mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 07:56 
Cytuj  
Mogłeś po prostu wkleić adres strony albo przynajmniej podać źródło.

/sigh

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 09:03 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Jakbym Ci pokazał mój czarny kolor z opcją czerń hdmi na LCD 42'', to byś się mocno zdziwił...


Ale nadal bedzie ci brakowalo głębi czerni. Przy opcji "Czern HDMI" powodujesz czarna plame z wszystkiego co czarne lub zblizone do czarnego. Tracisz wtedy szczegoly obrazu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 11:58 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Jakbym Ci pokazał mój czarny kolor z opcją czerń hdmi na LCD 42'', to byś się mocno zdziwił...


Ale nadal bedzie ci brakowalo głębi czerni. Przy opcji "Czern HDMI" powodujesz czarna plame z wszystkiego co czarne lub zblizone do czarnego. Tracisz wtedy szczegoly obrazu.


Mylisz się, każdy punkt czarny jest smołą wtedy i robi to wrażenie fajne. Coś jak Poziomy w Photoshopie. Przy filmie HD nie wiem czy uzyskasz coś lepszego na plasmie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 12:22 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Mylisz się, każdy punkt czarny jest smołą wtedy i robi to wrażenie fajne. Coś jak Poziomy w Photoshopie. Przy filmie HD nie wiem czy uzyskasz coś lepszego na plasmie.

Poziomami bardzo ładnie uwalasz z 1/3 palety i wtedy masz taki efekt ;) Imho wszyscy, którzy dyskutują o plazmie piszą zazwyczaj o klasycznych ustawieniach standardowych (eko lub film w przypadku Panasonica) gdzie nie ma żadnego podbijania kontrastu czy koloru, color, brightness i contrast jest w okolicach 50% i nie ma włączonych żadnych wodotrysków oszukujących oko.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 12:47 
Cytuj  
Być może :)

Anyway, ja sobie odpalam C+FILM HD i oczy mi wychodzą zawsze przy nowym filmie :) a oglądam na 42'' na odległości około 1,8m-2m. Efekt jest zajebisty w HD. Nie mówiąc już o puszczeniu Blue Raya z kompa z efektami Nvidia które robią z filmu dosłownie polsilwera.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 14:32 
Cytuj  
Kurwa.... a ten dalej swoje....

Sam piszesz ze z efektami..... z dynamicznym kontrastem i innymi pierdolami. Na plazmie masz taka sama i lepsza jakosc na fabrycznych ustawieniach jak Sweng napisal. Bo technologia jest lepsza i matryca jest lepsza. Koniec.

Kolory sa takie jakie powinny byc.. sa naturalne.. nie przejaskrawione...nie musze wlaczac dopalaczy czerni i innych pierdol bo TV doskonale wie i potrafi ta czern wyswietlic kiedy i gdzie potrzeba.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 16:01 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
bo TV doskonale wie i potrafi ta czern wyswietlic kiedy i gdzie potrzeba.


Plazma nie wyswietla czerni, po prostu nie swieci i wtedy jest naturalna czern. LCD natomiast wyswietla czern i dlatego nigdy ona nie bedzie prawdziwa czernia.
Sobtainer - nigdy wyswietlana czern nie bedzie bardziej czarna niz naturalna czern (brak swiatla).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 16:34 
Cytuj  
ja wiem jak dziala plazma.. tak poprostu napisalem.

**

Posty: 313
Dołączył(a): 17.05.2009
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 16:42 
Cytuj  
tzn. co dokładnie wyświetla LCD? :D

Składowa każdej z 3 barw podstawowych przy czerni musi się równać 0. Więc na 3 półprzewodniki które mają imitować kolor czarny leci wtedy dokładnie 0V. Półprzewodnik nie jest perpetum mobile i nie napierdziela po oczach za darmo z niczego.
Wniosek jedyne co świeci w LCD przy kolorze czarnym to podświetlenie matrycy. Czyli te światełka gdzieś z boku które mają za zadanie podświetlać równomiernie (fakt, że różnie z tym bywa) całą matrycę, tak by w ciągu dnia była ona czytelna.

