mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 16:21 
Cytuj  
jak w temacie, mam pytanie czy to prawda że te głośniki logitecha grają lepiej niż głośniki tych firm co podałem i innych nie wymienionych do 3 k ?? Pytam bo planuje zmontowanie kina domowego amplitunera i zestawu 5.1 (napęd mam ; dokładnie ps3) - jeśli jest to opłacalne do kwoty 4 - 5 k. Jeśli nie zostanę przy głośnikach logitecha.


_________________
no more wow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 16:26 
Cytuj  
nie sadze zeby mialy szanse grac lepiej. jesli masz 4-5k kup dobry ampli i jamo. onkyo kosztuje 1600? z hdmi

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 16:32 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie sadze zeby mialy szanse grac lepiej. jesli masz 4-5k kup dobry ampli i jamo. onkyo kosztuje 1600? z hdmi


onkyo 605 lub 606 ?? a jakie głośniki polecasz ?? w sprawach audiofilskich jestem noobem, choć jakość dźwięku ma dla mnie dość moce (nie audiofilskie lub nie stać mnie na sprzęt high endowy ) znaczenie ?? Jak tak sprzęt odnajduje się także w muzyce i grach na ps 3 ??


_________________
no more wow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 16:34 
Cytuj  
polecam ci spedzic jakis tydzien na poczytaniu forum:
hdtv.com.pl
jest tam napisane jaki ampli i jakie glosniki. serio polecam sie zapoznac jesli planujesz powazny zakup, kolesie sie znaja i nie polecaja crapu.
z tego co tam wyczytalem i sie dowiedzialem to 605 + jamo, kwestia ile chcesz wydac, jak maja wygladac glosniki (wysokie - male).
wiem ze przekopanie sie przez informacje zajmie ci tam troche czasu ale naprawde warto.

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 16:36 
Cytuj  
dzięki wielkie :)
pozdrawiam serdecznie


_________________
no more wow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 16:37 
Cytuj  
JBL ma bardzo dobre i tanie komplety glosnikow, polecam KEF i PARADIGM, ewentualnie wciaz rewelacyjne DALI.
Jesli cos tanszego i na dobrym poziomie to masz bardzo dobre tez zestawy HECO.
Z JAMO jest maly problem ze ich tanie zestawy graja kiepsko i tu juz lepiej kupic cos YAMAHA lub nawet KODA, a Logitech niech sie zajmie pyrkawkami komputerowymi :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 17:35 
Cytuj  
no ale rozumiem że do grania na ps 3 też się nadają ?? Tanie zestawy jamo to jakie ; jamo 606 czy tańsze ??

edit : co jest ważniejsze lepsze głośniki czy amplituner ??


_________________
no more wow...


Ostatnio edytowano 14 sie 2008, 17:42 przez dark_lord, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 17:37 
Cytuj  
dark idz poczytaj na forum. uzyj search i wpisz glosniki do 2000
albo glosniki do 1500.
i znajdziesz w chuj ciekawych propozycji

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 17:53 
Cytuj  
dark_lord napisał(a):
no ale rozumiem że do grania na ps 3 też się nadają ?? Tanie zestawy jamo to jakie ; jamo 606 czy tańsze ??

edit : co jest ważniejsze lepsze głośniki czy amplituner ??


Jesli masz kase i chcesz kupic cos uczciwego to polecam jednak wybrac sie gdzies poprostu posluchac, a sugerowanie sie forami o ostatnie miejsce, nie polecam tez miesiecznikow bo straszne glupoty pisza.
To tak jak pytac sie jaki kupic samochod i ci kilka osob napisze ze kup golfa :)

Amplituner markowy nawet za 600zl daje rade i warto wydac wiecej kasy na glosniki bo to zazwyczaj daje najwiecej efektu w jakosci.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 18:20 
Cytuj  
embe jak nie masz pojecia o czym mowisz to nie komentuj :-)
akurat forum, ktore polecilem jest jednym z lepszych, ktore mam okazje czytac. i jeszcze sie nie zawiodlem na wyborze.
a to, ze trzeba posluchac to inna sprawa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 18:30 
Cytuj  
dark_lord napisał(a):
jak w temacie, mam pytanie czy to prawda że te głośniki logitecha grają lepiej niż głośniki tych firm co podałem i innych nie wymienionych do 3 k ?? Pytam bo planuje zmontowanie kina domowego amplitunera i zestawu 5.1 (napęd mam ; dokładnie ps3) - jeśli jest to opłacalne do kwoty 4 - 5 k. Jeśli nie zostanę przy głośnikach logitecha.


