mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 15:14 
Cytuj  
Imho przesiadka z integry ma sens tylko wtedy kiedy w jakis sposob rozszerza to funkcjonalnosc. Np X-Fi Extreme Gamer Champion Series (czy cos takiego) z dodatkowym modułem do zatoki 5.25". W innym wypadku nie ma to sensu, szczególnie ze nowe karty np ALC889A juz jest calkiem porzadna kartą.

Porazka dla mnie jest Xonar ktory kosztuje jakby byl wyciety z jednego kawałka diamentu.


pozdrawiam

**

Posty: 212
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 15:41 
Cytuj  
Tydzień temu przesiadłem się z x-fi extr gamer na xonara d2. Różnica w dźwięku słyszalna. Jeśli masz tylko kasę to warto zainwestować w tą kartę.

Co do porównania integry do kart takich jak x-fi,xonar to bez komentarza. Na czym Ty to słuchasz ? :))

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 17:36 
Cytuj  
No Ty na pewno odsluchujesz dzwiek na high-endowych glosnikach z porzadnym wzmacniaczem, ktory jest wysteruje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 17:39 
Cytuj  
A jesli ktos w kompie potrzebuje wylacznie zestaw wyjsc by podlaczyc konkretny wzmacniacz/amplituner ( conajmniej 2k ) i ma zestaw dobrej klasy glosnikow 5.1 ( conajmniej za 7k ) to wtedy wychodzi ze zmarnowano kase bo trzymajaca sie standartow integra daje taki sam dzwiek jak karta za wiele wiele kasy.
( oczywiscie jak kogos stac na zestaw za ~10k to i na karte go stac ale... )

Opiszcie jaka slyszycie roznice miedzy integra i taka za duzo kasy ?

Oczywiscie nie wspominajmy o tym ze trafiaja sie jakies syfy na plytach glownych, ktore wprowadzaja znieksztalcenia i szumy, ale mowimy o poprawnie dzialacych, ktore mozna spotkac na wiekszosci markowych plytach glownych.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 18 lip 2008, 17:42 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 17:41 
Cytuj  
Tutaj przesadziles bo duzo zalezy od procesora dzwieku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 17:44 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Tutaj przesadziles bo duzo zalezy od procesora dzwieku.


... a jesli obrobka dzwieku zajmuje sie amplituner i z kompa mamy tylko sygnal cyfrowy w standartach stereo/dd/dts itp ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 23:35 
Cytuj  
Ciekawa opcja podlaczac glosniki za 10k do kompa... . To jakby limuzyne z silnikiem diesla napedzac olejem opalowym. Co do kart zintegrowanych to nie wiem jaki postep zaszedl w tej dziedzinie w ciagu ostanich lat, ale miedzy kartami w standardzie ac97 a sb live byla przepas nawet na pierdziawkach creativa za 250PLN, ktore onegdaj(fajne slowo) posiadalem. Co do x-fi to czytalem, ze te tanie wersje to tak naprawde przerobione audigy se, natomiast magia slowa 'x-fi' i sila autosugestii dzialaja pozytywnie na dzwiek. hehe
Tu jest artykul: click


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2008, 23:52 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
miedzy kartami w standardzie ac97 a sb live byla przepas nawet na pierdziawkach creativa za 250PLN

W tej chwili chyba najpopularniejsze to Realtek HD Audio.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lip 2008, 12:19 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ciekawa opcja podlaczac glosniki za 10k do kompa... . To jakby limuzyne z silnikiem diesla napedzac olejem opalowym.

nie nie, to kompa podlaczasz do amplitunera i glosnikow wartych conajmnije 10k :)
Wtedy pojawia sie ciekawa obserwacja ze jakosc dzwieku na poprawnie dzialajacej zintegrowanej karcie i takiej za kilka setek jest identyczna.