Zresztą nie ma o czym gadać, firmy powoli przestają produkować plasmy:

"W związku z panującym na rynkach światowych kryzysem firma LG planuje wycofać się z rynku telewizorów plazmowych. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy producent, który zdecydował się na taki krok. "

Za kilka lat pewnie i tak wszyscy przesiądą się na LED (telewizorki wyglądają świetnie, ale na razie są cholernie drogie).

Kabraxis - a ty przypadkiem ciągle nie wpatrujesz się w działo elektronowe napierdalające po oczach wiązką elektronów? Cudo techniki z lat 60? Jak tak to może wstrzymaj sie od zabierania głosu..

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 16:52 
Cytuj  
szaki24 napisał(a):
Kabraxis - a ty przypadkiem ciągle nie wpatrujesz się w działo elektronowe napierdalające po oczach wiązką elektronów? Cudo techniki z lat 60? Jak tak to może wstrzymaj sie od zabierania głosu..


Chuj cie obchodzi w co sie wpatruje. Ale tak... jako TV uzywam plazmy jako monitora 22calowego CRT - nigdy nie kupie tanczego monitora LCD niz 2k bo to wszystko jest gowno a za TV zeby choc probowal dorwnac plazmie Panasonica musialbym dac ponad 5 klockow - pierdole LCD, tania technologie dla slepych. LCD ssie czy ci sie to podoba czy nie sam sobie napisales jeden z powodow.
Wypierdalaj na GOLA placic ludziom za zakladanie kont tutaj. LOL

BTW. Podziwiam twoj masochistyczny pociag do tego forum po tym jak sie xx razy zblazniles na koncie Mark24 i po tym co zrobiles na GOLU ja bym sie poprostu wstydzil sie tu pokazac. KKTHXBYE....
I kurwa juz tyle razy pokazalas ze chuja sie znasz na czymkolwiek oprocz moze tego zjebanego dekorowania wnetrz i lizaniu panom anglikom rowow za jalmuzne z funtow ze oficjalnie przestaje ci odpisywac bo jestes naprawde mocno pierdolnietym niedorozwojem.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 17:01 
Cytuj  
szaki24 napisał(a):
"W związku z panującym na rynkach światowych kryzysem firma LG planuje wycofać się z rynku telewizorów plazmowych. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy producent, który zdecydował się na taki krok. ".


Zgadza sie, ale to dlatego, ze firmy te nie potrafia zrobic dobrej plazmy jak Panasonic :^)
LCD to skladaki, kazda czesc w TV masz od innego producenta. Przy plazmach wszystko jest jednego producenta i dlatego tych dobrych nie jest wielu. W sumie tylko 3 firmy sie licza na swiecie jesli chodzi o plazmy: Panasonic, Pioneer i Hitachi. Natomiast plazmy LG czy Samsunga sa o kant dupy potluc.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 17:04 
Cytuj  
Nie tlumacz mu bo on i tak nie zrozumie. Jego wiedza na wiekszosc tematow to np. w tym przypadku wpisanie w google "plazma" i wklejeniu tutaj pierwszego lepszego newsa o tym ze firma ktore produkuje kuchenki mikrofalowe wycofuje sie w rynku plazm. Simply brilliant.... :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 17:15 
Cytuj  
Marek kupil LCD bo mu Pan w sklepie pokazal jak fajnie pali na tle innych w sklepie i teraz cudaczy.

Marek przestan juz tutaj wywody na ten temat piszesz bo sie kompromitujesz doszczetnie.

Srsly.

**

Posty: 313
Dołączył(a): 17.05.2009
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 17:19 
Cytuj  
no ale co z tego?
Mój PC-et też ma każdą część innego producenta do tego sam go składałem i co?
Rynek matryc LCD już taki jest, nic na to nie poradzisz, są 3-4 miejsca na świecie, gdzie się w tym specjalizują i tyle. Więc nie wiem czy to taki plus, że plasmę można zrobić prawie chałupniczo ;)

Kabraxis, jakiś poddenerwowany dzisiaj jesteś i nie doczytałeś do końca. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy producent, który zdecydował się na taki krok. "

Faktem jest, że technologia plasm się kończy, ale nie masz się co martwić, z twoim tempem podchodzenia do sprawy, pewnie jako 60-letni pierdziel będziesz się rozkoszował nieziemską jakością obrazu na swojej 40-letniej plasmie podczas gdy reszta świata będzie się wpatrywać w niesamowicie chujowe OLEDy, SLEDy i inne badziewia które w tym czasie zdobędą rynek :lol:

