mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2007, 21:02 
Cytuj  
Zlozylem zestaw pare miesiecy temu (C2D E4400, Asus P5B, EVGA 8800GTS 320MB, 2x1GB Patriot 800Mhz, zasilacz Tacens 500W, ktory mi polecono i ktorego na poczatku nie bylem do konca pewien, ale bdb trzyma napiecia i tez nie ma z nim problemow). Wszystko chodzi jak zloto.

Dzisiaj siedze sobie w pokoju, idlujac afk i nagle komputer ni z tego ni z owego sie wylacza. "Kruwau!" - pomyslalem i ruszylem w strone przycisku power, po wcisnieciu ktorego nic sie nie wydarzylo. Odlaczylem kabel zasilajacy, wlaczylem z powrotem. Tym razem po wcisnieciu powera cos drgnelo na chwile, mignely diodki na front panelu, ale nadal nic poza tym. Rozlozylem ustrojstwo i dokladnie sprawdzilem wszystkie kondensatory na plycie, potem podociskalem wszystkie elementy - nic. Zabralem sie wiec do stopniowego eliminowania mozliwych sprawcow awarii. Na pierwszy ogien (thnk fkin god nie doslownie) poszedl ram - wyjalem, uruchomilem i odezwal sie PC Speaker informujacy mnie o czyms tam (dzieki swojemu nieocenionemu sprytowi udalo mi sie ustalic, ze chodzilo o ram, ktory wlasnie wyjalem). Wlozylem go z powrotem i wszystko ruszylo. Teraz, wtfux? Dlaczego sie to wydarzylo? Dlaczego wyjecie i ponowne wlozenie ramu pomoglo? Troche mnie to zaniepokoilo...

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2007, 21:08 
Cytuj  
Nie udziele Ci odpowiedzi technicznej ale powiem Ci jak user userowi - pierdol to.
Incydentalnie to naped FDD potrafi wypalic plytke DVD - nie ma sensu sie zastanawiać jak i dlaczego jeśli to sie nie dzieje przynajmniej raz w miesiącu :)

A poważnie - to, że wyjęcie ramu pomogło to standard. Przeciez tam wszystko jest "na wcisk" wiec ma prawo po XX dniach sie poluzować, przesunąć etc. Do tego dochodzi kurz, dym papierosowy, cola, żona ze ścierą.... innymi słowy: sprzęt chodzi w ekstremalnych warunkach i ma prawo się coś w nim ruszać :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2007, 21:16 
Cytuj  
Podejzewam ze losowy fail ramu, ewentualnie pamieci biosu.
Jezeli ram, to przetestuj go roznymi memtestami na swoim i na czyjims komputerze.
Jezeli bios, to ja bym zflashowal go (nawet jak masz najnowsza wersje to overwrite) - aaaalbo pokusiles sie o wersje beta biosu i takie random bledy to jak rzut koscmi ;)

Ewentualnie, ale to malo mozliwe bo bys mial to od zawsze, posiadasz skoki napiec co jakis czas w gniazdku. Na to nie ma rady, ja od lat mam takie resety co kilka tygodni - poprostu mieszkam na starym miescie gdzie w kamienicach mamy jeszcze PRLowskie instalacje elektryczne.
Jedyne co mozesz zrobic to zabezpieczyc sie przed ogromnym skokiem napiecia uzywajac listwy (co pewnie juz i tak masz).

EDIT: A to co karol napisal, to juz swoja droga 100% prawda. Zwlaszcza kobieta ze sciera ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 lis 2007, 21:19 
Cytuj  
wybierz konsole :)

a powaznie to kurz osadzajacy sie na komponentach gromadzi ladunki elektrostatyczne i to moze sprawiac problemy


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2007, 01:34 
Cytuj  
Prawdopodobnie masz za duzo "kleju" pod prockiem albo nie efektywne chłodzenie. Core duaki mają zabezpieczenie i przy okreslonej temperaturze procka wyłączają kompa. Może zima, mocno w domu grzeją i układ chłodzący nie wydala.


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2007, 06:17 
Cytuj  
A ja, jak mam wsadzoną płytkę z jakimikolwiek sterownikami do DVD, komp mi się odpala 2 minuty stojąc w czasie kiedy powinno sie pojawić okno Win Vista/Xp. Nigdy nie trafisz na idealnego kompa :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2007, 09:23 
Cytuj  
mialem troche podobny przypadek...komp chodzil chodzill.nagle boom wszystko padlo-sie wylaczyll.
Proba ponownego wlaczenia nie dala rezultatu

Podobnie jak Ty zabralem sie do ustalanie przyczyny odlaczaac po koleji kazdy z napedow i wyjmujac ram.
W moim przypadku po odlaczeniu tasmy od flopka i podlaczeniu ponownym -komp ruszyl:)

A juz sie balem ze to plyta padla:) heh

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2007, 10:29 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
A ja, jak mam wsadzoną płytkę z jakimikolwiek sterownikami do DVD, komp mi się odpala 2 minuty stojąc w czasie kiedy powinno sie pojawić okno Win Vista/Xp. Nigdy nie trafisz na idealnego kompa :)


