mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 20:21 
Cytuj  
Ja niedawno przesiadlem sie z ponad 4 letniego vipera na deathaddera i nie mam zastrzezen. Odrobine ciezsza myszka od vipera, masywniejsza i profilowana. Osobiscie mi to rzadnej roznicy nie robi, na razie all oki. Chociaz przyciski pod kciukiem moglyby byc przesuniete ciut do przodu (przynajmniej jak dla mnie).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 20:24 
Cytuj  
o wlasnie jak ten da? bo ja sie rzucam miedzy salmosa a da w tej chwili.
czy przyciski pod kciukiem da sie uzywac sensownie? bo w diamondbacku jakos nie sa uzyteczne zbytnio.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 21:02 
Cytuj  
Da sie sensownie uzywac przyciski w DA. DB ma chyba najgorsze mozliwe przyciski boczne (zdecydowanie najgorsze z jakimi sie spotkalem).

Salmosa nie jest duza. Jest minimalnie wieksza od Kraita. Jest jeszcze wersja azjatycka, ktora jest duzo mniejsza i ubozsza w features, ale Razer nie sprzedaje jej oficjalnie na terenie Europy/US.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 22:37 
Cytuj  
danke za info. wezme chyba jednak da bo jest ciut wiekszy od salmo.
a z mala myszka nie umiem sobie poradzic ;-/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 23:09 
Cytuj  
Mendol w rzeczywistosci Salmosa wcale nie jest mala :<

Wiem, ze liczby liczbami i wymiary realne wymiarami realnymi ale w reku lezy zadziwiajaco dobrze jak na swoje srednie rozmiary. Dla mnie jedynym minusem jest jej waga - fucking light.


Posty: 25
Dołączył(a): 29.03.2007
Offline
PostNapisane: 16 lis 2008, 22:03 
Cytuj  
Witam zastanwiam sie nad nowa myszka.I jakos sie rozczytalem i
wszystko jest dobrze, do momentu kiedy w gre wchodzi pojecie macro.
Moze mi ktos wytlumaczyc w jaki sposob dzialaja macra na myszcze. Rozumiem ze kazdy przycisk bede
mogl przypisac danej umiejetnosci ale na czym polaga macro ?? Z gory dziekuje za pomoc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 lis 2008, 23:01 
Cytuj  
Na tym, że nagrywasz skróty klawiaturowe i przyporządkowujesz je do przycisku.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2008, 09:45 
Cytuj  
Makro moze rowniez wykonywac serie czynnosci. Np. wciskac kolejno kilka klawiszy. To juz zalezy od oprogramowania.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 18:57 
Cytuj  
Co najlepiej kupić z tego repertuaru: deathadder, lachesis, copperhead a moze sidewinder x5? Może polecicie coś innego?

I jak to jest z różnicą w użytkowaniu myszki o czujniki laserowym a jak optycznym?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 19:04 
Cytuj  
Optyk i laser to ten sam bajer, nie czuć różnicy jakieś ogromnej. Sam się też zastanawiam nad myszką, bo moje g9 już się wyciera ;P. Myślałem o powrocie na stare śmieci i kupieniu boomslanga... żadnych ciekawych myszek nie ma atm na rynku.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 19:10 
Cytuj  
Ja teraz najbardziej rozważam deathaddera albo sidewindera bo mogę je kupić w łodzi ;]

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 19:27 
Cytuj  
sidewinder jak go "przymierzalem" do reki w staurnie wydaje mi sie wielki i topotny. nie wiem jak podczas grania... moze to kwestia mojego przyzwyczajenia juz do x7 :)


_________________
oumn da lololegend

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 19:35 
Cytuj  
chyba sobie jednak wezmę sidewindera ;p do tego do kupie sobie sidewinderową klawiaturę.