Bylem w sklepie oyciec owszem, ale zaden pan mi nic nie pokazywał, owszem obraz z TV naziemnej był identycznie chujowy na plasmie i na LCD i tyle. Zobaczyłem to co chciałem i tyle. W sumie to dla mnie nieważne, bo TV kupiłem ze 3 miesiące temu a w tym tygodniu po raz pierwszy do niego podpiąłem antenę TV (rotfl).
TV kupiłem przez neta w amazon.co.uk i wybrałem go w sumie na chybił/trafił. Nie muszę mieć najnowszego i najwspanialszego z modeli by potem sobie z nim robić fotki i wrzucać na nasza-klasę. Za 3 lata pewnie i tak kupię coś na LED-ach. Za stary jestem, nie chce mi się czytać porównań, recenzji i całego stosu marketingowego bełkotu tylko po to by potem obejrzeć film czy pograć na konsoli :)

po prostu mnie śmieszą posty, a mój TV ma czerń o 0.3% lepszą od twojego i dlatego plasma rox, lcd chujnia. Ludzie, za 3 lata wszyscy będą kupować LEDy, za 6 cholera wie co, za 10 pewnie wejdzie TV 3d. Po co się kłócić o głupie 0.3% czerni i przepłacać tysiące złotych, za coś czego i tak gołym okiem nie widać?


Ostatnio edytowano 30 maja 2009, 17:28 przez szaki24, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 17:23 
Cytuj  
szaki24 napisał(a):
Faktem jest, że technologia plasm się kończy,


Z czasem beda powstawac nowe lepsze technologie. Nikt temu nie przeczy przeciez. Technologia LEDTV jest w tej chwili najlepsza, ale w tym topicu my porownujemy technologie LCD do plazmy, wiec nie nie ma sensu wyskakiwac z LEDTV, bo za 5 lat wymysla pewnie jeszcze cos lepszego i tak w kolko.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 17:33 
Cytuj  
Wiec jesli masz w dupie roznice pomiedzy lcd a plazma nie dyskutuj i nie zawieraj glosu w taki sposob.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 30 maja 2009, 18:29 
Cytuj  
szaki24 napisał(a):
po prostu mnie śmieszą posty, a mój TV ma czerń o 0.3% lepszą od twojego i dlatego plasma rox, lcd chujnia. Ludzie, za 3 lata wszyscy będą kupować LEDy, za 6 cholera wie co, za 10 pewnie wejdzie TV 3d. Po co się kłócić o głupie 0.3% czerni i przepłacać tysiące złotych, za coś czego i tak gołym okiem nie widać?


Glownym argumentem dla jakiego wybralem plazme a nie LCD nie byla czern, ale to, ze moge ogladac TV pod dowolnym katem i zawsze mam taki sam kontrast, oraz cieplejsze kolory.
Proponuje ci mark zrobic eksperyment. Idz do sklepu gdzie bedzie sciana telewizorow LCD a gdzies po srodku nich telewizor plazmowy. Nastepnie stan pod katem do tej sciany. Doznasz szoku. Wszystkie LCD nagle wyblakna, a plazmowy nadal bedzie mial super kolory. I to naprawde przekonuje.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 31 maja 2009, 05:13 
Cytuj  
szaki24 napisał(a):
[b]Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy producent, który zdecydował się na taki krok. "


Poszperalem troche w Sieci by znalesc wiecej informacji na ten temat i fakty sa takie:

Wycofuja sie:

Pioneer - wycofuja sie w ogole z produkcji telewizorow, gdyz nie sa w stanie konkurowac cenowo z innymi producentami. Co z tego ze Pioneer produkowal najlepsze plazmy (seria KURO) skoro byly one bardzo drogie. W dobie kryzysu ludzie wola kupowac tanio i byle co (wedlug Pioneera). Pioneer ma sie skupic sie na tym na czym zna sie najlepiej czyli na Car Audio.