Kolego.

Kiedyś trochę posiedziałem nad tym i musisz pamiętać jedną rzecz. Żeby odtworzyć porządnie dobre głośniki w kompie, musisz mieć komputer, więc sumujesz te 2 rzeczy i wychodzą Ci głośniki do TV.

Jeżeli masz zamiar kupić kino domowe pod lans, które Ci w jakiś sposób zrobi z pokoju powiedźmy XXI wiek, to radzę Ci kupić Yamaha/Onkyo zestaw głośników z badziewiami w stylu wzmaczaniacza, korektora etc.

Jeżeli chcesz kupić piękny i rozpierdalający zestaw do pokoju Logitecha, który Ci szklanki będzie przesuwał z biurka na podłogę ale nie będzie tego lansu co Yamaha/Onkyo kup Logitecha.

Ja wychodzę z założenia teraz, że kino domowe musi robić jakiś styl w pokoju, logitech Ci go nie zrobi, bo to nie są głośniki kilkudrożne umieszczone w głębokiej i 1m wysokości budzie. Jak masz 4k to się nie zastanawiaj w ogóle nad głośnikami do kompa tylko porządne kino domowego sobie zaserwuj.

Mendol napisał(a):
nie sadze zeby mialy szanse grac lepiej. jesli masz 4-5k kup dobry ampli i jamo. onkyo kosztuje 1600? z hdmi


To raczej sądź, bo jak je usłyszałem rok temu nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić. Przy zewnętrznej karcie creative'a titanium, myślę że takie onkyo jest w stanie sponiewierać. Jak nie wierzysz, to idź do sklepu i niech Ci włączą, wgniata w ścianę.
Logitech i Creative robi sprzęt na najwyższym światowym poziomie. Ja mam zestaw Creative'a za 700PLN, tuba waży jakieś 15kg, głośniory napierdalają niesamowicie, wiele moich znajomych po pdsłuchu kupiło takie same. Myślę że w granicach cenowych 900-2500 PLN w sklepach z kinami te Creativy poniewierają zestawami Samsunga i Philipsa.

embe napisał(a):
a Logitech niech sie zajmie pyrkawkami komputerowymi :)


Sam jesteś pyrkawka. Ludzie, jak nie słyszeliście, to nie pierdolcie ok? :)

Creative to jak Blizzard dla mnie, to samo Logitech. Robią świetne rzeczy i świetne rozwiązania głośników w puszkach. Poczytajcie na forach trochę o tym. Jedyny minus to taki, że zawsze do głośników są za krótkie kable, ale to chyba każdy producent robi to samo, nie rozumiem tego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 18:48 
Cytuj  
sob ale lord napisal, ze chce wydac 4-5k wliczajac ampli.
logitechy to 1200zl. naprawde dobry amplituner to 2k i zostaje 2-3k na glosniki, ktore BEDA lepsze od logitecha.
logitech to dobre rozwiazanie dla kogos kto nie ma amplitunera i chce tanim kosztem stworzyc pozory kina domowego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 19:02 
Cytuj  
mozna kupic taniej bardzo dobry amplituner
http://www.allegro.pl/item417449451_den ... _raty.html
lub inny model tej firmy, sa tansze i drozsze, sporo modeli z 2007/2008 wartych uwagi

do tego taki komplecik
http://www.allegro.pl/item412639152_dal ... _wawa.html

i brak tylko sub ale tu problem bo takie co nie udaja basow niby tanie ale...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 212
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 19:19 
Cytuj  
Już ktoś wcześniej napisał, ale powtórze http://hdtv.com.pl/forum/ , tam Ci doradzą fachowcy.