Do tej pory używałem logitech rx300 ;p http://www.swiatkomputerow.pl/upload/b-o-t-10313.jpg zastanawiam się czy ktoś miał do czynienia z tą muszą z sidewinderem x5 mógł by ktoś je porównac?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 19:56 
Cytuj  
ja mialem wczesniej mx518, przerzucilem sie niedawno na G9 (kupione w empiku za 269zl, chyba wciaz maja je w tej cenie), bardzo odpowiada mi ciezar jaki sobie ustawilem + ksztalt, makra dzialaja tak jak powinny dzialac, lapie ruch na kazdej powieszchni (sry,ale z optykiem jest do dupy pod tym wzgledem), mi pasuje jak najbardziej, mam nadzieje,ze posluzy troche :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 20:36 
Cytuj  
hmm za co z razer copperhead? wiem ze ma inny czujnik, 2000DPI laserowy

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 21:02 
Cytuj  
THIS


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 21:04 
Cytuj  
bleee nie dobre xD

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 28 sie 2009, 13:32 
Cytuj  
jak działa ta funkcja: "on-the fly sensitive" w myszach razera? Bo w instrukcji nie ma zbyt ciekawego opisu na ten temat ;/

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2009, 15:22 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
jak działa ta funkcja: "on-the fly sensitive" w myszach razera? Bo w instrukcji nie ma zbyt ciekawego opisu na ten temat ;/


Tak samo jak w Logitechach. Masz + i - w myszce, w czasie grania regulujesz w ułamku sekundy szybkość myszki.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2009, 16:13 
Cytuj  
Co najlepiej kupić z tego repertuaru: deathadder, lachesis, copperhead a moze sidewinder x5?

Z powyzszej tylko i wylacznie DA. Ewentualnie zamiast Copperheada wziac Diamondbacka, tylko dla wiekszosci myszki te sa raczej niewygodne. Jesli ma byc symetryczna od Razera to najlepiej Salmosa, albo w ostatecznosci Krait. Chociaz jesli RX300 ci nie wadzil, to wszystko z powyzszych powinno pasowac...

Jest wiele roznych sensorow optycznych laserowych i jeszcze wiecej roznych sensorow optycznych LED. Ogolnie zasada jest taka, ze te laserowe pozwalaja na zczytywanie obrazu w duzo wyzszych rozdzielczosciach, co nie przeklada sie na precyzje czy dokladnosc - zazwyczaj wrecz przeciwnie. Wspomniana Razer Naga (fajny telefon z boku) ze swoja rozdzielczoscia 5600DPI (dots per inch), pozwala na przejechanie kursorem calego pulpitu w 1680x1050 na powierzchni mniejszej niz 1cm. Tego typu czulosci nie da sie opanowac ani w pracy na pulpicie, ani tym bardziej w grach komputerowych, a kupowanie drogiej m.in. z powodu wysokiego DPI myszki, zeby potem to DPI/czulosc zmniejszac mija sie z celem. Jedyne osoby, ktore sprawnie wykorzystuja wysokie wartosci DPI to marketingowcy. Pomijajac powyzsze, wiekszosc sensorow laserowych ma problemy z praca na niektorych podkladkach (np. bardziej odbijajacych swiatlo), wsteczna akceleracja i calkowitym zawieszaniem sie kursora w wyniku zbyt szybkiego poruszania mysza (teoretycznie kazdy sensor przy wystarczajaco duzej predkosci sie zawiesi, jednak jest wiele sensorow optycznych LED, ktorym podczas normalnej gry taka zawieszka sie nie zdarzy, a podczas testow bedzie ja bardzo trudno wywolac).

Do on-the-fly sensitivity w wiekszosci myszek Razera nie ma zadnych dodatkowych przyciskow. Przycisk odpowiedzialny za uruchomienie tej funkcji definiuje sie w sterownikach i moze to byc dowolny z przyciskow, po wcisnieciu ktorego sensitivity reguluje sie scrollujac mousewheelem w gore/w dol. Jedyna myszka z przyciskami do zmiany czulosci to Mamba. Lachesis tez costam miala pod kolkiem, ale nie pamietam juz do czego sluzyly te przyciski - w kazdym razie mysz byla przetragiczna.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.