Tia, komputer sie bootuje bez plyt w napedzie DVD ... mi sie kiedys rozkrecal i uruchamianie kompa trwalo jakies 2 minuty dluzej :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2007, 11:37 
Cytuj  
Możliwości samego resetu jest dużo, natomiast to co się stało po włączeniu to może być zasługa zasilacza. Droższe modele mają to do siebie że przy nagłym odcięciu prądu komputer się wyłączy nie można go potem przez pewien okres czasu włączyć lub też włączają się ale nie dają pełnego napięcia(to jest coś ala bezpiecznik :) A na Twoim miejscu zrobiłbym co Pieszczoch pisze i rzeczywiście sprawdził czy się nie grzeje coś, niekoniecznie procek :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2007, 12:18 
Cytuj  
Popieram przedmowce. Prawdopodobnie zasilacz blokowal wlaczenie komputera. Zdarzyla mi sie taka sytuacja, po odczekaniu 5-10 min komp ruszal bez problemow.

Sposob "Kruwau!~" i naciskanie power jak ad/hd nie pomoze h1h1.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2007, 15:36 
Cytuj  
roball napisał(a):
Masz zyle wodna.


suchar imo O_o

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2007, 15:56 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
roball napisał(a):
Masz zyle wodna.


suchar imo O_o


In before "Twoj stary jest suchar".

On topic: Shit happens - moze cos nie kontaktowalo i wyjecie/wlozenie pamieci naprawilo ten blad. Takie rzeczy sie po prostu zdarzaja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2007, 16:27 
Cytuj  
Jesli komp sie wylaczyl to chyba raczej cos z zasilka, moze od czasu do czasu ma jakies duze wahania albo spadki v. Btw tacens to nie jest zbyt dobra firma... czytalem na jakims forum testy wersji 1000w i przy nominalnym obciazeniu (czyli z tabilczki) zasilacz wyzional ducha, wiec nie mam pytan.


_________________
@polygamia

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2007, 11:03 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Jesli komp sie wylaczyl to chyba raczej cos z zasilka, moze od czasu do czasu ma jakies duze wahania albo spadki v. Btw tacens to nie jest zbyt dobra firma... czytalem na jakims forum testy wersji 1000w i przy nominalnym obciazeniu (czyli z tabilczki) zasilacz wyzional ducha, wiec nie mam pytan.

Firma nie firma, nawet najlepszym zdarzają się wtopy.
Pentagram też niby chwalona a mi miesięczny dość efektownie się spalił (eksplozja iskier, ogień i opalona noga od stołu).


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lis 2007, 11:34 
Cytuj  
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Nie ukrywam, ze najbardziej podoba mi sie odpowiedz Karola ;). Bo z konfigurowaniem i skladaniem komputera lubie sie bawic w momencie zakupu, a potem chcialbym, zeby mi wszystko po prostu chodzilo Chociaz wiadomo, ze roznie z tym bywa...
Przetestuje kompa dokladniej w wolnym czasie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2007, 16:29 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Atherius napisał(a):
Jesli komp sie wylaczyl to chyba raczej cos z zasilka, moze od czasu do czasu ma jakies duze wahania albo spadki v. Btw tacens to nie jest zbyt dobra firma... czytalem na jakims forum testy wersji 1000w i przy nominalnym obciazeniu (czyli z tabilczki) zasilacz wyzional ducha, wiec nie mam pytan.

Firma nie firma, nawet najlepszym zdarzają się wtopy.
Pentagram też niby chwalona a mi miesięczny dość efektownie się spalił (eksplozja iskier, ogień i opalona noga od stołu).


Pentagram niech lepiej siedzi tam gdzie jego miejsce - low end chlodzenie. ;]


_________________
@polygamia

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2007, 19:35 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Jesli komp sie wylaczyl to chyba raczej cos z zasilka, moze od czasu do czasu ma jakies duze wahania albo spadki v. Btw tacens to nie jest zbyt dobra firma... czytalem na jakims forum testy wersji 1000w i przy nominalnym obciazeniu (czyli z tabilczki) zasilacz wyzional ducha, wiec nie mam pytan.

czy randomowe autorestartowanie się kompa też może być winą zasilacza (i czy da się to sprawdzić inaczej niż kupując nowy zasilacz)? początkowo myślałem, że to wina ramu, ale zrobiłem testy i wychodzi na to, że pamięci są w dobrym stanie. rozebrałem całego kompa i przeczyściłem (przedmuchałem też z kurzu zasilacz), złożyłem na nowo i wciąż się autorestartuje w totalnie różnych momentach.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot


Posty: 5
Dołączył(a): 27.04.2007
Offline
PostNapisane: 29 lis 2007, 20:12 
Cytuj  
Sprawdź napięcia jeśli mieszczą się w normie to zasilacz powinien być ok

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 29 lis 2007, 20:31 
Cytuj  
wcale to nie musi byc hardware. moze tez byc przez OC jezeli takowy robiles. albo porostu fail windy :)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2007, 21:15 
Cytuj  
może się np procek zbyt mocno grzeje i bios ci kompa restartuje


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.