VIZIO - producent tanich TV plazmowych podał dość nietypowy powód swojej rezygnacji: warunki w hipermarketach. Podobno duże markety oświetlane są lampami halogenowymi, w których plazmy mają prezentować się gorzej niż panele LCD. Wówczas nieświadomy klient odnosi wrażenie, że LCD wyglądają lepiej i w rezultacie decyduje się - przynajmniej w jego oczach - na telewizor tańszy i lepszy.

Ostatnio w sieci pojawiły się informacje o tym, jakoby firma LG także wycofywała się z produkcji telewizorów plazmowych. Przedstawiciele LG zdementowali te plotki i oficjalnie poinformowali, że producent nadal będzie angażował się w ten biznes.

A wracajac do pierwszego postu tego topica, to Beast, jaki w koncu TV kupiles?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2009, 11:10 
Cytuj  
szaki24 napisał(a):
po prostu mnie śmieszą posty, a mój TV ma czerń o 0.3% lepszą od twojego i dlatego plasma rox, lcd chujnia. Ludzie, za 3 lata wszyscy będą kupować LEDy, za 6 cholera wie co, za 10 pewnie wejdzie TV 3d. Po co się kłócić o głupie 0.3% czerni i przepłacać tysiące złotych, za coś czego i tak gołym okiem nie widać?


Właśnie dlatego przestałem dyskutować już z fanboiami plasmy, bo to się żenujące robi już. Moja plasma jest lepsza od twojego lcdka i dupa, nic nie wskórasz żeby to obalić.

@Kabraxis
Coś tu pisałeś, że nie zmienisz na lcd w kompie jeżeli nie zapłacisz przynajmniej 2k. To powiem Ci, że jesteś dla mnie kompletnym paranoikiem w tym momencie :). Kupiłem miesiąc temu iiyama E2607WS za niecałe 1800PLN i wątpię, że gdybyś zobaczył obraz w tym monitorze dalej byś podtrzymywał to co piszesz. Jesteś maniakalnie nastawiony na NIE, co jest głupotą.

**

Posty: 313
Dołączył(a): 17.05.2009
Offline
PostNapisane: 31 maja 2009, 12:30 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
szaki24 napisał(a):
po prostu mnie śmieszą posty, a mój TV ma czerń o 0.3% lepszą od twojego i dlatego plasma rox, lcd chujnia. Ludzie, za 3 lata wszyscy będą kupować LEDy, za 6 cholera wie co, za 10 pewnie wejdzie TV 3d. Po co się kłócić o głupie 0.3% czerni i przepłacać tysiące złotych, za coś czego i tak gołym okiem nie widać?


Glownym argumentem dla jakiego wybralem plazme a nie LCD nie byla czern, ale to, ze moge ogladac TV pod dowolnym katem i zawsze mam taki sam kontrast, oraz cieplejsze kolory.
Proponuje ci mark zrobic eksperyment. Idz do sklepu gdzie bedzie sciana telewizorow LCD a gdzies po srodku nich telewizor plazmowy. Nastepnie stan pod katem do tej sciany. Doznasz szoku. Wszystkie LCD nagle wyblakna, a plazmowy nadal bedzie mial super kolory. I to naprawde przekonuje.



Zarri miałem kiedyś monitor LCD na matrycy TN+ i przyznam Ci rację. Kąty były chujowe. Teraz kupuję tylko i wyłącznie na nowszych matrycach. Gdzieś w wątku o monitorach masz moje zdjęcia totalnie z góry (jakieś 179 stopni gdzie widać obraz bez przebarwień) i z boku. I to monitor ktory ma ponad 2 lata w tym momencie (kabra cały czas gapi się w działo elektronowe). Zdjęć telewizora nie chce mi się robić - teraz siedzę przy biurku - tv mam dokładnie obok kąt jakieś 170-175 stopni i wiesz co? Widzę dokładnie co się na ekranie dzieje, co więcej zdarza mi się tak pograć przez moment jak na komputerze oglądam jakiś trudniejszy moment na youtube. Więc naprawdę możliwe, że pomiędzy plasmą a LCD jest jakaś tam różnica w kątach rzędu 1-2% ale mi ta różnica w ogole nie przeszkadza.
Więc generalnie, że te 2-3% zimniejsze kolory pod jakimś drastycznym kątem mi nie przeszkadzają, w 99.9% siedzę naprzeciwko TV.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.