Co do Z5500 zapomnij, plastikowy badziew.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 19:35 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Sam jesteś pyrkawka. Ludzie, jak nie słyszeliście, to nie pierdolcie ok? :)

Creative to jak Blizzard dla mnie, to samo Logitech. Robią świetne rzeczy i świetne rozwiązania głośników w puszkach. Poczytajcie na forach trochę o tym. Jedyny minus to taki, że zawsze do głośników są za krótkie kable, ale to chyba każdy producent robi to samo, nie rozumiem tego.

Sam nie pierdol bo logitech to plastikowy badziew a nie zestaw. I tak, sluchalem wiekszosci glosnikow komputerowych, ostanio pozbylem sie logitecha z 2300 ktorego mialem 4 lata. najwyzsza polka 2.1 wtedy. Zadne komputerowe pierdziawki nie maja startu do porzednego kina domowego nawet za 1500PLN, a przy odsluchu stereo komputerowe glosniczki wymiekaja znacznie wczesniej cenowo.
@dark_lord hdtv.com.pl nie polecam bo jest tam masa kolesi wciskajacych firmy ktorych sprzet diluja. Troche lepiej jest na audiostereo.pl . Najlepsze wyjscie jak masz do wydania pare tysi to polazic po sklepach i sluchac. Ja tak zrobilem i to co pisali ludzie na forum czasem nijak sie mialo do rzeczywistosci(na plus jak i minus). Kup to co ci sie spodoba i zapomnij o logitechach i innym badziewiu. Nie znam sie na kinie domowym, ale mysle ze na JBL, Jamo czy Dali sie nie zawiedziesz. Nawet tanie zestawy Kody beda pewnie ok. Kupno stereo to jest wyzwanie dopiero. :P


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 20:37 
Cytuj  
nadal polecam hdtv.com.pl
jesli chodzi o zestawy kina domowego znajdziesz tam konkretne informacje odnosnie wyboru sprzetu pod okreslona powierzchnie, marki itd.
i nie sluchaj tora bo pierdoli glupoty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 21:00 
Cytuj  
Nie pierdole tylko mowie jak jest. :> Niech napisze, ze jest z wawy i ma 5k do wydania. Na hdtv dostanie od razu kilka pm z zaproszeniem na odlsuchy . Drogi sprzet, to handlowcy diluja na forach.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 21:06 
Cytuj  
na pm niech dostanie. i niech odsluchuje. w czym widzisz problem? przeciez dla niego to czysty interes. idzie slucha, zamiawia w sklepie gdzie jest najtaniej? moze w media markt ma odsluchiwac kolumny?
prosze cie o odrobine logiki w wypowiedziach :-).
na te 10 pm od handlowcow dostanie 10 odpowiedzi od ludzi, ktorzy mieli ten sam problem. poza tym wystarczy, ze poczyta.
to, ze ty nie potrafisz efektywnie korzystac z tego forum to tylko i wylacznie twoja wina :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 21:29 
Cytuj  
Problem w tym, ze zeby obiektywnie wykorzystac takie forum trzeba miec wiedze kto jest kim. Ja sobie czytalem jakis miesiac fora zanim poszedlem cos sluchac. O kazdych kolumnach jakie juz wydawaly mi sie dobre w koncu trafialem na skrajne opinie. Facet, ktory polecal ciagle Paradigmy okazal sie kierownikiem salonu w wawie, a zwolennik JBL dealerem. Do tego wszyscy chwala swoj sprzet, bo jak tu narzekac na zle wydane pare tysiecy? Po miesiacu bylem glupszy niz na poczatku. :> Dla mnie to byla strata czasu.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2008, 21:36 
Cytuj  
hm przede wszystkim trzeba miec zdrowy rozsadek. poczytac, takie forum np. w moim przypadku dalo mi wiedze jakiej w ogole nie posiadalem - tzn jakie firmy, jakie glosniki, ile, gdzie, skad, dokad itd. a potem popytac wsrod znajomych, poogladac w sklepie.
jesli jestes melomanem to i tak pojdziesz do salonu, ktory zapewni ci doskonaly odbior przy testach.
jesli chcesz dobre kino domowe to i tak w klasie do 2000zl nie popelnisz wielkiego bledu jesli wybierzesz jbl, jamo, itd.
ja przy wyborze tv poczytalem, skonsultowalem sie ze znajomymi i wybralem dobrze. tzn prawie dobrze bo kupilem za maly tv ;-p.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.