Szukalem testow plyt glownych, w ktorych by bylo cos wiecej na temat jakosci dzwieku, tzn glownie wlasnie na temat wspominanej jakosci wykonania ukladow, tlumienia szumow i braku znieksztalcenia sygnalu cyfrowego co jest najwazniejsze ale nie znalazlem, jak ktos ma linka to prosze.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 15:23 
Cytuj  
Ja tam nie wiem na czym wy sluchacie, jednak uważam że w większości przypadków za wzrost jakości dźwięku odpowiedzialna jest podswiadomosc i autosugestia niż dźwiękówka.

pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lip 2008, 17:04 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Ja tam nie wiem na czym wy sluchacie, jednak uważam że w większości przypadków za wzrost jakości dźwięku odpowiedzialna jest podswiadomosc i autosugestia niż dźwiękówka.

pozdrawiam


Porazajace.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2008, 09:04 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Porazajace.


Zdziwiłbyś się jak duży wpływ na odbieraną jakość dźwięku ma naklejka.

pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2008, 10:00 
Cytuj  
A ty zdziwiłbyś się, jak duży wpływ na odbieraną jakość dźwięku ma jakość używanego sprzętu i jakość słuchu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lip 2008, 10:28 
Cytuj  
Drewniane podkładki pod CD do redukcji „metaliczności” w brzmieniu firmy Arbelos - jedyne 770 PLN za komplet 3 sztuk, demagnetyzer do płyt CD i DVD Furutech RD-2 - gdy raz użyjesz już nigdy nie będziesz mógł słuchać niezdemagnetyzowanych płyt !!! - jedyne 330 $, głośniki sopranowe przenoszące 1GHz - komplet 400 $.
I jeszcze parę innych rotfli mógłbym przytoczyć. Jakość słuchu ludzi, którzy takie cuda kupują musi być co najmniej niewyobrażalna ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2008, 10:37 
Cytuj  
Skrajności są wszędzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2008, 11:16 
Cytuj  
Zapomniales o najwazniejszym sfenk, obcinarka do plyt CD, dzieki ktorej sa bardziej okragle.
Edit: o tutaj


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Ostatnio edytowano 22 lip 2008, 12:53 przez tomugeen, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2008, 11:24 
Cytuj  
dla mnie w kwesti "audiofilow" najlepsze byly kable zasilajace po do 100 tys zl za sztuke....


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2008, 12:10 
Cytuj  
Z serii audio-voodoo - czyli jak to nie ma wpływu na dziwęk kabel zasilający za tysiące złotych a i tak się sprzedaje, polecam: http://audiovoodoo.freens.pl/

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2008, 13:41 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
A ty zdziwiłbyś się, jak duży wpływ na odbieraną jakość dźwięku ma jakość używanego sprzętu i jakość słuchu.


Ale ja nie przeczę że nie ma! Nie mówie że nie ma różnicy pomiędzy głośnikami za 20pln ze stadionu dziesięciolecia a jakimis wypasnymi celestionami. Chodzi mi o to ze w pewnym momencie ten przyrost jest po pierwsze niewychwytywalny przez ludzkie ucho a po drugie ze cena za to jest makabryczna. A juz jak ktos stwierdza (nie odnosze sie do niczego konkretnego napisanego wczesniej w tym temacie) ze zmienil ALC889A na np xonara czy x-fi i roznica jest ogromna, przy czym do sluchania uzywa rozklekotanego headsetu za 20pln to mnie pusty smiech ogarnia.


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2008, 14:07 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
A juz jak ktos stwierdza (nie odnosze sie do niczego konkretnego napisanego wczesniej w tym temacie) ze zmienil ALC889A na np xonara czy x-fi i roznica jest ogromna, przy czym do sluchania uzywa rozklekotanego headsetu za 20pln to mnie pusty smiech ogarnia.


Zgodzę się, sam po przesiadce z mojego sound blastera na coś konkretnego różnica była mało zauważalna. Pomogło kupienie wypas słuchawek.

Sam jestem fanem studyjnego sprzętu, nie audiofilskiego.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.