2. Opłaty są tak niskie, że po opłaceniu hurtowej dzierżawy łącz od TP, operatorzy Ci są zmuszeni obcinać nawet prowizje pozyskującym dla nich umowy (ot, chociażby takim sprzedawcom D2D) - bo balansują na granicy opłacalności.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 07:24 
Cytuj  
Osobiscie powiem ze mam 6mbps z tp, czasami zdarzaja sie jakies problemy ale to zazwyczaj kilka dni, cos robia i tylko w ciagu dnia. Pozatym mam calkiem ok transfery, chociaz nieraz ciezko dorwac zrodlo z ktorego idzie wiecej niz 2mbps transfer.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 07:36 
Cytuj  
kiepskie zrodla ;-p


Posty: 18
Dołączył(a): 29.08.2007
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 10:59 
Cytuj  
pooma pracujesz w tele2?

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 11:02 
Cytuj  
ae napisał(a):
pooma pracujesz w tele2?

Nie. Pracowałem w firmie będącej w ścisłej współpracy z Tele2, TP i Netią.
A co znajomych szukasz? :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 11:03 
Cytuj  
uke ? :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Posty: 29
Dołączył(a): 2.08.2007
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 13:49 
Cytuj  
nie w diablo rgam na Bnecie... na orginalnym serwie... ehhh piraty to syffffff dobra w diablo algi raczej sie nie zdażają ale w gunz i rakion non stop.... ijji gunz...
2 mega z UPC ok też bym tak chciał... ja mam 512... nie stac mnie an 2 mega bo to pewnie ze 200 zł na miesiąc kosztuje

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 13:59 
Cytuj  
Koror napisał(a):
bo to pewnie ze 200 zł na miesiąc kosztuje

Tyle to kosztuje 6Mb w tepsie wraz ze standardowym abo tel. Jak mnie pamięć nie myli to chyba 204 zł.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 25.03.2007
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 14:00 
Cytuj  
Koror napisał(a):
nie w diablo rgam na Bnecie... na orginalnym serwie... ehhh piraty to syffffff dobra w diablo algi raczej sie nie zdażają ale w gunz i rakion non stop.... ijji gunz...
2 mega z UPC ok też bym tak chciał... ja mam 512... nie stac mnie an 2 mega bo to pewnie ze 200 zł na miesiąc kosztuje

Wszystkie te rakiony, 2moonsy itp. mają serwery gdzieś w USA lub u chinoli więc się nie dziw, ze ping wysoki. Co do tych Twoich 200zł http://www.upc.pl/internet/cennik/


Posty: 18
Dołączył(a): 29.08.2007
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 14:03 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Nie. Pracowałem w firmie będącej w ścisłej współpracy z Tele2, TP i Netią.
A co znajomych szukasz? :P


nie, ale tak zachwalasz tele2 ze albo u nich pracujesz albo wlasnie jestes spokrewniony.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 20:11 
Cytuj  
200zl to ja place za 6mbps + defaultowy abonament telefoniczny...
moglbym pewnie nawet tanszy abonament wziasc ale z telefonu nie korzystam ja tylko rodzina i im taki odpowiada ;p

zreszta, dopiero zaczynam placic tyle, wczesniej mialem promocyjna cene ;P (~60zl ?)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1474
Dołączył(a): 30.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2007, 11:16 
Cytuj  
Nie mam z tepsa nic wspolnego od 1.5 roku i jestem szczesliwy, telefonu stacjonarnego nie mam... komorka a net przez kablowe i nie narzekam ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2007, 11:52 
Cytuj  
no to 200zl to kawalek kasy niby, ale z drugiej strony no limits...
trzeba pomyslec.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2007, 12:53 
Cytuj  
Fajnie jest z tpsa jak chcesz zerwac umowe przed koncem - mi sie konczy w grudniu chcialem zerwac teraz, to dostalem info ze musialbym zaplacic 1300zl... I luv tpsa


_________________
Nie mam pomyslu na signature

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2007, 15:21 
Cytuj  
lutus napisał(a):
Fajnie jest z tpsa jak chcesz zerwac umowe przed koncem - mi sie konczy w grudniu chcialem zerwac teraz, to dostalem info ze musialbym zaplacic 1300zl... I luv tpsa


A dokladniej rzecz biorac placisz roznice miedzy promocja a normalna cena * ilosc miesiecy korzystania :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2007, 22:18 
Cytuj  
lutus ja tez mam podobny "problem" (umowa konczy sie w kwietniu 2k8)
poslalem pmke ktora moze ci sie przyda :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2007, 10:04 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
lutus ja tez mam podobny "problem" (umowa konczy sie w kwietniu 2k8)
poslalem pmke ktora moze ci sie przyda :)

Przy każdej zmianie regulaminu Neo można zerwać umowę lojalnościową bez ponoszenia konsekwencji. Co ciekawe - taki sposób poradziła mi babka w Telepunkcie (sic!) - dokładnie mi podyktowała co napisać. Btw, teraz też jakoś TP albo już zmieniła albo planuje zmienić regulamin. Dowiedz sie w TP imo :>


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2007, 10:09 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Btw, teraz też jakoś TP albo już zmieniła albo planuje zmienić regulamin. Dowiedz sie w TP imo :>


Zmieniała kilka miesięcy temu i jakiś miesiąc temu


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2007, 11:51 
Cytuj  
Przy okazji chciałem się dowiedzieć, czy ktoś korzystał może z oferty Vectry?

Bo szykuje mi się przeprowadzka,wiem, że wcześniej był net właśnie z tej firmy i nie wiem czy dalej to ciągnąć czy szukać czegoś nowego.


_________________
Altaya | BF4

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.